انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 21 مهر1403 - 4:50am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

همونطور که خصوصی هم به شما توضیح دادم ؛ اگر واقعا هدف خاصی در زیر خاک باشه ؛ عمقگیری شما بواسطه حفاری یا عدم حفاری نباید تغییری بکنه! اینجور که شما گفتین هر چقدر گودال عمیقتر شد عمق هم کمتر نشون داد! فکر میکنم شما چون اینجور فکر میکردین همینجور هم به شما جواب داده! و این یعنی تاثیر ذهن! :D در واقع مساله عمقگیری اصلا ارتباطی به خاک نداره. اگر شما چیزی رو ته یک گودال یا چاه هم بندازین و بعد از بالا عمق بگیرین مطابق عمق چاه به شما عمق میده! حالا اگر چاه رو پر هم بکنین باز هم همون عمق رو میده! عمقگیری اگر درست انجام بشه نتیجش به همین صورت هست. غیر این باشه اشکال از آنتن زنی شما یا تاثیر ذهنیت هست.
حالت دیگه این تجربه شما هم اینه که واقعا میتونه خطا باشه. اما باز هم بنظر من مهمه که عامل واکنش آنتن ها در اون نقطه بخصوص و روی فرکانس خاص طلا پیدا بشه. چون مطمئنا فضای خالی که آنتنها رو جذب نمیکنه. اگر هم به حفره ای بخواد باشه که گودال شما ایجاد کرده ؛ خب این گودال از ابتدا که نبوده! شما اونجا چیزی سنس کردین که بخاطرش این گودال رو کندین. پس این بنظر من مورد مشکوکی هست و باید علت پیدا بشه. نتیجه هر چه باشه به اعتقاد من یکی از تجربیات مهم و کمک کننده در زمینه اپراتوری ردیاب هست.

یکشنبه 2 آذر1392 - 2:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هالو جان سلام خسته نباشی ..به نظر من شما بیشتر کار رو انجام دادی و یه کم دیگه مونده به نتیجه برسی .پس تسلیم نشو و بعد از یه استراحت کار رو ادامه بده ..انشاالله مفق خواهی شد ..حدافقلش اینه قلق دستگاه و نوع واکنشش رو تجربه کردی ..موفق باشی ;;)

یکشنبه 2 آذر1392 - 2:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
مرسی معین جان باور کن برام شده یه سوال بی جواب چون من همه ی کارای ردیاب رو مو به مو مثل گفته های اساتیدی مثل مهندس حمید.. جاوید..حمزه.. کانی..و هر بار همفرکانس گیری کرده باشم با ولوم در فاصله ها بازی کردم و با تعویض مد ها هم ردیاب رو 5 مین خاموش کردم ... خودم احساس میکنم اون باغمون یه جورایی تلسم شده چون هر وقت با دوستم میرم نزدیکه با هم دعوا کنیم یه بار خونوادمون رو هم برده بودیم اونجا که کلا همگی دعوامون گرفت و از شروع اون حفاری تا الان با زنم میانمون همبد شده و هر روز داریم دعوا میکنیم.. من از 4جهت تست طلا رو هم با خودم بردم و انجام دادم اونم 56 گرم طلا که اصلا انتن ها در هیچی فاصله ای به اون طلا واکنش نشان ندادن :-? :-? دیگه خودمم موندم چکار کنم

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

یکشنبه 2 آذر1392 - 3:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

و یه چیز دیگه از اول حفاری وزن روی 2تن و نیم بود و کم کم باین اومد وقتی رسیدم به 3 متر روی 158 کیلو این وزن تا الان که 4متر و10 سانت شده ثابت مونده ... و تازه من دو روز نرفتم حفاری کنم گفتم اگه ذراتی باشه باید این وزن بعد از 2 روز تغیر کنه ولی هنوز وزن ثابت شده هستش

نه در آنچه مینگری

یکشنبه 2 آذر1392 - 3:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haloo نوشته است:
و یه چیز دیگه از اول حفاری وزن روی 2تن و نیم بود و کم کم باین اومد وقتی رسیدم به 3 متر روی 158 کیلو این وزن تا الان که 4متر و10 سانت شده ثابت مونده ... و تازه من دو روز نرفتم حفاری کنم گفتم اگه ذراتی باشه باید این وزن بعد از 2 روز تغیر کنه ولی هنوز وزن ثابت شده هستش

سلام دوستان !
حلوی عزیز واقعا خسته نباشی و آفرین به ایستادگیت ...
یه سئوال دارم :
تو نقطه کردن که مشکلی نداری ؟ چون واسه یکی از دوستام این قضیه پیش اومد و وقتی من رفتم اونجا دیدم حدود 50 سانت نقطه رو اشتباه کنده و همین موضوع باعث شده بود که به همچین مشکلی بخوره .. البته اون نقطه هم خطا بوده ولی اگه دقیق نقطه کرده بود تو یک متر اول میفهمید خطاست و ادامه نمی داد ... بنده خدا حدود 7 متر کنده بود و هنوز آنتنهاش همون نقطه رو نشون میداد در صورتیکه عمق اولیه حدود 3 مترو نیم بود ...
میگم نکنه برای شما هم این مشکل پیش اومده باشه ...
فک کنم چون هنوز ذرات کامل تخلیه نشده و بخشیش تو قسمت حفاری نشده باقی مونده هنوز قدرت داره و باعث واکنش آنتنها میشه ...
فقط اگه زحمتی نیست نتیجه رو اطلاع بده ... با آرزوی موفقیت برای شما عزیز ...
یا جق.

یکشنبه 3 آذر1392 - 8:56am
مدیر سایت
مدیر سایت

haloo نوشته است:

آقا شما 4 گالن سرکه بخر از سوپر مارکتها و ببر بریز داخل کف محل حفاری بگذار یک روز بمونه و بعد برو ردیاب بزن ببین چقدر وزن میده ، اگر خیلی کم شد بدون که ذرات بوده داداش تا خودت رو اینهمه عذاب ندی برادر ؛ درضمن اگر ذرات بوده باشه خاک حفاری شده و بیرون ریخته شده هم دارای همون ذرات بوده و در کل با محیط آلوده ای از نظر ذرات روبرو هستید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 3 آذر1392 - 10:08am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
haloo عزیز شما بهترین گزینه ای که داری اینه که کمی هم ادامه بدی و بهرحال نتایجی که حاصل میشه برات سودمند خواهد بود.
در مورد سرکه هم فکر نکنم با وجود سیستم گنترل وزن توفیری داشته باشه.
البته بازم نظر اساتید محترم قابل بررسی هست.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 3 آذر1392 - 10:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من این نقطه رو از 4 جهت مشخص کردم ... ولی میمونه حجم چون من نمیدونستم چطوری حجم گیری میشه.... ولی حفره با اینکه یه گودال 4متری هم کندم ولی بازم تو اون مسیر حفره رو به اندازه ی یک اتاقک 3در 4 میزنه.. اینش من رو کشته... و تست طلا من گرفتم با 56 گرم و در هر فاصله که نزدیک مسیر شدم ولوم هم تغیر دادم ولی واکنشی به طلا نداره و میره به اون نقطه و این تست رو هم من از 4 جهت کاملا و با دقت انجام دادم نه یه بار بلکه حدود 6 بار در اکثر روزهایی که رفتم حتی در شب هم این تست رو گرفتم ...ولی همه اون مکان رو میزنن...و در مورد عمق من هر یه سانت که میرم بایین بعد از وسط گودال البته از بالا دوباره عمق میگیرم و میرم عقب اون 1 سانت هم کم میشه

نه در آنچه مینگری

یکشنبه 3 آذر1392 - 11:03am
استاد
استاد
آواتار کاربر

هلوي عزيز وقتي رفتي دوباره انتن بزني ببين در محل قيچي شدن كدوم فلزات قيچي ميشن و ايا همه فقط در يه نقطه قيچي ميشن يا نه.بعد در مود فركانس ازاد يه فركانس شانسي به ردياب بده ببين قيچي ميشه يا نه!
اگه قيچي شد بدون كه خطا هستش و وقت خودت رو تلف نكن.
در مورد نقطه هم شايد اشتباه كرده باشي.اگه يادت باشه بار اول كه انتن زدي انتن ها از يه جا قيچي ميشدن و بعد از طي مسافتي دوباره انتن ها باز شدن.حالا وقتي انتن ميزني وقتي ميرسي به نقطه انتن ها قيچي ميشن و يكم كه از نقطه دور ميشي انتن ها درجا باز ميشن كه اين نشانه خطا هستش و ديگه حجم رو نداري بلكه انتن ها فقط رو نقطه قيچي ميشن.قبلا هم خدمت شما قبل از حفاري عرض كردم كه تو باغ انتن زدن كار فوق العاده سختي هستش.
در تستي كه من ديروز انجام دادم يه مس دو كيلوي رو در 20 متر در طرف راست و دقيقا يه مس دو كيلوي ديگه رو در فاصله 20 متري در سمت چپ قرار دادم.دقيقا انتن ها در وسط اين دوتا بدون اينكه رو اونا قرار بگيرم قيچي شدن كه علت هم حركت انتن چپ براي مس راست و حركت انتن راست براي نشان دادن مس چپ بود.
حالا من يه اهن 1 كيلوي رو در فاصله 10 متري و يه اهن 2 كيلوي رو در فاصله 15 متري قرار دادم و باز انتن ها در فاصله وسط اين دو اهن قيچي شدن.
حالا اين تست رو مي بريم رو بار هاي كه سربار انها در فاصله از بار قرار دارن.اين امكان وجود دارد كه بر اساس فاصله شما از بار و سربار انتن ها بدون قرار گرفتن روي بار در وسط اين بار و سر بار قيچي بشن و اين مي تونه اپراتور رو مجبور به حفاري كنه كه چيزي هم نيست.علت هم مي تونه عمق زياد بار و عمق كم سربار باشه. :D

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 3 آذر1392 - 11:47am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

هالو جان عجب داستانی شده واست ها. این یه مشکلی هست که باید حل بشه چوت احتمال اینکه بعقیه دوستان هم بعدها به این مشکل بر بخورن زیاده.به اندازه کافی بنظرم حفاری کردی چیزی که به ذهن ادم خطور میکنه نقطه زنی هست.اون خاکهایی رو که در اوردی رو بریز جای دیگه که از محل حفاریتدور باشه بعدا برو رو سر همون خاکهای در اومده باز انتن بزن ببین باز اثری از ذرات هست یا نه مرحله به مرحله پیش بری به جواب میرسی

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 3 آذر1392 - 11:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure