انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 21 مهر1403 - 11:55am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

عزيزان از مسير خودتون منحرف نشيد بيخيال شين تا بره پي كارش
با سلام خدمت تمامي عزيزان بهترين روشي كه براي عمق گيري دقيق حفره تجربه كردين رو ميشه بگيد مثلا آنتن ها چطور باشن دست در چه فاصله اي سيم ها چه حالتي داشته باشن؟؟؟؟ آخه يه جا زدم عمق حفره زده بود 3و 40 كه بعد از حفاري تا 4 متر خبري نبود در صورتي كه در 10 متريش قبلا يك سره اون حفره نشت كرده بود كه عمقي در حدود 3 متر داشت كه ميدونم بر اثر جمع شدن آب ريزش ددداشته و عمقش كم بود ولي اين حالت و در عمق گيري جديد درك نميكنم از دوستان گلم راهنمايي ميخوام ___ اين مطلبو در 22 هم نوشتم كپي از اونجاس شرمنده

شنبه 25 آبان1392 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
و یه چیز دیگه ما فقط یه چیز بلدیم بگیم امریکا همه چیش عالیه ...من واقعا به دستگاه 35 خیلی میبالم چون مال بچه های خودمونه که با زحمت هم روش کار کردن بخدا قسم اگه این ردیاب رو یکی از امریکایی ها یا اروبایی ها میساختن قیمتش نجومی بود و همه هم عرضه نداشتن انتقادی ازش بکنن چون مال بچه های خودمونه داریم بی ارزش نگاش میکنیم واقعا متاسف واسه بعضی از دوستان که فرهنگ و علم چند هزار ساله ی ایرانی رو دارن الکی به باد میدن و بجای اینکه بشن سازنده شدن مصرف کننده

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 25 آبان1392 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed630 نوشته است:
با سلام خدمت تمامي عزيزان بهترين روشي كه براي عمق گيري دقيق حفره تجربه كردين رو ميشه بگيد مثلا آنتن ها چطور باشن دست در چه فاصله اي سيم ها چه حالتي داشته باشن؟؟؟؟ آخه يه جا زدم عمق حفره زده بود 3و 40 كه بعد از حفاري تا 4 متر خبري نبود در صورتي كه در 10 متريش قبلا يك سره اون حفره نشت كرده بود كه عمقي در حدود 3 متر داشت كه ميدونم بر اثر جمع شدن آب ريزش ددداشته و عمقش كم بود ولي اين حالت و در عمق گيري جديد درك نميكنم از دوستان گلم راهنمايي ميخوام ___ اين مطلبو در 22 هم نوشتم كپي از اونجاس شرمنده

سعید جان بهترین روش روشی هست که شما روی حفره واقعی تست کنی و فاصله انتن ها رو کم و زیاد کنی تا حجم گیری و عمق گیری درست در بیاد.اما راجع به خطای حفره یه تجربه بدم.اولا که حتما متد ده ثانیه رو اجرا کن اگر باز شد جایی هست که یا فرسایش خاک داشته یا پر شده هست.و با کمترین مقدار ولوم قدرت کار کن.ویک بار هم بعد از تخلیه فرکانس با انتن های خالی تست کن.دوما شما هر دو میله ردیاب رو که یک میدان مغناطیسی حول هر کدام از انها هست رو هرچقدر به هم نزدیک تر کنی بعلت کم شدن فاصله راستای نیرو عمود بر محور هر دو انتن تطابق بیشتری پیدا میکنه و در نتیجه قدرت قیچی شدن بیشتر میشه و جاهایی که پرشده هم به عنوان حفره قوی میگیره و این با ولوم قدرت دستگاه نسبت مستقیم داره و هرچه ولوم قدرت بیشتر باشه این حفره های طبیعی یا مصنوعی زیر خاک باشدت بیشتری خودشون رو آشکار میکنند.البته در ردیاب 35 کمی متفاوت هست.و مقدار w هم تا حدودی تعیین کننده هست.

بعضی از مناطق دارای چند دوره آبی میباشند .یعنی چند بار اون منطقه زیر سیل ها و دگرگونی های مهیب قرار گرفته به همین خاطر این مناطق که معمولا داری خاک ابرفتی و دارای سنگهای نامنظم سخره ای و رودخانه ای هستند در داخل خود دچار نشست ها و شکستگی ها میشوند و درنتیجه حفره های نامنظم در اعماق خاک به وجود میاد.(فرسایش داخلی) که ردیاب اون ها رو به درستی میگیره اما بعد از حفاری چون از بالا حفاری کردی و اون حفره های کوچک براثر حفاری پر شده و شما چیزی نمی بینی در صورتی که این حفره ها خیلی نازک و مانند رگه ای هستند.

شنبه 25 آبان1392 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeed630 نوشته است:

سلام سعید جان !
من هم به این مورد برخورد کردم و در تاپیک 22 این موضوع رو مطرح کردم که دقیقا برام ثابت شد که تو هر خاکی وقتی یک لایه با سایر لایه ها تفاوت چگالی زیاد داشته باشه رو هم ردیاب بعنوان حفره میشناسه ...
تو تجربیاتی که من کسب کردم هر وقت چه در حفره و چه سایر موارد اگر از روی هدف رد شدی و آنتن بسمت شکم بر نگشت شک نکن که خطا گرفته ... البته اگر برگرده هم دال بر 100% بودن نیست ولی اگر برنگرده سمت شکم میشه گفت 100% خطاست .

یه چیزه دیگه : از همه ی دوستان خواهش میکنم از بحث اصلی خارج نشید و حتی اگر کسی هم خواست جو رو خواسته یا ناخواسته بهم بزنه شما به آتیش اون دامن نزنید تا خودش خسته و بیخیال شه ... البته منظورم با شخص خاصی نیست ولی در کل دیدم هر موقع کسی مطلبی خارج از مبحث و به هر نیتی میگه یکسری دوستان با نیت خیر و نا خواسته به آتیشش دامن میزنن که طرف هم به نیتش تا حدودی میرسه ... شکر خدا استاد حمید و آقا مجتبی خیلی سریع با علمی که دارن جواب دندان شکن به این افراد میدن و فک نمیکنم نیازی به حمایت امثال بنده داشته باشن که فقط بار منفی به سایت میده... امیدوارم دوستانیکه در حمایت از سایت و استاد حمید پست زدن براشون سوء تفاهم نشه چون دقیقا نیت خیرشون و اون تعصب ستودنیشون به سایت برای همه علی الخصوص مهندس حمید و دوست خوبم آقا مجتبی ثابت شده هست ...
کوچیک همه ی بچه های با معرفت و با تعصب انجمن هستم...
موفق باشید.
یا حق .

شنبه 25 آبان1392 - 11:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

از پوريا جان و مجيد عزيز ممنونم ولي جا داره بگم
اين حفره واقعيه چون يه قسمت اون بازه ولي به علت يه سري مسائل ريخته و بين ادامه اون بسته شده حالا بعد از اون ادامه رفتيم دستگاه زديم زده 3و40
حفاري كرديم تا 4 متر خبري نبود!!!!
و زير اون قسمت بازش يه تيكه مس كه گذاشتيم عمق مس زد 5و 60 كه تقريبا درست بود ولي عمق حفره بعدي كه ادامه اون حساب ميشه اوني كه دستگاه مشخص كرده نيست چون باز نشد ولي هنوزم بعد از تخليه داره ميزنه حفره من احساس ميكنم فركانس تو يه لايه از اين زمين نميتونه نفوذ كنه ؟
در ضمن تمام علائم اون حفره قبلي كه به نو عي يه نوار بلند هست داره مثلا خاك اون ناحيه در عمق 4 متري خشك و بي نهايت سفت.
در ضمن اگه دستگاه لايه اي از سطح زمينو اينجا گرفته باشه ميتونه اين لايه اينقد مشخص و مرتب وبا نظم باشه كه مثلا حفره در طول اين 1 كيلومتر با عرض 3 متر يكسان جاهايي پيچيده و ....!!!!!؟؟؟؟؟؟
در خصوص اينكه انتن ها برگرده به سمت شكم اصلا همچين حالتي رخ نداده در مورد اون حفره كه بازه كه شكي ام توش نيست.
دوستان خواهش نظر بدن ممنون

شنبه 25 آبان1392 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

يه سوال ديگه اينكه از تجربه هاتون بگين كه دستگاه بي سيم باشه در عمق گيري حفره يا باسيم يا اينكه مدل جديدي كه دوستان گفتن سيم از دستگاه اويزان؟ _ولوم چند باشه؟

یکشنبه 25 آبان1392 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeed630 نوشته است:
از پوريا جان و مجيد عزيز ممنونم ولي جا داره بگم
اين حفره واقعيه چون يه قسمت اون بازه ولي به علت يه سري مسائل ريخته و بين ادامه اون بسته شده حالا بعد از اون ادامه رفتيم دستگاه زديم زده 3و40
حفاري كرديم تا 4 متر خبري نبود!!!!
و زير اون قسمت بازش يه تيكه مس كه گذاشتيم عمق مس زد 5و 60 كه تقريبا درست بود ولي عمق حفره بعدي كه ادامه اون حساب ميشه اوني كه دستگاه مشخص كرده نيست چون باز نشد ولي هنوزم بعد از تخليه داره ميزنه حفره من احساس ميكنم فركانس تو يه لايه از اين زمين نميتونه نفوذ كنه ؟
در ضمن تمام علائم اون حفره قبلي كه به نو عي يه نوار بلند هست داره مثلا خاك اون ناحيه در عمق 4 متري خشك و بي نهايت سفت.
در ضمن اگه دستگاه لايه اي از سطح زمينو اينجا گرفته باشه ميتونه اين لايه اينقد مشخص و مرتب وبا نظم باشه كه مثلا حفره در طول اين 1 كيلومتر با عرض 3 متر يكسان جاهايي پيچيده و ....!!!!!؟؟؟؟؟؟
در خصوص اينكه انتن ها برگرده به سمت شكم اصلا همچين حالتي رخ نداده در مورد اون حفره كه بازه كه شكي ام توش نيست.
دوستان خواهش نظر بدن ممنون

سعید جان !
ردیاب حفره ی باز رو فک نکنم بعنوان یک حفره قطعی تشخیص بده... مگر اینکه روش پوشیده باشه یا درونش خاک ریخته شدهباشه ...
در این صورت وقتی در یک حفره خاک ریخته شده باشه و حتی تمام حفره رو هم پر کرده باشه باز دستگاه با قدرت اونو حفره نشون میده ... یک تجربه داشتم کهقبلا عرض کرده بودم که یک چاله ی نیم متری که پر کرده بودم تونست یک تونل 8 متری که ردیاب در عمق 3 متری میگرفت رو رد کنه ...
در خصوص برگشت آنتن به شکم مطمئن باش اگه برنگرده حفره واقعی نیست ...
نزدیک به حفره هم بیسیم بگیری با سیم متصل به ردیاب با ولوم نیم بهتر جواب میگیری البته موقع عمق گیری منظورم نیست ...
موفق باشی.
یا حق

یکشنبه 25 آبان1392 - 12:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

مجيد جان اون حفره اي كه باز هست من داخلش رفتم عرضش 6 متر طولش بيشتر از 15 متره قدمتش از 1000 بالاتره ولي ادامشو كه طولش 1 كيلومتره رو دستگاه تمام جزئياتو ميزنه ولي عمق درست نميزنه مطمئنم هر بار عمق ميگيرم يه چيز ميگه با سيم يه چيز بي سيم يه چيز من كه گيج شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یکشنبه 25 آبان1392 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برای عمق گیری من با ولوم 8 و10 و بیسیم میگیرم که سیمها به دستگاه متصله ...
تو تستهام که خیلی خوب جواب داده سایر دوستان رو نمیدونم امیدوارم نظرات خوبشونو داشته باشیم ...
یا حق.

یکشنبه 25 آبان1392 - 12:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeed630 نوشته است:
مجيد جان اون حفره اي كه باز هست من داخلش رفتم عرضش 6 متر طولش بيشتر از 15 متره قدمتش از 1000 بالاتره ولي ادامشو كه طولش 1 كيلومتره رو دستگاه تمام جزئياتو ميزنه ولي عمق درست نميزنه مطمئنم هر بار عمق ميگيرم يه چيز ميگه با سيم يه چيز بي سيم يه چيز من كه گيج شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سعید جان بحث ما در مورد حفره بود ...منظور شما کاناله که یمقدار با حفره تو ردیابی فرق میکنه ...
ولی در تونل یا همون کانال هم وقتی از سمت بستش رد بشی آنتن ها بسمت شکم بر میگرده... من تابحال این مورد برام پیش اومده و برای همین با صراحت میگم ... چون عکسش برام پیش نیومده ...
با ولوم 8 و بیسیم بگیر و بعد ولومو پائینتر بیار و تست کن و همینطور ادامه بده تا بهترین نتیجه رو بگیری ...
البته یکی از دوستام همیشه با سیم و ولوم 10 میگیره و جالب اینه که اونم دقیق در میاره ... منم سردر نیاوردم و فک میکنم به خود اپراتور بستگی داره که با کدوم حالت راحت تره و این قضیه با تمرین زیاد و روی اهداف واقعی براحتی برات حل میشه

یکشنبه 25 آبان1392 - 12:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 305 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure