انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 21 مهر1403 - 11:53am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

یکی از ابهاماتی که تو این مدت بصورت حرفه ای و عملی با ردیاب کار می کردم زدن یه جا در قبرستان بود که توضیح دادم و نتیجه اش هم رسیدن به سنگ و یا شیشه های گوارتز مانند بود که عکسش رو تو همین بخش قرار داده بودن.چند روز قبل ما گفتیم یه سری به این محل بزنیم و ببینیم چطوری حفاری کردیم.دوستان میدونن که تو شب نمیشه خیلی چیزها رو تشخیص داد.وقتی به محل رسیدیم همه از تعجب خشکمون زد.جای که من زده بودم دقیقا گوشه یه اتاق ساخته شده از مواد بود که سوراخ بود و همه اهالی روستا هم بخاطر حفاری ما که از بغل بود و دیوار مشخص بود فهمیده بودن.چیزی که برای من عجیب بود چرا تو این اتاقک کوچیک من دقیق رو این سوراخ زده بودم.آیا من با این ردیاب محل خروج یون رو گرفته بودم.وجود بار در این جا 100% بود که بخاطر حفاری از بغل و کم اوردن وقت از دست رفت.اگه اون شب از بالای اتاقک میزدم شاید میشد وارد شد.البته همون تجربه اش ارزشش اندازه همون دفینه بود برام.موفق باشید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 24 آبان1392 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
در هر صورت تا چند روز دیگه میریم حفاری انشاالله که زده باشم به هدف در هر صورت هر چی خدا بخاد(لطفأ برام دعا کنید)

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 24 آبان1392 - 1:06am
مدیر کل
مدیر کل

حمزه عزیز به نکته مهم و بسیار قابل تاملی در تجربه خودتون اشاره کردین که حدس میزدم ممکنه در نقطه زنی اتفاق بیفته! واقعیت امر این هست که سیستم کنترل وزن بلحاظ اینکه باید به مقدار وزن بیشتری حساس بشه تا بتونه وزنهای پایین تر رو حذف کنه ؛ تغییری در امواج ایجاد میکنه که در ناحیه بسیار نزدیک به هدف یا در واقع روی خود هدف این احتمال اتفاق میفته که یونهای هدف بتونه بر امواج ردیابی روی وزن بالاتر غلبه بکنه! فراموش نکنین که عرض کردم تخمین وزن روی خود نقطه هدف معمولا یک درجه بالاتر از حد واقعی در میاد! پس این مساله بدون علت نیست. اگر هدف خیلی قوی باشه و از شانس شما نقطه خروج گاز و یون هم داشته باشه تجربه شما کاملا محتمل هست. بنابراین برای نقطه زنی باید خیلی روی مساله تنظیم وزن دقت کرد و هم با وزن 0 و هم با وزن های چند گرم یا بالاتر بررسی انجام بشه و مشخص بشه که نقاط محاسبه شده تفاوت نداشته باشن. اگر تفاوتی وجود داشت استثنائا در مورد نقطه زنی ؛ نقطه ای که روی وزن پایین تر معلوم میشه بنظر من ملاک هست. اما باز هم نمیشه این نکته رو به همه حالات محتمل در ردیابی تعمیم داد و باید تستهای بیشتری انجام بشه.
راه دیگه نقطه زنی از راه دور هست که بنظر من با اینکه مشکل تره اما خطای کمتری داره. از راه دور احتمال غلبه یونها و هاله هدف بر آنتنها بسیار کمتره و بنابر این میشه با محاسبه چند راستا از زوایای مختلف مثلا 4 گوشه یک مربع یا ترجیحا 8 گوشه یکی 8 ضلعی و امتداد دادن این خطوط و در نهایت بدست اوردن نقطه تقاطع اونها با دقت قابل اعتماد تری نقطه اصلی رو دراورد. نقطه ای که از این راه پیدا میشه بنظر من به نقطه ای که شما از طریق قیچی روی خود هدف بدست میارین ترجیح داره.
راه دیگه هم تشخیص نقطه اصلی از روی حجم بدست آمده هست. شما اگر موفق بشین با ترکیب روشهای فوق و تنظیمات مختلف وزن در هر حالت به محدوده مشخصی از نظر حجم برسین که البته با قرار دادن ردیاب در وزن بالاتر ؛ این محدوده حجمی باید حول و حوش یک محدوده مشخص کمی کوچکتر بشه؛ طبیعتا با دقت و اعتماد خیلی بیشتری نقطه اصلی هدف و البته محدوده نیازمند به حفاری رو میتونین محاسبه کنین.

شنبه 24 آبان1392 - 2:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید جان فرکانس 25.70 فقط رو مرکز قیچی شد اما وقتی 25.71 کردمش حجم 6در5 داد

شنبه 25 آبان1392 - 11:21am
استاد
استاد

jafar نوشته است:
جاوید جان فرکانس 25.70 فقط رو مرکز قیچی شد اما وقتی 25.71 کردمش حجم 6در5 داد

درود بر شما
فرکانسهایی پایین به نظر من عمق زنی بالا دارند و نشابه فرکانسی زیاد میگیرند و فقط به درد نقطه زنی میخورند و فرکانسهای بالای هزار عمق زنی کم و کمتر تشابه فرکانسی دارند البته باید با ولوم قدرت 1 از فرکانسهای بالا استفاده کرد
با فرکانس طلا
1812.0
با ولوم قدرت 1 روی هدف تست کن و وزن گیری کن و اگه زد دیگه فقط حفاری مونده و نتیجه تست با این فرکانسهای دستی که باز هم ذرات را میگیرند یا فلز زیر خاک را

شنبه 25 آبان1392 - 11:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به رویه چشم جاوید جان حتما با فرکانسای بالا چک میکنم و حولوحوش فرکانسای که گذاشتی هم چک میکنم ببینم تا چند میگیره

شنبه 25 آبان1392 - 1:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان.حمزه جان فرقی نمیکنه گوشه این اتاق باشه یا جای دیگش مهم حفاری بود که موقعیتش جور نشد دیگه.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 25 آبان1392 - 2:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حاج حميدباسلام .شماكه خودتون ميفرمايين تستايه زيادانجام دادين ميشه 1فركانس كه توتستاتون جواب داده ياهرفركانسي كه طي ه اين تستابدست اوردين بگين به بچه هااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.ممنون

شنبه 25 آبان1392 - 2:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
:x سلام به همه ی دوستان عزیز...
امروز اولین حفاری رو با ردیاب 35 انجام دادم .
البته تا 1 متر و 10 سانتی رو حفاری کردم و گذاشتم واسه فردا..خوب دوستان هنگام حفاری و حرکات ردیاب و وزن ها رو براتون توضیح میدم چون هر یه ذره حفاری میکردم من ردیاب رو با فرکانس ها تست میکردم
اولین30 سانت من ردیاب زدم خوب فرکانس طلا همچنا ن همون مکان رو میزد با گولد 4 ولی تغیری که ایجاد شده بود خیلی مهمه برام شاید بدردتون بخوره وزن از 2 تن که قبلا بود با 1.6 عوض شد..بعد از اون باز هم حفاری کردم تا رسیدم به سنگ ریزه ها و سنگی که حدود 30 کیلو بود که روی سنگ ها یه چیزی بود که چسبیده به سنگها با رنگ قهوه ای سوخته خوب من سنگ ها رو بیرون اوردم و یکی از سنگ ها رو دورتر بردم و روش تست کردم با فرکانس طلا و زدم روی 2 کیلو و خیلی راحت قیچی میشد ...بعد ردیاب رو زدم اینبار وزن به 1 تن کاهش بیدا کرده بود ..خلاصه رسیدم به یه متر دیگه دیر شده بود و همینطوری اون باین این رنگ قهوای سوخته همچنان وجود داشت.. خلاصه اخرین تست رو انجام دادم و وزن رسید به 630 کیلو و اما اینبار با مس تست کردم و قبلا وزنی که بدست اومده بود 25 کیلو بود ولی اینبار شد 12 کیلو و اما عجیبتر از همه مگنت بود که قبلا حدود 12 wمیگرفت ولی الان روی w28 قیچی میشد و کربن یا زغال که قبلا 3و100 بود با 2 کیلو بیشتر نزد.....دوس دارم دوستان عزیز همه نظراتشون رو بگن..موفق باشین :x :ymhug:

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 25 آبان1392 - 6:07pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان در مورد سیستم کنترل وزن باید عرض کنم بنظر من دلیلی نداره که هدف قدیمی مدفون در خاک در حد وزن بسیار بالاتر از حد واقعی قابل ردیابی باشه! در واقع چند چیز کوچکتری هم که تا بحال با این ردیاب یافت شده روی وزنهای نجومی نبوده! پس همونطور که توی اپراتوری هم عرض کردم و خودم و مجتبی هم با این مساله برخورد داشتیم ؛ وجود وزنهایی در حد چند تن خودش میتونه به منزله خطا باشه! مگر اینکه بار واقعا همچین وزنی داشته باشه که معمولا خیلی بعیده. اینکه چرا روی وزنهای بالا ممکنه خطا رخ بده علتی هست که ردیابها رو کلا به خطا میندازه و وقتی چیزی وجود نداره و عامل خطا فقط هست طبیعیه که سیستم کنترل وزن ممکنه درست عمل نکنه و شما یک وزن نجومی الکی در بیارین! این نوع خطا رو میشه با تجربه بیشتر براحتی تشخیص داد. با این حال باید بار بزرگی کشف بشه تا این مساله رو بشه دقیق تر بررسی کرد.
نکته دیگه که یکی از دوستان اشاره کردن این هست که وقتی شما یک هدف رو روی حداکثر وزن خاصی سنس میکنین ؛ اون هدف حتما باید رو تمام اعداد وزنی پایین تری که دستگاه تنظیم میشه هم قابل سنس باشه! اصلا معنی نداره مثلا هدف روی 100 کیلو قابل سنس باشه ولی روی 80 کیلو یا کمتر قابل سنس نباشه! این خودش نشانه یک جور خطاست. درست قضیه اینجور هست که هدف 100 کیلویی باید روی همه وزنهای کمتر از 100 کیلو قابل سنس باشه ولی روی همه وزنهای بالای 100 کیلو قابل سنس نباشه.

شنبه 25 آبان1392 - 6:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 300 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure