انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 7:57am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 , 185 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید جان

ترانزیستور 7 رو عوض کردم....شیلد 4 ولت...T1 و T2 به ترتیب 4.44 , 8.88 هستش

اما دستگاه بوق نداره بازم!!!کجا رو چک کنم حمید جان؟؟؟؟

راستی ولتاژ ورودیم 12.5 ولته(سه تا باتری لیتیوم یون3.7 ولتی) مشکلی داره به نظرت؟؟؟امکانش هست همین باعث سوختن ترانزیستور 7 شده باشه؟
همچنان ولتاژ سر لوپ 5 ولت ac....

مرسی بابت راهنمایی های دقیقت

دوشنبه 2 دی1392 - 8:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب الان ولتاژ های شما درسته! باطری شما هم خوبه مشکلی نداره. چیزی که میتونه باعث سوختن اون ترانزیستور شده باشه اتصالی در مدار بوده که باید مواظب باشین دیگه پیش نیاد. این اتصالی ممکنه به سوختن قطعه دیگری هم منجر شده باشه!
در مورد صدا شما اول باید بلندگوی خودتون رو چک کنین ببینین سالم هست؟ مقاومتش باید مثلا 8 اهم باشه. بعد هم ترانزیستورهای 5 و 4 و 3 رو چک کنین و در نهایت ایسی 4011 رو چک کنین. اگر عقربه هم حرکت نداشته باشه ممکنه 3140 هم معیوب شده باشه.

دوشنبه 2 دی1392 - 8:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان

بلندگو سالمه 7.8 اهم داره....

چه جوری ترازیستور های 3.4.5 رو تست کنم؟

عقربه حرکت داره و نسبت به تمام فرمایشاتی که قبلا فرموده بودین حساسه(کلید حالت سرچ .ولوم ها به تمامی تغیرات اعمال شده بر روی اینها عقربه واکنش نشون میده)

مدار از ثانیه اول که بهش ولتاژ وصل شد صدا نداشت...نمیدونم چی باعثش شده...اما هر چی باعثش هست اتصالیی که تو مدار و معیوب شدن ترازیستور 7 بود نیست....چون وقتی مدار با همون ترازیستور 7 قبلی که کار میداد قبل از اینکه عوضش کنم بازم صدا نداشت...احتمال زیاد باید خوده آی سی 4011 که فرمودین باشه...
مهندس ببخشیدا خیلی وقتتا گرفتم...اما میتونه از جای دیگه باشه؟؟؟
ولتاژ 5 ولت AC رو دیگه کجای دلم بزارم؟؟؟

دوشنبه 2 دی1392 - 9:00pm
مدیر کل
مدیر کل

شما اگر کلا صدا ندارین فعلا این قطعاتی که عرض کردم یکیشون لااقل ایراد دارن یا جهت نصبشون اشتباه هست یا سیمکشی این قسمت مشکلی داره. اگر از سیمکشی و جهت نصب مطمئن شدین دونه دونه قطعاتی که عرض کردم رو عوض کنین. چون تست کاملشون به اون شکل ممکن نیست و زمان بیشتری هم میگیره.

دوشنبه 2 دی1392 - 9:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
شما اگر کلا صدا ندارین فعلا این قطعاتی که عرض کردم یکیشون لااقل ایراد دارن یا جهت نصبشون اشتباه هست یا سیمکشی این قسمت مشکلی داره. اگر از سیمکشی و جهت نصب مطمئن شدین دونه دونه قطعاتی که عرض کردم رو عوض کنین. چون تست کاملشون به اون شکل ممکن نیست و زمان بیشتری هم میگیره.

چشم استاد...بازم ممنون به خاطر راهنماییت.....

دوشنبه 2 دی1392 - 9:28pm

ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ ﻗﺼﺪ ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺍﯾﻦ ﺩﺳﺘﮕﺎﻫﻮ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﯾﮑﯽ ﺍﯾﻦ
ﺩﺳﺘﮕﺎﻫﻮ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﯼ ﺳﺎﺧﺖ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ mojtaba
gold ﮐﻪ ﻋﻀﻮ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﯼ ﺑﺨﺶ ﺳﺎﺷﻮ ﻫﺴﺖ ﮔﻔﺖ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺑﻪ
ﺳﻔﺎﻝ ﻭ ﺳﻨﮓ ﻭ ﺍﻣﻼﺡ ﺩﯾﮕﺮ ﺣﺴﺎﺱ ﺍﺳﺖ.ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺗﺴﺖ ﺧﺎﮎ
ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺷﻤﺎ ﭼﻪ ﻃﻮﺭﺑﻮﺩﻩ؟ﻣﻦ ﺳﺎﮐﻦ ﺷﻤﺎﻝ ﻫﺴﺘﻢ ﻣﮑﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ
ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﻣﻦ ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯼ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺧﺸﺖ ﯾﺎ ﺳﻔﺎﻝ ﻭ ﺍﻣﻼﺡ
ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﺳﺖ.درضمن ایشون به ما فلزیاب pim2 رو پیشنهاد دادن و گفتن ثباتش از توباکس خیلی بهتره و به املاح حساسیت بیخود نداره لطف کنید راهنمایی کنید این دومین باره میپرسم دوستان بنده جایی دیگه ای برای تحقیق ندارم فقط میتونم رو کمک شما حساب کنم با توجه به اینکه شما این شخصو میشناسین.

دوشنبه 2 دی1392 - 11:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. خب ایشون احتمالا درست گفتن! بخصوص در خاک شمال کشور این احتمال بیشتر هم هست. ولی توجه داشته باشین برد حداکثری و حساسیت بالا در هر فلزیابی مساوی با همین وضعیت خواهد بود! در صورتیکه در این توباکس قدرت و حساسیت کاملا در دست شماست. میتونین حتی برد نهایی رو نصف هم در نظر بگیرین و در عوض حساسیت اضافی دستگاه به این عواملی که فرمودین تقریبا برطرف خواهد شد. در عین حال کیفیت ساخت و جنس اسکلت و تنظیمات دستگاه در کنار اپراتوری کاملا متفاوتی که این سیستم ها نیاز دارن رو باید در نظر گرفت.
مقایسه یک سیستم TR یا توباکس با یک سیستم پالسی اصولا مقایسه درستی نیست! شما هر کار هم بکنین این پالسی های موجود حتی با لوپ 1 در 1 از حیث عمق زنی به پای توباکس نمیرسن! اگر کسی ادعایی غیر از این داره من شخصا خوشحال میشم این مساله روشن بشه!
پالسی ها اصولا بسیار راحت تر ساخته میشن و اپراتوریشون هم خیلی ساده تره. اما عمقزنی کمتری هم دارن و دیگه بستگی به نیاز خود شما داره و شاید تا هر دو نوع رو با کاربرد خاص خودش و در شرایط مورد نظر خودتون استفاده نکنین نمیتونین نظر نهایی بدین.
بهرحال با توجه به سادگی بیشتر پالسی ها بهتر هست فعلا شما به فکر یکی از همین پالسی ها نظیر چنس باشین. PIM2 هم البته فلزیاب بدی نیست ولی بنده چنس رو با توجه به ارزش و کاراییش در برابر قیمت و سادگیش خیلی بیشتر میتونم توصیه کنم.

سه شنبه 2 دی1392 - 12:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام حمید جان

ببخشید مهندس باز مزاحم شدم.

اگه خاطرتون باشه دیشب کلی مدارم عیب داشت....

صداش که در نمیومد با حذف مقاومت 39 مشکل حل شد...

صدا دارم الان....
فلز هم سنس میشه اما چه سینی باشه به قطر 2 متر چه سکه باشه به قطر 3 سانت همگی توی 10 سانتیمتر سنس میشه...
ولتاژ سر لوپ فرستنده 5 ولت AC....

بفرمایید کجارو دیگه چک کنم.....ولتاژ سر لوپ خیلی کمه :( :( :(

سه شنبه 3 دی1392 - 11:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب در مورد مقاومت 39 عمل حذف که کار درستی نیست! احتمالا این مقاومت سوخته بوده یا مقدارش خیلی بالا بوده که صدا نداشتین. این مقاومت طبق مدار 220 اهم هست ولی در صورتیکه صدای قویتر بخواین تا حد 100 اهم میتونین پایین بیارین.
اینجور که فرمودین احتمال داره ترانزیستور 1 و 2 شما معیوب باشن. ولی تمام قطعات متصل به این ترانزیستورها و همینطور خود لوپ فرستنده رو باید چک کنین. مقدار قطعات هم باید درست باشه. در این صورت در خروجی لوپ باید حداقل چند برابر این ولتاژ داشته باشین.

سه شنبه 3 دی1392 - 11:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خب در مورد مقاومت 39 عمل حذف که کار درستی نیست! احتمالا این مقاومت سوخته بوده یا مقدارش خیلی بالا بوده که صدا نداشتین. این مقاومت طبق مدار 220 اهم هست ولی در صورتیکه صدای قویتر بخواین تا حد 100 اهم میتونین پایین بیارین.
اینجور که فرمودین احتمال داره ترانزیستور 1 و 2 شما معیوب باشن. ولی تمام قطعات متصل به این ترانزیستورها و همینطور خود لوپ فرستنده رو باید چک کنین. مقدار قطعات هم باید درست باشه. در این صورت در خروجی لوپ باید حداقل چند برابر این ولتاژ داشته باشین.

بازم شرمنده...

مشکل اینکه تو فاصله کم فلزات سنس میشه همین ولتاژ پایین هستش؟

لطف میفرمایید قطعاتی که باید تست کنم رو بفرمایید...همون قطعاتی که به فرموده خودتون با تی 1 و تی 2 در ارتباطند...
کلی بگید من خودم تستشون میکنم...(بازم شرمنده)

سه شنبه 3 دی1392 - 11:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 , 185 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure