انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 مهر1403 - 4:49am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
دوستان یه چیزی بگم خوشحال بشید

اول یه تشکر ویژه از جناب مهندس حمید واقا مجتبی داشته باشم بخاطر طراحی و نبوغ و خلاقیت ایرانی که در حق این ردیاب و به کمال رسوندن آن درعلم ردیابی وبسیار سپاسگذارم از استاید این بخش که نقش ویژه ای در عملکرد این ردیاب را تحمل واجرا نمودن الخصوص استادیار جاوید_استادیار همزه_استادیار کانی و دیگر کاربران زحمت کش این سایت

در اولین تست این ردیاب چون خودم ذهنیت خوبی نسبت به ردیاب نداشتم انتن هارو به دست پسر خاله ام دادم که در عمرش ردیاب ندیده چه برسه به دست بگیرد دادم و5 گرم طلا رو بدور از چشمان ابی اون قایم کردم و ردیاب در عین ناباوری بنده بدون مکث کوچکی کمتر از 2 دقیقه 5 گرم طلا رو پیدا کرد و جالب اینجاست امروز دوباره یه بار دیگه انتن هارو بدست پسر خاله دادم و یک انگشتر طلا در انباری داخل حیاط پنهان نمودن و خیلی جالب اونارو سرچ کرد

دوستان این ردیاب یادتون باشه فقط یه چیز نیازدارد چی ......کجا......
تمرین تمرین تمرین

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اریانا جان مبارک باشه /..از صمیم قلب برات ارزوی موفقیت میکنم هم شما هم سایر دوستان ... :ymhug: :ymhug:

چهارشنبه 8 آبان1392 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فقط حمزه جان يه سوال الان شماچقدعمق گرفتي رويه اين تپه وچقدديگه مونده بودش به متري كه 35داده؟؟؟؟ممنون

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:06pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

علی جان قبل حفاری داد دو متر.بعد از یک متر حفاری دوباره عمق گیری کردم که شد 1متر.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fabienmartin نوشته است:
من یه خونه رو رفتم تست زدم کف خونه سیمانی بودش...
به کل گلدهای ردیاب جواب داد و فاین بیشتر از +-3 و +-2 دیگه جواب نداد حجم میزد 3.5*3.5 و عمق هم 180 سانت وزن هم 500 کیلو ولی در گلدهای 4و5 کمی به حجم افزوده شد 4*4
گلدهای دستی جواب داد ولی وزن بیشتر شد نزدیک 1.6 تن
به فرکانس 79.35 و 79 و 79.40 واکنش نشون نداد
مس زد 30 کیلو با همون حجم و عمق
نقره و برنز نزد
حفره زد
تست مگنت بیشتر از وزن 13 نمیزد و فاین بیشتر از +-1 جواب نمیداد

اگر صاحبخونه بزاره حفاری کنیم خیلی خوب میشه تا ببینم چی هستش...

نتیجه حفاری:
تکه های سفال

باید بیشتر روی فرکانسهای 5 گلد ردیاب تمرکز کنم و فاینهاشون... فکر کنم بشه از شر این سفال خلاص بشم... و نمیدونم چرا دیگه به مس هم جواب میداد لعنتی...تمام تست ها باسیم انجام شد... با فاصله زمانی بین هر تست...

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:17pm
استاد
استاد

rahmana نوشته است:
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
دوستان من در این مدت که دستگاه دستم رسید چند نقطه را برسی کردم و یک مورد را هم حفاری کردم که خواستم
نتایج را به دوستان اعلام کنم تا همه با کمک هم بتوانیم بیشتر خطا ها را حذف کنیم.
یکی از موارد جایی بود که نزدیک چشمه ای بود که در نزدیکی چشمه که برای ایجاد استخر خاکبرداری کرده بودند که
در هنگام کار 2 تا کوزه سفالی که پر بوده از خاک سفید رنگ مانند نمک بوده که ماشین آنها را شکسته بود و خاک هم
پخش شده بود .من هم رفتم و دستگاه را روی این منطقه آزمایش کردم .در یک نقطه که دستگاه جواب داد تمام موارد را
برسی کردم که خجم در حدود 1*1 متر بود وزن هم تا 500 کیلو برای طلا جواب داد ولی هیچ کدام از فلزات دیگه را ردیابی
نمیکرد. عمق هم 1 متر بدست امد. بعد شروع کردیم به حفاری . بعداز حفاری چندین تکه سفال و تنور را پیدا کردیم تا رسیدیم
به یک متر از همان خاک سفید به اندازه 3-4 سانت ارتفاع را مشاهده کردیم که دقیقا به اندازه همان حجمی بود که بدست آورده
بودیم . بعد دستگاه فقط توی یک نقطه قیچی میکرد. هرچه به سمت پایین میرفتیم خاک نم دار تر میشد تا اینکه به گل تبدیل شد.
در این موارد من فکر میکنم که وزن بالا به احتمال زیاد خطا هستند. چون احتمال اینکه رگه ای از خاک را گرفته باشه خیلی فراوانه ، یکی
از علائم این رگه هاو مواد معدنی که دستگاه را میگیره اینه که آنتنها را در حالت دستگاه خاموش به سوی خودش جذب میکنه.

و در نهایت بهترین کار برای کمتر به پوچی برسیم این هست که هر جایی نروید و اگر رفتید جایی برید که علائم و نشانه های درست و صحیحی داشته باشه.
تجربه های بعدی هم در اولین فرصت در اختیارتان میگذارم.
مخلص دوستان رحمان

درود بر شما
فرکانسهای روی ردیاب فقط بدرد پیدا کردن و ردیابی کردن و نقطه پیدا کردن هدف میشه از اون استفاده کرد .فقط با فرکانس دستی میشه تا انداز ه ای فرکانسهای مشابه را حذف کرد و به یا د داشته باشید که از مد مگنت و مد مس و حفره قبل از حفاری استفاده کنید به حفره که حتما باید جواب بده اگه به مد مگنت و مس هم جواب داد با اطمینان بیشتری میشه گفت که هدف دست ساز بشر هست و مواد معدنی نیست

آخرین بار توسط جاوید در چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:32pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمزه جان يه سواله ديگه الان وللوم وزن مثال يه وزنه يه 5كيلويي زيره خاك گذاشته شده ومدتي گذشته اياوللوم وزن 35اين وزن رازده؟يادوستانه ديگه همشابهه اين تستهاچنين تستايي كردين وزن وفاينو؟نتايجه دوستان بااين حجمايه 500و1تن و... ادموبه شك ميندازه ;;)

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تا اینجا که تست زدم و فهمیدم وزنهای زیر 30 کیلو ذرات هستند و وزنهای دوربر 360 تا 510 کیلو هم سفال دیدم...

چهارشنبه 8 آبان1392 - 7:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

و موردی که دوست عزیز rahmana گفتند در مورد حرکت آنتنها در حالت خاموش جالبه و باید تست بشه تا اگر دیدیم جواب داد توی متد کاریمون قرار بدیم و از شر این سفال و مواد معدنی راحت بشیم...

چهارشنبه 8 آبان1392 - 7:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مدیران محترم ودوستان عزیز.این دوست عزیزمان نوشته وزنهای زیر 30کیلو ذرات ووزنهای 500کیلو سفال .مگر ردیاب روی 100گرم تمام ذرات ومواد معدنی را حذف نمیکند .مگر ما تست درسطح وعمق انجام نمی دهیم درست میباشد .ایا میشود ردیاب به هدفهای اصلی بر عکس واکنش نشان دهد.با تشکر

چهارشنبه 8 آبان1392 - 7:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure