انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 مهر1403 - 8:51am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 , 123 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان بنده درست متوجه منظور شما نشدم!
اینکه دوستان دارن زحمت میکشن برای رسیدن به موفقیت هست. ارتباطی به موفقیت این ردیاب نداره! مسائل اپراتوری ردیابی تا حد زیادی از دستگاه مستقل هستن. خب الان بیش از 2 ماه هست تعداد زیادی از دوستان دارن با این دستگاه کار میکنن. اما تا این لحظه کوچکترین نکته ای حاصل نشده که ربط به دستگاه داشته باشه تا مثلا ما بخوایم تغییری ایجاد کنیم. علتش هم این هست که هر پارامتری که شما فکرش رو بکنین در این ردیاب بصورت قابل تنظیم و دقیق در اختیار اپراتور قرار داده شده.
در عین حال فرکانسهایی که ما استفاده کردیم حق داریم عددش رو پیش خودمون محفوظ نگهداریم. این مطلب چه ربطی به موفقیت یا حذف خطا داره؟ 5 فرکانس طلا داریم. اشاره هم کردم در چندین دستگاه دیگه استفاده شدن. فکر نمیکنم توضیح بیشتر از این ضروری باشه یا هیچ کمکی به کسی بکنه. خود دوستان هم اگر خیلی اعتقاد دارن با یافتن فرکانس جدید میشه خطا رو به صفر رسوند (که بنده این مساله رو کلا رد میکنم) به عهده خودشون هست که از مود آزاد و انواع فرکانسها به هر شکلی که صلاح میدونن استفاده کنن.
من به نوبه خودم گفتنیها رو گفتم! مطلب جدیدی هم از نظر من وجود نداره. نه کاوش کار ساده ای هست که شما فکر کنین با این دستگاه که هیچ بلکه چندین دستگاه دیگه هم همراهتون باشه دیگه مشکل حل میشه ؛ و نه امکان به صفر رسوندن خطا در هیچ سیستمی وجود داره. پس بهتره به مقوله کاوش و بویژه ردیابی به شکل جدی تری نگاه کنین و کار رو ساده نگیرین و همه چیز رو هم به دستگاه مربوط نکنین. خیلی ها خیلی دستگاهها داشتن که شاید هم خوب بوده. اما هیچوقت چیزی پیدا نکردن! بد نیست روی این موضوع و دلیل نرسیدن به موفقیت از زاویه دیگه ای فکر کنین.

یکشنبه 17 آذر1392 - 11:23pm

با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و ممنون از اقا مجتبی و حمید برای تهیه و ارسال این ردیاب.والا من مشکل خاصی با این وسیله ندارم و خیلی خوب از تست های من سر بلند بیرون امد.اما یک خواهش از مهندس حمید اگر برای شما مقدور هستش یک اصول کلی از ابتدای شروع تا حذف خطا و تاییده نهایی رو رو برای ما بزارن تا همیشه از این اوصول استفاده بکنیم.خیلی ممنون.

یکشنبه 17 آذر1392 - 11:33pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان اصول کلی رو در قسمت اپراتوری ردیاب 35 بنده توضیح دادم. باقی مطالب هم بصورت واقعی و عملی در مرور همین تاپیک و همینطور اپراتوری ردیاب قدیمی 22 میتونین مطالعه کنین. نکات بسیار ارزشمندی رو که حاصل تجربه همه دوستان هست میتونین در پستهاشون ببینین که فراتر از یک اصول کلی هستن! ردیابی ریزه کاری های زیادی داره و نمیشه با تکیه به یک سری اصول کلی و کلیشه ای و بصورت تئوری به جواب قطعی رسید.

یکشنبه 17 آذر1392 - 11:40pm

از اینکه جواب بنده رو دادین ممنون هستم.اگر ما سوال یا پیامی نا مربوط میدیم دلیل بربی اطلاعی ما بزارین .بازم مرسی.

یکشنبه 17 آذر1392 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
حمید نوشته است:
امیر جان بنده درست متوجه منظور شما نشدم!
اینکه دوستان دارن زحمت میکشن برای رسیدن به موفقیت هست. ارتباطی به موفقیت این ردیاب نداره! مسائل اپراتوری ردیابی تا حد زیادی از دستگاه مستقل هستن. خب الان بیش از 2 ماه هست تعداد زیادی از دوستان دارن با این دستگاه کار میکنن. اما تا این لحظه کوچکترین نکته ای حاصل نشده که ربط به دستگاه داشته باشه تا مثلا ما بخوایم تغییری ایجاد کنیم. علتش هم این هست که هر پارامتری که شما فکرش رو بکنین در این ردیاب بصورت قابل تنظیم و دقیق در اختیار اپراتور قرار داده شده.
در عین حال فرکانسهایی که ما استفاده کردیم حق داریم عددش رو پیش خودمون محفوظ نگهداریم. این مطلب چه ربطی به موفقیت یا حذف خطا داره؟ 5 فرکانس طلا داریم. اشاره هم کردم در چندین دستگاه دیگه استفاده شدن. فکر نمیکنم توضیح بیشتر از این ضروری باشه یا هیچ کمکی به کسی بکنه. خود دوستان هم اگر خیلی اعتقاد دارن با یافتن فرکانس جدید میشه خطا رو به صفر رسوند (که بنده این مساله رو کلا رد میکنم) به عهده خودشون هست که از مود آزاد و انواع فرکانسها به هر شکلی که صلاح میدونن استفاده کنن.
من به نوبه خودم گفتنیها رو گفتم! مطلب جدیدی هم از نظر من وجود نداره. نه کاوش کار ساده ای هست که شما فکر کنین با این دستگاه که هیچ بلکه چندین دستگاه دیگه هم همراهتون باشه دیگه مشکل حل میشه ؛ و نه امکان به صفر رسوندن خطا در هیچ سیستمی وجود داره. پس بهتره به مقوله کاوش و بویژه ردیابی به شکل جدی تری نگاه کنین و کار رو ساده نگیرین و همه چیز رو هم به دستگاه مربوط نکنین. خیلی ها خیلی دستگاهها داشتن که شاید هم خوب بوده. اما هیچوقت چیزی پیدا نکردن! بد نیست روی این موضوع و دلیل نرسیدن به موفقیت از زاویه دیگه ای فکر کنین.

حمید جان من دستگاه رو زیر سوال نبردم و شما رو هم زیر سوال نبردم . خوب تا الان فرکانسهای فیکس دستگاه خوبن ولی به عوامل خطا مثل سفال هم واکنش داشته یا مثلا مود برنز به اهن واکنش داشته. ولی خوب باید فرکانسی باشه که این خطا رو نداشته باشه.
خوب چون شما اینو ساختین بهتر از همه میتونین نحوه حذف عوامل خطا رو بگین یا مثلا یه دفینه طلای واقعی چقدر وزن و مگنت و منطقیه یا حفرش میتونه منطقی باشه. همچنین فاصله انتن ها از هم مقدار بیرون بودن انتن های تلسکوپی و فاصله تلسکوپی از برنجی. اینارو در قالب یه صفحه مثل جدول در بیاری اونوقت میشه به موفقیت امیدوار بود.

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

یکشنبه 17 آذر1392 - 11:50pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله az56 عزیز اگر خیلی بدبینانه بخوایم به هر موردی که پیدا میشه نگاه کنیم خب ممکنه هدف واقعی رو هم حذف کنیم! در این مساله بنظر من فقط تجربه لازمه. البته خودتون میدونین عکس العمل آنتنها در مورد هدف واقعی کلا با این نقاط کاذب و خطا متفاوت هست! مشکل این همه خطا هم بیشتر اینه که اکثر جاهایی که دوستان فکر میکنن باید چیزی باشه در واقع چیز خاصی وجود نداره یا قبلا تخلیه شده! بهرحال دفینه هم اینجور نیست که شما هر جا برین وجود داشته باشه.
بنظر من فقط میشه احتمال خطا رو تا حدی پایین آورد. وگرنه با ردیاب که سهله ؛ چندین دستگاه مختلف هم همراهتون باشه باز هم نمیتونین هدف رو بصورت صد در صدی تایید کنین و در نهایت فقط حفاری هست که نتیجه قطعی رو مشخص میکنه.

سلام
بله بنده هم تایید میکنم و این نکته که عکس العمل آنتنها برای بار واقعی خیلی متفاوته با زمانی که ردیاب خطا میزنه.
این نکته رو حتما در نظر داشته باشید.
از دوستان میخوام بیشتر رو حذف خطا و بالا بردن تجربه اپراتوریشون کار کنند. و البته تشخیص خطا که از همه به نظر من مهمتره.
برای تشخیص خطا هم مطالب زیادی گذاشته شده ولی فکر نمیکنم دوستان زیاد توجه کنند و گذرا از مطالب و تستها رد میشند و روش فکر نمیکنند.

@};- @};- @};-

دوشنبه 17 آذر1392 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان برای نقطه زنی بعد مشخص شدن محدوده هدف ابتدا حجم گیری میکنیم به این صورت که وقتی به ابتدای حجم رسیدیم سر انتنا که رو هم سوار شد بایستیم(نکته : بعد ایستادن انتنا کاملأ قیچی میشه)

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 17 آذر1392 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
بعد مشخص شدن مسیر از10 متری ارام به طرف حجم حرکت میکنیم(نکته: اسلأ تا اخر کار نایستید وسرعتو تغیر ندید)بعد قیچی شدن به مسیر ارامه میدیم 6 7 متر که از حجم خارج شیم انتنا باز میشه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 17 آذر1392 - 12:48am
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستان در مورد خوب بودن ردياب اصلا شك نكنيد.خدا رو شكر يكي ديگه از كاربرها هم به موفقيت رسيده و دقيقا ردياب محل بار رو گرفته.متاسفانه از جزئيات رديابي خبر ندارم و فقط چون وارد نبود تونسته بود مگنت رو با مقدار ولوم وزن زيادي بگيره.
در مورد فركانس هاي ردياب مخصوصا گلد ها خوب داريم مي بينيم كه هم استخون و هم سفال و هم اهن زنگ زده رو ميگيره در حالي كه من بشخصه با فركانس هاي دستي هم سفال و هم استخوان و اهن زنگ زده كه همشون واقعي و زير خاك بودن رو رد كردم.ما نيازي به فركانس هاي خود ردياب نداريم.فقط بنظر من اگه ولوم قدرت هم ديجيتالي بود خيلي بهتر بود.در مورد اينكه فركانس بدون خطا نداريم اين كاملا درسته ولي چندتا فركانس داريم كه حداقل ميدونيم سفال يا استخون و اهن زنگ زده رو رد ميكنه.با داشتن چندتا فركانس شانس موفقيت بالا ميره.در كل باز هم حرف اول رو تجربه خواهد زد و تمرين.راستي اين دوستمون هم با فركانس هاي ازاد محل رو تاييد كرده بود و نقطه دقيق رو فركانس 20.02 زده بود.موفق باشيد...

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 17 آذر1392 - 1:00am
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
دوستان در مورد خوب بودن ردياب اصلا شك نكنيد.خدا رو شكر يكي ديگه از كاربرها هم به موفقيت رسيده و دقيقا ردياب محل بار رو گرفته.متاسفانه از جزئيات رديابي خبر ندارم و فقط چون وارد نبود تونسته بود مگنت رو با مقدار ولوم وزن زيادي بگيره.
در مورد فركانس هاي ردياب مخصوصا گلد ها خوب داريم مي بينيم كه هم استخون و هم سفال و هم اهن زنگ زده رو ميگيره در حالي كه من بشخصه با فركانس هاي دستي هم سفال و هم استخوان و اهن زنگ زده كه همشون واقعي و زير خاك بودن رو رد كردم.ما نيازي به فركانس هاي خود ردياب نداريم.فقط بنظر من اگه ولوم قدرت هم ديجيتالي بود خيلي بهتر بود.در مورد اينكه فركانس بدون خطا نداريم اين كاملا درسته ولي چندتا فركانس داريم كه حداقل ميدونيم سفال يا استخون و اهن زنگ زده رو رد ميكنه.با داشتن چندتا فركانس شانس موفقيت بالا ميره.در كل باز هم حرف اول رو تجربه خواهد زد و تمرين.راستي اين دوستمون هم با فركانس هاي ازاد محل رو تاييد كرده بود و نقطه دقيق رو فركانس 20.02 زده بود.موفق باشيد...

درود بر شما
منم با حمزه موافق هستم فرکانسهای خود ردیاب به سفال و اهن زنگ زده واکنش مثبت نشون میده در حالیکه نباید اینجوری باشه در مورد ولوم هم اگه دیجیتالی بود و در صفحه اعداد قدرت نشون داره میشد دقیقتر میشد روی یک فرکانس حساب باز کرد یا نه. انتن های کشویی هم من تا حالا یک بار از اونها استفاده نکردم و فرکانس گیریها را هم بدون استفاده از اونها انجام دادم میشد به جای اونها دوتا فیش خروجی گذاشت برای استفاده از پراپ در خاک که حو ل ردیاب با انتن خالی بگردیم و مسیر را پیدا کنیم البته این روش برای کسانی که تازه شروع به یاد گیری ردیاب کردند مطمعن تر هست

مطمعتا اگه فلزی در دراز مدت زیر خاک باشه این ردیاب قادر هست اون را پیدا کنه ولی حذف ذرات و مواد معدنی را به دلخواه ما نمیتونه انجام بده و اصولا هیچ ردیاب دیگری هم تا حالا قادر به این کار نبوده و نیست حالا یا باید راهی برای بالا بردن دقت امواح و توانایی حذف ذرات بوسیله دستگاه پیدا بشه یا اینکه با تستهای عملی و حفاری نتایج ردیابی را جمع اوری کرد و. عوامل خطا را شناسایی کرد و از جمع نتایج اونها به یک نتیجه کلی رسید که این هم خیلی زمان بر هست و نیاز به حفاری دارد که باید بچه ها اون را متحمل شوند و باز با همین نتایح هم میشه برای ارتقا ردیاب بهره برد. ما که فقط به این ردیاب چسبیدیم مطمعنا نهایت کارایی دستگاه توی یکی دو ماه اینده مشخص میشه که نا چند درصد برای حذف ذرات میشه روی اون حساب باز کرد. من با این موافق نیستم که ردیاب بهتری نمیشه ساخت چون همیشه علم اگه از یه راه به بن بست میرسه از راه دیگیری میتونه راهش را ادامه بده ممکنه یه طراح که نباید فقط به یه طرح بسنده کنه و بگه اخرش دیگه همین هست.اگه 22 را دقت کرده باشید نقطه زنی اون باعث شده بود که دیگه ردیابها کم کم کنار بروند ولی حذف ذرات اون صعیف بود بعد که 35 اومد دیگه عملا 22 کنار رفت چون قدرت حذف ذرات 35 حیلی بهتر از اون عمل میکنه حالا دیگه چه وقت یه 47 بیاد و همه چیز را تموم کنه خدا داند
فرکانسه طلا
1178.0
نسبت به سفال و استخوان و مگنت حساس نیست در ضمن به طلای ی با وزن کم هم نباید جواب بده من با 100 گرم تست کردم به یکی از دوستان دادم تا چک کنه شما هم اگه فرصت داشتید چک کنید و نتیجه را در سایت اعلام کنید

دوشنبه 18 آذر1392 - 5:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 , 123 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure