انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 مهر1403 - 1:00pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 111 , 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
راستی کانی جان در مورد رطوبت زمین نگفته بودین ایا این مقدار که کندین زمین خیس بود

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 14 آذر1392 - 6:29pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
kamal857 نوشته است:
دوستان منم بعد از چند حفاری ناموفق اومدم یه سفال که از یه گور دراورده بودم خیس کردم برای تست.
وضعیت دست گرفتن انتنها به دو صورت بود یکی انتهای دسته مماس با دستگاه
دیگری دسته ها ده سانت بالاتر از دستگاه

روی گلد 1
وزن 5 گرم
f=ok به طرف سفال

f=+1 به طرف سفال

+2 دسته ها نزدیک دستگاه =به جایی نامعلوم اشاره داشت
+2 دسته ها بالاتر از دستگاه =به طرف سفال

+3 دسته ها نزدیک دستگاه =به طرفی رفت که معلوم بود چیزی هست و بعدا فهمیدم 500 گرم مس از جنس شینه برق بوده.
+3 دسته ها بالاتر از دستگاه=به جایی نامعلوم اشاره داشت.

مابقی تستها را هم بعدا انجام میدم.

با درود به kamal857 عزیز
درست است وقتی آنتنهای برنجی در نزدیکی هدف و یا در هنگام قیچی شدن به دستگاه نزدیک میشوند به دلیل فیلترینگ با قدرت زیاد دستگاه وزن گیری و نقطه زنی دقیقتر عمل میکند :) :) :)

[color=#000000]كوروش عزيز در تست هاي واقعي وقتي با زمين و خاكي كه پر از عوامل خطا و ذرات هم هستش برخورد مي كنيد ديگه بحث و موضوع با تست هاي خانگي و فلزات جديد فرق مي كنه؟؟؟؟هدف اول گرفتن بار از مسافت دور هستش.شما اگه در محلي كه عامل خطا در نزديكي شما و بار دورتر از شما باشد انتن ها رو به تلسكوبي ها نزديك كني به علت دقت بالا و قدرت زياد ردياب ميره بطرف عامل خطا.ولي وقتي با زياد كردن فاصله انتن ها از هم ردياب ميره طرف عاملي كه قوي تر هستش.بنظر من بهتره اين تست ها رو در محل هاي مشكوك به وجود بار انجام بديد تا منظور بنده رو بفهميد.در كل هر كس هر جور كه احساس مي كنه انتن ها باهاش جواب ميده بهتره از همون روش استفاده كنه.من از سيم هاي ردياب 22 استفاده مي كنم و شايد اين موضوع هم دخيل باشه.[/color]

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 14 آذر1392 - 7:11pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

البته براي زدن نقطه هدف و حجم گيري بنده با جناب كوروش موافق هستم و بايد انتن ها در يه راستا با ردياب باشن ولي براي گرفتن بار در مسافت هاي طولاني بهتره انتن ها بالاتر از ردياب قرار بگيره.در كل در مورد رديابي همين جزييات ريز مي تونه باعث بالا رفتن موفقيت بشه.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 14 آذر1392 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

كوروش عزيز در تست هاي واقعي وقتي با زمين و خاكي كه پر از عوامل خطا و ذرات هم هستش برخورد مي كنيد ديگه بحث و موضوع با تست هاي خانگي و فلزات جديد فرق مي كنه؟؟؟؟هدف اول گرفتن بار از مسافت دور هستش.شما اگه در محلي كه عامل خطا در نزديكي شما و بار دورتر از شما باشد انتن ها رو به تلسكوبي ها نزديك كني به علت دقت بالا و قدرت زياد ردياب ميره بطرف عامل خطا.ولي وقتي با زياد كردن فاصله انتن ها از هم ردياب ميره طرف عاملي كه قوي تر هستش.بنظر من بهتره اين تست ها رو در محل هاي مشكوك به وجود بار انجام بديد تا منظور بنده رو بفهميد.در كل هر كس هر جور كه احساس مي كنه انتن ها باهاش جواب ميده بهتره از همون روش استفاده كنه.من از سيم هاي ردياب 22 استفاده مي كنم و شايد اين موضوع هم دخيل باشه.

درود
حمزه جان اتفاقا بنده در مکانهای سند دار و همچنین مشکوک به وجود بار هم تست کردم و اگر به عرایض بنده در پستهایم دقت کرده باشید گفتم :پس از انجام عمل ردیابی (با دستهای بالا تا نزدیک سطح شانه ها و فاصله آنتنها بین 35 ای 40 سانتیمتر) و فقط برای گرفتن وزن و جای دقیق هدف در روی آن بهتر است آنتنهای برنجی به دستگاه نزدیک شود ، که البته بازهم عرض کردم به قول فرمایش شما ممکن است وضعیت ردیاب زنی افراد مختلف با یکدیگر کمی تفاوت در نتیجه گیری داشته باشد.
با سپاس @};-

پنج شنبه 14 آذر1392 - 7:30pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
Kani نوشته است:
Kani نوشته است:
سلام دوستان گرامی
از اینکه مدتی نبودم عذر میخوام
بنده این مدت تستهایی انجام دادم و نتایج رو قرار میدم امیدوارم مفید باشه و نهایت استفاده رو ببرید.
دوستان بشدت تاکید میکنم این نتایج رو با دقت مدنظر داشته باشید تا از حفاریهای بیمورد زیادی جلوگیری بشه.
من این نتایج رو با استفاده از این موقعیت که دوستم یه نسخه داشت و آدرس یه مجسمه طلارو میداد بدست آوردم.
البته ناگفته نماند دوستم زحمت بسیاری در این تستها متقبل شدند که مطمئنا طبق معمول از دید شما پنهان میمونه.
نتیجه تستها در مکان نسخه:
ابتدا فقط رهگیری:

با همه گولدها مکان مورد نظر در نسخه تایید شدند و فرکانسها تا فاین 2 جواب دادند. اما با دور شدن ضعیف میشد.
مودهای دیگر:
مود مس به این شکل واکنش داشت از نزدیک 5 ثانیه طول میکشید بعد با سرعت هردو آنتن بطرف نقطه میرفتند.
از فاصله کمی دور 20 الی 30 ثانیه طول میکشید بعد واکنش داشتند از دورتر هم به دقیقه هم میرسید بعد واکنش داشتند.
نقره نزد
برنز نزد
مگنت از اول خیلی کم میزد و مگنت 2 بزور میزد یعنی خیلی ضعیف.

فرکانسهای دیگر(دستی): شانسی فرکانس 460 و 66.85 تست شد روش قیچی شد.
فرکانسهای 1812، 610، 1006، 55.85 برای طلا قیچی شد.
اما فرکانس 1325 برای طلا قیچی نشد.
فرکانس 27.57 برای مس از نزدیک با وزن 10 گرم قیچی میشد ولی از دور نمیزد.
فرکانس 1090 برای مس نزد.
جالبه با فرکانس 20.06 از دور و نزدیک هدف رو نشانه گرفت ولی نزدیک نقطه شده قیچی نشد ادامه دادیم باز هیچ جا قیچی نشد. به نظرم فرکانس خوبیه و دقیقترش حول و حول خودش وجود داره.
اما فرکانسهای دستی با کوچکترین فاین دیگه واکنشی نداشته.

وزن: از نزدیک وزن از یک تن تا یک و نیم رفته. دلیلش هم فرکانسهای مختلف هستش که با بالا رفتن فرکانس وزن پایین میومده مثلا فرکانس 1006 وزن یک تن داده. البته از نزدیک.

حجم: در همه این تست حجم اومد 1 در 1.5

عمق: عمق کمتر از یک متر دقت کنید که گفتم کمتر از یک متر که در نسخه عمق یک متر بود.عمقگیری هم با آخرین وزن که یک تن و نیم و در بعضی مواقع یک تن زدن انجام شد.

تست فاصله:
از 50 متری: از این فاصله وزن از 1.5 تن تا حد 10 گرم پایین اومد. یعنی بیش از 10 گرم نزد.
از 100 متری: از این فاصله خیلی از مودها و فرکانسها واکنشی نداشته و بعضی فقط واکنش بسیار ضعیفی داشتند.

نکته دیگر: چه از دور و چه از نزدیک قدرت و سرعت آنتن ها چندان زیاد نبود.
نتیجه گیری قبل از حفاری:
من با وجود وزنها و تست فاصله و بعضی نکات دیگه مشکوک شدم که چیزی وجود ندارد اما وجود نسخه همه مارو به شک انداخته بود و نمیگذاشت نظر قطعی بدیم.
این تستها رو خدمت جناب حمزه عرض کردم و گفتند که ارزش حفاری داره اما باری وجود ندارد.
دیدیم هرطور باشه حداقل عامل خطارو پیدا کنیم. پس حفاری کردیم.
نتیجه حفاری:
مکان و نقطه کاملا دقیق بود و در نیم متری درپوش روی محفظه برداشته شد که سنگ تخت بود و یه مکان یا اتاقک برای مجسمه درست شده بود نمایان شد.
اما خبری از مجسمه نبود.
اگه دقت کرده باشید عرض کردم که عمق رو ردیاب کمتر از 1 متر زده ولی تو نسخه درست 1متر.
همینطورم شد که ردیاب زده اما چرا؟
قبلا یکی اونجارو حفاری کرده بوده و مجسمه رو برداشته و سریع محل رو پر میکنه طوری که کسی شک نکنه.
این اختلافی که در عمقگیری بدست اومد نتیجه همون حفارییست که انجام شده و مجسمه رو برداشته بودند و از عمق کاسته شده بود.

نکته دیگر: مود حفره تا دبلیو 2 گرفت بدون سیم و اونم بخاطر این بود که محفظه با حفاری قبلی تا نصف پر شده بود و به اندازه یه توپ فوتبال حفره داشت و سنگ تخت روش بود که این اندازه حفره هم دقیق اندازه دبلیو 2 هستش.

تست بعد از حفاری:
از فاصله 50 متری و 100 متری هیچی نزده و در کنار نقطه بزور میخواست قیچی بشه.

عامل خطا: وجود چربی سیاه مربوط به مجسمه که سالیان زیاد جا خوش کرده بود.
--------------
یه تست دیگه:
تست فاصله از فلز دفن شده توسط دوستم:
دوستم یه فلز مس رو که 5 کیلو بود و چهار ساله دفن کرده در یک متری با ردیاب تست کرده به این شکل:
از نزدیک وزن مس داده 7 کیلو
از دور و در فاصله 20 متری و 50 متری و 100 متری همون 5 کیلو وزن داده.

@};- @};- @};-

سلام
دوستان بازم تاکید میکنم تست بالا رو با دقت بخونید و از نکاتش استفاده کنید.
بخاطر این نکان رو عرض نمیکنم که خودتون روش فکر کنید و این برای شما بهتر است.

من تستهای دیگری انجام دادم

یه قطعه طلای جدید 23 گرمی را داخل یه کاسه آب گذاشتم بعد از ردیابی وزن تا 400 گرم و شایدم بیشتر رفت.بیشتر تست نکردم

یه انگشتر 8 گرمی را داخل یه سطل خاک با عمق نیم متر گذاشتم وزن تا 60 و شایدم بیشتر رفت.بیشتر تست نکردم

یه قطعه نقره 16 گرمی را در داخل همون سطل گذاشتم. با مود نقره 2 همون 16 گرم گرفتم.

@};- @};- @};-

با درود
کانی عزیز به احتمال زیاد چنانچه شما با روشی که بنده قبلا در مورد حذف وزنهای کاذب در روی هدف عرض کرده بودم...(برای گرفتن وزن دقیق دستها را به پهلوها چسبانده بطوریکه آنتنهای برنجی همسطح و هم راستا با سطح بالایی دستگاه قرار گیرند و فاصله آنها با یکدیگر تقریبا 30 سانتیمتر باشد و سپس با شروع کردن از وزن پایین به بالا با فرکانس دقیق از قبل تست شده برای خودتان مثلا 55.80، از روی هدف عبور کنید و تا جایی که دیگر آنتنها یکدیگر را قیچی نکنند ادامه دهید و به این شکل اول اینکه تقریبا وزنهای کاذب نخواهیم داشت دوم اینکه نقطه دقیق هدف در حجم بدست آمده آشکار میگردد.) وزن گیری میکردید نتایج تستهایتان متفاوت تر و دقیقتر بودند، چنانچه امکان دارد با این روش هم تست بفرمایید. با سپاس @};- @};- @};-

در تست هاي انجام شده در حالت بيسيم وزن خيلي بهتر براي بار هاي يون داره جواب ميده حالا اگه از محل 10 متر دورتر بشيم باز وزن معقول تر و كم تر ميشه.
حالا هدف از دور كردن انتن هاي برنجي از تلسكوبي تا حدي مشخص ميشه.كم كردن قدرت ردياب براي بالا بردن دقت وزن زني و نقطه زني.
حالا در محل شما براي وزن گيري از رو محل رد ميشيد.حركت بدن باعث نزديك و دور شدن انتن هاي تلسكوبي از برنجي مي شود كه اين يكي از دلايل بالا رفتن وزن ميشه.حالا بنده يه مثال از حفاري براتون ميزنم
در يه محل ردياب جاي رو گرفت وزن در حالت بيسيم 12 كيلو و در حالت با سيم و انتن ها نزديك انتن هاي تلسكوبي 28 كيلو و در حالت با سيم و بالاتر از ردياب وزن 22 كيلو شد.بعد از حفاري هدف چند تيكه سفال بود كه وزن كلي اون 3 كيلو بود.با توجه به اين تست در حالت دور بودن انتن ها در حالت باسيم از انتن هاي تلسكوبي خطاي اون به مراتب كمتر از حالت با سيم و نزديك به تلسكوبي بود.

پنج شنبه 14 آذر1392 - 7:31pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

در رديابي ما با دو موضوع مواجه هستيم.
جاي رو كه ردياب گرفته يا بار هستش و يا خطا
اگه بار هست بايد مطمئن بشيم كه خطا نيست
و اگه خطا نيست بايد مطمئن بشيم بار هستش.
حالا اين دو موضوع دو بحث متفاوت براي انتن زدن هستش.يعني اگه براي تاييد موضوع اول 10 نكته باشه براي تاييد موضوع دوم هم 10 نكته وجود داره كه باهم متفاوت هستن.مثلا همين موضوع 3 دقيقه خاموش كردن ردياب اگه بار واقعي باشه ديگه لازم نيست ولي اگه عامل خطا باشه براي تشخيص لازم هستش.
يه اپراتور حرفه اي بايد تمام اين نكات رو براي رسيدن به موفقيت انجام بده.من قبول دارم كه نميشه اين سه دقيقه رو رعايت كرد ولي اگه جاي فلز واقعي باشه ديگه لازم نيست.حالا ردياب جاي رو پر قدرت گرفته؟؟؟؟ما بايد بدونيم كه اين پر قدرت بودن انتن ها از وجود بار هستش و يا وجود فضاي خالي كه باعث قيچي شدن انتن ها ميشه در تقويت حركت انتن ها تاثير داره يا نه.ردياب وسيله اي هستش كه براي كمك كردن و سريع تر رسيدن به مكان مشكوك هستش و فكر مي كنم بيشتر دوستان دارن اين كار رو درست انجام ميدن و مشكل ما تشخيص خطا و بار هستش و بايد تمركز اصلي بره رو عوامل خطا.ديشب با فركانس هاي دستي تونستم تمام اسكلت ها و سفال ها رو رد بدم و جاي نقطه كنم كه نه سفال بود و نه استخون اونم در قبرستان ولي علت خطا يه سنگ مغناطيسي بود.اين تست نشون ميده ما داريم راه رو درست ميريم و ايشاالله ساير خطا ها رو شناساي مي كنيم و براي رفع اونا هم اقدام مي كنيم.
اميدوارم تونسته باشم با زبان فارسي منظورم رو بيان كنم.موفق باشيد

پنج شنبه 14 آذر1392 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمزه جان درسته .به نظرم بيشتره بچه هاكاربلدشدن ونقطه روكم وبيش ميزنند.فقط تشخيصش مونده كه هنوزبه نظرم كافي نشده ونميشه دقيق فهميدومجهوله .

پنج شنبه 14 آذر1392 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظره من وتوتستام حركته انتن وقدرتش هم نسبي هست ونميشه گفت چون قوي زدحتماهستش وضعيف زدنيستش.چون من توتستام روهدفه واقعي يه بارخيلي قوي گرفت وباره ديگرضعيف گرفت.تو35هم به نظرم انتن موقع ردزدن بايذبالايه دستگاه باشه دستها30سانت به بالاوموقع نقطه پايين تر.وبعده قيچي هم انتن بايدبرگرده به شكم وبه طرفه بدن وبازنشه فك كنم.

پنج شنبه 14 آذر1392 - 9:10pm
استاد
استاد

درود بر شما
حدود ا بعد از 30 روز که سه کیاو سفال خیس زیر خاک کرده بودم وزن در حالت با سیم شده 300 کیلو بالاتر.در حالت بدون سیم هنوز همون 3 کیلو هست البته با ولوم بین صفر و یک.سه گرم طلا را در 10 متری این هدف سفالی که زیر خاک هست روی زمین قرار دادم و با فرکانسهای دستی تست زنی کردم تقریبا با اکثر فرکانسها دستی طلا انتنها به طرف سفال میرفتن به جز
1325
1418
و تا اندازه ای 1812
و 20.02 که به طرف سفال زیر خاک میرفت ولی روی اون قیچی نمیکرد
و 25.35 که باز به طرف سفال میرفتند و روی اون قیچی نمیکردند
حالا اگه فرصت شد با 100
گرم این تست را انجام میدهم ببینم باز نتیجه یکی هست یا فرق میکنه
در ضمن تستها را در حالت با سیم و با ولوم قدرت 9 تست کردم و به چنین نتایجی رسیدم

پنج شنبه 14 آذر1392 - 9:59pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

درود جاوید عزیز.
بخاطر بارندگی برف بنده هم قصد دارم تست های انجام بدم.در تست های بنده با عوامل خطا بازه ی فرکانس 860هرتز تا 1010.0هرتز کمترین خطا و حساسیت رو داشتن.فرکانس 1325.0رو هم با اهنربا تست کنید فکر کنم حساس باشه.

پنج شنبه 14 آذر1392 - 10:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 111 , 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure