انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر1403 - 12:53am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام

haloo نوشته است:
اتش جان قاعدتا طلای جدید مگنت نداره ...ولی طی مدت زمان های زیادی طلا کمی از خودش مگنت بوجود میاره ...و چون نسبت به دیگر فلزات مغناطیس کمتری داره خیلی مشکل میتونی طلا رو بیدا کنی ...

پس با این وجود :-o این مد مگنت در خصوص طلا کارای انچنانی نداره . :-\ چند نکته در خصوص مگنت و وزن گیری در این دستگاه وجود داره به نظر من در این دو مد دستگاه از هیچ فرمول خواستی پیروی نمیکنه و هر چی آمد خوش آمد شده باز جالب هست که بعضی از دوستان نظرشون در خصوص مگنت مقدار w70 هست و بعضی از دوستان نظرشون مگنت باید زیر 10w و هنوز برام سوال هست چرا؟؟؟؟ تنها کسی که میتونه جواب قانع کننده به همه بده کسی هست که برنامه دستگاه رو نوشته . :-B

کسانی که با ما هم فکر هستن به ما آرامش می دهند و کسانی که مخالف ما فکر می کنند به ما دانش می دهند.

شنبه 20 دی1392 - 2:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
اتش جان اگه تو انجمن های خارجی هم بری هنوز در مورد فلزیاب و ردیاب براشون ثابت نشده و الا الان بهترین دستگاه ها رو ساخته بودن ولی بحث دوستان در مورد مگنت که w79 یا بیشتر الان بیشتر بخاطر نمناکی زمین میباشه ......که این رطوبت تاثیر خیلی زیادی رو هم در مورد خطای ردیاب و هم در مورد مگنت داره .....ولی مگنت برای طلا باید دور و بر w35 تا 40 باشه

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 20 دی1392 - 2:18am

haloo نوشته است:
اتش جان اگه تو انجمن های خارجی هم بری هنوز در مورد فلزیاب و ردیاب براشون ثابت نشده و الا الان بهترین دستگاه ها رو ساخته بودن ولی بحث دوستان در مورد مگنت که w79 یا بیشتر الان بیشتر بخاطر نمناکی زمین میباشه ......که این رطوبت تاثیر خیلی زیادی رو هم در مورد خطای ردیاب و هم در مورد مگنت داره .....ولی مگنت برای طلا باید دور و بر w35 تا 40 باشه

دوست عزیز این مقدار از هیچ فرمول و برنامه خواصی پیروی نمیکنه :( باز سوال اینجاس اگه طبق گفته آقا حمید مگنت بر اثر زمان به وجود میاد اگه این مورد درست باشه مقدار مگنت بر اساس مقدار دفینه باید باهم فرق داشته باشه. ~X( ~X( ~X(

کسانی که با ما هم فکر هستن به ما آرامش می دهند و کسانی که مخالف ما فکر می کنند به ما دانش می دهند.

شنبه 20 دی1392 - 2:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
خوب این حرفت درسته بس بخاطر اینه میگن فلز ابعادش بالاتر باشه تو عمق بالا هم سنس میشه ..خوب بخاطر همین مگنت هست ....بس چرا برای نقطه زن ها میگن اگه فلز قدیمیتر باشه عمق زنیش بیشتر میشه ....عزیز من ردیاب انجمن کارش خیلی خوبه ولی مهم اینه ابراتور باشی ...ادم اگه خودش ابراتور باشه با ضعیفترین دستگاه میتونه به بار برسه.....

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 20 دی1392 - 2:36am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز جناب atash ظاهرا بنده بعد از جواب دادن به شما بطور مفصل در خصوصی باید اینجا هم جواب بدم! کم کم هم بنظر میاد شما از طرح این مسائل هدف دیگری رو دارین دنبال میکنین! وگرنه بعد از این همه موفقیت که با ردیاب FPL-35 در این مدت کوتاه وجود داشته ؛ طرح این مسائل غیر مفید چه کمکی میکنه؟!
در خصوص مگنت دوستان هم فرمودن بنده هم توضیح مفصل در خصوصی به شما عرض کردم. فلزات به مرور زمان در زیر خاک انرژی مغناطیسی و بار الکتریکی به خودشون جذب میکنن. ولی فقط این نیست! وجود گازهای مختلف و فعل و انفعلات شیمیایی در طول سالیان دراز هم به این خاصیت کمک میکنه. اما اینکه شما دنبال فرمول باشین مساله بسیار عجیبی هست! مگه شما از جنس دفینه و وزن و عمق و جنس خاک و میزان سالهایی که زیر خاک بوده اطلاع دارین که بشه حتی به صورت حدودی به فرمولی دست پیدا کرد؟ اگر پلمپ هم باشه که دیگه هیچی! هر وقت شما جایی فرمولی برای این چیزها پیدا کردین بعد از بنده توقع فرمول داشته باشین! در زمینه مگنت تمام مسائل تا حال حاضر تجربی هستن و دوستان هم بسیار کمک کردن. وانگهی تا قبل از ردیاب 35 بنده اندازه گیری مگنت یا مغناطیس رو تا به الان در هیچ ردیاب دیگری در دنیا ندیده بودم!!! اگر هم کسی چنین کاری بکنه ما قبلش انجام دادیم! پس شما درباره چیزی دارین صحبت میکنین که اتفاقا ابداع کنندش خود ما بودیم! حالا دنبال فرمول دقیقش هستین که اصلا امکانپذیر هم نیست؟! :D
در مورد سیستم کنترل وزن هم به شما عرض کردم. این سیستم برای فلز جدید حتی اگر زیر خاک قرار بگیره بصورت حدودی درست جواب میده. این دیگه فرمولی داره که با صدها بار تست خودم از نظر محاسبه ریاضی روی امواج بهش دست پیدا کردم و در همین حد هم در هیچ ردیاب دیگری ندیدم. شما اگر دیدین به من نشون بدین! اما طبیعتا توقع نداشته باشین بنده فرمولهای طراحی این ردیاب رو به شما بدم! بخصوص که با توجه به مطالبی که در خصوصی به بنده فرمودین مشخص میشه که شما خودتون بدنبال طراحی یک ردیاب برای فروش هستین و به همین جهت به بنده پیشنهاد همکاری هم دادین!!!
اینکه سیستم وزن برای فلز قدیمی مدفون دیگه طبق عدد نیست ؛ مطلبی هست که تا حدودی در کاوشها دیده شده و بنظر من علتش فقط همون مگنت هست! وقتی مگنت وجود داره دیگه وزن از نظر واقعی درست قابل اندازه گیری نیست. این هم چیزی نیست که بشه کاریش کرد. بهرحال ما اگر میخواستیم وزن رو اعلام کنیم بنظر شما اگر مثل خیلی دستگاهها حتی وزن فلز جدید رو نشون نمیداد بهتر بود یا اینجوری که الان هست؟! بنده حساب اینجا رو هم کرده بودم. برای همین هم عدد دیگری در کنار وزن تخمینی نشون داده میشه که عملا در مودهایی مثل حفره یا مگنت اون عدد هست که معنی پیدا میکنه و دیگه وزن هم نوشته نمیشه. در هر صورت اگر هم برای دفینه وزن درست نشون داده نشه ؛ اما مهمه که سیستم کنترل وزن کار میکنه و بر اساس اعدادی که واقعا معنا دار هستن و با مقایسه کردنها و در نظر گرفتن عدد وزنی مگنت میشه به واقعی بودن هدف یا وزن حدودیش هم پی برد. که این کار دیگه با کسب تجربه امکانپذیره.
بعضی از نتایج کاوش ها هم دوستان ذکر میکنن که نشانه اشکال و ایراد در آنتن زنی خودشون هست! وگرنه بارها اساتید مختلف هم به سایر دوستان متذکر میشن که بعضی از اعداد و ارقامی که ذکر میکنن با هم جور نیست و این فقط میتونه بدلیل اشتباه در آنتن زنی باشه. بهرحال این پر واضح هست که نقش اپراتور در تمام سیستمهای ردیابی بسیار مهم و پر رنگ هست وگرنه هیچ ردیابی نیست که بتونه اشتباه آنتن زنی خود اپراتور رو تصحیح کنه!!! فقط میشه به یاری سیستم دقیق تر فرکانسی که امکانات بیشتری رو هم در اختیار اپراتور قرار میده امکان خطاها رو کمتر کرد و واقعی بودن هدف رو بهتر تشخیص داد. این کاری بوده که ما با نهایت توان در ردیاب FPL-35 انجام دادیم. اما نباید فراموش کرد این ردیاب وسیله ای برای کاوش توسط افراد کاملا کم تجربه در ردیابی نیست و در اون صورت بجای اینکه کمکی بهشون بکنه بیشتر گیج میشن تا اینکه بتونن موفقیتی کسب کنن. یکی از دلایلی که ردیاب 22 بسیار ساده طراحی شد همین بود. اما انتظارات دوستان که اکثرا وارد و خبره ردیابی بودن ما رو وادار به طراحی پیچیده ترین سیستم ردیابی در همون نوع کرد تا اپراتورهای حرفه ای راضی تر باشن که خوشبختانه فکر میکنم همینطور هم بوده. در مورد اپراتورهای کم تجربه هم این موضوع بارها در انجمن و به خود خریداران تذکر داده شده اما باز هم مشکل بزرگی نیست. فقط کافی هست از این همه تجربیات باتجربه ها که در انجمن ذکر شده و نمونش هیچ کجا پیدا نمیشه ؛ بخوبی استفاده بشه و کمی زمان و انرژی برای تمرین صرف بشه.

شنبه 20 دی1392 - 3:06am

haloo نوشته است:
خوب این حرفت درسته بس بخاطر اینه میگن فلز ابعادش بالاتر باشه تو عمق بالا هم سنس میشه ..خوب بخاطر همین مگنت هست ....بس چرا برای نقطه زن ها میگن اگه فلز قدیمیتر باشه عمق زنیش بیشتر میشه ....عزیز من ردیاب انجمن کارش خیلی خوبه ولی مهم اینه ابراتور باشی ...ادم اگه خودش ابراتور باشه با ضعیفترین دستگاه میتونه به بار برسه.....

دوست من ردیاب انجمن حرف نداره و بسیار عالی کار میکنه من فقط میگم دوستان در خصوص مگنت عدد خواصی رو نزارن و این مورد باید باز نویسی بشه . و این مورد باید طبق مقدار بار و مدت دفینه متفاوت باشه. ضمنا هدف من فقط ارتقاع سطح آگاهی دوستان انجمن هست . نه زیر سوال بردن ردیاب انجمن من خودم این ردیاب انجمن رو خریدم و باهش کار کردم و به نتیجه های مطلوب رسیدم.

شنبه 20 دی1392 - 3:20am

مهندس من هیچ چشم داشتی به دستگاه شما ندارم و بسیار از این حرف شما نارحت شدم . پیشتر من نیاز مالی به فروش نمونه و یا مشابه دستگاه شما ندارم چون خدم بشددت در گیر پروژه های خودم هستم و حدف من فقط بالا بردن سطح آگاهی کاربرای این سایت هست. چون من خودم دیدم که برادرم بعد از این همه کار کردن با دستگاهای متفاوت سر این مورد مگنت بشددت مشکل داشت . پس هدف من فقط کمک بود.پس در خصوص مگنت دیگه عدد ندیدن دوستان کاربر . با توضیحات شما مشکل حل شد آقا حمید و از اینکه وقت تون رو در اختیار ما گذاشتن ممنون.

شنبه 21 دی1392 - 3:44am
مدیر کل
مدیر کل

atash عزیز خواهش میکنم شما همون پیغامی که خصوصی به بنده میدین توی انجمن هم عینا تکرار نکنین! بنده که خصوصی دارم جواب میدم! دیگه این کار شما چه معنی میتونه داشته باشه؟!
بهرحال اگر از صحبت من ناراحت شدین من عذرخواهی میکنم. ولی بنده حقیقت رو گفتم که شما در خصوصی به من پیشنهاد همکاری دادین! پس مشخص میشه لااقل هدف شما صرفا اپراتوری این ردیاب نیست.
در مورد مگنت هم توضیح دادم. در دو مد مگنت ما وزن خاصی رو نمایش ندادیم! صرفا یک عدد W نمایش داده میشه که هر چقدر تا رقم بالاتری برای هدف جوابگو باشه نشانه قویتر بودن مغناطیس اون هدف هست. همین! این یک مساله عمومیه و اینکه برای دفینه باید این مقدار چند باشه دیگه کاملا تجربی هست که دوستان هم در موردش به نتایج خیلی خوبی رسیدن. اینکه مثلا گفته شده عدد مگنت بالای 70 یا حتی 80 باشه هدف مطمئن تر هست مساله ایه که در اپراتوری حرفه ای و در نتیجه بارها حفاری تا به الان بدست اومده. ایشالا در آینده هم این قضیه بهتر و بیشتر مشخص میشه. مهم این هست که ما یک عدد دیجیتالی دقیق داریم که در دستگاه همه دوستان یک معنی و مفهوم داره! پس با به اشتراک گذاشتن این نتایج بخصوص دوستان جدید تر ما مثل شما هم میتونن خیلی سریعتر و با زحمت کمتر به نتیجه مطلوب نزدیک بشن. پس شما ابتدا باید بجای به چالش کشیدن نتیجه چند ماه اپراتوری ده ها اپراتور خوب انجمن که با سخاوتمندی این نتایج رو اعلام میکنن ؛ از مطالبشون استفاده کنین و بعد که خودتون لااقل در کار با این ردیاب بیشتر وارد شدین یک گوشه از این کار رو بگیرین و شما هم با بیان تجربیات مفید خودتون به ما کمک کنین تا همگی در هدف مشترکی که داریم پیشرفت داشته باشیم.
فراموش نکنین باز هم عرض میکنم از نظر من همه ما یک تیم هستیم! بحث فروشنده و خریدار معنی نداره. ردیاب 35 هم واقعا به سفارش نفرات مختلفی در همین انجمن طراحی شد که خودشون هم میتونن تایید بکنن.
در نهایت من از شما خواهش میکنم اجازه بدین از این لحظه به بعد بحث رو در جهت اپراتوری ردیاب 35 دنبال کنیم تا برای همه ما مفید باشه.

شنبه 21 دی1392 - 4:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
بهترين جمله براى دوستان عزيز اينه كه بگم فاتحه - آقا حميد آخه اين مد فركانس آزاد چه صيغه اى بود كه با وجود 5 مدطلايى طلا و دركل بيست و دو مود قشنگ ردياب دوستان از خود ردياب منحرف شدن و دارن دنبال فركانس ميگردن هان - يه خورده عقلتون رو از آكبندى خارج كنيد دوستان گرفتن فركانس با بازده مثبت و منفى دور از مقوله فاين اصلا كار عاقلانه اى نيست به اين سبب كه هر فركانسى در هرمنطقه اى منطقه اى تفاوت و حتى تشابه بازده هم داره و براساس 9سال جر وا جر خوردنم تو اين مقوله حاضرم شرط ببندم اگه بنده فركانس دقيق طلاى دو هزارساله رو براى دوستان بزارم اين فركانس براى هركس با بازده اون منطقه به تناسب آب و هوا حتى با بودن جنس واقعى خطا زده و حتى غيرقابل تصور باشه كه آنتن ها به جاى جنس اصلى بيراهه رو نشون بده بنابراين هرچند اگه جنس جنس باشه واقعا نميشه فركانس دقيق ازش گرفت چون فركانس زيرخاك با روى خاك فرقش زمين تا آسمونه پس چاره چيه؟ فقط دو راه داره اول استفاده از يه نقطه زن مكمل و دوم استفاده از نبوغ فكرى يعنى تجزيه و تحليل رويدادها بعد از چند حفارى (يادگرفتن در تصحيح خطاهاى ردياب و خودت) چرايى قضيه چرا پنجتا مد طلا زد ولى استخون در اومد يا چرا سفال زد - بايد بايد خودتو بزارى جاى ردياب ،توى يه كلمه بگم بايد اپراطور بشى -خلاص

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

شنبه 21 دی1392 - 4:33am
استاد
استاد

ARASH05550 نوشته است:
بهترين جمله براى دوستان عزيز اينه كه بگم فاتحه - آقا حميد آخه اين مد فركانس آزاد چه صيغه اى بود كه با وجود 5 مدطلايى طلا و دركل بيست و دو مود قشنگ ردياب دوستان از خود ردياب منحرف شدن و دارن دنبال فركانس ميگردن هان - يه خورده عقلتون رو از آكبندى خارج كنيد دوستان گرفتن فركانس با بازده مثبت و منفى دور از مقوله فاين اصلا كار عاقلانه اى نيست به اين سبب كه هر فركانسى در هرمنطقه اى منطقه اى تفاوت و حتى تشابه بازده هم داره و براساس 9سال جر وا جر خوردنم تو اين مقوله حاضرم شرط ببندم اگه بنده فركانس دقيق طلاى دو هزارساله رو براى دوستان بزارم اين فركانس براى هركس با بازده اون منطقه به تناسب آب و هوا حتى با بودن جنس واقعى خطا زده و حتى غيرقابل تصور باشه كه آنتن ها به جاى جنس اصلى بيراهه رو نشون بده بنابراين هرچند اگه جنس جنس باشه واقعا نميشه فركانس دقيق ازش گرفت چون فركانس زيرخاك با روى خاك فرقش زمين تا آسمونه پس چاره چيه؟ فقط دو راه داره اول استفاده از يه نقطه زن مكمل و دوم استفاده از نبوغ فكرى يعنى تجزيه و تحليل رويدادها بعد از چند حفارى (يادگرفتن در تصحيح خطاهاى ردياب و خودت) چرايى قضيه چرا پنجتا مد طلا زد ولى استخون در اومد يا چرا سفال زد - بايد بايد خودتو بزارى جاى ردياب ،توى يه كلمه بگم بايد اپراطور بشى -خلاص

درود بر شما
نظر من بر عکس نظر شما هست.به نظر من فرکانسهای خود ردیاب عمومی هست و مثل یه اتوبوس می مونه که عمومیت داره و روزی شاید دو هزار نفر با اون جابجا شوند و سرعت کم مانور و همچنین سنگین و دست و پا گیر و دارای هزینه زیاد هست منتهی یه اتومبیل مثل بی ام دبلیو هم خودش ارزش داره هم کارایی در صورتیکه نهایت6 نفر را میتونه درون خودش جای بده پس فرق این دو از زمین تا اسمون هست. مثلا برای شخص من فرکانسهای از 1 تا 5 خود ردیاب طلا و نقره و اهن زیر خاک را دقیقا عین هم میزنه و من باید به اجبار فرکانس به دست بیاورم که با مگنت بدنم سازگاری داشته باشه و در غیر اینصورت 35 یا هر ردیاب دیگری حتی حکم یک چماق رادر دستان من ندارند پس با فرکانسهای دستی در 35 میشه نهایت دقت در ردیابی را با توجه به مگنت بدن هر شخص انجام داد و به نظر من فرکانسهای خود ردیاب فقط عمومیت دارد در صورتیکه اگه فرکانس خصوصی برای فرد بدست بیاد همه جا یکسان برای اون فرد جواب میده

شنبه 21 دی1392 - 5:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 111 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure