انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 15 مهر1403 - 12:58am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خب همون 10 ثانیه هم زیاد هست و دلایلش میتونه همون باشه که عرض کردم. ولی زیاد هم مهم نیست و توی کار اخلال جدی بوجود نمیاره!
قسمت تصویری یا در واقع اینترفیس کامپیوتری این دستگاه رو نمیدونم چرا متاسفانه هیچ یک از دوستان بدرستی راه اندازی نکردن یا لااقل اینجا توضیح ندادن! در صورتیکه مشکل خاصی درش وجود نداره. توضیحاتشو در زمینه نحوه اتصال و پیش نیاز هاش بارها عرض کردم ؛ اگر تاپیک رو مرور کنین ملاحظه میکنین. مشکل بیشتر این بوده که ویندوز باید 98 باشه! این کابل تبدیلی هم که شما فرمودین باید تست بشه چون مطمئن نیستم حتما جواب میده یا نه. اما در مورد ویندوز 7 قطعا بصورت مستقیم نمیشه جواب گرفت. ولی احتمال میدم با نصب نرم افزار دیگری یا تنظیمات خاصی بشه روی ویندوز 7 هم از تحلیل تصویری خروجی این دستگاه هم بهره برد.

چهارشنبه 3 دی1392 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
ممنون مهندس لطف کردین

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 3 دی1392 - 12:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و درود به دوستان و استادان بزرگوار .
منم قطعات لازم رو از ایران میکرو سفارش دادم ایشا.. ماهم بتونیم این مدار رو بدون عیب و نقص با راهنمایی شما بزرگواران درست کنیم .
دوستان چون من صفحات رو کامل مطالعه نکردم از تغییرات اطلاعاتی ندارم لزا وقت زیادی هم ندارم چون قطعات رو سفارش دادم وقت کمی برای تغییرات در لیست دارم , از شما بزرگواران میخواستم لیست تغییراتی رو که رو این دستگاه اعمال میشه رو برام ذکر کنین تا بتونم لیست سفارشم رو تغییر بدم .
با سپاس سلطان .

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

چهارشنبه 4 دی1392 - 11:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سلطان عزیز. ایشالا شما در مسیر ساخت این دستگاه موفق باشین و مثل بعضی از دوستان هم در میانه راه کار رو رها نکنین و توجه داشته باشین عین این مدار توسط بعضی شرکتها الان چند میلیون داره عرضه میشه و هم حتی نمونه های دیگرش هم با قیمتهای گزاف برای فروش گذاشته شده! در صورتیکه اگر بشه از این مدار بنحوه درست و کامل جواب گرفت از نظر اصول اولیه کاری هیچ تفاوتی حتی با اگزاماینر هم وجود نداره!
تغییرات خاصی در مدار وجود نداره فقط شما 3 خازن 470 میکرو 25 ولت و یک 100 میکرو 25 ولت هم برای نویزگیری بهتر قسمت تغذیه بگیرین تا بتونین طبق توضیحی که در صفحات گذشته عرض کردم جایگزین کنین و مدار بهتر از اصلش هم کار خواهد کرد.

چهارشنبه 4 دی1392 - 11:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم سلطان عزیز. ایشالا شما در مسیر ساخت این دستگاه موفق باشین و مثل بعضی از دوستان هم در میانه راه کار رو رها نکنین و توجه داشته باشین عین این مدار توسط بعضی شرکتها الان چند میلیون داره عرضه میشه و هم حتی نمونه های دیگرش هم با قیمتهای گزاف برای فروش گذاشته شده! در صورتیکه اگر بشه از این مدار بنحوه درست و کامل جواب گرفت از نظر اصول اولیه کاری هیچ تفاوتی حتی با اگزاماینر هم وجود نداره!
تغییرات خاصی در مدار وجود نداره فقط شما 3 خازن 470 میکرو 25 ولت و یک 100 میکرو 25 ولت هم برای نویزگیری بهتر قسمت تغذیه بگیرین تا بتونین طبق توضیحی که در صفحات گذشته عرض کردم جایگزین کنین و مدار بهتر از اصلش هم کار خواهد کرد.

خیلی ممنون از شما استاد عزیز و بزرگوار , ایشاالله با یاری و کمک شما و بقیه دوستان کار رو نصفه نیمه رها نمیکنم و یقین دارم که به نتیجه میرسم .
بدرود @};-

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

پنج شنبه 5 دی1392 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که احیانا مشکل بی ثباتی یا تغییر خود بخودی مقادیر روی صفحه رو دارن ؛ این مساله یکی به علت حساسیت در بخش گیرنده هست که با اتصال سیم ها تقریبا عادیه. اما یک بخشش متاسفانه بعلت نویز روی مدار هست که الان من دقت کردم بعضی خازنهای دکوپلاژ رو بیش از حد پایین در نظر گرفته که این با توجه به تغذیه دوبل آپ امپ ها در بخش ولتاژ منفی بسیار بدتر هم هست! در مدار چنس هم بخصوص با توجه به وجود ایسی 7660 این مساله رو من کاملا تجربه کردم. بنابراین دوستان توصیه اکید میکنم خازنهای دکوپلاژ رو بصورت زیر اصلاح کنین:

C1: 470uF - 25v
C4: 100uF-16v
C5: 470uF-16v
به دو سر خازن 3 هم یک 470uF-16v لحیم کنین. این خیلی مهم هست نمیدونم اونجا چرا فقط 100 نانو گذاشته!!! :D

در همین حد انجام بدین بنظر من بلحاظ صافی خطوط ولتاژی روی مدار کافیه.

سلام آقا حمید عزیز من کمی بیثباتی توی مدار داشتم تغییرات بالارو انجام دادم دستگاه اصلا روشن نشد حالا خازنهای قبلیرو وصل کردم روشن میشه اما وقتی دکمه تست رومیزنم خط اول lcdمینویسه 0bو0a بعد مینویسه 0hو ol چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید :-s ^:)^

پنج شنبه 5 دی1392 - 9:36pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست من اینها فقط چند خازن جهت نویزگیری بهتر هست! امکان نداره این مشکلی که فرمودین ایجاد بشه. پس یا خازنهای شما ایراد داره و یا درست وصل نکردین. به جهت خازنها هم دقت کنین. اگر خازن 4 یا 5 رو درست نصب نکرده باشین احتمال سوختن آیسی 7660 هم وجود داره.

جمعه 5 دی1392 - 12:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا حمید عزیز ممنون از راهنماییتون حالا چطوری آی سی رو چک کنم سالمه یا نه تشکر
فراوان

جمعه 5 دی1392 - 12:59am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من.
اگر پایه 5 ایسی 7660 بصورت تقریبی 5- ولت ولتاژ داشته باشه میتونین مطمئن باشین که سالم هست!

جمعه 5 دی1392 - 2:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا حمید تشکر از راهنماییتون من ولتاژو بین صفر ولت مدار و پایه 5 آی سی گرفتم شد -4/65 یعنی آی سی سالمه؟

جمعه 6 دی1392 - 10:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure