انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 5:46am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 , 188 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان خصوصا استاد حمید

بالاخره موفق شدم و ساختم....اما به دلم نچسبیده ....استاد حمید جان یک نظر کارشناسانه بدید لطفا...

بهترین برد: خازن 7 33نانو.....خازن 6 330نانو...سینی روی قطر 70 سانتی متر رو تو 2.5 متر میزنه(هوا)...آیا این برد خوبه؟؟؟؟

مدار رو زمین پهنه و هنوز سوار اسکلت نکردم :D :D :D
به فلزات کوچیک اصلا حساس نیست....مثلا انبردست رو تو فاصله یک سانتی متریش هم ببرم انگار نه انگار؟؟؟؟چرا؟؟؟

درب کیس رو تو فاصله 75 سانتی میزنه...(هوا) ابعاد 50*40 خوبه یا کمه؟؟؟

مدار حالت تقویت شده...***بدون مبدل افزایش ولتاژ***

ولتاژ ها:
4 ولت شیلد= 5.95ولت
8ولت ای سی 741= 12ولت
ولتاژ AC سر لوپ فرستنده: 30تا 33 ولت
ولتاژ T1 و T2 = به ترتیب 5.50 و 11 ولت

فکر کنم این ولتاژ ها که نامیزونه به خاطر باطریم باشه که 12 ولته....اساتید راهنمایی کنند....ممنونم :-* :-* :ymhug: :ymhug: :x

شنبه 7 دی1392 - 10:36pm
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان چیزی که شما فرمودین نباید هم بچسبه چون ایراد داره! :D
سینی 70 سانتی در صورت استفاده از مبدل و ولتاژ 24 ولت باید بین 4 تا 4.5 متر قابل سنس باشه! حالا خودتون اختلاف رو ببینین!
عزیزم خازن 6 و 7 تحت هیچ شرایطی نمیتونه این اعداد باشه! خازن 6 قطعا 33 نانو جواب میده و خازن 7 بین 1 تا 8.2 نانو باید یکی از مقادیر بهترین نتیجه رو بده.
ضمن اینکه این مدار بدون اسکلت اصلا کارایی نداره و حتما باید سوار اسکلت باشه تا ضمن نال کردن لوپها ؛ ثبات فیزیکی خوبی هم وجود داشته باشه تا سنس درست انجام بشه. در عین حال اگر در کف اتاق شما فلز وجود داشته باشه شما نمیتونین درست تست کنین بخصوص که برد این فلزیاب واقعا بالاست!
بهرحال مدار شما هنوز کار داره تا بشه دستگاه قابل بهره برداری و نظر بشه داد. اگر فلزات کوچک رو کلا نزنه که خیلی خوبه و اصولا توباکس باید هم اینطور باشه چون مخصوص سنس فلزات بزرگتر هست! ولی اینجور هم که میگین نیست و اگر مدار به برد بالاتر برسه سنس فلزات کوچکتر رو هم تا حدی انجام میده.
ولتاژ هاتون هم کلا اشکال داره! نه 4 درسته نه 8 درسته! :D شما روی مدار یک مقدار بیشتر کار کنین. مشکل مشابه شما رو دوستان قبلا داشتن و بارها توضیح دادیم چکار باید کرد.

شنبه 7 دی1392 - 11:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
احمد جان چیزی که شما فرمودین نباید هم بچسبه چون ایراد داره! :D
سینی 70 سانتی در صورت استفاده از مبدل و ولتاژ 24 ولت باید بین 4 تا 4.5 متر قابل سنس باشه! حالا خودتون اختلاف رو ببینین!
عزیزم خازن 6 و 7 تحت هیچ شرایطی نمیتونه این اعداد باشه! خازن 6 قطعا 33 نانو جواب میده و خازن 7 بین 1 تا 8.2 نانو باید یکی از مقادیر بهترین نتیجه رو بده.
ضمن اینکه این مدار بدون اسکلت اصلا کارایی نداره و حتما باید سوار اسکلت باشه تا ضمن نال کردن لوپها ؛ ثبات فیزیکی خوبی هم وجود داشته باشه تا سنس درست انجام بشه. در عین حال اگر در کف اتاق شما فلز وجود داشته باشه شما نمیتونین درست تست کنین بخصوص که برد این فلزیاب واقعا بالاست!
بهرحال مدار شما هنوز کار داره تا بشه دستگاه قابل بهره برداری و نظر بشه داد. اگر فلزات کوچک رو کلا نزنه که خیلی خوبه و اصولا توباکس باید هم اینطور باشه چون مخصوص سنس فلزات بزرگتر هست! ولی اینجور هم که میگین نیست و اگر مدار به برد بالاتر برسه سنس فلزات کوچکتر رو هم تا حدی انجام میده.
ولتاژ هاتون هم کلا اشکال داره! نه 4 درسته نه 8 درسته! :D شما روی مدار یک مقدار بیشتر کار کنین. مشکل مشابه شما رو دوستان قبلا داشتن و بارها توضیح دادیم چکار باید کرد.

بله میبینم اختلاف که خیلیه....در حد تیم ملی!!! :-B
حمید جان به مولا خازن از 1تا 8.2 گرفتم زدم نشد که نشد اصلا هیچی دیگه داغونننننننننن.....اصلا نال نمیشد!!!!!
باشه اول اسکلتش میکنم و دوباره تست میگیرم....اما رو زمین لوپ ها کاملا نال شدند.......

حمید جون این مدار اولین مدار فلزیابیه که دارم میسازم....خودت شاهدی این چند شبه باباجونمو در آورده اعصابه منا خورد نکنا که میزنم داغونش میکنم :)) :(( :| =)) X( (هنگم به خدا)
چند شبه تا صبح فقط دارم چکش میکنم.....بازم روش کار میکنم...به جایی نرسیدم...قطعات ...فیبر...حتی سیم پیچ ها همه از نو باید درست بشند :D کلا مشکل داره میدونم....

شنبه 7 دی1392 - 11:42pm
مدیر کل
مدیر کل

احمد عزیز رنج تغییرات خازن 6 و 7 رو فرکانس فرستنده و ظرفیت لوپها مشخص میکنه! پس شما باید فرکانس فرستندتون دور و بر 11 کیلوهرتز باشه و لوپتون هم درست باشه اونوقت رنج خازنها هم همونقدر هست که عرض کردم. بهرحال بدون ساخت نهایی روی اسکلت اصلا نظر درستی نمیشه داد. توباکس بدون اسکلتش یعنی هیچ! :D
در هر صورت سعی کنین آرامش خودتون رو حفظ کنین و به خودتون مسلط باشین! :D این رو هم بدونین حتی دوستانی که تجریبات ساخت فلزیاب داشتن در ساخت این مدار به مشکلات زیادی خوردن چون در کل ساختش مشکله. پس وضعیت شما زیاد هم بد نیست. با کمی صبر و حوصله مدار به مرور به نتیجه میرسه.

یکشنبه 7 دی1392 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

توباکس بدون اسکلتش یعنی هیچ! :D
واقعا این جمله و خنده استاد معانی بسیاری توش هست .مثلا یکیش اینه چون اسکلت توباکس ساختش خیلی سخته و ایشون میدونه که چه روزی به سرت میاد این لبخند رو میزنه که شما فشار کمتری رو تحمل کنی :)) =))
عجب داستانی شده این توباکس .خدایی حمید جان بیا دیجیتالش کن یه تفکیک هم روش بذار دیگه کار تمومه .
لابد میپرسی چیز دیگه ای نمیخواهی :D

راستی سعی کنید وزن کل دستگاه کمتر از 2.5 کیلو دربیاد که بیشترش واقعا ادم رو خسته میکنه.

یکشنبه 7 دی1392 - 3:13am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم پوریا جان. :ymhug: در واقع بهتر بود میگفتی این خنده حاکی از این هست که اگر کابوس چنین اسکلتی در کار نبود بنده خودم تا حالا این دستگاه رو ساخته بودم! :D
تفکیک که بعیده به اون شکل بشه پیاده کرد. ولی در مورد دیجیتال کردنش ایده هایی دارم که خیلی پیچیده میشه و کل مدار باید جور دیگه ای طراحی بشه و با این سیستم پیچ در پیچ گیرنده کار راحتی نیست و فرکانس هم بالاست مثل پالسی نیست که مبدل دیجیتال خود میکرو جوابگو باشه و اخرش هم قسمتی از فرستنده و گیرنده کاملا انالوگ باقی میمونه که ارزش قسمت دیجیتالیشو زیر سوال میبره! بهرحال ایده در مورد این مدار زیاد دارم و هنوز دارم فکر میکنم. متاسفانه دوستان هم هر از گاهی میگن خطا میزنه و ذرات میزنه و بزرگه و وانت میخواد حمل بشه و .... =(( :D کلا باید امیدی به مقبولیت باشه که بنده همین چیزی که هست رو بلکه بتونم بهتر کنم!

یکشنبه 8 دی1392 - 4:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

حیمد جان یک جایی خوندم گفته بودین اگه خازن هایی که هست رو از نوع عدسی بذاریم زیاد جالب نمیشه(خازن 15و11)

میشه بفرمایید این خازن های پیکو فارادی را از چه نوع و جنسی خریداری کنیم؟

مرسی بابات راهنمایی هات

یکشنبه 8 دی1392 - 1:17pm
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان اصولا جاهایی که عدد ظرفیت خازن در مدار نقش داره به خازنهای عدسی اصلا اعتباری نیست چون نه دقت خوبی دارن و نه پایداری حرارتی مناسب! اما در محدوده های خیلی پایین پیکو فاراد داستان کمی متفاوت هست و اتفاقا خازن عدسی خوب هست!
خازن 8 و 11 زیاد مهم نیستن. مولتی لایر نبود عدسی بذارین. اما خازن 15 مهم تر هست و ام کا تی اگر موجود نبود پلیستر یا مولتی لایر استفاده کنین.

یکشنبه 8 دی1392 - 5:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید از صفحه 1 تا حالا کدوم قطعه تغییر کرده باعث تقویت مدار شده چون چند ماه پیش که صفحات رو مرور میکردم بچه ها چند جا قطعات رو تعویض کردن بجاش قطعات بهتری گذاشته بودند که مدار عمق بیشتری میزد تا الان صبر کردم که ببینم اخر چی میشه :D بعد بسازم مرسی مهندس جان @};-

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 8 دی1392 - 12:18am
مدیر کل
مدیر کل

asadof عزیز تغییرات و کار روی این مدار خیلی وقته که تموم شده و تغییرات هر چه هست همونه! شما صفحات رو مرور کنین و نت برداری کنین تا در ساخت مشکلی نداشته باشین.

دوشنبه 8 دی1392 - 12:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 , 188 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure