انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 11:13am

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
ولي در جواب خيلي از دوستان كه ميگن دلتا پالس ضعيفه اتفاقا نسبت به خيلي از سيستم هاي دست ساز و شركتي خيلي قوي تر هستش تنها مشكلش عدم ثباتش هست كه اون هم اگر مهندس حميد و دوستان حمت كنند حل ميشه با همين دلتا يك سكه رو در خاك در 30 سانت سنس كردم ولي همون سكه در همون عمق رو يه سيستم ديجيتال نتونست بگيره در هوا در 10 سانتي زدش جنس مفرغ رو د ر 2/40 دلتا زد ولي اون سيستم نتونست مشخصات و اهم لوپ لوپم رو از سيم تلفن 4 رشته شيلد دار دو دور 4 متري به روش ضربدري مثل همون كه با كابل شبكه در همين چند صفحه قبل هستش ولي بايد با جابجا كردن سيم ها به نتيجه مطلوب برسيد پيچيدم و اهم لوپم هم 2/6 اهم هستش ضمنا من سيتمم رو از روي آخرين مقاله بهنام ساختمش

بله دوست عزیز دلتا که فعلا عالی هستش مال من ثباتش خوبه برای ثبات بهتر شما اگه می تونید همه رو از مقاومت تلرانس 1درصد و خازن ام کاتی استفاده کنید اگه امکان داره یه عکس از سیم لوپ بذار می خوام بدونم سیم تلفن رشته ای هستش یا تک مغز

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 6 آبان1392 - 12:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز یه عکس از لوپ بذار شما چطوری ضربدری پیچیدید مرسی

دوشنبه 6 آبان1392 - 12:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
سلام با عوض كردن ديود بالاي خازن 10000 مدار راه افتاده ولي الان كند شده و وقتي فلزي رو سنس ميكنه ديگه ال اي دي قرمز روشن نميشه ,ولي دستگاه در برخورد با فلز بوق ميزنه مشكل كجاست خواهشا راهنماييم كنيد help meeeeeeeee

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 6 آبان1392 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
amir1377 نوشته است:
ولي در جواب خيلي از دوستان كه ميگن دلتا پالس ضعيفه اتفاقا نسبت به خيلي از سيستم هاي دست ساز و شركتي خيلي قوي تر هستش تنها مشكلش عدم ثباتش هست كه اون هم اگر مهندس حميد و دوستان حمت كنند حل ميشه با همين دلتا يك سكه رو در خاك در 30 سانت سنس كردم ولي همون سكه در همون عمق رو يه سيستم ديجيتال نتونست بگيره در هوا در 10 سانتي زدش جنس مفرغ رو د ر 2/40 دلتا زد ولي اون سيستم نتونست مشخصات و اهم لوپ لوپم رو از سيم تلفن 4 رشته شيلد دار دو دور 4 متري به روش ضربدري مثل همون كه با كابل شبكه در همين چند صفحه قبل هستش ولي بايد با جابجا كردن سيم ها به نتيجه مطلوب برسيد پيچيدم و اهم لوپم هم 2/6 اهم هستش ضمنا من سيتمم رو از روي آخرين مقاله بهنام ساختمش

بله دوست عزیز دلتا که فعلا عالی هستش مال من ثباتش خوبه برای ثبات بهتر شما اگه می تونید همه رو از مقاومت تلرانس 1درصد و خازن ام کاتی استفاده کنید اگه امکان داره یه عکس از سیم لوپ بذار می خوام بدونم سیم تلفن رشته ای هستش یا تک مغز

سلام من طبق اين عكس پيچيدم ولي بجاي 4 متر سيم از 8 متر سيم استفاده كردم چون كابل من 4 رشته بود احتمالا از 8 رشته استفاده كنيد مشكلي نباشه منظور از ضربدري يعني من به اين شكل سيم هارو وصل نكردم بههم اول طبق اين پيچيدم اهمش كم در اومد بعد با جابجا كردن سيم ها درست شد اميدوارم تونسته باشم منظورم رو بهتون برسونم.اين سيم تلفني كه من گفتم هم شيلد داره وهم يه سيم مس اضافه ازش رد شده امروز پرسيدم 8 رشته و 12 رشته هم داره.
پیوست:
cat 5.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 6 آبان1392 - 4:26pm

سلام دوستان یکی به من کمک کنه دلتا پالس راساختم صدا داره دستگاه روشن میشه اما خیلی ضعیفه مثلا یک فلز بزرگ را از 10سانتیمتری تشخیص میده ولومnoise هم باچرخاندنش تا ته اصلا کار نمیکنه یعنی اصلا ماسفت داغ نمیکنه led مربوطه هم روشن نمیشه
خواهش میکنم کمکم کنید.

سه شنبه 7 آبان1392 - 8:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام با عوض كردن ديود بالاي خازن 10000 مدار راه افتاده ولي الان كند شده و وقتي فلزي رو سنس ميكنه ديگه ال اي دي قرمز روشن نميشه ,ولي دستگاه در برخورد با فلز بوق ميزنه مشكل كجاست خواهشا راهنماييم كنيد help meeeeeeeee

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

سلام خواهشا استيد راهنمايي كنيد چكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟helpmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

سه شنبه 7 آبان1392 - 8:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ال ای دی قرمز مربوط به جریان و ولتاژ باطری هست زمانی که ولتاژ یا جریان باطری شما کم میشه ال ای دی قرمز روشن میشه .در هیچ شرایطی ال ای دی قرمز نباید روشن بشه. کلیه ترانزیستور ها و دیودها اطراف خازن بزرگ عوض کن اگر برد کم شده نشتی پیدا کردن

سه شنبه 7 آبان1392 - 12:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
ال ای دی قرمز مربوط به جریان و ولتاژ باطری هست زمانی که ولتاژ یا جریان باطری شما کم میشه ال ای دی قرمز روشن میشه .در هیچ شرایطی ال ای دی قرمز نباید روشن بشه. کلیه ترانزیستور ها و دیودها اطراف خازن بزرگ عوض کن اگر برد کم شده نشتی پیدا کردن

ممنون از راهنماييت نشتي چيه و چه جوري بر طرفش كنم قدر تش به سابق بر گرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چهارشنبه 8 آبان1392 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نشتی میشه بگی خطا داشتن نیم سوز شدن عامیانه
دیودهای in4148 شماره 3 و 4 و 8 و 9 و 15 سریعا با کوچکترین خطا میسوزه همچنین ترانزیستورهای شماره 2 و 3 و 10 نشتی میشوند
ترانزیستور ماسفت 840 یا 740 عوض کنی بهتره

چهارشنبه 8 آبان1392 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برادر عزیز اول ببین فرکانس 300 هرتز رو داری بعدش قدرتش چقدر کم شده اگه سیم پیچ کویل ازاد باشه با کج کوله شدن قدرت تغییر میکنه اگه نه ترانسیستور ماسفت irfp460 رو عوض کن و دیود اطرافش رو هم عوض کن

چهارشنبه 8 آبان1392 - 2:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 13610101 , Google , mobtme و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure