انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 19 مهر1403 - 6:57am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 , 163 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
حمید جان و اقا حمزه از هر دو عزیز تشکر میکنم که به من جواب دادین انشااله خدا یار شما عزیزان باشه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 1 دی1392 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

حمزه جان شما لطف دارین ولی در مورد قدیمی بودن فرکانس با شما موافق نیستم! :D عزیز من مگه مد لباس هست که بگیم قدیمی یا جدید داره یا مثلا تکنولوژی هست که قدیم یا جدید داشته باشه؟! اگر فرکانسی 20 سال پیش هم استفاده شده باشه و سابقه کشف دفینه باهاش وجود داره بنظر شما قدیمی بودنش اشکال میشه یا مزیت؟! :D اتفاقا فرکانس قدیمی یعنی چیزی که خیلی بیشتر تست شده و جواب خودش رو داده! ولی فرکانس جدیدی که هنوز جایی استفاده نشده باید خیلی مورد تست قرار بگیره تا معلوم بشه خطاهای احتمالیش به چه صورتی هست. چون همه چیز هم در شرایط تست من و شما مشخص نمیشه و باید افراد مختلف در کاوش واقعی مورد استفاده قرار بدن و در آینده مشخص خواهد شد که نتیجه چی هست. این پروسه هم نیاز به صرف زمان و انرژی توسط کاربران داره.
در مورد فرکانسهایی که فرمولی هم هستن فکر کنم توضیحات لازم رو دادم و بهیچ وجه نمیشه با توجه به تغییراتشون به نسبت مغناطیس زمین و حتی عوامل دیگه روشون حساب کرد و بنابراین فکر نمیکنم یک مسیر علمی و بقولی فرمولی جلو ما باشه و تنها راه نهایی رسیدن به نتیجه ؛ همین فرکانس گیری عملی و بر اساس تجربه هست تا فرکانسهای بهتری پیدا بشه.
بهرحال من میدونم شما و چند نفر از دوستان واقعا زحمت کشیدین و به نوبه خودم از شما تشکر میکنم. :ymhug: چون بهرحال فرکانسهایی پیدا شدن که به امید خدا برخی از خطاها رو حذف خواهند کرد.

دوشنبه 1 دی1392 - 1:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم حميد جان از توضيح رساتون.
اينهايى که عرض کردم بيشتر جنبه علمى دارند,ولى اينارو بايد بدونيم,چون از دروس مقدماتى ردياب زنى حرفه اى هستش,در واقع ژنراتورى که طراحى کرديد و تو اين ردياب گذاشتيد عملکرد اين رديابو تا حدى بالا برده,البته خودتون بهتر ميدونيد که هنوز جا براى پىشرفته کردن اين ردياب وجود داره و مطمئن هستم داريد روش کار ميکنيد,وارد جزئيات نميشم که چه پيشرفتى بايد حاصل بشه,چون خودتون استاديد و ما شاگرد.در هر صورت ممنونم از زحماتتون.

دوشنبه 1 دی1392 - 1:50am
مدیر کل
مدیر کل

farbod عزیز خیلی ممنون از شما. اختیار دارین ظاهرا ما شاگردیم و شما استاد هستین! :D در مورد اون قسمتی که به فرمول و علم و مغناطیس و فرکانس بالا و پایین مربوط میشد فکر کنم توضیحات مدنظر خودم رو که هم حاصل مطالعه و تحقیق و هم تجربه بوده خدمت شما عرض کردم و در نهایت نتیجه ای که بنده در مورد فرکانسها گرفتم همین تست عملی و تجربی هست و باید فرمولها رو کلا گذاشت کنار! لااقل در زمینه دفینه یابی به این مساله اطمینان داشته باشین.
در مورد ردیاب ما هم ممنون از اینکه با لفظ ژنراتور ازش یاد کردین! :D اگر توضیحات ردیاب در قسمت فروشگاه رو مورد توجه دقیق تر قرار بدین متوجه میشین این یک ژنراتور ساده نیست! درسته همه ردیابهای دنیا به نوعی سیگنال ژنراتور هستن اما فرقهای زیادی با هم دارن! اگر به این باشه که باید بهتر از این رو شما بصورت یک نرم افزار خیلی شیک روی گوشی هوشمند خودتون بتونین استفاده کنین. اما دوستان هم بارها تست و مقایسه کردن و دیدن نتیجه زمین تا آسمون فاصله داره. در واقع مدلی از امواج و دقتی در شکل امواج و دقت بسیار بالایی که در عدد فرکانس برای ردیابی لازم هست توسط هیچ سیگنال ژنراتور ساده ای قابل دستیابی نیست و بنده خودم با ساخت خیلی مدارات متعارف در گذشته متوجه این نکات شده بودم. کسانی هم که میشنوم اینور اونور به شکل تحقیر آمیزی در مورد این ردیاب و ساده بودن احتمالیش صحبت میکنن بد نیست ابتدا با هر روشی که بلد هستن یک سیگنال ژنراتور بسازن که حتی برای یک موج بتونه فرکانس متغیر قابل نمایش با دقت 1 صدم هرتز رو ایجاد بکنه بعد برن سراغ موج دوم و سوم موثر در ردیابی و حتی تخمین وزن هدف تا ببینیم چی توی چنته خودشون دارن که دیگران رو مورد تحقیر یا تمسخر قرار میدن! بهر حال در نهایت فروشنده ای اگر به نتیجه کار خودش ایمان داره میتونه برای دستگاه خودش این جور تاپیک بزنه تا همه نظرات خریداران و کاربران منتشر بشه و بصورت شفاف ؛ حقایق چه مثبت و چه منفی در معرض قضاوت عموم قرار بگیره.
در خصوص پیشرفت همین ردیاب هم خیر! در این ردیاب چیزی که کار شده فراتر از اونی هست که شما یا خیلیا بتونین فکرشو هم بکنین و نهایت چیزی هست که در ردیابی بهش تونستیم برسیم و لذا فعلا طرح اینچنینی برای ردیاب وجود نداره. نهایت پیشرفت در زمینه ردیابی بنظر من با استفاده از تکنیک های اپراتوری و همینطور یافتن فرکانسهای جدید از طریق خود این ردیاب هست که خوشبختانه در مسیر پیشرفت خوبی قرار داریم.

دوشنبه 1 دی1392 - 2:16am
استاد
استاد

درود بر شما
قصدم این بود که بعد از این ماجرا دیگه مزاحم دوستان نباشم حتی به جناب مهدی هم در تماسی که باهاش داشتم گفتم که با این وضعیت فقط اعصابمون خراب میشه و هیچ کسی هم از ما رضایت ندارد پس یهتر هست که کنار بکشم تا دیگه کسی را چشم انتظار نگدارم ولی از پیامهای دوستان و تماسهای اونها این برامد که هنوز یه به اندازه یه سر سوزن ما براشون ارزش داریم و برای همین بها دادن هم که شده ما تا اخر خط باهاتون می اییم اگه چه هم بدونم راه اخرش خراب هست حتی اگه لازم شده چند متر اونور خط هم با هاتون می اییم

چون همکاری قبلی از نوع همکاری خودجوش یوده مستلزم هزینه از وقت و همینطور خستگی و رنج فراوان در تستها و حفاریها به صورت کنترل نشده انجامید و عملا کار به جایی هم نرسید و لازمه که یک همکاری سازمان یافته اعم از فرکانس گیری و حفاری توصط دوستان صورت بگیره. چون این ردیاب قابلیت گرفتن فرکانس تقریبا دقیق را داره میشه روی اون سرمایه گذاری کرد
پیشنهاد من این هست یک گروه شامل 5 نفر فرکانس گیر و 5 تست کننده عملی یا همون حفاری در کنار هم کار کنند تا به بهترین نتیجه بریم
نحوه کار به این صورت هست که هر فرکانس گیر محدوده هر 100 هرتز مورد نظر را فرکانس گیری کند و فرکانسهای گرفته شده اعم از قوی و ضعیف یا متوسط را شناسایی کند و با 4 نفر دیگه به اشتراک بگذارد و چند فرکانس که خطای کمتری دارند انتخاب کتتد و دوباره این چند فرکانس را تست مجددا کنند و بهترین های اونها که یکی یا دوتا هستند را انتخاب کنند بعدار این کار دوباره 100 هرتز بعدی را فرکانس گیری کنند و همینطور ادامه بدهند تا این 2000 هرتز به پایان برسد و سرانجام از این کل این فرکانسهای که پیدا شده در رنج پایین و بالا دو یا سه فرکانس قطعی بیرون بیاید
در ضمن حتما با تست عملی باشه نه علمی که ما هیچ اطلاعاتی از موارد خطای ناشناخته موجود در زیر خاک نداشته باشیم و همین جوری فرکانس گیری کنیم.برای این کار لازمه که یک انگشتر در عمق 1.5 متری همراه با سفال و سنگ و گچ و ریشه درختان مخصوصا ریشه درخت انار اگه دم دست باشه و اهن و چوب و شیشه و پلاستیک و استخوان و انواع خاکی که دم دست داریم و زغال و یه اهن ربا و سلبیس و نخاله حیوانی و اگه شده یک حیوان مرده به خاطر چربی و استخوان اون و اجر و یه تیکه فلز از جنس روی و الومنیم. خلاصه هر چی ات اشغال دم دستتون هست با هم در کنار طلا چال کنید البته به جز فلز مس که انگشتر یه مقدار کمی از اون را داره. اگه ردیاب با یه فرکانس تونست موفق بشه که وزن دقیق همون انگشتر را بزنه میشه روی این فرکانس حساب باز کرد ناگفته نمونه که ممکن از این 100 هرتز نصف این 100 هرتز انتنها به طرف هدف بروند در ابتدا لازمه که این فرکانسها نوشته بشه و بعد این فرکانسها را روی طلای بیرون تست کنیم اگه هر کدوم از این فرکانسها روی طلای بیرون قیچی شدند انوقت اونها را به اشتراک بین 4 نفر فرکانس گیر میگذاریم که با فرکانسهای اونها مطابقت بشه و از مجموع این فرکانسها و تستهای که مجددا از اونها میشه عملکرد هر فرکانس مشخص میشه. البته لازمه چند روزی از دفن این مواد با طلا گذشته باشه تا فرکانسهای مشابه وخطا از تجمع اونها حاصل شده باشه

اگه دوستان هم پیشنهادی دارند ارائه بدهند تا بشه نتیجه گیری بهتری در رسیدن به هدف انجام بشه

دوشنبه 2 دی1392 - 8:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود خدمت استاد جاوید که بزرگواری کردن وما رو تنها نزاشتن و به جمع دوستان برگشتند . امیدوارم بتوانیم در کنار شما و دیگر اساتید جناب حمزه و کانی وکرمی و.... به هدف نهای دست پیدا کنیم . ازپیشنهاد جالب شما سپاسگزارم امیدوارم دوستان برای نتیجه گیری سریعتر همکاری کنند و انتظارات و توقعات
که به دوش چند نفر افتاده کاسته بشه تا همه با هم به هدف نهایی دست پیدا کنیم.با تشکر و ارزوی موفقیت برای همه کاربران عزیز @};- :YMPEACE:

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

دوشنبه 2 دی1392 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقاجاویدممنون که اومدی به جمع .به افتخارششششششششششششششششششششش :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

دوشنبه 2 دی1392 - 10:46am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
جاوید عزیز بهتره این موجهای منفی رو کنار بزاریم.
ارزش شما برای ما و حداقل برای من یکی آشکار است.کار فرکانسگیری بسیار طاقت فرساست.
من بازم از شما تشکر میکنم بخاطر زحمتهای گذشته تون و همچنین خوشحال از بازگشتتون.
متشکرم.

@};- @};- @};-

دوشنبه 2 دی1392 - 10:47am

سلام آقا جاويد خيلى خوشحال شديم كه دوباره تشريف آورديد بازگشتتان را به بچه هاى انجمن تبريك ميگويم چون چشم اميد ما آقا مجتبى ، حميد ، همزه ، كانى ، كرمى ومخصوصا حضرتعالى هستيد هر كدام از ماها كه به دور شما جمع شديم به نوعى توى زندگى شكست خورده ايم و اميدمان را به شماها واين انجمن بسته ايم به خدا تنها انجمنى كه سالم است اين انجمن ميباشد بنده با چندتا انجمن آشنا شده بودم كارشان كلاه بردارى بود و از طرف آنها گزيده شده ام پس بياييدقدر يكديگر را بدانيم و اميدهايمان را به ياس تبديل نكنيم واگر به اميد خدا فركانسى پيدا شد هر كدام از اعضا وظيفه دارند با هماهنگى آقا مجتبى از شرمندگى دوستانمان در بياييم به اميد آن روز در امان خدا

دوشنبه 2 دی1392 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
استاد جاوید خوش اومدی از اینکه بدون هیچ چشم داشتی توی این انجمن زحمت میکشید خیلی متشکر وممنونیم ...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 2 دی1392 - 11:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 , 163 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure