انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 مهر1403 - 4:52pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان تو تست مد مگنت من با مگنت 2 یک اهنربا را گرفتم فاین هم تا -+1 قیچی شد اما فاین ‏okو1+ با نیم متر به سمت شمال قیچی شد اما 1- دقیقأ رو هدف به نظرتان دارم اشتباه میکنم یا نه؟

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

سه شنبه 11 آذر1392 - 1:43am
استاد
استاد

Kani نوشته است:
سلام دوستان گرامی
از اینکه مدتی نبودم عذر میخوام
بنده این مدت تستهایی انجام دادم و نتایج رو قرار میدم امیدوارم مفید باشه و نهایت استفاده رو ببرید.
دوستان بشدت تاکید میکنم این نتایج رو با دقت مدنظر داشته باشید تا از حفاریهای بیمورد زیادی جلوگیری بشه.
من این نتایج رو با استفاده از این موقعیت که دوستم یه نسخه داشت و آدرس یه مجسمه طلارو میداد بدست آوردم.
البته ناگفته نماند دوستم زحمت بسیاری در این تستها متقبل شدند که مطمئنا طبق معمول از دید شما پنهان میمونه.
نتیجه تستها در مکان نسخه:
ابتدا فقط رهگیری:

با همه گولدها مکان مورد نظر در نسخه تایید شدند و فرکانسها تا فاین 2 جواب دادند. اما با دور شدن ضعیف میشد.
مودهای دیگر:
مود مس به این شکل واکنش داشت از نزدیک 5 ثانیه طول میکشید بعد با سرعت هردو آنتن بطرف نقطه میرفتند.
از فاصله کمی دور 20 الی 30 ثانیه طول میکشید بعد واکنش داشتند از دورتر هم به دقیقه هم میرسید بعد واکنش داشتند.
نقره نزد
برنز نزد
مگنت از اول خیلی کم میزد و مگنت 2 بزور میزد یعنی خیلی ضعیف.

فرکانسهای دیگر(دستی): شانسی فرکانس 460 و 66.85 تست شد روش قیچی شد.
فرکانسهای 1812، 610، 1006، 55.85 برای طلا قیچی شد.
اما فرکانس 1325 برای طلا قیچی نشد.
فرکانس 27.57 برای مس از نزدیک با وزن 10 گرم قیچی میشد ولی از دور نمیزد.
فرکانس 1090 برای مس نزد.
جالبه با فرکانس 20.06 از دور و نزدیک هدف رو نشانه گرفت ولی نزدیک نقطه شده قیچی نشد ادامه دادیم باز هیچ جا قیچی نشد. به نظرم فرکانس خوبیه و دقیقترش حول و حول خودش وجود داره.
اما فرکانسهای دستی با کوچکترین فاین دیگه واکنشی نداشته.

وزن: از نزدیک وزن از یک تن تا یک و نیم رفته. دلیلش هم فرکانسهای مختلف هستش که با بالا رفتن فرکانس وزن پایین میومده مثلا فرکانس 1006 وزن یک تن داده. البته از نزدیک.

حجم: در همه این تست حجم اومد 1 در 1.5

عمق: عمق کمتر از یک متر دقت کنید که گفتم کمتر از یک متر که در نسخه عمق یک متر بود.عمقگیری هم با آخرین وزن که یک تن و نیم و در بعضی مواقع یک تن زدن انجام شد.

تست فاصله:
از 50 متری: از این فاصله وزن از 1.5 تن تا حد 10 گرم پایین اومد. یعنی بیش از 10 گرم نزد.
از 100 متری: از این فاصله خیلی از مودها و فرکانسها واکنشی نداشته و بعضی فقط واکنش بسیار ضعیفی داشتند.

نکته دیگر: چه از دور و چه از نزدیک قدرت و سرعت آنتن ها چندان زیاد نبود.
نتیجه گیری قبل از حفاری:
من با وجود وزنها و تست فاصله و بعضی نکات دیگه مشکوک شدم که چیزی وجود ندارد اما وجود نسخه همه مارو به شک انداخته بود و نمیگذاشت نظر قطعی بدیم.
این تستها رو خدمت جناب حمزه عرض کردم و گفتند که ارزش حفاری داره اما باری وجود ندارد.
دیدیم هرطور باشه حداقل عامل خطارو پیدا کنیم. پس حفاری کردیم.
نتیجه حفاری:
مکان و نقطه کاملا دقیق بود و در نیم متری درپوش روی محفظه برداشته شد که سنگ تخت بود و یه مکان یا اتاقک برای مجسمه درست شده بود نمایان شد.
اما خبری از مجسمه نبود.
اگه دقت کرده باشید عرض کردم که عمق رو ردیاب کمتر از 1 متر زده ولی تو نسخه درست 1متر.
همینطورم شد که ردیاب زده اما چرا؟
قبلا یکی اونجارو حفاری کرده بوده و مجسمه رو برداشته و سریع محل رو پر میکنه طوری که کسی شک نکنه.
این اختلافی که در عمقگیری بدست اومد نتیجه همون حفارییست که انجام شده و مجسمه رو برداشته بودند و از عمق کاسته شده بود.

نکته دیگر: مود حفره تا دبلیو 2 گرفت بدون سیم و اونم بخاطر این بود که محفظه با حفاری قبلی تا نصف پر شده بود و به اندازه یه توپ فوتبال حفره داشت و سنگ تخت روش بود که این اندازه حفره هم دقیق اندازه دبلیو 2 هستش.

تست بعد از حفاری:
از فاصله 50 متری و 100 متری هیچی نزده و در کنار نقطه بزور میخواست قیچی بشه.

عامل خطا: وجود چربی سیاه مربوط به مجسمه که سالیان زیاد جا خوش کرده بود.
--------------
یه تست دیگه:
تست فاصله از فلز دفن شده توسط دوستم:
دوستم یه فلز مس رو که 5 کیلو بود و چهار ساله دفن کرده در یک متری با ردیاب تست کرده به این شکل:
از نزدیک وزن مس داده 7 کیلو
از دور و در فاصله 20 متری و 50 متری و 100 متری همون 5 کیلو وزن داده.

@};- @};- @};-

درود بر شما
با عرض خسته نباشید خدمت کانی عزیز
تقریبا با تلاشهای شما و دوستان دیگه داره پرونده حذف ذرات کم کم بسته میشه ممکنه یه کمی زمان ببره اما میشه تا حد 90 درصدی یه الگو برای حذف ذرات با توجه به تستهای عملی شما و دوستان دست پیدا کرد
در تستهای شما تقریبا سه مورد در مورد حذف ذرات روشن شد
یکی مسافت هست که در تشحیص ذرات و هدف واقعی خیلی موثر هست که برای تست باید بالای مسافت 100 متر برای تشخیص جنس فلز و همینطور فلز واقعی ردیابی کرد و دومی اینکه نوع فرکانس بالا و پایین هم هست که که تشخیص فلز زیر حاک را امکان پذیر میکنه نه ذرات را به اینصورت که فرکانس مانند 20.06 هدف را شناسایی کرده ولی روی هدف کاذب قیچی نکرده فقط یونی که از طلا اونجا مونده و با خاک ترکیب شده گرفته که اگه از فرکانس 20.02 استفاده میکردی شاید اون یون را هم نزنه و یا اینکه از فرکانسه 25.38 استفاده میکردی شاید هیچ وقت اون یونها را نمیگرفت و یا حتی انتنها هیچ واکنشی به اون هدف مورد نظر تداشتند اگه اون جای مجسمه را از بین نبردید میتونید این فرکانسها را اونجا تست کنید و عکس العمل اونها را ببینید سوم اینکه فلزی مثل مس قدرت یونی اون نسبت به طلا خیلی کم هست حتی قدرت یونی نقره هم نسبت به طلا کم هست البته با توجه به حفاریهایی که بچه ها کردن و و با توجه به وزن قبل از حفاری و وزن بعد از حفاری و تقریبا نزدیک بودن وزنهای حقیقی با وزنهای که ردیاب زده

سه شنبه 12 آذر1392 - 6:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
سلام دوستان گرامی
از اینکه مدتی نبودم عذر میخوام
بنده این مدت تستهایی انجام دادم و نتایج رو قرار میدم امیدوارم مفید باشه و نهایت استفاده رو ببرید.
دوستان بشدت تاکید میکنم این نتایج رو با دقت مدنظر داشته باشید تا از حفاریهای بیمورد زیادی جلوگیری بشه.
من این نتایج رو با استفاده از این موقعیت که دوستم یه نسخه داشت و آدرس یه مجسمه طلارو میداد بدست آوردم.
البته ناگفته نماند دوستم زحمت بسیاری در این تستها متقبل شدند که مطمئنا طبق معمول از دید شما پنهان میمونه.
نتیجه تستها در مکان نسخه:
ابتدا فقط رهگیری:

با همه گولدها مکان مورد نظر در نسخه تایید شدند و فرکانسها تا فاین 2 جواب دادند. اما با دور شدن ضعیف میشد.
مودهای دیگر:
مود مس به این شکل واکنش داشت از نزدیک 5 ثانیه طول میکشید بعد با سرعت هردو آنتن بطرف نقطه میرفتند.
از فاصله کمی دور 20 الی 30 ثانیه طول میکشید بعد واکنش داشتند از دورتر هم به دقیقه هم میرسید بعد واکنش داشتند.
نقره نزد
برنز نزد
مگنت از اول خیلی کم میزد و مگنت 2 بزور میزد یعنی خیلی ضعیف.

فرکانسهای دیگر(دستی): شانسی فرکانس 460 و 66.85 تست شد روش قیچی شد.
فرکانسهای 1812، 610، 1006، 55.85 برای طلا قیچی شد.
اما فرکانس 1325 برای طلا قیچی نشد.
فرکانس 27.57 برای مس از نزدیک با وزن 10 گرم قیچی میشد ولی از دور نمیزد.
فرکانس 1090 برای مس نزد.
جالبه با فرکانس 20.06 از دور و نزدیک هدف رو نشانه گرفت ولی نزدیک نقطه شده قیچی نشد ادامه دادیم باز هیچ جا قیچی نشد. به نظرم فرکانس خوبیه و دقیقترش حول و حول خودش وجود داره.
اما فرکانسهای دستی با کوچکترین فاین دیگه واکنشی نداشته.

وزن: از نزدیک وزن از یک تن تا یک و نیم رفته. دلیلش هم فرکانسهای مختلف هستش که با بالا رفتن فرکانس وزن پایین میومده مثلا فرکانس 1006 وزن یک تن داده. البته از نزدیک.

حجم: در همه این تست حجم اومد 1 در 1.5

عمق: عمق کمتر از یک متر دقت کنید که گفتم کمتر از یک متر که در نسخه عمق یک متر بود.عمقگیری هم با آخرین وزن که یک تن و نیم و در بعضی مواقع یک تن زدن انجام شد.

تست فاصله:
از 50 متری: از این فاصله وزن از 1.5 تن تا حد 10 گرم پایین اومد. یعنی بیش از 10 گرم نزد.
از 100 متری: از این فاصله خیلی از مودها و فرکانسها واکنشی نداشته و بعضی فقط واکنش بسیار ضعیفی داشتند.

نکته دیگر: چه از دور و چه از نزدیک قدرت و سرعت آنتن ها چندان زیاد نبود.
نتیجه گیری قبل از حفاری:
من با وجود وزنها و تست فاصله و بعضی نکات دیگه مشکوک شدم که چیزی وجود ندارد اما وجود نسخه همه مارو به شک انداخته بود و نمیگذاشت نظر قطعی بدیم.
این تستها رو خدمت جناب حمزه عرض کردم و گفتند که ارزش حفاری داره اما باری وجود ندارد.
دیدیم هرطور باشه حداقل عامل خطارو پیدا کنیم. پس حفاری کردیم.
نتیجه حفاری:
مکان و نقطه کاملا دقیق بود و در نیم متری درپوش روی محفظه برداشته شد که سنگ تخت بود و یه مکان یا اتاقک برای مجسمه درست شده بود نمایان شد.
اما خبری از مجسمه نبود.
اگه دقت کرده باشید عرض کردم که عمق رو ردیاب کمتر از 1 متر زده ولی تو نسخه درست 1متر.
همینطورم شد که ردیاب زده اما چرا؟
قبلا یکی اونجارو حفاری کرده بوده و مجسمه رو برداشته و سریع محل رو پر میکنه طوری که کسی شک نکنه.
این اختلافی که در عمقگیری بدست اومد نتیجه همون حفارییست که انجام شده و مجسمه رو برداشته بودند و از عمق کاسته شده بود.

نکته دیگر: مود حفره تا دبلیو 2 گرفت بدون سیم و اونم بخاطر این بود که محفظه با حفاری قبلی تا نصف پر شده بود و به اندازه یه توپ فوتبال حفره داشت و سنگ تخت روش بود که این اندازه حفره هم دقیق اندازه دبلیو 2 هستش.

تست بعد از حفاری:
از فاصله 50 متری و 100 متری هیچی نزده و در کنار نقطه بزور میخواست قیچی بشه.

عامل خطا: وجود چربی سیاه مربوط به مجسمه که سالیان زیاد جا خوش کرده بود.
--------------
یه تست دیگه:
تست فاصله از فلز دفن شده توسط دوستم:
دوستم یه فلز مس رو که 5 کیلو بود و چهار ساله دفن کرده در یک متری با ردیاب تست کرده به این شکل:
از نزدیک وزن مس داده 7 کیلو
از دور و در فاصله 20 متری و 50 متری و 100 متری همون 5 کیلو وزن داده.

@};- @};- @};-

با درود به کانی عزیز و با سپاس از تلاش شما
کانی جان ممکنه لطف کنید بفرمایید در هنگام گرفتن تستهای بالا در هر تست وضعیت ردیاب به چه صورت بوده (از نظر بیسیم یا با سیم و یا بیسیم آنتن تلسکوپی باز و یا بسته و یا سیمهای کابلی آویزان و در هر مرحله درجه ولوم قدرت ، مدت زمان خاموش و یا روشن بودن دستگاه)؟ اگر ممکن است توضیح کامل دهید؟
با سپاس @};-

سه شنبه 12 آذر1392 - 10:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
کانی جان وقتی برای تست فاصله در فاصله 50و100متر قرار گرفتین ولوم قدرت را روی چند گذاشته بودین که اون محل مشخص شد بار نداره با تشکر فراوان

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

سه شنبه 12 آذر1392 - 11:35am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام دوستان
جواب سوالات رو در یک پست میدم

جعفر عزیز جواب شمارو در مورد فرکانس 20.06 جناب جاوید دادند.

جناب جاوید از توجه شما و بیان نکات این تست سپاسگزارم. بنده بخاطر این، نکان رو عرض نکردم تا دوستان خودشون متوجه بشند و روش فکر کنند.
بله انشالله داریم به یه اصول ردیابی درست و بیخطا نزدیک میشیم همونطور که بارها پافشاری کرده ام که این مهم شدنیست.
اما تلاش دوستان دیگر را میطلبد.
این تست بنده و دوست عزیزم خیلی موارد را روشن کرده امیدوارم همه دوستان متوجه شده باشند.

جواب کوروش عزیز
بین تعویض فرکانسها و همچنین بین تعویض مودها 3 دقیقه خاموش کردیم.
فاصله بین تعویض فاینها 5 ثانیه مکث شده است.
از نزدیک تا فاصله 50 متری بیسیم استفاده شد
از صدمتری و بیشتر با سیم استفاده شد.

از نزدیک ولوم قدرت روی نیم تا 1 بوده و از دور ولوم قدرت روی 10.

@};- @};- @};-

سه شنبه 12 آذر1392 - 12:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
واقعا کانی جان مرسی بابت زحماتت ... و دوما کاش اونجا باری بود تا راحت به چیزی میرسیدی... =(( ولی انشا الا دفعه ی بعد حتما به بار برسی ..... \M/ :-*

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

سه شنبه 12 آذر1392 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
کانی جان از چه وزنی برای حجمگیری استفاده کردی؟؟؟

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

سه شنبه 12 آذر1392 - 1:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جواب کوروش عزیز
بین تعویض فرکانسها و همچنین بین تعویض مودها 3 دقیقه خاموش کردیم.
فاصله بین تعویض فاینها 5 ثانیه مکث شده است.
از نزدیک تا فاصله 50 متری بیسیم استفاده شد
از صدمتری و بیشتر با سیم استفاده شد.

از نزدیک ولوم قدرت روی نیم تا 1 بوده و از دور ولوم قدرت روی 10.

با سپاس کانی جان
فقط در مورد وضعیت آنتنهای تلسکوپی و یا سیمهای رابط هم اگر لطف کنید بفرمایید در تست شما به چه صورتی بوده ؟ @};-

سه شنبه 12 آذر1392 - 5:22pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
سلام
جناب کانی عزیز منم بهت خسته نباشید میگم و بابت تست های که انجام دادین واقعا ممنون و سپاسگذارم.امیدوارم حرکت بعدی با دست پر برگردی. :-*

سه شنبه 12 آذر1392 - 6:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امروزرديابي كردم جايي روكه ردياب از50متري گرفتم باگلد3واومدم از10متري گلدتا126كيلوطلاگرفت .حفره هم تا18ميگرفت.فركانس هاي 4719.18120.6120.مگنت 10800وغيره جواب داد.مس ونقره هم جواب ميداد.حجم وقت نشدبگيرم ولي عمق حدوده 4مترميزد.اينجااحتمالاسندداره ودسته مانيست چون دوروبره اين نقطه كه من زدم كندن وسنگه گردي درچندمتريش هست شكونداكه چيزي نبردن .10مترپايين ترش چشمه س ودردامنه دره است و400مترپايين ترش هم قلعه است.حمزه جان ميشه بگي چطوريه محلم ؟؟؟

سه شنبه 12 آذر1392 - 8:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure