انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 19 مهر1403 - 8:51pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
جناب کوروش کبیر خسته نباشی
اینکه میفرمایید تونستید با فرکانسهای خود دستگاه این تستهارو در چنین غمقی بزنید شکی نیست. ولی متاسفانه خطا زیاد هم میزنند.
ما بیشتر رو این تمرکر کرده ایم که روشهای حذف خطاهاشو پیدا کنیم تا از حفاریهای بیمورد جلوگیری بشه.
تا الان هم بنده و هم دوستان دیگر روشهای خوب و مطمئنی برای تشخیص خطاهای احتمالی برای دوستان قرار دادیم.

در مورد مسئله دومتان هم عرض کنم متاسفانه سیلیس خیلی قدرتمند عمل میکنه و چاره ش تا اینجا به نظر من پیدا کردن فرکانس دقیقتری هست که به سیلیس هم حساس نباشد.
با این تست شما هم مشخص شد که این فرکانسهایی که اخیرا بدست اومده با وجود بهتر بودن نسبت به همه فرکانسهای دیگه متاسفانه به سیلیس واکنش دارند.

@};- @};- @};-[/quote]

کانی عزیز و بزرگوار
سپاسگزارم و سلامت باشید. شما کاملا درست میفرمایید گلدهای دستگاه بسیار پر خطا هستند بخصوص من متوجه شدم چقدر ساندیس دوست دارن چون هر جا که پاکت آلومینیومی ساندیسی باشه رو مثل برق پیدا میکنند اونم با وزنهای بالا :D به هر حال بنده فقط نظرمو در مورد گرفتن عمق با آنها عرض کردم.
پیروز باشید @};-

آخرین بار توسط kurosh در چهارشنبه 27 آذر1392 - 10:55am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 27 آذر1392 - 10:55am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

فکر کنم این فرکانسی که به سیلیس حساس نباشه و بتونه ردش بده زیاد از این بازه فرکانسیه 1178.0 دور نیست.تو همین حوالی باید باشه.با توجه به زحماتی که دوستان کشیدن و این فرکانسو بدست اوردن تونستن سفال و مگنتو استخوانو که بیشترین عامل خطا بوده رو رد بده از این حیس اگه فرکانسی که بتونه سیلیسو رد بده زیاد نمیتونه از این بازه فرکانسی دور باشه.حالا یکم بالاتر که سیلیس رو هم بتونه رد بده و با طلا هم تست بشه دیگه انشاالله زحمات دوستان به بار میشینه :ymhug:

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 27 آذر1392 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
کورش جان با 20.02 حجم 3در3 شد با 1178 4.5در 4 شد

جعفر جان شما درست میفرمایید با 1178.0 هدفها حجم بیشتری نشون میده :)

چهارشنبه 27 آذر1392 - 10:59am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

تا همین جاشم که بچه های زحمت کش تونستن فرکانسهایی رو بدست بیارن که بتونه عوامل زیادی رو رد بده خودش جای بث تشکرو .و قدر دانی رو داره ولی باز لازمه که به یه فرکانسی دست پیدا کنیم که سیلیسو بتونه رد بده باید رو سیلیس تستای زیادی بشه تا فرکانسی رو بدست بیارم که بتونه سیلیسو رد بده بعد همون فرکانس بدست امده رو با سفال و چیزای دیگه هم تست بدیم احتمالا باید به چن تا از فرکانسها دست پیدا کنیم. همه بچه ها هم میدونن اگه عوامل خطارو شناسایی کنیم یعنی رسیدن به هدف اصلی.این سیلیسه خیلی پرروهه باید روشو کم کرد. :D :D :D

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 27 آذر1392 - 11:03am
استاد
استاد

kurosh نوشته است:
جاوید نوشته است:
kurosh نوشته است:
ariana2014 عزیز، کاملا درست میفرمایید با توجه به اینکه در محل معدن سیلیسی که بنده تست میکردم یک قبرستان قدیمی گبری وجود داشت که متاسفانه با ردیابی نمیشد کاری انجام داد و حتی فلزیابها هم کاری از دستشان بر نمیآمد ولی باز میتواند روزنه امیدی در این چنین محلهایی که دارای دفینه های سنگین با وزنهای بالا باشند ، برای رهگیری وجود داشته باشد :YMPRAY:

درود بر شما
در تستی که انجام دادید با فرکانس 1178.0 .از فاصله دور و نزدیک یعنی از 10 متری و 100 متری ایا وزن گیری کردید و در هر مسافت چقدر بوددر ضمن در حالت بدو ن سیم و ولوم روی نیم استفاده کردید و بعد از اینکه شروع به ردیابی کردید با 1178.0 روی نقطه هدف قیچی کرد یا فقط ردیابی کردید و محل را با1178.0 برای نقطه زنی تست نکردید. اگه امکان داره 3 کیلو سنگ سلیس از همونجا پیدا کن و زیر خاک در هر عمقی خواستین قرار بدهید البته یه کمی اب روی اون بریزید تا خیس شود بعد از چند روز یا 1 ماه دوباره فرکانس گیری کنید و ببینید که باز ردیاب با این فرکانس به طرف اون میرود یا نه.این فرکانس سفال و مگنت را به خوبی رد میده ولی سلبس دم دست نداشتم که اون را تست کنم

درود به جاوید عزیز
جاوید جان تقریبا از فواصل 5و10و20و50و100متری و نقطه روی هدف بیشتر از 4 کیلو نگرفت البته روی نقطه کمی به 5 کیلو تمایل داشت ولی قیچی نمیشد ولی حرکت آنتنها وگیرایی شدید و قوی نبود و خیلی زمان میبرد تا آنتنها به سمت هدف چرخش کنند(در حدود 30 الی 50 ثانیه در تمام فواصل) البته تمام تستها بیسیم با روش بدست گیری آنتن بین قفسه سینه و شکم در حدود20 الی25 سانت با فاصله از دستگاه بدون باز کردن آنتنهای تسکوپی و سیم رابط آویزان بود و از 20 متر نزدیکتر روی ولوم نیم بود و بالاتر به نسبت فاصله تا 100 متری ولوم را به 10 نزدیک میکردم در ضمن زیر سطح خاک بسیار نمدار بود بطوریکه فقط سطح در اثر باد خشک شده بود. من برای اینکه بتونم اون هدفرو از نظر سیلیس بودن تست کنم حتی به کمک دوستان دوقطعه سنگ بزرگ تقریبا جمعا به وزن 20 کیلو روی سطح و در فاصله 20 متری هدف قرار داده و با فرنکانسهای یاد شده با وزن بسیار کم در حد 10 گرم از روی اون ردیابو عبور میدادم که ببینم کدام یک گیرایی کمتری دارن و یا حتی خنثی هستن که متاسفانه حتی شده یک اثر کوچک روی سطح نشون میدادند که همونطور که میدونید اثر کوچیک روی سطح یعنی فاجعه در عمق X_Xدر ضمن یک هدف بزرگتر در حدود 200 الی 300 متری(قلعه) وجود داشت که بالای 300 کیلو با شدت اون رو رهگیری میکرد که بعلت موقعیت بد نمیتونستم نزدیکش برم و به خاطر همین فعلا کنسلش کردم :-w

درود بر شما
همیشه سه نکته را در حذف ذرات رعایت کنید یکی اینکه بدون سیم یاشه و با ولوم نیم وحتی سیم از ردیاب اویزون نباشه تا قدرت کنترل شده باشه دوم اینکه همیشه مسافت 10 متر و 100 متری را رعایت کنید و سوما هیچوقت در زمین خیس و بارانی و برفی ردیابی نکنید چون رطوبت باعث تقویت امواج ضعیف میشه و حذف ذرات دیگه امکان پذیر در اینصورت نمیباشد

چهارشنبه 27 آذر1392 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
با سلام و درود.میگم یه فرکانسی رو پیدا کنیم رو سیلیس تست کنیم مطمعنا یه فرکانسی بدست میاد که به سیلیس حساس نباشه یا ردش بده بعد همون فرکانسو با سفال و استخوان و مگنت هم تست بشه بهتر نتیجه میده از دست سیلیس در بریم سفالو استخوانو و مگنت و چیزای دیگه رو هم میشه رد داد البته همین فرکانس بدست امده باید با طلا هم تست بشه که به طلا حساس باشه.این نظر شخصیه بنده هست شاید دوستان نظریه دیگه ای داشته باشن

دوستان توجه داشته باشن در اکثر مناطق سیلیس یکی از رایج ترین عناصر موجوده و از اونجائیکه با طلا هم هم خانواده هست میشه بگی کار بسیار مشکلی پیش روی اساتید محترمه ...
اگه واقعا بشه فرکانسی بدست آورد که فقط به طلا حساس باشه و سلیس رو رد کنه احتمالابقیه ی تشابهات رو هم رد میکنه و میشه گفت قابل اعتماده ... نمیشه گفت نشدنیه ولی بسیار سخته و طاقت فرسا ... شاید فرکانسی باشه که تو صدم هرتز تفاوت داشته باشه که با این حساب بدست آوردن همچین فرکانسی کاریکه که سالها طول میکشه ... امیدوارم دوستان عزیزم که وقت گرانبهاشونو در این امر گذاشتن هر چه زود تر به نتیجه ی مورد قبول برسن ... @};-
به امید حق.
یا حق.

چهارشنبه 27 آذر1392 - 12:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام وخسته نباشی خدمت تمامی دوستان.من دیروز جای رفتم حدود 20متر بودکه بیشترش حفاری شده بود ردیاب روشن کردم از فاصله 10متری روی مود 2نقره ولوم قدرت 4ولوم وزن2گرم فاین okروی نقطه ای قیچی کردوبا فرکانس 15-86 و02-99 با همان وضعیت مود 2ردیابی کردم وان نقطه قیچی شد وچون منطقه شلوغ بود حفاری کردم در 50سانتی یک کوزه خیلی کوچک وخیلی نازک خورد شده در اوردم وزمین گل الود بود وردیابی کردم بامود2ودوفرکانس خیلی ضعیف طرف چاله وخیلی ضعیف طرف سفالها میرفت حتی با ولوم قدرت نیم وکلا در حالت بیسیم وتلسکوبیها تا نصف بیرون کشیده شده بودند

چهارشنبه 27 آذر1392 - 12:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
سلام
استاد حمزه عزیز
آیا فرمولی تقریبی که خودتون تجربی بهش رسیده باشید درباره رابطه عمق و وزن و حجم هدف وجود داره که از روی اون بشه تا حدودی تشخیص داد هدف درسته یا نه؟

كوهيار عزيز تقريبا ميشه گفت اره.هر چه قدر عمق كمتر باشه بايد مگنت زياد باشه بالاي60 و هر چه قدرت حجم كم باشه بايد عمق زياد باشه.عمق زياد وزن كمتر نسبت به عمق كم ميده.البته مسئله مهم فعلا فركانس دقيق هستش كه تمركز رو برديم رو اون و اين مسئله اگه حل بشه خيلي از ابهامات از بين ميره

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 27 آذر1392 - 12:39pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

johnlewis عزيز شما نياز به تمرين زياد داريد و سعي كنيد زياد تمرين كنيد.سعي كنيد در فضاي باز تمرين كنيد و به هيچ وجه نااميد نشيد.مطمئن باشيد روز به روز انتن زدن شما بهتر ميشه و من خودم هم اوايل مثل شما بودم و اصلا ردياب رو نمي تونستم كنترل كنم و هي دلسرد ميشدم ولي تسليم نشدم.موفق باشي

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 27 آذر1392 - 12:45pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

ali2000 نوشته است:
باسلام وخسته نباشی خدمت تمامی دوستان.من دیروز جای رفتم حدود 20متر بودکه بیشترش حفاری شده بود ردیاب روشن کردم از فاصله 10متری روی مود 2نقره ولوم قدرت 4ولوم وزن2گرم فاین okروی نقطه ای قیچی کردوبا فرکانس 15-86 و02-99 با همان وضعیت مود 2ردیابی کردم وان نقطه قیچی شد وچون منطقه شلوغ بود حفاری کردم در 50سانتی یک کوزه خیلی کوچک وخیلی نازک خورد شده در اوردم وزمین گل الود بود وردیابی کردم بامود2ودوفرکانس خیلی ضعیف طرف چاله وخیلی ضعیف طرف سفالها میرفت حتی با ولوم قدرت نیم وکلا در حالت بیسیم وتلسکوبیها تا نصف بیرون کشیده شده بودند

علي جان فركانس 99.02 مربوط به نقره اي هست كه بصورت طبيعي در خاك و سنگ وجود داره و اگه جاي فركانس 99.02 قيچي شد نشان از وجود نقره طبيعي هستش كه به درد نمي خوره.اگه جاي فركانس 86.15 بگيره و فركانس 99.02 هم قيچي نشه بايد حفاري بشه

چهارشنبه 27 آذر1392 - 12:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure