انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 12:50pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
دوستان
اگه میشه یه تایپیک باز کنید تا تو اون تایپیک در مورد شیوه صحیح انتن زنی
برای رهگیری و حجم گیری و عمق زنی صحبت بشه چون این مشکل اکثر تازه کارایی
مثل من هست

جعفر جان پیشنهاد بسیار خوبی بود.با اجازه همه دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم
viewtopic.php?f=13&t=1241

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 13 دی1392 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
شرمنده دوستان من خودم چند بار خاستم این تایپیکو باز کنم اما نشد،فکر کنم میتونه تو افزایش مهارت بچه ها کمک زیادی باشه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 13 دی1392 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان فکر کنم فرکانس سرب (lead)دستگاه با نقره در یکبازه فرکانسی باشن چون من با یک لیوان نقره 237 گرمی که تست گرفتم، هر دو مد نقره2 و 86.15 آزاد نقره و سرب دستگاه با مقدار 200 گرم روی اون قیچی میکرد :-?

جمعه 13 دی1392 - 11:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان امیدوارم همه خوشحال و سر حال و موفق باشید
جاوید جان ممنون میشم اگر درباره موارد زیر توضیح دهید
1-در صحبتهای اخیر شما و آقا مهدی درباره یک شیوه جدید کشف خطا صحبت فرمودید که کمی گنگ هست ولی با توجه به توضیحات شما به نظر میرسه شیوه مطمئنی باشه و بنابراین شایسته است که با توضیحتات مفید خودتون درباره مواردی که در زیر اشاره میکنم در درک درست این روش کمک کنید:
فرض کنید ما یک هدف طلا به وزن 2 کیلوگرم رو برای تست در زیر خاک مخفی میکنیم و ولوم وزن رو روی 2 کیلو گرم گذاشته و شروع به ردیابی میکنیم و روی هدف قیچی میکنیم حالا با توجه به اشارات شما اگر این وزن رو بیاریم پایین مثلا بگزاریم روی 20 گرم نباید روی اون قیچی کنه؟ خب این یکم گیج کنندست و از طرفی ردیاب وزنهای بالاتر رو باید سنس کنه و کمتر رو نکنه بنابراین باید در هر تنظیماتی که ولوم وزن کمتر از 2 کیلوگرم باشه روی اون قیچی کنه و اگر شما میگید نباید لطفا بگید چرا؟(البته این مورد رو چندین بار تست کردم ولی باز قیچی میکرد البته برای سرب نه طلا)
2- در تستی که داشتم و قطعه طلایی رو ردیابی میکردم فرکانسهای 1331.5 و 37.32 هر دو روی یک نقطه ودورتر از محل طلا قیچی میشدند و بعدا متوجه شدم که این محل یک چاه دستشویی قدیمی است که روم نشد توی تاپیک مطرح کنم ولی با توضیحاتی که آقای کرمی دوست خوبم مبنی بر واکنش این فرکانسها نسبت به کود حیوانی دادند فکر کنم بشه رابطه ای تعریف کرد و بدون شک این فرکانسها نسبت به مواد دفعی و مدفوع حیوانات حساس هستند و با توجه به وفور این موارد در طبیعت نیز باید در هنگام کاوش مد نظر گرفته شود
3- با توجه به اهمیت فرکانسهای 1178 و البته بیشتر اهمیت فرکانسهای پایین 20.02 و 25.38 لطفا درباره ویژگیهای این فرکانسها و رفتار اونها در هنگام مواجهه با هدف چه در ردیابی و جهت گیری و چه در نقطه کردن و تمرکز روی محدوده و حجم تجربیاتتون رو بگید شاید با مقایسه رفتار و عملکرد آنتنها در هنگام استفاده از این فرکانسها بتوانیم به یک قانون برای تشخیص خطا برسیم.
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 14 دی1392 - 1:39pm
استاد
استاد

درود بر شما
کوهیار عزیز من در خدمتم
در جواب سوال اول شما باید بگم که وقتی دستگاه روشن هست و وزن را بالا بگیریم و ردیابی کنیم و جای نقطه کرد اگه سریع وزن را مثلا 1 گرم بگذاریم و دوباره روی هدف برویم نیاید روی اون قیچی کنه و اگه قیچی کند این ذرات هست که انتن خالی رابه طرف خود جذب میکند فلز طلا اینجوری هست حداقل برای من یکی اینجوری جواب میده. در ضمن هر چی وزن پایین تر باشه فرکانسها دقت بیشتری دارند در جواب سوال دوم شما رطوبت و همینطور گاز حاصله از چاه فاضلاب فرکانس را به خود میکشه و اما جواب سوال سوم شما فرکانس 1178.0 برای ردیابی از راه دور و نقطه زنی خوب جواب میده. و برای بدست اوردن فرکانس دقیق حتما باید تمام فرکانسهای ردیاب در برابر طلا تسن بشوند بعد اون فرکانسهای طلا که بدست اومده با یک هدف طلا و یک هدف مس مجددا تست بشوند هر فرکانسی که مس را گرفت یا میل به مس کرد باید حذف شود و محددا باید با یک اهن ربا و یک سنگ سلیس و استخوان تست زنی شوند هر کدوم از فرکانسها این اهداف را گرفت مجددا حذف شوند و باقی مونده فرکانسها را باید تست عملی با اهداف واقعی زیر خاک کرد و از بین اونها باید بهترین فرکانس انتخاب شود

شنبه 14 دی1392 - 2:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید جان از توضیحات خوبت ممنونم
دوست دارم یکم تخصصی به مد مگنت هم توجه کنیم

مد مگنت میتواند یک امتیاز برای تشخیص درست بودن هدف باشد ولی متاسفانه ما تمرکز انچنانی روی آن نداشته ایم و البته شاید علت هم تجربه نکردن حالت واقعی مگنت دفینه و نداشتن شرایط تست باشد ولی در هر صورت ممنون میشم اگر درباره مطالبی که عنوان میکنم توضیح بدید:

آیا منظور از مگنت همان حالت مغناطیسی است که در اهنربا مشاهده میشود؟
یعنی واقعا طلای مدفون و یا همان دفینه حالت آهنربایی دارد؟ یعنی مثل آهنربا قطعات اهنی را جذب میکند؟
همانطور که میدانیم طلا یک دیامغناطیس است و به هیچوجه تحت تاثیر نیروی مغناطیسی قرار نمیگیرد و مهمتر هم اینکه دارای خاصیت مغناطیسی نمیشود پس این هاله ای که در اطراف دفینه مشاهده میشود طبیعتا جدا از حالت مغناطیسی و نیروی اهنربایی است
خب تا اینجای کار برای خود بنده این مد مگنت بسیار ناشناخته بوده و دوست دارم واقعا بصورت حرفه ای دربارش تحقیق کنم و کاش شرایطی مهیا میشد که میتوانستیم روی یک دفینه واقعی مطالعه داشته باشیم
خب بهترین گزینه برای کاوش این است که ما دنبال یک ویژگی در دفینه باشیم که در مواد عادی و سنگهای معدنی و ... که عامل خطا هستند موجود نباشد در این صورت براحتی میتوانستیم متوجه واقعی بودن هدف شویم
حال اگر این ویژگی خاص همان حالت هاله موهوم و خاص باشد که ماسفانه اطلاعات چندانی درباره اش نداریم باید دنبال راهی برای تشخیص واقعی بودن آن باشیم
ممنون میشم پیشنهاد شمارو بدونم
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 14 دی1392 - 4:06pm
استاد
استاد

koohyar نوشته است:
جاوید جان از توضیحات خوبت ممنونم
دوست دارم یکم تخصصی به مد مگنت هم توجه کنیم

مد مگنت میتواند یک امتیاز برای تشخیص درست بودن هدف باشد ولی متاسفانه ما تمرکز انچنانی روی آن نداشته ایم و البته شاید علت هم تجربه نکردن حالت واقعی مگنت دفینه و نداشتن شرایط تست باشد ولی در هر صورت ممنون میشم اگر درباره مطالبی که عنوان میکنم توضیح بدید:

آیا منظور از مگنت همان حالت مغناطیسی است که در اهنربا مشاهده میشود؟
یعنی واقعا طلای مدفون و یا همان دفینه حالت آهنربایی دارد؟ یعنی مثل آهنربا قطعات اهنی را جذب میکند؟
همانطور که میدانیم طلا یک دیامغناطیس است و به هیچوجه تحت تاثیر نیروی مغناطیسی قرار نمیگیرد و مهمتر هم اینکه دارای خاصیت مغناطیسی نمیشود پس این هاله ای که در اطراف دفینه مشاهده میشود طبیعتا جدا از حالت مغناطیسی و نیروی اهنربایی است
خب تا اینجای کار برای خود بنده این مد مگنت بسیار ناشناخته بوده و دوست دارم واقعا بصورت حرفه ای دربارش تحقیق کنم و کاش شرایطی مهیا میشد که میتوانستیم روی یک دفینه واقعی مطالعه داشته باشیم
خب بهترین گزینه برای کاوش این است که ما دنبال یک ویژگی در دفینه باشیم که در مواد عادی و سنگهای معدنی و ... که عامل خطا هستند موجود نباشد در این صورت براحتی میتوانستیم متوجه واقعی بودن هدف شویم
حال اگر این ویژگی خاص همان حالت هاله موهوم و خاص باشد که ماسفانه اطلاعات چندانی درباره اش نداریم باید دنبال راهی برای تشخیص واقعی بودن آن باشیم
ممنون میشم پیشنهاد شمارو بدونم
درود

درود بر شما
نظر شخصی من در مورد مگنت این هست هر فلزی در زیر خاک اکسیده میشود منتهی اکسیده شدن یک فلز مثل اهن سریعتر اتفاق می افته تا فلزات دیگه و حتی طلا.وقتی یک طلای مدفون را از زی زمین بیرون میاورند یه لایه تقریبا سبز رنگ نازک روی طلا نقش بسته که به اون میگن پاتین و این پاتین همین اکسیده شدن طلا هست. در اکسیده شدن یونها ازاد می شوند و این عمل صورت میگره تا کلا فلز از حالت عادی خودش بیرون بیایید و اکسیده شود و پودر شود دوباره میشه این پودر را جمع کرد و ذوب کرد و باز همون اهن را بدست اورد منتهی با وزن خیلی کمتر که اگه مدت زمان زیادی بگذرد باز هوا باعث پوسیدگی اون میشه تا اینکه کاملا تبدیل به یون مثبت و منفی بشه بخاطر همین هم فلز زیر حاک یونهای جدا شده از فلز یه حلقه دایره ای دور فلز مدفون شده ایجاد میکنند که قطب شمال و جنوب این یونها را به خود جذب میکنند در ضمن قدرت یون طلا چند برابر یون فلزات دیگر هست دلیل اون هم فقط بخاطر پایدار طلا و تزریق یون و ادامه این روند در هاله یونی هست حال اونکه یون فلزی مثل اهن .چوم اهن زود از بین میرذود و منبع اون کم میشود تا نهعایت در سریعترین زمان اکسیده می شود در دراز ندت این یونها از زمین خارج می شوند و چون فلزی دیگر نیست که یون ازاد کند و یونهای ازاد شده هم از رمین خارج می شوند و قدرت ماندگاری ندارند همیشه مغناطیس اونها در دراز مدت کم و کمتر می شود

شنبه 14 دی1392 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بردیاجان تست نکردم بانقطه زن .راستش 2دل شدم واسه حفاریش وفعلادست نگه داشتم

شنبه 14 دی1392 - 8:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
بردیاجان تست نکردم بانقطه زن .راستش 2دل شدم واسه حفاریش وفعلادست نگه داشتم

امیدوارم هرچی به صلاحتون هستش براتون پیش بیاد

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 14 دی1392 - 8:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فردابازم تستایه دیگه روروش میکنم وحفاریشوشروع میکنم هرچی باداباد.من تمومه کاراموتواپراتوری انجام دادم چندبار.

شنبه 14 دی1392 - 9:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure