انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 6:47am

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تغذیه که خوب جایی از مدارت قطعات رو اشتباهی نزدی؟ باید رو مدار کار کنی ببین قطعی یا اتصالی نداره با ذره بین چک کن انشاالله که دوستان کمک کنند

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 25 آبان1392 - 12:56pm
استادیار
استادیار

asadof نوشته است:
ارش جان از چه کابلی استفاده کردید منظور کابل بین کویل و دستگاه هست و از ای سی ال اف 357 استفاده کردید دیگه مرسی عزیز

بله دوست عزیز آی سی D4 ال اف 357 هست و کابل رابط بین کویل و دستگاه از کابل کواکسیال استفاده کردم

شنبه 25 آبان1392 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من حساسیت به طلام پایینه اهنو مس و اینا قوی باید چیکار کنم؟

سه شنبه 28 آبان1392 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
mansoor نوشته است:
سلام من این فلزیاب را ساختم اما بسیار ضعیف کار میکنه ولوم نویز هم کار نمیکنه ال ای دی مربوط به ولوم نویز هم روشن نمیشه یعنی باچرخاندن این ولوم اصلا تغییری حاصل نمیشه خواهش میکنم کمکم کنید

سلام من اين فلزياب رو طبق مقاله بهنام ساختم از نظر قدرت براي من در حد قابل قبولي بود ولي ديروز رفتم ببرمش براي تست بيرون باطري 12 ولت 4.7 آمپر كه بهش وصل كردم روشنش كردم يه هو دود از سيم ها به طرف باطري بلند شد سريع قطعش كردم مدار رو و ديود بالاي خازن 10000 سوخته حلا سوال من از اسا تيد اين هستش مشكل از كجا بوده و آيا بغير از اون ديود به جايي ديگه از مدار آسيب رسوندهيا نه ممنون ميشم كمكم كنيد دوباره راهش بندازم.

سلام مشكل مدار از دو تا آيسي ne555و lf357 بود با تعويضشون مدار راه افتاده يه كم كنده و عمقش كم شده كه احتمالا طبق گفته دوستان مدار نشتي داره كه دارم ميرم برا نشتي گيريش حالا اگر برا كنديش مشكلي داره مدار دوستان راهنمايي كنند تا بررسي كنم. با تشكر از تمامي دوستان بابت راهنماييشون

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 1 دی1392 - 10:51am
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان
اگر واقعا میخواید این مدار رو بسازید سعی کنید که اول فلزیاب رو دقیقا طبق فایل و توضیحات مهندس بهنام بسازید و بدون هیچ تغییری
شک نکنید که کار میکنه و خوب هم کار میکنه
ولی واسه کیفیت سنس و همچنین برد بیشتر بهتره از کابل ضخیم 2در 2/5 میل استفاده کنید واسه اتصال به کویل وحتما سر کابل رو هم به فیبر لحیم کنید و فقط از سر لوپ حالا واسه تعویض احتمالی کویل فیش بزارید
بعدش حالا اگه دوست داشتید میتونید تغییراتی که دلتون میخواد بدید
ولی من بدون هیچ تغییری ساختم و خوب هم جواب میده و خیلی هم فراتر از انتظار بود واقع
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

جمعه 6 دی1392 - 7:49am
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان
یه خبرایی دارم که احتمالا واسه اونایی که دلتا رو ساختن یا مشغول ساختشن خیلی خوشاینده
البته باید عرض کنم شانسکی بود و مقصر هم این استاد حمید بود
چند وقتی هست که مشغول ساخت چنس مهندس حمیدم ولی چون این ایران میکرو خیلی خوش قوله یکم طول کشید که سفارشم به دستم برسه واسه همین به هر سوراخ سمبه ای سرک میکشم و هرچی خرت و پرت قدیم بود زیرو رو کردم
خلاصه خوردم به دلتا که قبلا ساخته بودم و چون استاد حمید یه روش واسه پیچیدن کویل معرفی کرده بودن و منم فعلا چنس و راه ننداختم گفتم یکی واسه دلتا بسازم و تست کنم بینم توفیری داره یا نه.
خلاصه سرتونو درد نیارم یه نتایجی دیدم که فکر کنم واسه شمام جالب باشه
کویلی که ساختم با استفاده از سیم های داخل کابل شبکه بود که چون 10 متر داشتم سه تا از رشته های باریک رو که قطرش حدود نیم میل هست لحیم کردم شد 30 متر خلاصه به روش استاد حمید پیچیدم با قطر داخلی 38 و قطر خارجی 42
بعدشم تست کردم با دلتا نتایج اینجوری شد
سکه 100 تومنی کوچیک زرد: از فاصله تقریبا 39 سانتی تق تق صدا میداد ولی توی 36 سانتی دیگه بوق ممتد داشت
انگشتر طلا ی سفید به قطر 2 سانت : از تقریبا 35 سانتی تق تق صدا میداد ولی توی 31 دیگه بوق ممتد داشت
متاسفانه چون توی آپارتمانم نمیشه روی اجسام بزرگ تست کنم ایشالا شاید بعدا تست کردم
البته قطعا این تمام قدرتش نیست چون توی خونم ولی قدرت کویل هم دست کم نگیرید و سعی کنید کویلتون رو خوب و دقیق بسازید.
درود

صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 12 دی1392 - 5:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کوهیار جان من سکه پنجاه تومنی دو رنگ رو از فاصله ۵۴ سانتی سنس میکنم , تو ۴۸ بوق ممتد میشه . با لوپ ۴۵ که از کابل شبکه تایوانی مرغوب ساخته شده . نتایج تست هام تو هوا و زیر خاک تقریبا یکسانه و اختلافش ناچیزه . حساسیتش به طلا هم عالیه . نیم سکه طلا رو از ۳۸ سانتی به خوبی سنس میکنه

پنج شنبه 12 دی1392 - 1:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت

متاسفانه من هیچوقت دلتا رو بیرون و توی فضای باز تست نکردم که بینم نتایجش چجوره
دوستان کدومتون دلتا رو توی کاوش واقعی تست کردن؟
نسبت به ذرات و ...
کیفیت بالانس چجوره؟
میشه گفت هرچی ساختم یا خریدم فعلا واسه تفریح بوده و هیچ استفاده ای ازشون نکردم

صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 12 دی1392 - 3:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببین دوست من نظرات در مورد دلتا متفاوته و این نظرات متفاوت ناشی از کیفیت ساخت متفاوت توسظ افراد مختلفه . من تضمین میکنم اگه دلتا رو با قطعات خوب بسازی و درست لحیم کاری کنی و از روغن لحیم استفاده نکنی و پشت فیبرو کامل تمیز کنی و از سیم مرغوب برای کویل استفاده کنی ، دستگاه بی نظیری خواهی داشت . در مورد ثباتش باید عرض کنم که تمام نکاتی که عرض کردم مستقیما با ثبات دستگاه رابطه داره . من بعد از ساختن پنج مدار دلتا رو این مساله تاکید میکنم . من حتی تو دمای منفی 10 درجه تو بیابون باهاش کار کردم ( هفته پیش ) که حتی یه بوق اضافه هم نمیزنه و دو تا نقطه رو برای حفاری مشخص کردم که به دلایلی انجام حفاری به تعویق افتاده . من به شما قول میدم که دلتا پالس اصلاح شده توسط مهندس بهنام بهتر از هر پالسی دستساز دیگه هستش ( البته اگر تفکیک مد نظر شما نباشه که در این صورت چنس بهترینه ) . در ضمن دوستان عزیز به یک نکته توجه کنید ! هر چقدر برای کیفیت دستگاه وقت و هزینه کنین بدون شک نتیجه بهتری میگیرین . چند تا عکس از دستگاهم میذارم که ببینین . دوست دارم نظر دوستانی که ساختن رو بدونم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 12 دی1392 - 4:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش علی ساختید افرین شکل ظاهری که خیلی عالیه و بوق الکی هم من خیلی قبولش دارم زیاد به خاک هم حساس نیست من تا به حال ندیدم بوق الکی بزنه داداش برد نهایی شما چقدره رو هوا مال من نهایت سینی استیل 60*60 در دو نیم متری راحت میزنه با بوق ممتد بعدش اون کاغذ رو چطوری ساختید و باطری شما چند امپر هستش که تو قاب جا شده میخوام از باطری مال شما بگیرم بندازم تو خود قاب

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 12 دی1392 - 5:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Sambox و 160 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure