انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 مهر1403 - 4:54am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 , 130 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام
جاوید جان امشب یه تستهای اجباری داشتم که نتایجش رو براتون میزارم شاید کمک کننده باشه
یه دختر یه سال و نیمه دارم که متوجه شدیم دستبندش دستش نیست 8گرم وزن داره
هرچی گشتیم پیداش نکردیم به فکرم رسید که از ردیاب استفاده کنم که یه تمرین اجباری باشه برام
ابتدا گذاشتم روی مود آزاد و با فرکانس 20.06 امتحان کردم که منو برد یه نقطه
با 20.02 هم منو برد همونجا ولی با اختالاف 20 سان قیچی کرد و قیچیش پایدار نبود و بعداز 6 ثانیه باز میشد (چندبار امتحان کردم)
با 1178 دقیقا روی نقطه 20.06 قیچی کرد
با 25.38 امتحان کردم روی یه جا دیگه قیچی کرد که فاصلش با نقاط اول 3 متر بود ( منو برد یه اتاق دیگه که هیچی هم در اون نقطه نبود مگر اینکه طبقه زیرین)
خلاصه دستبند رو همون جایی که فرکانسهای 20.06 و 1178 و 20.02 قیچی کرده بودند پیدا کردم
حالا نظر شما درباره این فرکانس 25.38 چیه؟ فکر کنم چندان دقیق نیست
در این تستها ولوم وزن روی 6 گرم و ولوم قدرت روی نیم بود
از روش بیسیم استفاده کردم و آنتنهای تلسکوپی بسته بود و فیشها آویزان
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 22 آذر1392 - 1:23am
مدیر کل
مدیر کل

کوهیار عزیز البته شعاع کاوش ردیاب رو از طریق ولوم قدرت میشه محدود به یک منطقه خاص کرد. اما مشکلی که هست در اثر تاثیر شرایط مختلف اقلیمی و نوع و قدرت و بزرگی و عمق هدف ؛ هیچوقت نمیشه براش فرمول مشخصی ارائه داد! در هیچ ردیابی هم تا الان این طور نبوده که بطور مشخص تعیین بشه مثلا فلان درجه قدرت معادل 100 متر شعاع در شرایط مختلف و برای همه اهداف هست!
شعاع کاوش برای ردیاب هم بصورت دایروی در تمام جهات یکسان هست. تنها تفاوتش اینه که اگر شما رو به یک هدف خاص قرار داشته باشین ؛ اگر هدفی با همون قدرت و در همون فاصله ولی در کنار شما باشه ؛ آنتنها اولویت خودشون در جهتگیری هدف رو به سمتی که مقابل شما هست خواهند داد.
اما اگر دو هدف در یک راستا نسبت به شما باشن تا حدی با ولوم قدرت بصورت تجربی میشه هدف نزدیک تر رو کاوش کرد. ولی فقط بشرطی که هدف دورتر خیلی قویتر نباشه! بهرحال تشخیص خطا صرفا از فاصله دور و مثلا 100 متری بنظر من اگر غیر ممکن نباشه ولی کار هر کسی نیست و تجربه خیلی بالایی میخواد! حتی باتجربه های ردیابی هم تا زمانیکه روی خود نقطه قرار نگیرین و برخی تستها رو انجام ندن نمیتونن نسبت به خطا بودن یا نبودنش نظر درستی بدن. تازه در اون صورت هم باز حالت تخمینی و نظری داره و تا قبل حفاری نمیشه صد در صد مطمئن بود. البته امیدوارم دوستان با این تلاشی که دارن و به کمک فرکانسهای مود آزاد و تستهای جدید بتونن در مورد تعیین واقعی بودن یا خطا بودن هدف به نتایج بهتری هم برسن.

در خصوص تعریف شما از این ردیاب و محسناتی که فرمودین بنده به نوبه خودم خوشحالم و خیلی ممنون از شما. فکر کردن و طراحی مواردی که فرمودین تقریبا کل تابستان وقت بنده رو گرفت! ولی در مجموع هر اون چیزی که فکر میکردم نیاز ردیابی باشه و بنوعی درخواست شده بود و البته امکانپذیر هم بود پیاده شد. ضمن اینکه به نکات شما این رو هم اضافه کنم که بنظر من حتی میشه در مقوله خود آنتن هم کارهایی کرد! این ردیاب با آنتنهای نوع دیگه ای هم میتونه کار بکنه. آنتن در ردیابی خودش یک بخش بسیار مهم هست. هر چند اون چیزی که استاندارد جفت آنتن ال شکل بوده پس از مدلهای مختلف ساخت و تست ما بهش رسیدیم ؛ اما بنظر من ممکنه بشه آنتنهای بهتر و کارا تری هم ساخت. هر چند تا الان در این مورد نتیجه بهتری حاصل نشده.
در مورد دیجیتال بودن ولوم وزن که قبلا هم دوستان اشاره کردن ؛ بنده این مطلب رو از ابتدا میدونستم که اگر دیجیتال باشه از حیث اپراتوری خیلی بهتره! اما موضوع اینجاست که دیجیتالی کردنش بشدت خطا رو افزایش میده. چون دقت امواج خروجی هیچوقت بخوبی نتیجه فعلی نیستن. به همین جهت ازش صرفنظر کردم. وانگهی ما برای ولوم قدرت اصلا به عدد دقیقی نیاز نداریم. همینکه ولوم قدرت در حد 20 قسمت درجه بندی داره بنظر من خیلی مشخص و قابل حساب و کتاب هست. اگر هم مثلا درجات نزدیک به صفر مهم باشه ؛ حتی در صورت دیجیتالی بودن هم اصلا نمیشد درجات خیلی کم رو حتی براحتی الان مشخص و تنظیم کرد.
در مورد شرایط زمین و دما که شما فرمودین و من در مورد بعضی دستگاههای داخلی و خارجی هم دیدم ؛ این رو به شما و همه دوستان عرض کنم که قطعا همشون ترفندهای تبلیغاتی بیشتر نیستن! ردیاب یک سیستم شعاع زن هست. با هیچ سیستمی که در شرایط مکانی فعلی ردیاب یعنی نقطه ای که شما هستین و بر اساس مثلا مقاومت خاک (در سیستمهای پرابی) و یا سنجش دما (سنسور دماسنج داخل جعبه دستگاه!) یا مغناطیس محیط (سنسور مگنتومتر داخلی دستگاه!) که شنیدم به دروغ محاسبه عرض جغرافیایی محیط هم حتی عنوان شده!!! ... بر اساس هیچ یک از این سیستمها نه فرمولی برای فرکانسها و حتی شکل موج وجود داره که ما بخوایم از روش تغییری در امواج و یا فرکانسها ایجاد کنیم ؛ که اگر بود دیگه این همه تست و آزمون و خطا در ردیابی نیاز نبود و برای هر فلز طبق یک فرمول فرکانس و موج مشخصی باید وجود میداشت که میدونین نداره! و حتی در صورت وجود یا پیدا کردن فرمول اگر کسی چنین ادعایی هم بکنه ؛ بنظر شما چطور و با چه سیستمی میشه شرایط نقطه فعلی شما از نظر دما یا مغناطیس یا مقاومت خاک رو حتی به 100 متر دورتر تعمیم داد؟! شما میتونین این مساله رو با همه دستگاههایی که ادعای این سیستمها رو دارن تست کنین. کافی هست یک درخت که سایه داره انتخاب کنین و زیرش دستگاه رو روشن کنین. سپس همین کار رو فقط چند متر اونطرف در آفتاب انجام بدین. تنها با چند متر اختلاف صرفا بر اثر آفتاب یا سایه عملکرد دستگاه یا اعداد نمایش داده شده تفاوت پیدا میکنه! این در صورتی هست که هدفی که 100 متر دورتر قرار گرفته هیچ تفاوتی درش ایجاد نشده! و این یعنی هیچ!!! :D
در مورد اسکن و یا سیستم پیشرفته تر در ردیابی که البته فکر نمیکنم تا الان اصلا بصورت واقعی اختراع هم شده باشه! ولی بنده در فکر هستم ایشالا در آینده شاید بشه سیستم پیشرفته تری هم درست کرد که اصلا مدل دیگه ای داشته باشه. ولی فعلا در حد ردیابی متعارف ؛ ردیاب FPL-35 آخرین و بهترین کاری هست که انجام گرفته و هنوز بنظر من هیچ نکته ای برای تغییر وجود نداره.

شنبه 22 آذر1392 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
دوستان عزیز انشا الا ردیاب انجمن بتونه جواب همه ی بچه های خوب ایران رو بده و دیگه همه از سر درگم و بلاتکلیفی راحت بشیم
همه بگین امین :x

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 22 آذر1392 - 1:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید عزیز
به مولا خیلی خوشحالم که از طراح ردیابی که توی دستمه و میشه گفت بهترینه تو نوع خودش مشاوره میگیرم
کلا از توانایی و علم و تجربه و بروز بودن شما خیلی لذت میبرم و امیدوارم سالهای سال در سلامت کامل زندگی کنید و ما باز شاهد خلاقیت و نوآوری شما باشیم
و اما اون چیزی که فرمودید بفکرش هستید (اسکنر) خواهشی دارم استاد :
اگه میشه این قسمت رو به نحوی طراحی کنید که نیاز به تغییر در مدار 35 و کلا ادغامش نباشه و بصورت یه قسمت جداگانه و سازگار با 35 باشه که کسانی مثل ما فقط لازم باشه اون قسمت رو بخریم و به همینی که داریم اضافش کنیم
درود بر شما

صادقانه زندگی کنید

شنبه 22 آذر1392 - 1:55am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم کوهیار عزیز شما لطف دارین. :x
در مورد تجربه ای هم که داشتین خوشحالم و به شما تبریک میگم. این نشون میده که شما در استفاده از ردیاب به توانایی مطلوب دارین میرسین و یافتن اشیاء گم شده در عین اینکه کارایی ردیاب رو به شما ثابت میکنه ؛ اعتماد بنفس و اعتماد به دستگاه رو که هر دو در ردیابی مهم هستن برای شما ایجاد میکنه.
در مورد پیشنهاد شما هم چشم. اگر اصلا امکانپذیر باشه همین کار رو انجام میدیم.

شنبه 22 آذر1392 - 2:01am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
خواهش میکنم کوهیار عزیز شما لطف دارین. :x
در مورد تجربه ای هم که داشتین خوشحالم و به شما تبریک میگم. این نشون میده که شما در استفاده از ردیاب به توانایی مطلوب دارین میرسین و یافتن اشیاء گم شده در عین اینکه کارایی ردیاب رو به شما ثابت میکنه ؛ اعتماد بنفس و اعتماد به دستگاه رو که هر دو در ردیابی مهم هستن برای شما ایجاد میکنه.
در مورد پیشنهاد شما هم چشم. اگر اصلا امکانپذیر باشه همین کار رو انجام میدیم.

مهندس جان با شناختی که توی این مدت بنده از شما پیدا کردم میدونم تا از چیزی مطمئن نباشید دربارش هیچ حرفی نمیزنید
این نشون میده شما یه راهی پیدا کردید که بتونید این مکانات رو به 35 اضافه کنید
ولی خدا کنه طرح شما به اونی که توی ذهن منه نزدیک باشه
من به شخصه دوست دارم این اسکنر به شکلی طراحی بشه که شما یه قطعه بسازید ولی یه مود دیگه به همین مودهای 23 گانه ردیاب اضافه کنید که با استفاده از اون بتونیم ازش استفاده کنیم
در اینصورت کسانی که 35 رو دارن فقط این اسکنر رو با یه میکرو جدید که شما برنامشو توش ریختید میگیرند و فقط کافیه که میکرو رو عوض کنند و کار تمومه
حیف که نمیشه شکلک بزنم
درود

صادقانه زندگی کنید

شنبه 22 آذر1392 - 2:12am
استاد
استاد

koohyar نوشته است:
سلام
جاوید جان امشب یه تستهای اجباری داشتم که نتایجش رو براتون میزارم شاید کمک کننده باشه
یه دختر یه سال و نیمه دارم که متوجه شدیم دستبندش دستش نیست 8گرم وزن داره
هرچی گشتیم پیداش نکردیم به فکرم رسید که از ردیاب استفاده کنم که یه تمرین اجباری باشه برام
ابتدا گذاشتم روی مود آزاد و با فرکانس 20.06 امتحان کردم که منو برد یه نقطه
با 20.02 هم منو برد همونجا ولی با اختالاف 20 سان قیچی کرد و قیچیش پایدار نبود و بعداز 6 ثانیه باز میشد (چندبار امتحان کردم)
با 1178 دقیقا روی نقطه 20.06 قیچی کرد
با 25.38 امتحان کردم روی یه جا دیگه قیچی کرد که فاصلش با نقاط اول 3 متر بود ( منو برد یه اتاق دیگه که هیچی هم در اون نقطه نبود مگر اینکه طبقه زیرین)
خلاصه دستبند رو همون جایی که فرکانسهای 20.06 و 1178 و 20.02 قیچی کرده بودند پیدا کردم
حالا نظر شما درباره این فرکانس 25.38 چیه؟ فکر کنم چندان دقیق نیست
در این تستها ولوم وزن روی 6 گرم و ولوم قدرت روی نیم بود
از روش بیسیم استفاده کردم و آنتنهای تلسکوپی بسته بود و فیشها آویزان
درود

درود بر شما
فرکانسها به نظر من چند حالت دارند
بعضی فرکانسها هم نقطه میزنن هم فلز .که خیلی کم هستند
بعضی فرکانسها فقط تشخیص فلز دارند و در نقطه زنی درست عمل نمیکنند
بعضی از فرکانسها فقط تشخیص فلز دارند و هیچوقت اطراف یا روی هدف قیچی نمیکنند
بعضی از فرکانسها فقط به درد نقطه زنی میخورند ولی فرکانسهای مشابه میگیرند
پس ما به دو نوع فرکانس نیاز داریم یه نوع فرکانسی که هم نقطه بزنه هم خود فلز را یا اینکه فرکانسی باشه که بشه خود فلز را تشخیص داد و یه فرکانس دیگه که بتونه نقطه زنی خوب بکنه
متاسفانه هاله مغناطیس بدن انسانها با هم متفاوت هست و نمیشه جواب یکسانی برای یک نوع فرکانس گرفت

شنبه 23 آذر1392 - 4:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان.
ممنونم جاويد عزيز نکاتى رو که گفتى واقعا تو رديابى با اين ردياب حياتى هستش,ديگه زحمت فرکانس پيدا کردن رو دوش حرفه اى ترها ميافته.و ممنونم از جستجوى خوب کوهيار عزيز براى پروژه دستبند دختر نازت,از طرف من ببوسش,منم با نظرت در مورد اين فرکانسها موافقم.
مرسى از زحمات همه دوستان.
پيروز باشيد و سربلند.

شنبه 23 آذر1392 - 11:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حميد عزيز,
ممنونيم از زحمات شما و همه دوستان,چند درخواستم نسبت به آپديت اين سيستم داشتم.
1.آيا ميشه يه سيستم صوتى براى اطمىنان از رديابى و گرفتن هدف روى اين ردياب وصل کنيد؟
2. ميشه يه سيستم چند کاره مثل بايونيک روى اين ردياب وصل کرد؟
3. آيا ميشه پورت خروجى نسبت به دريافت امواج تعبيه کنيد,که امواج رو بتونيم رصد کنيم,يا استانداردى تعريف کنيد که طبق اين نمودار و شکل اىن نمودار بتونيم صحت جارو بيشتر تاييد کنيم؟.
ممنونم از شما.

شنبه 23 آذر1392 - 11:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام همه بر همه دوستان
از اساتید محترم و کسانی که زحمت فراوان کشیدند تا نتایج به اینجا رسیده واقعا تشکر میکنم
من یه مدت هست که نبودم و اطلاعات هم نداشتم ولی الان که اومدم تو این تالار میبینم واقعا دوستان مخصوصا آقا جاوید کانی عزیز و استاد حمزه همچنین مهندس کرمی به موفقیتهایی رسیدن تشکر میکنم از این همه از خودگذشتگی دوستان هرچند من به اندازه ی دوستان تخصص در این زمینه ندارم و همچنین برفهای سنگین زود هنگام منطقه ی ما امکان کار را از ما گرفته ولی هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم تا با هم بتونیم به موفقیت برسیم
دوباره از همه دستان تشکر میکنم
یه سوال از استاد جاوید عزیز داشتم استاد جان آیا میشه این فرکانس رو تفکیک کرد مثلا یه فرکانس برای نقطه زنی یکی دیگه واسه ی شعاع زنی و......
اگر امکانش هست به نظر جنابعالی کدام فرکانس در این زمینه ها بهتر جواب میدن؟

شنبه 23 آذر1392 - 12:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 , 130 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure