انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 4:01am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

روی هوا همچین بردی بدلیل نهایت آستانه گذاشتن دستگاه و تنظیم میلی متری لوپها برای نال شده همچین بردی خواهد داد ؛ ولی برد در زمین خیلی خیلی با این شرایطی که عرض کردم تفاوت داشته و حتی جای ولومها موقع درآستانه گذاشتن در هوا با موقع تست در خاک فرق میکنه ، پس چون هدف اصلی تست در خاک بوده دوستان سعی کنید به هیچ وجه با تستهای زیاد روی هوا اپراتوری خودتون رو به اشتباه نندازید چون تنظیمات در خاک مقداری عوض خواهد شد ..

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 8 آبان1392 - 12:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
روی هوا همچین بردی بدلیل نهایت آستانه گذاشتن دستگاه و تنظیم میلی متری لوپها برای نال شده همچین بردی خواهد داد ؛ ولی برد در زمین خیلی خیلی با این شرایطی که عرض کردم تفاوت داشته و حتی جای ولومها موقع درآستانه گذاشتن در هوا با موقع تست در خاک فرق میکنه ، پس چون هدف اصلی تست در خاک بوده دوستان سعی کنید به هیچ وجه با تستهای زیاد روی هوا اپراتوری خودتون رو به اشتباه نندازید چون تنظیمات در خاک مقداری عوض خواهد شد ..

همونطور که شما فرمودید اصلا به برد رو هوا نمیشه اظمینان کرد و شرایط کار رو زمین یه چیز دیگه س . رو زمین حتی تغییر زاویه قرار گیری محور دستگاه نسبت به افق صدای دستگاه رو در میاره که باید مواظب این جو بوق ها بود و با سنس فلز اشتباه نشه .

چهارشنبه 8 آبان1392 - 3:51pm

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز بخصوص جناب آقا حمید

من این مبدل 12 به 24 رو از نو ساختم و اینبار از فریت بزرگتر 1.8 سانتی با سیم 0.7 به تعداد 36 دور که دقیقا" 1 میلی هانری رو میده درست کردم و به مدار اصلی وصل کردم و همانطور که مهندس حمید فرموده بودن ولتاژ به راحتی بالا تا 30 ولت هم میرسه . ولی همچنان مشکل قبلی پا برجاست یعنی هنگام افزایش ولتاژ تا 18 ولت فرکانس ثابت ( 12.5) و ولتاژ Ac نیز 42 ولت می باشد و زمانی که ولتاژ مبدل را بالا می برم فرکانس در 24 ولت تا 9.5 و همچنین ولتاژ Ac نیز تا 22 ولت پایین میاد . عزیزان کسی نیست ما رو ارشاد و راهنمایی نماید.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

renosa900 نوشته است:

من این مبدل 12 به 24 رو از نو ساختم و اینبار از فریت بزرگتر 1.8 سانتی با سیم 0.7 به تعداد 36 دور که دقیقا" 1 میلی هانری رو میده درست کردم و به مدار اصلی وصل کردم و همانطور که مهندس حمید فرموده بودن ولتاژ به راحتی بالا تا 30 ولت هم میرسه . ولی همچنان مشکل قبلی پا برجاست یعنی هنگام افزایش ولتاژ تا 18 ولت فرکانس ثابت ( 12.5) و ولتاژ Ac نیز 42 ولت می باشد و زمانی که ولتاژ مبدل را بالا می برم فرکانس در 24 ولت تا 9.5 و همچنین ولتاژ Ac نیز تا 22 ولت پایین میاد . عزیزان کسی نیست ما رو ارشاد و راهنمایی نماید.

دوست عزیز میشه لطف کنید بگید باچه ابزاری فرکانس رو اندازه میگیرید
(منظورم مارک دستگاهتون هستش)

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 8 آبان1392 - 6:24pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

با سلام.من نمیدونم با این که همه اینجا استاد و با تجربه هستن مثلا چرا هنوز تست دستگاه رو .رو هوا ازمایش میکنن یا این دستگاه ها مورد اعتماد نیست یعنی خود سازندش هنو تو کاربرد دستگاه مطمعن نیست یا همین جوری خواسته یه تاپیکی گذاشته باشه البته واسه دلخوشی بد نیست من خودمم حال کردم ولی هر وقت تست در زمینو انجام دادین و مطمعا شدین بیاین بگین 15*15 رو در 2 متر میزنه.تو هوا کجاهو تست تو زمین کجا.خلاصه امیدوارم بچه های زحمتکش این انجمن به نقطه اوجش برسن :-BD یا حق

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 8 آبان1392 - 7:07pm

kavoshgar نوشته است:
renosa900 نوشته است:

دوست عزیز میشه لطف کنید بگید باچه ابزاری فرکانس رو اندازه میگیرید
(منظورم مارک دستگاهتون هستش)

دوست خوبم جناب کاوشگر یکیش اسمش mastech هستش یکیشم چینیه مال دوستم بنام gilsun که هر دوتاش هم یه چیزی نشون میدن

چهارشنبه 8 آبان1392 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
با سلام.من نمیدونم با این که همه اینجا استاد و با تجربه هستن مثلا چرا هنوز تست دستگاه رو .رو هوا ازمایش میکنن یا این دستگاه ها مورد اعتماد نیست یعنی خود سازندش هنو تو کاربرد دستگاه مطمعن نیست یا همین جوری خواسته یه تاپیکی گذاشته باشه البته واسه دلخوشی بد نیست من خودمم حال کردم ولی هر وقت تست در زمینو انجام دادین و مطمعا شدین بیاین بگین 15*15 رو در 2 متر میزنه.تو هوا کجاهو تست تو زمین کجا.خلاصه امیدوارم بچه های زحمتکش این انجمن به نقطه اوجش برسن :-BD یا حق

اولا جناب رامین خان عزیز اصلا درست نیست که اینجا با یه لحن طلبکارانه صحبت بشه . این که به قول شما سازنده این مدار یعنی مهندس حمید از کارایی مدارش به فرض مطمئن نباشه ( که هست و حد اقل من ایمان دارم که کارایی داره ) هیچ الزامی برای پاسخگویی به شکایت شما ایجاد نمیکنه و کار ایشون نه تنها بسیار قابل تقدیره بلکه همه بچه های این انجمن و بخصوص خودم از ایشون ممنونم . در ثانی اینجا کسی ادعایی بر معجزه کردن این دستگاه نداره و اینکه مثلا من گفتم فلز 15*15 رو در تقریبا دو متر میزنه باشرایط خاص این کارو میکنه . اینجا ما فعلا داریم توان دستگاه و بردش رو میسنجیم و به اشتراک میذاریم . خود من به شخصه هنوز فرصت نکردم ببرم بیرون تست زیر خاک بگیرم و تو اولین فرصت با ارائه مستندات کامل دستگاهم رو محک میزنم و به نمایش همه میذارم . شاید واقعا اون چیزی نباشه که انتظارشو داشتم و داریم .
شک ندارم که شما هم مثل همه ما دنبال یه دستگاه خوب هستین ولی بهتره به جای اینکه منتظر این باشیم که نتیجه زحمات دیگران رو خیلی آماده در اختیار بگیریم کمی هم به خودمون زحمت بدیم و تو این مسیر با بقیه همراه بشیم . بسازیم و به چالش کشیده بشیم و با کمک بقیه موفق بشیم . این راهه درسته . البته این نظر شخصی منه و به قول جناب آریا ممکنه درست باشه یا نباشه .

چهارشنبه 8 آبان1392 - 8:06pm
مدیر کل
مدیر کل

رامین عزیز بنظر شما ممکنه کسی توی خاک تست نکرده باشه؟ معلوم میشه شما تاپیک رو خوب مطالعه نکردین! خب طبیعیه که تست توی خاک اونم برای توباکس خیلی مشکل تره! چون هم باید رفت توی بیابون و هم بدلیل عمقزنی بالا شما باید هدف تست خودتون رو در عمق زیادی قرار بدین. طبیعتا مثل همه فلزیابها برای فلز جدید در خاک اندکی برد کم میکنه اما زیاد نیست. برای هدف قدیمی هم زیاد فرقی نمیکنه. آرش عزیز هم فکر کنم تست خوبی در این زمینه انجام دادن که قبلا توضیحش دادن.
واقعیت امر اینه که ساخت توباکس کار راحتی نیست. بعضیها هم با حمل و نقلش مشکل دارن. غیر این بود تعداد خیلی بیشتری از دوستان میساختن و جواب میگرفتن. حالا اینکه همینجوری این تاپیکو گذاشتیم دیگه از اون حرفاست! این همه کار روی مدار شده و این همه ساخته شده و بچه ها دارن در موردش حرف میزنن یعنی همش الکیه؟! :D

چهارشنبه 8 آبان1392 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

renosa900 نوشته است:

سلام

تو مدار جدیدی که من ساختم همین مشکل پابرجاست. حتی مبدل رو حذف کردم و به جای اون باطری گذاشتم اما ترانزیستورهای 2219 داغ کردن و ولتاژ متناوب هم بالا نرفت! برد هم پایین اومد! نمیدونم مشکل کجاست ! برای ترانزیستورها هیت سینک بزار چون داغ میکنن!
اما یه مبدل دیگه وجود داره از اون استفاده کن شاید مفید باشه

یا حق

viewtopic.php?f=19&t=154

چهارشنبه 8 آبان1392 - 9:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

alikhan نوشته است:
renosa900 نوشته است:

سلام

تو مدار جدیدی که من ساختم همین مشکل پابرجاست. حتی مبدل رو حذف کردم و به جای اون باطری گذاشتم اما ترانزیستورهای 2219 داغ کردن و ولتاژ متناوب هم بالا نرفت! برد هم پایین اومد! نمیدونم مشکل کجاست ! برای ترانزیستورها هیت سینک بزار چون داغ میکنن!
اما یه مبدل دیگه وجود داره از اون استفاده کن شاید مفید باشه
سلام دوست عزیز شما برای c1 از چه خازنی استفاده کردی .دوباره خازن c1را با همانانداز ولی ولتاژ بالاتر عوز کن اگر جواب ندادد t1 و t2 را عوض کن

یا حق

https://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=19&t=154

چهارشنبه 8 آبان1392 - 11:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure