انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 12:57pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 185 , 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

persian.550bc نوشته است:
سلام دوستان گرامی
جاوید جان با این حساب اگه ردیاب را برای تعویض وزن سه دقیقه خاموش کنیم این اتفاق نباید بیفته . درسته ؟
برای حذف خطا شما این راه رو پیشنهاد میدین ؟

بله دوست من در واقع با خاموش كردن ردياب به مدت سه دقيقه ما عمل ريست رو انجام ميديم.اگه دوستان وقت خاموش كردن سه دقيقه رو نداشتن مي تونن از اين روش استفاده كنن

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

جمعه 13 دی1392 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
مهدی نوشته است:
با سلام
دوستان حواصتون باشه اگر جايي رو مثلاً تا وزن 500 گرم بخوبي قيچي ميكنه و اگر وزن رو بيشتر كرديد مثلا تا 10 كيلو و باز هم قيچي ميكنه دوباره وزن رو براي سومين بار بياريد روي 1گرم يا صفر اگر اينبار قيچي شد سر يك نقطه مشترك بدونيد ذرات هستش و حفاري نكنيد ؛
حالا اگر اولين بار از فاصله 50 متري هدفي با وزن 5 كيلو در ردياب مسيريابي شد و موفق شديد نقطه رو پيدا كنيد سپس با فركانسهاي پائين معرفي شده از فاصله هاي 20 متري هم دوباره مكان رو سرچ كنيد اگر تائيد شده اينبار وزن ردياب رو بگزاريد روي نيم كيلو اگر قيچي نشد جاي اميدواري هست كه هدفي باشه و اگر روي 1 كيلو گذاشتيد و قيچي شد بدونيد هدف صد درصد درسته ، از تلاشهاي همه دوستان تقدير و تشكر كرده و آرزوي سلامتي دارم
@};-

درود بر شما
اتفاقا دو یا سه بار درتست زنی هم من متوجه این موضوع شدم و این در صورتی امکان پذیر هست که ردیاب خاموش نشه و ما فرکانسها و وزن را کم و یا زیاد کنیم. چون قدرت دستگاه ثابت هست و نسبت به اون وزنی که قبلا ما دادیم فقط حساس هست اگه یکباره وزن را پایین بیاوریم قانونا نباید روی نقطه قیچی بشه چون هنوز ردیاب طبق وزن قبلی داره سرچ میکنه و حالا اگه از روی ذرات رد بشیم در صورتی ذرات را میگیره که فقط ذرات باشه نه جنس وافعی و عامل این هم میله های انتنی ردیاب هست که به تنهایی ذرات را گرفته نه قدرت و فرکانس دستگاه هست که روی هدف قیچی میکنه چون هنوز ردیاب دنبال اون وزن بالایی هست که ما قبلا به اون دادیم در ضمن هر چی وزن دور بر 1 گرم باشه دستگاه دقیقتر میتونه هدف را شناسایی کنه البته اگه از همون ابتدا با این وزن کم ردیابی را شروع کرده باشیم.در ضمن بدن من جوری هست که حتما باید با وزن بالا من در ابتدا ردیابی کنم یا به عبارتی اگه در حد کیلو ابتدا ردیابی کنم انتنها خیلی سریعتر به چرخش در می ایند و ابتدا در حدود 10 ثانیه یه دایره 360 درجه کامل از طرف راستم شروع به چرخش میزنه و اگه جنسی پیدا کرد دوبار به چپ بر میگرده و دقیقا روی هدف میرود حتی در زیر نم نم بارون و وجود ابر و همچنین زمین خیس و کاملا شوره زار یک هدف که دوستان اون را گم کرده بودند بوسیله ردیاب در 3 یا 4 کیلومتری شناسایی شد و روی مسیر ردیاب ادامه دادیم تا به هدف رسیدیم که یک قبر در یک تومولوس بود که در این پست هم بیان کردم

سلام مهدی جان و اقا جاویدو آقا حمزه
من امروز جایی رو به توضیحاتی که فرمودید زدم دقیقا هم رعایت کردم اما بازم خطا زد
در همون نقطه حفره ای میزد 1*1 در عمق 2/5 که فقط همون درست بود لونه یک سنجاب
از طلایی که سنس میکرد خبری نبود
لطف کنید اگه براتون مغدور هست توضیح بدید تا ما هم متوجه ایراد کار بشیم
آیا واقعا این روش و روشهای دیگه جوابگو نیست
اگه به فرکانس باشه هر چی در میاد و در میاریم رو تست می کنیم : جواب منفی
اگه به اپراتوریه حداقل 2 سال دارم آنتن میزنم درسته کمه اما هنوز با پشتکار دارم ادامه میدم
خداییش امروز واقعا ناراحت شدم چون من از تمام روشهایی که گفته شده استفاده کردم
لطف کنید راهنمایی بفرمایید

جمعه 13 دی1392 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقاوحیدچه فرکانس هایی رومگه زدی وچندکیلو؟؟؟؟

جمعه 13 دی1392 - 6:19pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

وحيد عزيز اگه منظور شما همون جاي هست كه 12 كيلو وزن داده بود خوب مشخص هستش كه ذرات هستش.
قبلا هم گفتم اگه بار پلمپ باشه من 70كيلو به بالا زدم و اگه بار تو خاك و بدون پلمپ باشه بالاي 200كيلو وزن ميده.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

جمعه 13 دی1392 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
جاوید نوشته است:
مهدی نوشته است:

اگه به اپراتوریه حداقل 2 سال دارم آنتن میزنم درسته کمه اما هنوز با پشتکار دارم ادامه میدم

درود به وحید عزیز @};-
وحید جان از اینکه حجم 1*1 گرفتی با عمق 2.5 اصلا هماهنگی نداره و درست نیست و نشان از خطای ذراته [-X
به نظر من به وزنهای زیر حداقل 70 یا 80 کیلو توجه نکن چون خطاهای زیادی در اون هست [-X
پیروز باشید :)

جمعه 13 دی1392 - 7:00pm
استاد
استاد

vahid_vxm نوشته است:
جاوید نوشته است:
مهدی نوشته است:
با سلام
دوستان حواصتون باشه اگر جايي رو مثلاً تا وزن 500 گرم بخوبي قيچي ميكنه و اگر وزن رو بيشتر كرديد مثلا تا 10 كيلو و باز هم قيچي ميكنه دوباره وزن رو براي سومين بار بياريد روي 1گرم يا صفر اگر اينبار قيچي شد سر يك نقطه مشترك بدونيد ذرات هستش و حفاري نكنيد ؛
حالا اگر اولين بار از فاصله 50 متري هدفي با وزن 5 كيلو در ردياب مسيريابي شد و موفق شديد نقطه رو پيدا كنيد سپس با فركانسهاي پائين معرفي شده از فاصله هاي 20 متري هم دوباره مكان رو سرچ كنيد اگر تائيد شده اينبار وزن ردياب رو بگزاريد روي نيم كيلو اگر قيچي نشد جاي اميدواري هست كه هدفي باشه و اگر روي 1 كيلو گذاشتيد و قيچي شد بدونيد هدف صد درصد درسته ، از تلاشهاي همه دوستان تقدير و تشكر كرده و آرزوي سلامتي دارم
@};-

درود بر شما
اتفاقا دو یا سه بار درتست زنی هم من متوجه این موضوع شدم و این در صورتی امکان پذیر هست که ردیاب خاموش نشه و ما فرکانسها و وزن را کم و یا زیاد کنیم. چون قدرت دستگاه ثابت هست و نسبت به اون وزنی که قبلا ما دادیم فقط حساس هست اگه یکباره وزن را پایین بیاوریم قانونا نباید روی نقطه قیچی بشه چون هنوز ردیاب طبق وزن قبلی داره سرچ میکنه و حالا اگه از روی ذرات رد بشیم در صورتی ذرات را میگیره که فقط ذرات باشه نه جنس وافعی و عامل این هم میله های انتنی ردیاب هست که به تنهایی ذرات را گرفته نه قدرت و فرکانس دستگاه هست که روی هدف قیچی میکنه چون هنوز ردیاب دنبال اون وزن بالایی هست که ما قبلا به اون دادیم در ضمن هر چی وزن دور بر 1 گرم باشه دستگاه دقیقتر میتونه هدف را شناسایی کنه البته اگه از همون ابتدا با این وزن کم ردیابی را شروع کرده باشیم.در ضمن بدن من جوری هست که حتما باید با وزن بالا من در ابتدا ردیابی کنم یا به عبارتی اگه در حد کیلو ابتدا ردیابی کنم انتنها خیلی سریعتر به چرخش در می ایند و ابتدا در حدود 10 ثانیه یه دایره 360 درجه کامل از طرف راستم شروع به چرخش میزنه و اگه جنسی پیدا کرد دوبار به چپ بر میگرده و دقیقا روی هدف میرود حتی در زیر نم نم بارون و وجود ابر و همچنین زمین خیس و کاملا شوره زار یک هدف که دوستان اون را گم کرده بودند بوسیله ردیاب در 3 یا 4 کیلومتری شناسایی شد و روی مسیر ردیاب ادامه دادیم تا به هدف رسیدیم که یک قبر در یک تومولوس بود که در این پست هم بیان کردم

درود بر شما
روز اول هم گفتم روز اخر هم میگم هر کسی باید طبق مغناطیس بدن خو دش ردیابی را با تستهای زیر خاک انجام بده که خودش دفن کرده و عکس العمل انتنهای ردیاب را ببینه که نسبت به این اهداف چه واکنش متفاوتی نشون میدهند این فرکانسهای که گذاشته شده فقط برای این هست که درصد خطا پایین تر بیاد چون بار اول فرکانس گیری بوده مسلما ما مجوه دقیق گرفتن فرکانس دستی را بلد نبوریم اما از این به بعد سعی میشه فرکانسهای بهتری چیرا بشه و در سایت گذاشته بشه. من با ردیاب 22 یک حفاری انجام دادم که یک گور بود که نیمه کاره موند و با 35 هم چند روز پیش برای اولین بار حفاری کردم که مجددا یک گور بود که باز هم حفاری اون نیمه کاره موند و چندتا سنگ دست ساز و پوسته تخم مرغ و استخوان و یک سنگ که لوج میگن توی گور بیرون اورده شد و اون سنگی که ردیاب زده بود هم بیرون اوردم که نسبت به تمام فرکانسهای مس و طلا و نقره و اهن و مگنت با تمام قدرت جواب میده که این یک الگوی خوب برای فرکانس گیری در مرحله دوم فرکانس گیری برای من میشه. سه نقطه دیگه هم دارم که قراره حفاری بشه و حنما نتایج اون را هم براتون اعلام میکنم به نظر شما چه دلیلی داره که حفاری بی مورد من تا حالا نداشتم فقط دقت کردم که با این فرکانسها و همینطور مسافت با هدف زیر خاک و همچنین باستانی بودن منطقه یا بکر بودن اون به این نتیجه برسم که حفاری انحام بدهم یا نه.من یکی که اگه یه جای را ردیاب بزنه ابتدا از چند متری وزن گیری میکنم و بعدش حدود 1 کیلومتری از اون دور میشوم و اگه دیدم تفاوت وزن نداشت انوقت در 100 یا 200 متری فرکانسهای دستی را با حوصله یکی یکی تست میکنم اگه جواب دادند انوقت با توجه به شرایط منطقه تصم گیری میکنم که حفاری بشه یا نه
فرکانسهای دستی
1178.0
1331.5
37.32 کاملا یک هدف سلیس به وزن 10 کیلو زیر خاک را میگیرند و به طرف طلا نمیروند ولی
20.02 و 25.38 به هیچ وجه سلیس را نمی گیرند

جمعه 13 دی1392 - 7:05pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دو ماه پيش جهت رفتن به يه محل كه نشان داشت و با كمك جناب اريا علائم رمزگشايي شده بودن رفتم ردياب بزنم.فركانس دستي نداشتيم و نقطه دقيق رو هم نيمدونستيم.
ردياب يه نقطه رو بر اساس نشان و علائم گرفت و با 10 حفار شروع به حفاري كرديم.1متر حفاري در تاريكي نتيجه داد و به يه مستطيل كه از سنگ درست كرده بودن رسيدم.ابعاد اين مستطيل 80سانت در 40 سانت بود.دوستان اطراف اين مستطيل رو با چشم بسته و در تاريكي خاك و سنگ ها رو بدون دقت كردن پاكسازي كردن.داخل اين مستطيل يه كيسه از جنس پوست خرگوش با چند عدد سنگ يشمي و دانه تسبيح خارج شد و خبري از طلا نبود.ما اومديم و كار رو به حساب خطا مختومه كرديم.
4 روز پيش خبر رسيد كه فردي مجسمه شتر به وزن 500گرم كه تو خالي بود خارج كرده و چون از كسايي بود كه اطراف محل حفاري ما باغ داشت و اشنا بود ما رو دعوت به ديدن مجسمه كرد.بعد از ديدن مجسمه ما رو دقيقا برد رو محلي كه حفاري كرده بوديم و گفت كه از بين خاك هاي اين حفاري ما پيداش كرده :-s
از دوستان مي خوام منتظر يه صندوق يا سفال پر طلا نباشن و تو حفاري دقت كنن تا بر خلاف من بتونن شبا راحت بخوابن :(

جمعه 13 دی1392 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود به دوستان
عزیزان جدولی از وضعیت مغناطیس زمین در 3 روز اخیر و پیش بینی آن در روزهای آینده در زیر قرار میدهم ، برای اینکه بتوانید جهت ردیاب زنی برنامه ریزی کنید :)
در ضمن روزها و ساعاتی که با علامت زرد و قرمز نشانه گذاری شده اند برای ردیابی مناسب نیستند [-X
امیدوارم مفید باشد
پیروز باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 13 دی1392 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
درود به دوستان
عزیزان جدولی از وضعیت مغناطیس زمین در 3 روز اخیر و پیش بینی آن در روزهای آینده در زیر قرار میدهم ، برای اینکه بتوانید جهت ردیاب زنی برنامه ریزی کنید :)
در ضمن روزها و ساعاتی که با علامت زرد و قرمز نشانه گذاری شده اند برای ردیابی مناسب نیستند [-X
امیدوارم مفید باشد
پیروز باشید @};-

کورش جان ممنون از مطلب جالبتون
میشه لطفا منبعش رو هم ذکر بفرمائید تا ما هم موقع ردیابی چک کنیم؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 13 دی1392 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali7777 نوشته است:
اقاوحیدچه فرکانس هایی رومگه زدی وچندکیلو؟؟؟؟

1331.5 , 20.02.; گلد 1 25 کیلو مگنت 60 حجم اولین بار 2*2 دومین بار 1*1

جمعه 13 دی1392 - 9:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 185 , 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure