انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 21 مهر1403 - 9:51pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام

به نظر من باید دوستان به صورت تجربی اینو در بیارن که چه فرکانسی تو چه زمینی بهتر جواب میده و زوم کنند رو یه سری فرکانس خاص

مطمعنا کارایی این ردیاب 35 خیلی خیلی بالا تر از ردیاب های دیگه هست فقط خریداران محترم باید برای خودشون یه برنامه ریزی دقیق داشته باشن و هر تستی که میکنن دسته بندی کنن و به یه جمع بندی برسن که مثلا تو زمینی که سیلیس داره کدام فرکانس بهتر جواب میده و تو زمین نم دار کدوم و و و .......... وقتی این قضیه دستشون بیاد دیگه وقتشون و صرف تست با کلیه فرکانسها نمیکنند .

جمعه 24 آبان1392 - 10:50pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

حالوی عزیز علت جواب دادن ردیاب به فرکانس های طلا شاید وجود ذرات بود که بخاطر وجود رطوبت خیلی قوی تر بود.در مورد وزن هم شاید مشکل از نوع انتن زنی من بوده باشه.کوروش عزیز من دوباره تست های خودم رو شروع می کنم تا ایشالله بفهمم مشکل از چی هستش.برای دلسرد شدن هنوز خیلی زوده و اگه منصف باشیم باید قبول کنیم بهترین ردیاب های دنیا بهترین اپراتوری رو می خواد و پیچیدگی خاص خودش رو داره.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

جمعه 24 آبان1392 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
حالوی عزیز علت جواب دادن ردیاب به فرکانس های طلا شاید وجود ذرات بود که بخاطر وجود رطوبت خیلی قوی تر بود.در مورد وزن هم شاید مشکل از نوع انتن زنی من بوده باشه.کوروش عزیز من دوباره تست های خودم رو شروع می کنم تا ایشالله بفهمم مشکل از چی هستش.برای دلسرد شدن هنوز خیلی زوده و اگه منصف باشیم باید قبول کنیم بهترین ردیاب های دنیا بهترین اپراتوری رو می خواد و پیچیدگی خاص خودش رو داره.

حمزه جان من به هیچ وجه دلسرد نیستم بلکه بر عکس از ابتدا اعتقاد خاصی به 35 داشته و دارم ، فقط منظورم این بود که دوستان باید خودشون بیشتر تلاش کنند و تجربیات خاص خودشونو داشته باشند و به این بسنده نکنند که فقط اطلاعاتی از دیگران بگیرند و روی اونا متمرکز بشوند :)

جمعه 24 آبان1392 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
حمزه جان فکر میکنم حرف شما درباره ولوم قدرت و وزن بدست امده درسته اخه سری قبل که 31 کیلو شد قدرت رو 3 و انتنها در راستای شانه ام بود

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 24 آبان1392 - 12:20am
مدیر کل
مدیر کل

کورش عزیز در مورد مسائلی که در چند پست اخیر فرمودین باید عرض کنم که ردیابی کلا پایه علمی مشخص و اثبات شده ای نداره و بیشتر شبیه یک جادو هست که ما از طریق سیستم فرکانسی باعث میشیم این جادو عمل بکنه و طبیعتا بسیاری از موارد کاملا تجربی بدست میان. در مورد مساله وزن بنده بر اساس دهها مورد تجربه با اهداف مختلف و وزنهای مختلف در نهایت احساس کردم یک رابطه ریاضی بین امواج و وزن هدف وجود داره که با آزمون و خطاهای مکرر نهایتا به این فرمول ریاضی رسیدم که در وزنهای خیلی کم تا خیلی زیاد جواب میده. بعد هم که اقا مجتبی و چند دوست مجربشون در زمینه ردیابی مساله کنترل وزن رو بررسی کردن به این نتیجه رسیدیم که تخمین وزن همیشه در حد یک درجه کمتر یا بیشتر قابل ارزیابی هست و در نتیجه بنده ترجیح دادم به این فرمول ریاضی که جنبه علمی تری داره دست نزنم و البته این محاسبه درست ترین مقدار برای تخمین وزن هدف هست. سیستم کنترل وزن بیشتر برای فلزات منسجم (خرد نشده) درست جواب میده. اگر بصورت چند تکه باشه و بین تکه ها فاصله وجود داشته باشه یا اصلا حالت پودر شده داشته باشه دیگه این سیستم دقیق جواب نمیده و وزن بالاتری رو نشون میده. زیر خاک هم تغییر محسوسی در این محاسبه وجود نداره. اما اگر هدف بسیار قدیمی و زیر خاک مدفون باشه احتمال اینکه وزن بالاتری تخمین زده بشه هست. حالا شما کاری که میتونی انجام بدی این هست که حداقل نحوه آنتن زنی خودت رو جوری انجام بدی که برای فلز جدید و در تست بتونی وزن رو درست در بیاری. اگر درست در نیاد اشکال از آنتن زنی شماست. بر همین اساس طبق تستهای زیادی که ما کردیم معمولا روی خود هدف یک درجه عدد وزن بالاتر از عددی هست که از راه دور ارزیابی میشه که کاملا منطقی هم هست. غیر این باشه باز هم مشکل از آنتن زنی شماست.
این رو هم باید ذکر کنم ردیاب آنتنی به فاکتورهای بسیار زیادی وابسته هست. اینکه شما آنتن رو چطور دست میگیرین ؛ فاصله دستها و نوک آنتنها و زاویه آنتن ها و ارتفاع دستها و نسبتشون به محل قرار گیری دستگاه به چه صورت هست همه تاثیر دارن. علاوه بر این قابلیتهای فیزیکی و شخصی شما و حتی لباس شما و ذهنیت خود شما از حرکت کردن یا نکردن آنتن و تشخیص قیچی شدن یا نشدن آنتنها همگی مسائل فردی هستن که میتونن باعث تفاوت در نتیجه گیری بشن. عوامل دیگری مثل آب و هوا و میزان رطوبت و جنس خاک و خیلی موارد دیگه هم در ردیابی دخیل هستن که حتما واقف هستین. این مسائل متعدد ؛ ردیابی رو به یک امر بسیار پیچیده تبدیل میکنه که طبیعتا تجربه خیلی زیادی هم میطلبه. از نظر اون چیزی که بشه در سیستم فرکانسی انجام داد واقعا بنظر من هیچ نکته قابل پیاده سازی تا به الان نبوده که در ردیاب 35 در نظر گرفته نشده باشه. بر این اساس من خدمت دوستانی هم که این روزها به بنده توصیه و پیشنهاد ردیاب دیگری رو میکنن عرض کنم که از اونجایی که هیچ موردی قابل اضافه شدن و موثر در ردیابی یا بهبود خطاها وجود نداره و هیچ اشکال قابل تصحیحی هم در زمینه خود دستگاه نیست ؛ بنابراین بحث ردیاب از نظر من تمام شدست! اگر هم به نکته جدیدی برسیم که در زمینه دستگاه باشه اصلا فکر نمیکنم این مساله در آینده نزدیک رخ بده. پس بنظر من تمرکز باید روی نحوه آنتن زنی و تجربیات اپراتوری باشه و حتی میشه روی سیستم خود آنتنها هم برای جوابگیری بهتر کار کرد.
بهرحال کورش جان شما و سایر دوستان اولین قدم تجربتون باید این باشه که حداقل در محاسبه وزن فلزات تست بتونین درست عمل کنین و با وزن کردن اون فلز بعد از ردیابی متوجه بشین تا چه حد درست تخمین زدین و سپس با اصلاح نحوه آنتن زنی بتونین روشی رو پیدا کنین که کمترین خطا رو در تخمین وزن داشته باشین. طبیعتا اگر از چنین روشی در ردیابی واقعی هم استفاده کنین نتیجه واقعی کار شما هم خیلی بهتر خواهد بود.

شنبه 24 آبان1392 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمزه جان امشب انتنها را کمی پایین گرفته بودم و ولوم قدرت10بود وبرای عمق گیری با 20کیلو عمق شد 5 متر

شنبه 24 آبان1392 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در ظمن حمزه جان از اول تا اخر کار ولوم قدرت10بود و در همه مراحل باسیم کار کردم

شنبه 24 آبان1392 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود به مهندس حمید عزیز @};-
تمامی فرمایشات شما متین، کامل و قابل تامل است و البته تقریبا منظور من هم در پستهای اخیر ذکر همین نکات بصورت کلی بود، و شما استاد گرامی با توضیحات کاملتان به بنده و تمامی دوستان آگاهی بیشتری دادید.
با سپاس @};-

شنبه 24 آبان1392 - 12:45am
استاد
استاد
آواتار کاربر

جعفر عزیز ولوم ده رو من برای استفاده در نقطه توصیه نمی کنم و بیشتر برای ردیابی اهداف در فواصل ازش بهره می برم.این جای شما باعث شده روز به روز اپراتوری شما بهتر بشه و با توجه به اینکه تجربه کار با ردیاب های دیگه رو هم داری خیلی کمک کننده هستش.در مورد وزن و عمق هم خدمت شما عرض کنم نمیشه تا واکنش و نوع اپراتوری شما رو ندیده بگم که درسته یا نه.باور کنید بنده در مواجه با خطا های وزن و عمق های خوبی بدست میارم و بعد حفاری می فهمم که اشتباه کردم و گاهی هم با وزن چند گرم موفق به شکار یه چیز کوچیک میشم.در کل منم باید چند روز تو خونه بشینم و با ردیاب چند تست دیگه انجام بدم تا جواب بعضی از ابهامات رو پیدا کنم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 24 آبان1392 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمزه جان ردیاب قبلی من در مقایسه با این ردیاب 1به20 هم به حساب نمیاد اون خیلی ساده بود اما این حرفه ایه برای همین یک اپراتور حرفه ای میخاد

شنبه 24 آبان1392 - 1:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 345 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure