انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 22 مهر1403 - 5:41am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان عزیز
خواهشن یکی از اساتید محترم لطف کنن با یه جمع بندی فرکانسهای آذادی که تا حالا مشخص شدن برای هر جنسی که باشه یه جا بنویسن ممنون میشم

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

یکشنبه 19 آبان1392 - 7:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام وخسته نباشید به دوستان فعال و زحمتکش
جعفر جان به نظر حقیر اگر موقعیت حفاری براتون مناسبه بسم الله بگید و شروع کنید با توجه به نتایج تستهای که گزاشتید و اساتید بررسی کردن
قطعا" تجربه ای برای شما و همه ما خواهد بود . به دلیل اینکه همه ما در حال تست و بررسی هستیم و گاها" بعضی دوستان به تشابه فرکانسی و خطا ها
بر خوردند بنا بر این کسی جواب قطعی برای شما نمی تونه بده فقط خواهشا" به هرنتیجه ای رسیدید اگر خدای ناکرده خطا هم باشه عامل خطا رو بگید
تا اساتید بررسی کنند تا مشکل خطا برطرف بشه انشا الله که موفق می شید. :YMPEACE:

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

یکشنبه 19 آبان1392 - 10:00am
استاد
استاد

درود بر شما
یه فرضیه به نظرم رسیده که اگه دوستان در حفاریها نتایج بدست امده را اعلام کنند میشه با توجه به نتایج اون را رد کرد و یا پذیرفت

با توجه به جنس قلز و همینطور حجم و وزن اون وهمچنین عمقی که هدف در اون هست و همچنین قدمت جنسی زیر خاک مانده و نوع خاک از رطوبتی و خشک گرفته تا رسی و کوهستانی و ماسه ای . و یونی که حاصله از این عوامل هست میتوان تا انداز ه ای وزن هدف زیر زمین را با ردیاب گرفت
هر چی فلز در عمق بیشتری باشه و بزرگتر باشه و جنس هدف قدرت مغناطیس شونده بیشتری داشته باشه یون بیشتری ایجاد میشه یا به حسابی دیگه اگه وزن هدفی یک کیلو باشه و فلزی باشه و در عمق یک متری باشه و چند صد سالی توی خاک باشه و یون اون حجم 2 متری ایجاد کرده باشه با توجه به زاویه 45 درجه .حالا اگه هدفی 2 متر زیر خاک باشه باید 4 متر حجم بده البته اگه حجم خود فلز زیاد باشه قطعا با توجه به نقطه انتهایی چهار طرف هدف زاویه 45 درجه باید محاسبه یشه.با توجه به نتایج تستهای واقعی و گرفتن وزن و حجم تا انداز ه ای میشه گفت این ردیاب بزرگی یا کوچکی حجم یون هدف در خاک را بعنوان وزن محاسبه میکنه با توجه به اینکه در تست برای خودم با فلز حدود یک کیلویی که یکسال در 3 متری خا ک هست 10 کیلو وزن داده و برای یکی از دوستان در سایت یک رگولاتور با وزن حدود نیم کیلویی لز جنس یرنج در عمق 2 متری و چند سال زیر خاک بوده 20 کیلو وزن داده. پس با این حساب میشه گفت که وزنهای بالای 100 کیلو ارزش حفاری را دارند البته با توجه به خشکی و رطوبتی خاک باید این تستها مورد بررسی قرار بگیره
باز میگم این یه فرضیه هست و تا تستهای مکرر صورت نگرفته و نتایج اون بررسی نشده باشه و اثبات نشده باشه فاقد ارزش هست

یکشنبه 19 آبان1392 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
بنیامین جان امکان حفاری هست تاسوعا عاشورا تموم بشه میرم حفاری خوشبختانه مکان امنه قبلش بازم میرم از دوباره تست میکنم ببینم چی میشه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 19 آبان1392 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان اگه میشه بگین چطور میشه استخان تشخیص بدم شرق مکان پر استخانه میخام رو اونجا هم تمرین کنم برای تجرنه خوبه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 19 آبان1392 - 11:54am
استاد
استاد
آواتار کاربر

در مورد وزن اهداف بايد بگم اگه فلزي بدون پوشش در زير خاك باشه وزن بايد بيشتر از 50 كيلو براي ردياب قابل حفاري باشه و اما نكته اصلي در مورد اهداف پلمپ شده هستش كه باعث ميشه تا حدي محتاط تر باشيم.اگه باري زير خاك پلمپ باشه ردياب تا حدي وزن واقعي رو به ما خواهد داد.اگه بار 10 كيلو باشه ردياب وزني در حدود 30الي 40 كيلو وزن به ما ميده.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 19 آبان1392 - 12:17pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

در تست با يه تيكه سفال از زير خارج شده اين نتايج بدست اومد.
وقتي اين سفال رو كامل خشك مي كني ردياب يا بهش واكنش نميده و يا خيلي ضعيف هساش.
وقتي اين سفال رو تا حدي خيس مي كني ردياب با 800 گرم بهش واكنش ميده
وقتي اين سفال رو چند روز زير بارون قرار دادم و بعد اون رو زير خاك خشك قرار دادم ردياب تا 5 كيلو بهش جواب داد
وقتي سفال خيس رو زير خاك بارون ديده و خيس قرار دادم تا 20 كيلو وزن داد.
يكي از نتايجي كه از اين تست مي گيريم خيس بودن و نم دار بودن زمين باعث بالا نشان دادن وزن هستش و تا حدي اين خيس بودن باعث ايجاد خطا ميشه.
البته با بدست اوردن يه فركانس خوب ميشه همه اين خطا ها رو رد كرد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 19 آبان1392 - 12:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نطر من هم باید یه فرمول برای پیدا کردن وزن فلزات زیر خاک با عمق و میزان مگنت باشه اگه دوستان لطف کنند نتایج تست حفاری شده یک فلز قدیمی بزارن
میتونیم به این فرمول برسیم. و شاید بتوان یه تخمینی برای قدمت فلز هم در اورد. :YMPEACE:

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

یکشنبه 19 آبان1392 - 12:50pm

سلام به همه اساتید. یک سوال خیلی مهم داشتم.من دیروز یک منطقه کاملا بکر رو رفتم یک قبرستان خیلی قدیمی هنوز حفاری نشد من انتن زدم.در ابتدا از100 گرم هر پنج گلد زدم جواب داد.بعدش با مگنت زدم زیر5 wو بالای14 w نزد.از چهار جهت زدم فقط یک جا میزد .رفتم خیلی دور دوباره انتن زدم باز همون یک جا گرفت.با فرکانس 55.80 زدم جواب داد.عمق حدودا 1.5متر زد.در اخر وزن داد بین 60کیلو تا 100 بیشتر نزد.دیدم نمیشه فکرم خراب شد گرفتم 2در2 به ارتفاع 50 سانتیمتر کندم.دوباره انتن زدم باز همون شرایط در همهون نطقه داشت تا2متر کندم.چیزی که خیلی برام سوال بود توی این 2متر حفاری من هیچی درنیاوردم حتی یک سنگ ریز خاک کاملا یک دست بود. نظرت الان چیه؟من چیکار کنم؟مرسی

یکشنبه 19 آبان1392 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اساتید عزیز لطفن این فرکانسهای آزاد مشخص شده رو یه جمع بندی کنین

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

یکشنبه 19 آبان1392 - 1:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 304 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure