انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 22 مهر1403 - 3:54am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
jafar نوشته است:
دوستان به نظر من اگه ردیابی خوبی را انجام بدیم نیازی به نقطه زن نیست اخه نقطه زن ارزان هم کارایی خوبی نداره اینو من تجربه کردم

احسنت جعفر جان
حرف دل مارو زدی
بنده هم بشخصه اعتقاد دارم که بدون کمک نقطه زن هم موفق میشیم. انشالله.
من خودم چندین نقطه زن مهم دیدم که خطا زده ولی این ردیاب اونو رد کرده.

@};- @};- @};-

سلام
دوستان داشتن یه نقطه زن واقعا لازمه ,به تنهایی هم به ردیاب نمیشه زیاد اعتماد کرد و هم به نقطه زن ,ولی اگر در کنار هم و مکمل هم باشند امکان رسیدن به موفقیت زیاد خواهد بود.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 21 آبان1392 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

درسته نقطه زن واقعا میتونه کمک بکنه. بشرطی که عمق مورد نظر کمتر از 3 متر باشه! وگرنه روی اکثر نقطه زنها نمیشه حساب کرد. حالا اینکه خیلی از نقاط خطا که ردیاب میزنه ؛ فلزیاب هم میزنه دیگه یک بحث دیگست! متاسفانه مقوله خطاها در کاوش بقدری وسیع و متنوع هستن که حتی با نقطه زن خوب هم نمیشه مطمئن شد و تا حفاری نشه نتیجه قطعی مشخص نمیشه. البته بنظر من ردیاب بدلیل اینکه روشهای خیلی زیادی برای حذف خطا داره در صورت کسب تجربه زیاد میشه روش حساب کرد. ولی نقطه زن اگر خطا بزنه چون روش حذف خطا به اون شکل نداره واقعا میتونه بدتر موجب خطا بشه. پس اگر نقطه زنی رو بخصوص بعنوان مکمل برای این ردیاب انتخاب میکنین ؛ توجه داشته باشین که باید در حد بهترین نقطه زنهای دنیا باشه! وگرنه یک فلزیاب معمولی نمیتونه کمک زیادی به حذف خطای این ردیاب بکنه و اصلا چه بسا در اون نقطه واقعا چیزی هم باشه ولی فلزیاب نتونه سنس کنه!

سه شنبه 21 آبان1392 - 10:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نتايج اولين تست درخانه يه قديمي كه بنابه گفته ها60تاسكه گم وگورشده بود.فركانس هاي 1006.1010.1013.6100گرفت وتمومه گلدهاومگنت7935.طلا400گرم نقره 200گرم ومس 60گرم وعمقم داد1متر.تو70سانت كوزه شكسته وپره پرنده كه كاره موش بودش واستخون تو1متري ام بااجازه تون چندتاريشه يه درخت انگوركه خيلي كلفت بودش بودكه ردياب ايناروگرفته بود

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بايدكاروتقسيم بندي كنيم به نظرم گروهي يه گروه فركانس خوب دربياريم يه گروهم مگنت ووزن گيري يه گروهم روحفره كاركنند.اينجوري سريع ترجواب ميگيريم به نظرمممممممممم

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:45pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
درسته نقطه زن واقعا میتونه کمک بکنه. بشرطی که عمق مورد نظر کمتر از 3 متر باشه! وگرنه روی اکثر نقطه زنها نمیشه حساب کرد. حالا اینکه خیلی از نقاط خطا که ردیاب میزنه ؛ فلزیاب هم میزنه دیگه یک بحث دیگست! متاسفانه مقوله خطاها در کاوش بقدری وسیع و متنوع هستن که حتی با نقطه زن خوب هم نمیشه مطمئن شد و تا حفاری نشه نتیجه قطعی مشخص نمیشه. البته بنظر من ردیاب بدلیل اینکه روشهای خیلی زیادی برای حذف خطا داره در صورت کسب تجربه زیاد میشه روش حساب کرد. ولی نقطه زن اگر خطا بزنه چون روش حذف خطا به اون شکل نداره واقعا میتونه بدتر موجب خطا بشه. پس اگر نقطه زنی رو بخصوص بعنوان مکمل برای این ردیاب انتخاب میکنین ؛ توجه داشته باشین که باید در حد بهترین نقطه زنهای دنیا باشه! وگرنه یک فلزیاب معمولی نمیتونه کمک زیادی به حذف خطای این ردیاب بکنه و اصلا چه بسا در اون نقطه واقعا چیزی هم باشه ولی فلزیاب نتونه سنس کنه!

سلام

بنده هم بخاطر همین میگم که نقطه زن اونطور که گفته میشه بطور قطع قابل اعتنا نیست.
من به نظر هوشی دوست بسیار عزیزم احترام میزارم و بله درسته اما واقعا در بعضی مواقع نمیشه رو نقطه زن اعتماد کرد.

همونطور که مهندس حمید گفتند ردیاب عمق زیادی میزنه و یه مثال بزنم جعفر عزیز عمق 8 متر به بالا گرفته اند که بطور قطع نمیشه در این مکان از نقطه زن
استفاده کرد.
اما برای جاهای کم عمق و اونم نقطه زن خوب میتونه جوابگو باشه.

دوستان جمع بندی که بکنیم از نقطه زن خوب میتونید در جاهای کم عمق استفاده کنید
اما اگر مثل من جاهای با عمق بالا دارید مطمئنا نقطه زن نمیتونه کمک کند.

@};- @};- @};-

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شماهابه جايه اينكه بياين يه خاكي توسره اين 35كنيد صحبته نقطه زن ميكنيد؟؟؟؟؟؟اي بابادوستان بيايدتمومه تلاشمونومعطوف به تست وخطايه 35كنيم م م م م م م م م م خواهشاااااااااا

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنيامين1 نوشته است:
hamze2000 نوشته است:
حمید جان سوالی یه مدت هستش که ذهن من رو بخودش معطوف کرده.وقتی انتن ها رو برای مکث پایین میاریم با انگشت اون رو نگه میداریم?
من چند بار تو این حالت وقتی دستم رو به دست یکی از دوستام میزنم برای چند لحظه احساس می کنه بدنم برق داره.ایا این عامل می تونه تو ردیابی خلل ایجاد کنه.ایا این جریان مغناطیسی ضعیف می تونه باعث ایجاد خطا بشه.با تشکر

با سلام خدمت حمزه عزیز و تشکر از زحمات فراوانتون در مورد این مسئله برق دار بودن بدن برای من تو فصل زمستان که کابشن می پوشم پیش می اید
بیشتر تو مواقهی که تو ماشین می شینم بعد پیاده می شم به هر چیزی دست بزنم مخصوصا اهن یه جرقه که معمولا در برخورد قطب مثبت منفی باطری پیش میاد برای من رخ میده که در بعضی مواقع قابل دیدن هست . این عامل به خاطر جنس بعضی لباسها یا کابشنها که بیشتر مغناطیس محیط رو جذب و ذخیره می کنند میتونه پیش بیاد . :YMPEACE:

این مساله به کفش مربوط میشه.بعضی کفش ها عایق خوبی هستند و بار الکتریکی رو به زمین انتقال نمیدهند.به خاطر همین بعد از راه رفتن بار الکتریکی در بدن ذخیره شده و به محض تماس با یک میله یا فردی که کفش های غیر عایق داره این بار الکتریکی تخلیه میشه.حالا ببینید چه ربطی به ردیابی داره.من با پای چپ برهنه بهتر نتیجه گرفتم.

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:51pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریای عزیز کاملا حق با شماست. برای همین هم بنده عرض کردم کفش تاثیر داره. کف کفش نباید جوری باشه که اجازه بده الکتریسیته ساکن در بدن ذخیره بشه. باید از جنسی باشه که الکتریسیته ساکن همیشه به زمین منتقل بشه. در غیر این صورت ؛ بله پابرهنه بهتر میشه جواب گرفت! :D

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان اتفاقا موضوع نقطه زن به مورد شما خیلی ربط داره! ببینید اینطور خطاها در سطح و عمق کم احتمالش خیلی بیشتره که پیش بیاد. عمق به این کمی هم تقریبا با هر فلزیابی قابل بررسی بود! حالا نمیدونم شاید فلزیاب هم اون نقطه رو واکنش نشون میداد. اما شاید هم نمیداد! وقتی با ردیاب عمق میگیرین در حد 1 متر در میاد خب مشخصه که باید فلزیاب هم سنس بکنه. هر چند حفاری با عمق کم خیلی راحت تر هست ولی بکمک نقطه زن حداقل میشه علاف همچین موردی نشد!
در هر صورت با توجه به این فرکانسهایی که همگی فرمودین جواب داده مشکل از فرکانس نمیتونه باشه. یا تاثیر ذهنیت بوده که شما فکر کردی چیزی باید باشه و یا یکی از همون نقاط مغناطیسی که من عرض کردم همه جوره آنتنها میگیرتشون! در هر دو صورت فکر میکنم قطعا تجربه بیشتر باعث تشخیص چنین خطایی میتونه بشه.

چهارشنبه 21 آبان1392 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
علی جان یعنی این فرکانس 610و1006 هم به باد رفت حالا باید چه فرکانسی بگیریم جواب بده...ولی یه چیز علی جان وزن کم تو ردیاب صد در صد خطا هستش

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

چهارشنبه 21 آبان1392 - 12:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure