انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 12:47pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمید جان منتظرم

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

شنبه 7 اردیبهشت1392 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام حمید جان در سایت مهدی یادمه همین تو باکس ساشو شماتیکه فرستنده و گیرندش جدا از هم بود شما هم اگه بتونید این 2 تا قسمتو جدا کنید هم نویز پذیریش بسیار کم تر میشه هم اتلاف امواج فرستنده در سیم هم کمتر میشه به نظرم اینجوری فکر کنم برد و ثبات دستگاه هم کمی بیشتر بشه.حالا بردم زیاد نشه ثبات شاید بهتر بشه. همچنین تنظیمش.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

یکشنبه 7 اردیبهشت1392 - 12:10am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان چند بار قبلا گفته شده منم عرض کردم بخدا سیستم کار توباکس ساشو با اون توباکسها فرق داره :D اینجا سیستم فرستنده و گیرنده به مفهوم جدا ما نداریم! اصولا گیرنده بر اساس دریافت امواج فرستنده نیست که فلز سنس میکنه بلکه بر اساس تغییر فاز امواج هست! و واقعا هم نیاز هست هر دو مدار از یک زمین مشترک و خط منفی باطری مشترک استفاده بکنن. در صورتی هم که جداسازی انجام بشه 4 سیم رابط بین دو قسمت باید وجود داشته باشه. کلا من فکر نمیکنم کار خوب و درستی از آب در بیاد.
در اون سیستمهایی هم که شما فرمودین علاوه بر جدا سازی باید از باطری جدا هم استفاده بشه تا قضیه درست در بیاد.

یکشنبه 7 اردیبهشت1392 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام
حمید جان من قطعات رو گرفتم فقط منتظر شما هستم که مدار اصلاح شده رو در سایت قرار بدی .
با تشکر امیدوارم که بشه جبران کرد.

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 8 اردیبهشت1392 - 9:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
من ولتاژ دارم ولی فرکانس فر ستنده نیست! ~X(
دیشب که ترنزیستورهای 2219 سوختند فرکانس رفت!! ~X( ~X(
کجا رو باید چک کنم؟
ای سی ها رو هم باید عوض کنم؟

داره دیوونم میکنه لطفا کمک!

یکشنبه 8 اردیبهشت1392 - 10:29pm
مدیر کل
مدیر کل

این سئوال رو یکی از کاربران عزیز دادند بصورت پیام خصوصی که شاید مشکل بعضی از دوستان باشه برای همین تو این قسمت قرار میدم
amir6m نوشته است:
در این مورد یه حدیث چینی هست که میکه : خسته نباشی عزیزم
اینقدر اعصابمو خراب کرده که یادم رفت بگم لوپ ساشو
عزیز ما طبق دستور شروع به ساخت وپها کردیم ولی گفتیم حالا که زحمتش را میکشیم دقیق باشه پس سیم را 9 دور از پایین (روی نئوپان) با بالای میخها و چسبیده به هم و دورهای بعدی را هم دقیق و روی همدیگه یعنی 9 دور در طول و 8 دور در عرض
اینجوری :::::::: البته چسبیده به هم (-| حالا میخوام بدونم اصلش همینه یا داریم اه را اشتباه میریم
:::::::: ممنونم
::::::::
::::::::
..........

عجب اصلا کی بهتون همچین دستوری داده که بپیچین :D
شما روی فیبر یه مستعطیل درنظر بگیر و چهار گوشه اونو به ابعداد 33 در 27 سانتیمتر میخ بزن البته دقیق رو گوشه ها میخ نزنین یک سانت از هر طرف فاصله بدین چون نباید گوشه ها شکسته بشن اگه متوجه شده باشین . حالا سیم 0.7 رو به تعدا 72 دور روی هم بپیچین محکم بعد کار تمام شد یکی از میخها رو کج کنین و سیم پیچ رو خارج کنین همینطور که خارج میکنین چسب کتاب از اون نواریها هست شیشه ایه بهش بزنین تا باز نشه تو هرگوشه ای بعد محکم میگم محکم یعنی محکم که چسب نازک بشه روش بصورت مارپیچ بپیچین تا ته بعد روش فویل بپیچین به صورت مارپیچ نواری البته ابتدا و انتهای این فویل یک سانت هم فاصله بدین بهم وصل نشند بعد از این حرکت روی این یه لایه سیم نازک لخت شده از اونهایی که داخل سیم برق هست افشانه یه دونه رو دربیارین شبیه مو هست بعد روی فویل به صورت مارپیچ هر یک سانت به یک سانت بپیچین این هم مانند فویل باشه بهم وصل نشند بعد به این سیم نازک یک تیکه سیم ضخیمتر تا ده سانت بپیچین و بیارین بیرون حالا شما سه رشته سیم دارین کلا دوتا که مال کویله یکی هم مال شیلدهست . مرحله بعد روی همین سیم نازک باز هم چسب کتاب روش بکشیدبصورت مارپیچ محکم تا اینجا کار لوپ تمام شد . دو نمونه درست کنین طبق همین حواستون باشه جهت پیچیدن باهم فرق نکنن مثل هم باشند هر دو کویل . یکی فرستنده هست یکی هم گیرنده . موفق باشید . من هستم اگه مشکلی بود کمکتون میکنم

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 8 اردیبهشت1392 - 1:45am
مدیر کل
مدیر کل

alikhan نوشته است:
سلام
من ولتاژ دارم ولی فرکانس فر ستنده نیست! ~X(
دیشب که ترنزیستورهای 2219 سوختند فرکانس رفت!! ~X( ~X(
کجا رو باید چک کنم؟
ای سی ها رو هم باید عوض کنم؟

داره دیوونم میکنه لطفا کمک!

اصلا چیکار کردین که ترانزیستورهاتون سوخت اینو باید توضیح بدین تا بتونیم مشکلتون رو حل کنیم به احتمال زیاد وقتی ترانزیستور رو عوض کردین قطعی دارین خوب اون قسمت فرستنده یعنی دور بر ترانزیستورهای یک و دو 2219 رو چک کنین ببینین اون خازنها پایه هاشون لحیم شده اند یا نه کویل بهش وصله اهم کویل رو بگیرین اگه اهمی نشون داد یعنی وصله این موضوع ربطی به هیچ ایسی نداره شما مشکلتون قسمت فرستنده هست که بوسیله دو ترانزیستور پوشپولی فرستاده میشه بقیه ایسی ها کارشون تو قسمت گیرنده هست .فرستنده باید فرکانس بده خازن یک هم حواست باشه بالای دویست ولت باید باشه کم باشه میسوزه ولتاژ رو کم کن روی 12 ولت بذار بعد با اسکوپ کامپیوتر فرکانس رو بگیر اگه درست بود بعد بذار روی 20 ولت . بعد کلکتور ترانزیستور یک یعنی همون قابلمه ای بدنه با ولتمتر ببین ولتاژی هست که بوسیله مبدل تولید کردین یعنی اگه 20 ولت مبدل میده اون هم باید بده و کلکتور ترانزیستور دو هم باید نصف اون ولتاژ ترانیستور یک رو بهتون بده اگه درسته پس ولتاژ تا اینجا اومده و ترانزستور ها سالمند حالا پایه هاشو تست کن و پایه های خازنها رو و اتصال سیم ها و کابلها مورد میخواد پیش بیاد تو این قسمت هاست برای فرستنده

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 8 اردیبهشت1392 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
ممنون از لطف شما. ولتاژ حدود 23 بود که نمیدونم چرا ترانزیستورها داغ شدند و سوختند. اونا رو چک کردم واقعا معیوب بورند.
عوض کردم کار نکرد! حالا همون اطرافو چک میکنم نتیجه رو اعلام می کنم.
تشکر از همراهی شما

دوشنبه 9 اردیبهشت1392 - 5:57pm
آواتار کاربر

اگه میشه یه عکس واضح و توضیحات واسه ساخت اسکلت توباکس بزارین ممنونم

دوشنبه 9 اردیبهشت1392 - 7:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:ymhug:
تبریک
خدا خیرت بده آقا مجتبی. درست شد. پایه خازن سی 1 قطعی داشت.
یه مشورتی.
وقتی 23 ولت وصل می کنم به فرستنده جریان مصرفی 57 میلی آمپر میشه! با ولت متر من دو سر فرستنده 130 ولت ای سی دارند.
اما ترنزیستوها زیاد داغ میشن.
یه مقاومت 68 اهمی که قبل سلف گذاشتم ترنزیستورها کمتر داغ میشن ولی ولتاژ وو سر لوپ تا 105 ولت پایین میاد!
یه صدای خفیفی هم نزدیک فرستنده هست که تجربم میگه زیاد بشه ترنزیستورها میسوزن!
من تی ای پی هم گرفتم جایگذاری کنم تاثیری داره؟
ممنون از لطف شما

دوشنبه 9 اردیبهشت1392 - 8:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure