انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 22 مهر1403 - 10:46pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام خدمت دوستان و اقا دستان عزیز فایلو نمیتونم دانلود کنم

دوشنبه 13 آبان1392 - 1:19pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با تشكر از جناب دستان.
اينم براي دانلود دوستاني كه با دانلود فايل مشكل دارن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 13 آبان1392 - 1:26pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فعلا ما نياز به يه فركانس بالاي 1000هرتز براي طلا و يه فركانس خوب براي حفره داريم.از جناب جاويد مي خوام كه تمركزش رو بزاره به فركانس هاي بالا و فركانس حفره.منم اين فركانس ها رو بصورت واقعي تست مي كنم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 13 آبان1392 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام 35من هم رسيد.ازاقامجتبي تشكرميكنم بابته زحمتشون وتخفيفه ويژه شون كه منولايق دونستندوبهم لطف داشتن.اميدوارم بتونم درراستايه انجمن بتونم تجربياته خوبي بذارم وبتونيم بايه هم فكري به نتيجه برسيم زودتر

دوشنبه 13 آبان1392 - 1:37pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام به همگی

بالاخره بعد از دو هفته کوه و بیابان گردی دیشب خسته و کوفته رسیدم خونه

اول اینکه طرفای ما دیگه شبها هوا خیلی سرد میشه و وزش باد هم زیاده . با این و.جود خیلی از شبها رو ما توی کوه می خوابیدیم ,چند تا هم تعقیب و گریز داشتیم که هموشون به خیر گذشتند

من خودم بیشتر از 5 جا رو که مطمئن هستم بار داره رو در سه نوبت متوالی و در وضعیت هوای مختلف تست کردم و نتایج واقعا ناامید کننده بود . نه اینکه ردیاب کار نکرد بلکه بیشتر ناامیدیم بخاطری اینه که مطمئن شدم چیزی که ما دنبالش هستیم مدام فرکانسش عوض میشه
حتی درجه حرارت زمین هم نقش مهمی توی تغییر فرکانس اهداف قدیمی داره ,بنظر خودم بهترین زمان برای ردیابی شبهای صاف و مهتابی و روزهای نسبتا گرم بود.هوای ابری هم کارکرد ردیاب رو پایین میاره مخصوصا اگر ابرها باردار باشن در این زمان بهتره که دست از کار بکشید .
چهار حفاری بی نتیجه هم داشتیم که در یک مورد به تکه های کوزه رسیدیم در همه موارد که کندیم فرکانس زغال و خلاء و مگنت بصورت جزیی هم جواب دادند و وزن هم در همه موارد بالای دو کیلو بود ولی چیزی قسمت نشد.
ردیاب حساسیتش به خلاء خیلی زیاد هستش و تقریبا تمامی خلاءهایی که با فرکانس خلاء پیدا شدند کوچک و در سطح بودند

فرکانسهایی زیادی هم از دفینه گرفتم که مطمئن نیستم صد در صد باشند ولی بعدا اینجا قرار میدم تا سایر دوستان هم استفاده کنند چون تو یک دفترچه یادداشت کردم که مونده تو خونه یکی از اقام و باید برم بیارمش
استفاده از فرکانس های 5 تا 6 کیلو و حتی بیشتر در ردیابی واقعا مفید هستش بخصوص برای پیدا کردن خلاء در عمق زیاد که من تجربه شو با یک ردیاب دیگه داشتم
موارد ریادی هست که بعدا عرض میکنم فعلا فقط نیاز به یک حمام و خواب حسابی احساس میشه

کلام اخر

اگه می خواهید در ردیابی موفق باشد باید هوا شناس و زمین شناس خوبی هم باشید
نقش فلزیاب نقطه زن بسیار مهمه هرگز فراموش نکنید و در کنار هر ردیابی از ازش استفاده نمایید
یک جفت انتن نازکتر هم با خودتون همراه داشته باشید خیلی از مواقع کار سازه و بهتر از انتنهای فعلی جواب میده

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 13 آبان1392 - 2:14pm
استادیار
استادیار

سلام دوستان
من با این ردیاب 3 نقطه رو تست کردم
1.محل اول روی هر 5 گلد تا 16 کیلو و مگنت تا 14 و مس 600 گرم و مود آزاد تمام فرکانسهای دستی جواب داده
2.محل دوم هر 5 گلد تا 10 کیلو ومگنت 90 و مس 800 گرم و حفره و کربن هم زد اما بی سیم روی گلد جواب نداد اما حفره رو بیسیم گرفت و همه فرکانسهای دستی جواب نداد بجز55.80
3.محل سوم هر 5 گلد تا 126 کیلو و مگنت 40 و مس 100 کیلو مود آزاد هم تمام فرکانسهای طلا رو گرفت
نظر اساتید در این 3 مورد چیه؟

دوشنبه 13 آبان1392 - 2:26pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آرش جان در مورد حجم و عمقشون چیزی نگفتین.
ولی بهرحال اگه متناسب باشن گزینه اول شما به واقعیت نزدیکتره .
حالا اساتید نظر کارشناسی بدن قطعی میشه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 13 آبان1392 - 3:06pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

آرش نوشته است:
سلام دوستان
1.محل اول روی هر 5 گلد تا 16 کیلو و مگنت تا 14 و مس 600 گرم و مود آزاد تمام فرکانسهای دستی جواب داده
2.محل دوم هر 5 گلد تا 10 کیلو ومگنت 90 و مس 800 گرم و حفره و کربن هم زد اما بی سیم روی گلد جواب نداد اما حفره رو بیسیم گرفت و همه فرکانسهای دستی جواب نداد بجز55.80
3.محل سوم هر 5 گلد تا 126 کیلو و مگنت 40 و مس 100 کیلو مود آزاد هم تمام فرکانسهای طلا رو گرفت

ارش جان گزينه اول از همه بهتر هستش فقط مقدار مس بنظر من خيلي كم هستش و شما باز هم اين مس رو با دقت بزنيد.مد مگنت خيلي خوب هستش
مورد دوم شما خطا هستش و مد مگنت هم بيان گر اين موضوع هستش
محل سوم هم نياز به تست بيشتر داره و اونم بهتر هستش.
اي كاش با اين فركانس 55.85 حجم گيري هم مي كردي.من جاهاي كه احتمال بار زياد بود مد مگنت رو در حدود هاي 10الي15 زدم

دوشنبه 13 آبان1392 - 3:08pm
استادیار
استادیار

hamze2000 نوشته است:
آرش نوشته است:
سلام دوستان

ارش جان گزينه اول از همه بهتر هستش فقط مقدار مس بنظر من خيلي كم هستش و شما باز هم اين مس رو با دقت بزنيد.مد مگنت خيلي خوب هستش
مورد دوم شما خطا هستش و مد مگنت هم بيان گر اين موضوع هستش
محل سوم هم نياز به تست بيشتر داره و اونم بهتر هستش.
اي كاش با اين فركانس 55.85 حجم گيري هم مي كردي.من جاهاي كه احتمال بار زياد بود مد مگنت رو در حدود هاي 10الي15 زدم

ممنون دوستان
فقط برای مورد اول بخاطر شرایط محل تونستم حجم گیری کنم در حدود 2 متر حجم داد و عمق 1ونیم
حمزه جان برای مورد اول مس رو باید تا چه وزنی بزنه؟آخه مورد اول و سوم ورد زبون اهالی هستش که از قدیم میگفتن بار داره!

دوشنبه 13 آبان1392 - 4:04pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
ممنون دوستان گلم، کاری جز وظیفه نکردم :ymhug: :ymhug: :ymhug:

انشالله قصد دارم از تمام مطالب موجود در انجمن که درباره ردیابی گفته شده یه پی دی اف توپ درست کنم و تمام موارد در رابطه با ردیاب رو از مبتدی تا پیشرفته رو قرار بدم همینطور جوابگوی تمام دوستان باشه :ymhug:

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

دوشنبه 13 آبان1392 - 4:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 324 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure