انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 8:52am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 190 , 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
دوست عزیز کانی جان امشب تست مجدد می کنم اعلام می کنم ممنون

بهتره سه دقیقه خاموشی بین فرکانسهارو رعایت کنی.
و همچنین نقاط فرعی رو با آنتن خالی و دستگاه خاموش هم بدست بیاری.
اگر وقت کم داری فقط مهمترین فرکانسهارو تست کن.
امیدوارم نتیجه بهتری حاصل بشه.

@};- @};- @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 3:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان
چندوقتی بود که روی این قضیه که چرا بعضی وقتها انتنها گیج میزنند و با وجود اینکه روی نقطه تست هم هستیم درست قیچی نمیکنند و باز یا اینکه روی برخی نقاط که مطمئن هستیم هیچ چیز آنجا نیست قیچی میشوند و یا اینکه آنتنها زیاد حرکت اضافه دارند و ثابت نمیشوند (صرف نظر از عوامل خطا و در شرایط کنترل شده) به این نتیجه رسیدم که شاید نزدیکی آنتنها به دستگاهی که از گردن آویزان است وحتی حرکت جزیی دستگاه و تکانهای ناشی از حرکت در این قضیه دخیل باشد و این بود که تصمیم گرفتم بررسیش کنم
دوستان عزیز با توجه به اینکه سیگنال مورد نظر در حالت بیسیم از ژنراتور ارسال میشود و هیچ الزامی در نزدیک بودن آنتنها به دستگاه وجود ندارد تصمیم گرفتم که زنراتور را حمل ننموده و آنرا در مکانی قرار داده و سپس تست ها را انجام دهم که نتیجه واقعا عالی بود و امیدوارم شما هم تست کنید
در چندین حالت مختلف تست کردم مثلا دستگاه را بالاتر از بدن مثلا در ارتفاع 2 متری قرار دادم و حتی پاین تر از آنتنها و در ارتفاع 1 متری و حتی روی زمین نیز تست کردم
در تمام حالات نتیجه یکسان بود و آنتنها به آرامی و بدون گیج زدن حرکت میکردند و جالب این بود که فقط روی نقطه مورد نظر قیچی میکردند و وزن نیز بسیار نزدیک به واقعیت قابل اندازهگیری بود
لازم دیدم اطلاع رسانی کنم تا دوستان هم تست کنند شاید مفید واقع بشه و به امید خدا به نتایج بهتری برسیم
البته در حال حاضر دارم روی چند تا نکته دیگه تست میکنم که اگر مطمئن بشم که مفید هست حتما به دوستان خواهم گفت
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 16 دی1392 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Kani نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:

@};- @};- @};-

ممنون فرکانسهای مهم کدامند ؟
با دستگاه خاموش نقاط فرعی رو میگیره !
چشم امشب نتیجه رو اعلام م کنم

دوشنبه 16 دی1392 - 4:45pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
Kani نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:

@};- @};- @};-

ممنون فرکانسهای مهم کدامند ؟
با دستگاه خاموش نقاط فرعی رو میگیره !
چشم امشب نتیجه رو اعلام م کنم

1331.5
37.32
20.02
38.93
بله دستگاه خاموش باشد و فقط با آنتن خالی نقاط فرعی شمالی و جنوبی رو بدست بیارید.
البته ازتون میخوام نکته ای که جناب کوهیار هم اشاره کردند رو انجام بدید و دستگاه رو جایی بگزارید و بیسیم تستهارو انجام بدید.
نکته ای که جناب کوهیار اشاره کردند مهم هستش و برای جلوگیری از تداخل امواج بسیار کمک میکنه ولی کسی که بدقت آنتن بزنه با سیم هم میتونه بهترین نتیجه رو بگیره.
در کل برای کسانی که در این زمینه مشکل دارند این روش رو به کار ببرند که در کم کردن خطاها میتونه کمک کنه.
موفق باشید.

@};- @};- @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 5:01pm
آواتار کاربر

خواهش میکنم بخونید و درصورت امکان جواب بدید [-(

درود به همه دوستان واساتید این تایپیک و خسته نباشید به خاطر زحماتشون
اساتید عزیز بنده تازه ردیاب رو تهیه کردمه باور کنید تمام 190 صفحه آموزش آزاد رو مطالعه کردم همچنین بقیه بخشهایی که به این تایپیک مربوط میشه دفترچه FPL35 رو هم که استاد دستان زحمتشو کشیدن رو هم خوندم ولی بخاطر پراکندگی بیش از حد مطالب و همچنین نظرات متفاوت راجع به یک موضوع خاص اصلا نتونستم چیزی برداشت کنم حالا از شما یه خواهش دارم نمی دونم جه کسی از دوستان اساتید مسئول این کار هستش شاید استاد دستان ؟! ولی مجددا خواهش میکنم مکانی رو جهت آموزش افراد تازه کار فراهم کنید که اولا توسط یک استاد اداره بشه ثانیا قفل باشه تا از پراکندگی مطالب جلوگیری بشه ؟ بنده از استاد عزیزم آقا حمزه تا حدودی راهنمایی گرفتم ولی باور کنید اصلا وقتی آنتنها رو دستم میگیرم نمی دونم میخوام چیکار کنم اینم چند تا سوال که دوستان می تونن با یک ریویو کوتاه در این تایپیک به پراکندگی نظرات راجع به این موضوعات پی ببرند اگر اشتراک تجربیات در این تایپیک در جهت ارتقاع سطح اپراتوری افراد تازه کار مثل بنده است باید عرض کنم به گونه ای دیگه میشه این اشتراک تجربیات رو هدفمند تر کرد تا دوستان تازه کار شما زودتر به آگاهی برسند
سپاسگزار زحمات همه اساتید و دوستانی که باتحمل رنج تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن
1 - در چه محدوده ای آنتن ها بی سیم باشن وچه محدوده ای با سیم ؟
2- ولوم قدرت رو چند باشه با توجه به منطقه کاوش (در فاصله دور یا نزدیک)؟
3-نحوه صحیح نقطه کردن هدف؟
4-نحوه صحیح عمق گیری؟(مثلا بی سیم یا باسیم و ولوم قدرت رو چند باشه و وزن رو چند باشه)
5-نحوه صحیح حجم گیری و وزن گیری ؟
6-بهترین فرکانسهای دستی مربوط به فلزات به ترتیب اهمیت و تفکیک شعاع زنی و عمق گیری یعنی اینکه یه فرکانس خاص چه شعاع وچه عمقی رو میتونه ردیابی می کنه البته بطور تقریبی مثل اون چیزی که تو دفترچه راهنما FPL35 جناب استاد دستان برا 5 حالت گلد زحمتشو کشیدن؟
7-برای کاوش بهتره اول از مد های خود دستگاه استفاده کرد یا فرکانس های دستی؟
8-بهترین حالات فاین فرکانسها جهت از بین بردن خطای تشابه فرکانسی ؟
9-آیا بعد از پیدا کردن نقطه مشکوک لازمه که تمام فرکانسهای مربوط به اون نقطه (فرکانس خود دستگاه + فرکانسهای دستی مربوط به فلزاتی که در اون نقطه سنس شدن)از چهار جهت تست بشن ؟
10-خاموش کردن دستگاه در چه مواقعی باید صورت بگیره و مدت زمان این خاموشی چقدر باشه؟
11-در مثبت بودن تست یک نقطه چه چیزهایی اهمیت دارد مثلا واکنش دستگاه به آن نقطه روی فرکانسهای مربوط به آن فلز یا تست حفره و مغناطیس و.....؟

دوشنبه 16 دی1392 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

niavashzand نوشته است:
[size=150]خواهش میکنم بخونید و درصورت امکان جواب بدید [-( [/size]

درود به همه دوستان واساتید این تایپیک و خسته نباشید به خاطر زحماتشون
اساتید عزیز بنده تازه ردیاب رو تهیه کردمه باور کنید تمام 190 صفحه آموزش آزاد رو مطالعه کردم همچنین بقیه بخشهایی که به این تایپیک مربوط میشه دفترچه FPL35 رو هم که استاد دستان زحمتشو کشیدن رو هم خوندم ولی بخاطر پراکندگی بیش از حد مطالب و همچنین نظرات متفاوت راجع به یک موضوع خاص اصلا نتونستم چیزی برداشت کنم حالا از شما یه خواهش دارم نمی دونم جه کسی از دوستان اساتید مسئول این کار هستش شاید استاد دستان ؟! ولی مجددا خواهش میکنم مکانی رو جهت آموزش افراد تازه کار فراهم کنید که اولا توسط یک استاد اداره بشه ثانیا قفل باشه تا از پراکندگی مطالب جلوگیری بشه ؟ بنده از استاد عزیزم آقا حمزه تا حدودی راهنمایی گرفتم ولی باور کنید اصلا وقتی آنتنها رو دستم میگیرم نمی دونم میخوام چیکار کنم اینم چند تا سوال که دوستان می تونن با یک ریویو کوتاه در این تایپیک به پراکندگی نظرات راجع به این موضوعات پی ببرند اگر اشتراک تجربیات در این تایپیک در جهت ارتقاع سطح اپراتوری افراد تازه کار مثل بنده است باید عرض کنم به گونه ای دیگه میشه این اشتراک تجربیات رو هدفمند تر کرد تا دوستان تازه کار شما زودتر به آگاهی برسند
سپاسگزار زحمات همه اساتید و دوستانی که باتحمل رنج تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن
1 - در چه محدوده ای آنتن ها بی سیم باشن وچه محدوده ای با سیم ؟
2- ولوم قدرت رو چند باشه با توجه به منطقه کاوش (در فاصله دور یا نزدیک)؟
3-نحوه صحیح نقطه کردن هدف؟
4-نحوه صحیح عمق گیری؟(مثلا بی سیم یا باسیم و ولوم قدرت رو چند باشه و وزن رو چند باشه)
5-نحوه صحیح حجم گیری و وزن گیری ؟
6-بهترین فرکانسهای دستی مربوط به فلزات به ترتیب اهمیت و تفکیک شعاع زنی و عمق گیری یعنی اینکه یه فرکانس خاص چه شعاع وچه عمقی رو میتونه ردیابی می کنه البته بطور تقریبی مثل اون چیزی که تو دفترچه راهنما FPL35 جناب استاد دستان برا 5 حالت گلد زحمتشو کشیدن؟
7-برای کاوش بهتره اول از مد های خود دستگاه استفاده کرد یا فرکانس های دستی؟
8-بهترین حالات فاین فرکانسها جهت از بین بردن خطای تشابه فرکانسی ؟
9-آیا بعد از پیدا کردن نقطه مشکوک لازمه که تمام فرکانسهای مربوط به اون نقطه (فرکانس خود دستگاه + فرکانسهای دستی مربوط به فلزاتی که در اون نقطه سنس شدن)از چهار جهت تست بشن ؟
10-خاموش کردن دستگاه در چه مواقعی باید صورت بگیره و مدت زمان این خاموشی چقدر باشه؟
11-در مثبت بودن تست یک نقطه چه چیزهایی اهمیت دارد مثلا واکنش دستگاه به آن نقطه روی فرکانسهای مربوط به آن فلز یا تست حفره و مغناطیس و.....؟

توی این تاپیک ها قراره آموزشهایی ارائه بشه:
البته شروع شده:
viewtopic.php?f=13&t=1241
viewtopic.php?f=13&t=1232
viewtopic.php?f=13&t=1010

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

دوشنبه 16 دی1392 - 6:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
امشب تست مجدد و پشت سر هم در 24 ساعت انجام دادم
از فاصله 150 متری وزن 794 کیلو با گلد 1 و فرکانس 1331.5
از فاصله 20 متری با فرکانس 20.02 ، وزن را 500 گرم گذاشتم نقطه مشکوک را گرفت بعد روی 10 کیلو گذاشتم کنار جای قبلی رو گرفت بعد روی 1 گرم گذاشتم بازم کنار قبلی ها رو گرفت و هیچ کدام بر هم منطبق نبودن
مجددا با فرکانس دستی 20.02،از فاصله 50 متری وزن را 5 کیلو قرار دادم نقطه مشکوک را گرفت
وزن را روی 500 گرم گذاشتم با فاصله 10 متر از نقطه مشکوک در جهت شمال شرقی را گرفت
مجدد زدم با فاصله 10 متر در جهت جنوب شرقی را گرفت ولی جای مشکوک را نگرفت
وزن را روی 1 کیلو گذاشتم بعد از آن مرکز نقطه مشکوک ما را گرفت
کربن از فاصله 10 متری سنس کرد و وزن 501 کیلو شد
مجددا حفره یابی کردم از چهار جهت ابعاد اتاق 2.5*2.5 و در جهت شمال غربی حفره ای تونلی به طول 10 متر به سمت دهانه چاه در قسمت جنوب غربی از چاه را گرفت و در جهات دیگر هیچ حفره ای نمی گرفت
بعد از آن با فرکانس 38.93 و 1178.0 مجددا زدم و همان نقطه را گرفت و عمق 3 متر
ضمنا رعایت 3 دقیقه را کردم
متاسفانه فراموش کردم نقاط فرعی را بگیرم
و تمام ردیابی با سیم انجام شد
با سپاس

دوشنبه 16 دی1392 - 7:51pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
از فاصله 20 متری با فرکانس 20.02 ، وزن را 500 گرم گذاشتم نقطه مشکوک را گرفت بعد روی 10 کیلو گذاشتم کنار جای قبلی رو گرفت بعد روی 1 گرم گذاشتم بازم کنار قبلی ها رو گرفت و هیچ کدام بر هم منطبق نبودن
مجددا با فرکانس دستی 20.02،از فاصله 50 متری وزن را 5 کیلو قرار دادم نقطه مشکوک را گرفت
وزن را روی 500 گرم گذاشتم با فاصله 10 متر از نقطه مشکوک در جهت شمال شرقی را گرفت
مجددا حفره یابی کردم از چهار جهت ابعاد اتاق 2.5*2.5 و در جهت شمال غربی حفره ای تونلی به طول 10 متر به سمت دهانه چاه در قسمت جنوب غربی از چاه را گرفت و در جهات دیگر هیچ حفره ای نمی گرفت
با سپاس

سلام
اگه اینهمه وزن عوض کردن و وزنهای کم با 20.02 بوده ذرات و عوامل خطای اطراف را گرفته.
اگر گولد 1 و 1331.5 از اون فاصله هر دو این وزن رو گرفته باشند و یکسان باشند که عالیست.
و به نظر با یه اتاقک مواجه هستی.

اما کربن به نظر زیاده.
و همچنین این نکته هم مهمه که این تستها با تست دیشب تفاوت زیادی داره.

@};- @};- @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Kani نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
با سپاس

سلام
اگه اینهمه وزن عوض کردن و وزنهای کم با 20.02 بوده ذرات و عوامل خطای اطراف را گرفته.
اگر گولد 1 و 1331.5 از اون فاصله هر دو این وزن رو گرفته باشند و یکسان باشند که عالیست.
و به نظر با یه اتاقک مواجه هستی.

اما کربن به نظر زیاده.
و همچنین این نکته هم مهمه که این تستها با تست دیشب تفاوت زیادی داره.

@};- @};- @};-

سلام خیلی ممنون از راهنمایتون
البته باید بگم با گد 1 هم زدم
در مورد دیشب باید گفت اصلا منطقه امن نبود امشب با خیال راحت و فرصت زیاد زدم دیشب از سرما داشتم یخ یزدم لباس گرم نداشتم
اگه اشتباهی در گرفتن وزن دارم بازم فردا شب میرم میزم تا بصورت متوالی تکرار شه و خطای من مشخص بشه
راستی نیازی هست که بصورت بی سیم ردیابی کنم؟؟
با سپاس

دوشنبه 16 دی1392 - 10:02pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوست عزیز این تستهایی که انجام شده فقط با فرکانسهای ازاد انجام گرفته در حالی که باید حتما گلد 5بهت جواب بده در ظمن وزن ومگنت وکربن از فاصله دور اصلا نمیتونه قابل قبول باشه از فاصله دور درواقع یک نوع تست محسوب میشه وزن ومگنت وکربن باید در فاصله 5متری از هدف و برد دستگاه هم پایین بیاد بعد این مراحل انجام بشه اون موقع ببین باز با هم اون اعداد واین اعداد همخونی دارند یانه اگر هم خونی داشته باشند یک مقدار اطمینان بالا میره اما اگر درصد اختلاف زیاد بالا رفت باید به اون محل شک کرد

mantera

دوشنبه 16 دی1392 - 10:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 190 , 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure