انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 مهر1403 - 12:51pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 , 118 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
حدود ا بعد از 30 روز که سه کیاو سفال خیس زیر خاک کرده بودم وزن در حالت با سیم شده 300 کیلو بالاتر.در حالت بدون سیم هنوز همون 3 کیلو هست البته با ولوم بین صفر و یک.سه گرم طلا را در 10 متری این هدف سفالی که زیر خاک هست روی زمین قرار دادم و با فرکانسهای دستی تست زنی کردم تقریبا با اکثر فرکانسها دستی طلا انتنها به طرف سفال میرفتن به جز
1325
1418
و تا اندازه ای 1812
و 20.02 که به طرف سفال زیر خاک میرفت ولی روی اون قیچی نمیکرد
و 25.35 که باز به طرف سفال میرفتند و روی اون قیچی نمیکردند
حالا اگه فرصت شد با 100
گرم این تست را انجام میدهم ببینم باز نتیجه یکی هست یا فرق میکنه
در ضمن تستها را در حالت با سیم و با ولوم قدرت 9 تست کردم و به چنین نتایجی رسیدم

سپاسگزارم جناب جاوید
خوشحالم که به تستهای بنده رسیدید و حکم تاییدش رو دادید.
بنده هم عرض کردم که فرکانس 20.06 بطرف هدف کاذب میره ولی قیچی نمیشه.
1325 هم واکنشی نداشته.

البته عامل خطای من چربی سیاه طلا بود.

@};- @};- @};-

پنج شنبه 14 آذر1392 - 10:20pm
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
درود جاوید عزیز.
بخاطر بارندگی برف بنده هم قصد دارم تست های انجام بدم.در تست های بنده با عوامل خطا بازه ی فرکانس 860هرتز تا 1010.0هرتز کمترین خطا و حساسیت رو داشتن.فرکانس 1325.0رو هم با اهنربا تست کنید فکر کنم حساس باشه.

درود بر شما
همزه جان نظرتون در باره فرکانس 1325 درست بود نسیت به اهن ربا گزایش داره
در تستی که بین 150 گرم اهن ربا و 3 گرم طلا و 3 کیلو سفال زیر خاک با ولوم قدرت 9 و در حالت بدون سیم و از فاصله 5 متری.فقط و فقط فر کانسهای 1812.0 . 20.02 طلا را میگرفتند و واکنشی به اهن ربا و سفال زیر خاک نداشتند البته از بین چند تا فرکانس. سعی میکنم دیگر فرکانسهای طلا را هم تست کنم که کدومشون مثل این دو فرکانس عمل میکنند و در نهایت باید یکی از این چند فرکانس که بدست میاد بهتزین فرکانس برای طلای زیر خاک استفاده بشه ولی ابتدا باید با هدف واقعی زیر خاک تست بشوند و با توجه به نتیجه بدست اومده اون فرکانس خاص مبنای ردیابی قرار بگیره
برای بدست اوردن فرکانس دقیق همکاری لازم هست که چند نفر از بچه ها داوطلبانه بگردند و هر چی فرکانسه مربوط به طلا را هست پیدا کنند و چند نفر هم ردیابی کنند و در تست با هدف واقعی و مثبت بودن جواب حفاری کنند و نتیجه را گزارش دهند
در کل با توجه به نتایج حفاریها که دوستان انجام دادند و حدود 10 موردی که بچه ها چیری از زیر خاک بیرون اوردن به یک جمع بندی داریم نزدیک میشویم و همینطور قدرت فلزات مغتاطیس شونده و غیر مغناطیس شونده و همچنین سفال و ذرات و مواد معدنی که میشه فرکانسهای مربوط به اونها را در طبقه خودشون جا داد و از بین اون فرکانسها بهترین فرکانس را پیدا کرد

جمعه 15 آذر1392 - 8:42am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
با سلام
خوشبختانه من یه محلی بلدم که طلا داره و با gpx اونجا زیاد موفقیت داشتم.میتونم راحت فرکانسها رو اونجا تست کنم.ولی چیزی که کار رو سخت کرده قطعات طلا زیر 5گرم هستند :-? قبلا با ردیاب انجمن یه نقطه رو در اون محل زدم با نقطه زن که تست کردم چیزی نبود ولی یه متر پایینش3 تا سکه نقره پیدا کردم.از فرکانسهای خود دستگاه هم استفاده کردم نه فرکانس دستی... فرکانسهای رو که استاد جاوید و استاد حمزه جمع کردن و روش زحمت کشیدن اگه اجازه بدن اونجا تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم :-BD

جمعه 15 آذر1392 - 10:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
من یک پیشنهاد دارم بیایید 2 گروه درست کنیم یک گروه برای فرکانسگیری و یک گروه هم برای تست فرکانس روی هدف واقعی....
من به شخصه نمیتونم فرکانس گیری کنم ولی میتونم فرکانسهای بدست اومده رو رو هدف واقعی تست کنم چون خونه ما نزدیک یک تومولوسه و به گفته کارشناسهای میراث فرهنگی هنوز تخلیه نشده فکر کنم فاصله هوایی تا تومولوس 200 متر باشه وراحت بتونم روی پشت بام فرکانسها رو تست کنم
موفق باشید

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 15 آذر1392 - 11:04am

سلام دوستان
بنده در تستهام سعی کردم تمام تجارب دوستان رو بکار بگیرم و لی اگه انتن ها به اندازه طول میله برنجی از هم فاصله داشته باشند یعنی حدود ۴۲ تا۴۵ سانت و فاصله انتهای دسته تا سطح بالایی دستگاه ۱۰ سانت باشه و در حالت باسیم وزن نجومی حذف میشه و تقریبا ذرات نیز رد داده میشود خواهشمند است شما هم لطف کنید تست کنید که اگر درست هست خطا ها کمتر بشه. ضمنا ردیاب بنده ۳۵ هست.البته بنده روی یک بار واقعی تست کردم که هنوز زیر خاک هست.

جمعه 15 آذر1392 - 11:26am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

dorod bar hameye bachehaye zahmatkehs ke waghean daran zahmat mikeshan wa ba in deghat wa konjkawi enshallah be ferekanshaye asliye hadaf ham miresan samimane tashakor wa ghadr dani mikonim enshallah tedade in postha be 200 berese ferekanshaye asliye hadaf ham peyda mishe.ya hagh @};- @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

جمعه 15 آذر1392 - 11:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
سلام به همگی دوستان .بنظر من هم تنها فرکانس هایی که الان بیشتر از همه بدرد میخورن و باید در نزدیکی این فرکانس ها روشون کار بشه ...1325.....1428..و فرکانسی استاد حمزه در اوردن برای نقره هم خیلی عالی هستش .چون من همه ی اینها رو در باغمون که بنظرم بیشترین سفال رو داره و خیلی هم رطوبت داره تست کردم .ولی قسمت نشده این دو فرکانس جدید استاد جوید رو هم تست کنم . و اگه یکم هوا خوب شد حتما اینا رو هم میرم تست میکنم........چون باور کنین تنها جایی هستش که این همه خطا داره ...از نوع سنگ های زیر خاکش ...از ریشه از کود هایی که باعث شدن بعضی فرکانس ها با هاش همخوانی کنن از استخوان .هرچی بخواین داره جر طلا :D

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

جمعه 15 آذر1392 - 1:18pm
استاد
استاد

كرمي نوشته است:
با سلام
خوشبختانه من یه محلی بلدم که طلا داره و با gpx اونجا زیاد موفقیت داشتم.میتونم راحت فرکانسها رو اونجا تست کنم.ولی چیزی که کار رو سخت کرده قطعات طلا زیر 5گرم هستند :-? قبلا با ردیاب انجمن یه نقطه رو در اون محل زدم با نقطه زن که تست کردم چیزی نبود ولی یه متر پایینش3 تا سکه نقره پیدا کردم.از فرکانسهای خود دستگاه هم استفاده کردم نه فرکانس دستی... فرکانسهای رو که استاد جاوید و استاد حمزه جمع کردن و روش زحمت کشیدن اگه اجازه بدن اونجا تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم :-BD

درود بر شما
ما اینجا جمع هستیم که بتونیم بهترین فرکانس را برای ردیابی بدست بیاوریم لازمه که همه تلاش کنند تا زودنر از طریق ازمایش و خطا به نتیجه برسیم مخصوصا شما جناب کرمی که نقطه زن خوب دستتون هست و به اپراتوری با اون هم وارد هستید فرکانسهای که من و جناب حمزه بدست اوردیم با تستهای زیاد صورت گرفته لازمه که این فرکانسها توسط دوستان تست بشه و از بین اونها یکی دو فرکانس که عالی جواب بده به عنوان الگو استفاده کنیم در کل چون هدف یکی هست با مشارکت بهتر و سریعتر میتونیم به هدف مورد نظر خود که همون فرکانس پایه هست برسیم. پس همکاری داوطلبانه باید باشه تا این مرحله را سریعتر پشت سر بزاریم

جمعه 15 آذر1392 - 3:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
جاوید جان این فرکانس 1812 او جایی که کانی تست کرده بود و چربی طلا رو با وزن زیاد کرفته بود

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 15 آذر1392 - 3:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
اما برای فرکانس 20.02 واقعا اگه اون ذرات رانگیره فرکانس خوبی هست

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 15 آذر1392 - 3:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 , 118 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure