انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر1403 - 12:42am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 , 210 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
ARASH05550 نوشته است:
بهترين جمله براى دوستان عزيز اينه كه بگم فاتحه - آقا حميد آخه اين مد فركانس آزاد چه صيغه اى بود كه با وجود 5 مدطلايى طلا و دركل بيست و دو مود قشنگ ردياب دوستان از خود ردياب منحرف شدن و دارن دنبال فركانس ميگردن هان - يه خورده عقلتون رو از آكبندى خارج كنيد دوستان گرفتن فركانس با بازده مثبت و منفى دور از مقوله فاين اصلا كار عاقلانه اى نيست به اين سبب كه هر فركانسى در هرمنطقه اى منطقه اى تفاوت و حتى تشابه بازده هم داره و براساس 9سال جر وا جر خوردنم تو اين مقوله حاضرم شرط ببندم اگه بنده فركانس دقيق طلاى دو هزارساله رو براى دوستان بزارم اين فركانس براى هركس با بازده اون منطقه به تناسب آب و هوا حتى با بودن جنس واقعى خطا زده و حتى غيرقابل تصور باشه كه آنتن ها به جاى جنس اصلى بيراهه رو نشون بده بنابراين هرچند اگه جنس جنس باشه واقعا نميشه فركانس دقيق ازش گرفت چون فركانس زيرخاك با روى خاك فرقش زمين تا آسمونه پس چاره چيه؟ فقط دو راه داره اول استفاده از يه نقطه زن مكمل و دوم استفاده از نبوغ فكرى يعنى تجزيه و تحليل رويدادها بعد از چند حفارى (يادگرفتن در تصحيح خطاهاى ردياب و خودت) چرايى قضيه چرا پنجتا مد طلا زد ولى استخون در اومد يا چرا سفال زد - بايد بايد خودتو بزارى جاى ردياب ،توى يه كلمه بگم بايد اپراطور بشى -خلاص

درود بر شما
نظر من بر عکس نظر شما هست.به نظر من فرکانسهای خود ردیاب عمومی هست و مثل یه اتوبوس می مونه که عمومیت داره و روزی شاید دو هزار نفر با اون جابجا شوند و سرعت کم مانور و همچنین سنگین و دست و پا گیر و دارای هزینه زیاد هست منتهی یه اتومبیل مثل بی ام دبلیو هم خودش ارزش داره هم کارایی در صورتیکه نهایت6 نفر را میتونه درون خودش جای بده پس فرق این دو از زمین تا اسمون هست. مثلا برای شخص من فرکانسهای از 1 تا 5 خود ردیاب طلا و نقره و اهن زیر خاک را دقیقا عین هم میزنه و من باید به اجبار فرکانس به دست بیاورم که با مگنت بدنم سازگاری داشته باشه و در غیر اینصورت 35 یا هر ردیاب دیگری حتی حکم یک چماق رادر دستان من ندارند پس با فرکانسهای دستی در 35 میشه نهایت دقت در ردیابی را با توجه به مگنت بدن هر شخص انجام داد و به نظر من فرکانسهای خود ردیاب فقط عمومیت دارد در صورتیکه اگه فرکانس خصوصی برای فرد بدست بیاد همه جا یکسان برای اون فرد جواب میده

احسنت برادر جاوید :-BD :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 دی1392 - 8:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظره منم اگه فرکانس کاملاخاص باشه بااندکی تغییرروبدنه هرکی بهترمیشه ازش جواب گرفت.من2بارتمامه فرکانس های گلدوامتحان کردم ونتیجه خطاش زیاده وخب درهم شایدجنسم بگیره ولی این ایده ال نیس.پس روفرکانس ازادبایدکاربشه.اقاجاویداگه فرکانس خوب واسه بدنت زدی بذارکه چکش کنیم چون بااندکی تغییربه بدنه ماهم میخوره.

شنبه 21 دی1392 - 10:04am
مدیر سایت
مدیر سایت

ali7777 نوشته است:
به نظره منم اگه فرکانس کاملاخاص باشه بااندکی تغییرروبدنه هرکی بهترمیشه ازش جواب گرفت.من2بارتمامه فرکانس های گلدوامتحان کردم ونتیجه خطاش زیاده وخب درهم شایدجنسم بگیره ولی این ایده ال نیس.پس روفرکانس ازادبایدکاربشه.اقاجاویداگه فرکانس خوب واسه بدنت زدی بذارکه چکش کنیم چون بااندکی تغییربه بدنه ماهم میخوره.

هرفرکانسی که بدست میاد و اعلام میشه هرکسی اید به نسبت موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی منطقه خودش چند شماره بالاتر و پائین تر فرکانس اعلام شده رو در محل خودش تست کنه تا قوی ترین فرکانس با توجه به هر اپراتور بدست بیاد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 دی1392 - 11:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
jafar نوشته است:
دوستان شب همه بخیر امشب
با یه نفر که چند تا سند داشت ملاقات کردم و بعد این که تونستم طلای توی
خونشو پیدا کنم قرار گذاشتیم از چند روز دیگه برم برای کار سندهاش

سلام دوستان یکی از دوستان پیام خصوصی ازم پرسید که چجوری طلای خونشو پیدا کردم گفتم اینجا بگم چون خصوصی ارسال نشد براش

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 21 دی1392 - 1:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
من با گلد یک و ولوم 10 و باسیم طلاشو پیدا کردم چون فکر میکنم اینجوری فرکانس قدرت و دقت بهتری داره

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 21 دی1392 - 1:04pm

Kani نوشته است:
سلامی دوباره خدمت دوستان کاوشگر
خوشحالم از اینکه یه خبر خوب رو اعلام کنم و از اینکه دوست عزیز بنده اجازه دادند تا نتایج تستهای ردیاب و نتایج حفاری رو خدمت شما ارائه بدم تشکر میکنم.
زیاد وارد بحثهای حاشیه نمیشم فقط بعضی دوستان اومدن و بعضی مطالب نادرست رو اعلام کردند که امیدوارم
شما دوستان عزیز با این پست تا حد بسیار زیادی براتون روشن بشه این مطالب.
جایی کار شده که نه نسخه ای و نه سندی وجود داشته. یه تپه بوده که نتایج زیر رو به دنبال داشته است.

طلا:
با همه گولدها و با فرکانسهای آزاد وزن طلا شده 6.3 تن.
نقره:
با نقره 2 و فرکانس 86.15 و 38.96 وزن شده 2 تن.
فرکانس 99.02 هم زده شده اما بسیار ضعیف که نمیشه به حساب آورد.
مس:
با فرکانسهای آزاد و مود مس وزن شده 3 تن.
حفره:
حفره اصلا نزده یا بسیار ضعیف!!!
مگنت:
80
حجم:
4 در 4
عمق:
7 متر
...........................................
از فاصله صدمتری و از فاصله نزدیک وزن همان بوده است.
..........................................

نتیجه حفاری با دو ساعت کار با لودر:
ابتدا به عوامل خطا بپردازم که ایشون در تماسی که با بنده داشتن این تستها رو مطرح کردند وخیلی دودل بودم که بعضی از این تستها درسته و بعضی غلط
در نهایت به این شکل نتیجه گرفتم که مورد نقره درسته و بودن بار سکه رو تایید کردم اما طلا و مس رو کاذب دونستم.
وزن برای طلا اصلا درست نبود و همچنین مس. همین برام کافی بود که اونارو رد کنم. از طرفی حجم و عمق هم درست به نظر میومد و با توجه به مگنت و وزن نقره ، نقره رو تایید کردم.
خداروشکر نتیجه بسیار درستی از آب دراومد. هر چند که ارزش بالایی نداره اما کار و نتیجه ش بسیار با ارزشه.

بار دو خمره پلمپ از سکه های نقره قباد ساسانی هست و تعداد سکه ها هم حدودا 900تایی میشه.
اینم دو عکس از یه نمونه سکه که در حفاری بدست اومده.
@};- @};- @};-

با سلام خدمت استاد کانی عزیز
باتوجه به حجم 4×4 در عمق 7 متری چطور حفره نزده ؟یا بقول شما ضعیف زده .
ضمنا میشه جائی حجم بالا داشته باشیم ولی حفره نباشه؟ یا اینکه مثلا سکه ها اون زیر پهن بوده و این حجم بدست آمده. :D

شنبه 21 دی1392 - 2:24pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
يكي از دوستان گل سايت يه انتني زده و ديشب تجربه اش رو برام فرستاد.
اين تجربه رو قرار ميدم چون حاوي نكات خوبي هستش
من دیشب باردیاب یه جایی رو گرفتم که نتایج رو همینجا براتون اعلام میکنم
حدود ساعت8 شب شروع به ردیابی کردم
با گلد 1--2--3 یه هدفی رو گرفت ولی گلد 4--5 هیچ عکس العملی نداشت وزن رو از 200 گرم شروع کردم وبیشتر از 4 کیلو جواب نداد
با نقره 1 نیم متر مونده به اونجا رو گرفت ولی نقره 2 هیچ عکس العملی نداشت وزن هم از گرم200 شروع شد بیشتر از 1کیلو جواب نداد
مگنت 1--2 از w:4 شروع کردم بیشتر از w:20 دیگه جواب نداد
روی حفره جواب نداد
روی برنز جواب نداد
روی کوپر (مس) جواب نداد
روی برس 30سانت مونده به اونجارو گرفت وزن از 200 گرم شروع کردم بیشتر از 800 گرم جواب نداد
در همه موارد ولوم قدرت روی 10 بود و فاین okتنظیم شده بود
روی فرکانس آزاد 79.35همونجا رو گرفت وزن از 200 گرم شروع شد بیشتر از 3.5 کیلو جواب نداد
در عمق گیری هم متراژ 1.80 سانت رو برامون داد
در همه موارد اول آنتن مخالف حرکت میکرد بعد از 3 ثانیه آنتن دوم که نزدیک به هدف بود حرکت میکرد
ردیابی از سه جهت برام امکان داشت که در همه سه جهت نتایج یکی بود
بعد از این دستگاه همونجا رو با دستگاه توماسی ردیابی کردیم که فقط روی نقره (فرکانس 4.700 ) همونجا رو گرفت بقیه موارد جواب نداد
بعد از اینها بادستگاه کلون پی ای همونجا رو برامون بوق زد
بعد از کلون پی آی با پی آی ام 2 همونجا رو برامون بوق زد ولی هم با ارزش جواب میداد وهم بی ارزش
بعد از اینها شروع به حفاری کردیم زمین نرم بود وکاملا راه میداد
ولی در کمال نا باوری توی 2 متر یک کوزه که از وسط نصف شده بود بیرون آمد که ضخامتش 4 سانت میشد در موقع حفاری زغال وگچ نیز چندین مورد دیده شد ولی بعد آن دیگه زمین راه نداد و کاملا سفت شد
بعد از آن که کوزه شکسته رو بیرون آوردیم ردیاب تو هیچ کدوم از موارد بالا عکس العملی نشون نداد (حتی اون کوزه شکسته ) ولی ردیاب توماسی اون کوزه شکسته رو نقره میزد
دستگاه کلون پی ای دیگه بوق نمیزد ولی پی آی ام 2 رو همون سفال و خاکی که بیرون اومده بود بوق میزد
راستی اینم بگم که وقتی یک متر کنده بودیم دوباره ردیاب زدیم همون نتاج رو داشت ولی وزن روی 2 کیلو آمده بود
وزن اون سفال هم چیزی در حدود 2 کیلو یا 2.5 کیلو میشد
در موقع کندن هم از زمین بوی مدفوع بیرون میزد همراه با بخار حالا نمیدونم اون بخار مربوط به گاز تولید شده آمونیاک توسط اون سفال بود یا سردی هوا

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 21 دی1392 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظرم همون وزنایه تنی فقط احتماله بودنه جنس است .

شنبه 21 دی1392 - 3:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه دوستان
يكي از دوستان گل سايت يه انتني زده و ديشب تجربه اش رو برام فرستاد.
اين تجربه رو قرار ميدم چون حاوي نكات خوبي هستش
من دیشب باردیاب یه جایی رو گرفتم که نتایج رو همینجا براتون اعلام میکنم
حدود ساعت8 شب شروع به ردیابی کردم
با گلد 1--2--3 یه هدفی رو گرفت ولی گلد 4--5 هیچ عکس العملی نداشت وزن رو از 200 گرم شروع کردم وبیشتر از 4 کیلو جواب نداد
با نقره 1 نیم متر مونده به اونجا رو گرفت ولی نقره 2 هیچ عکس العملی نداشت وزن هم از گرم200 شروع شد بیشتر از 1کیلو جواب نداد
مگنت 1--2 از w:4 شروع کردم بیشتر از w:20 دیگه جواب نداد
روی حفره جواب نداد
روی برنز جواب نداد
روی کوپر (مس) جواب نداد
روی برس 30سانت مونده به اونجارو گرفت وزن از 200 گرم شروع کردم بیشتر از 800 گرم جواب نداد
در همه موارد ولوم قدرت روی 10 بود و فاین okتنظیم شده بود
روی فرکانس آزاد 79.35همونجا رو گرفت وزن از 200 گرم شروع شد بیشتر از 3.5 کیلو جواب نداد
در عمق گیری هم متراژ 1.80 سانت رو برامون داد
در همه موارد اول آنتن مخالف حرکت میکرد بعد از 3 ثانیه آنتن دوم که نزدیک به هدف بود حرکت میکرد
ردیابی از سه جهت برام امکان داشت که در همه سه جهت نتایج یکی بود
بعد از این دستگاه همونجا رو با دستگاه توماسی ردیابی کردیم که فقط روی نقره (فرکانس 4.700 ) همونجا رو گرفت بقیه موارد جواب نداد
بعد از اینها بادستگاه کلون پی ای همونجا رو برامون بوق زد
بعد از کلون پی آی با پی آی ام 2 همونجا رو برامون بوق زد ولی هم با ارزش جواب میداد وهم بی ارزش
بعد از اینها شروع به حفاری کردیم زمین نرم بود وکاملا راه میداد
ولی در کمال نا باوری توی 2 متر یک کوزه که از وسط نصف شده بود بیرون آمد که ضخامتش 4 سانت میشد در موقع حفاری زغال وگچ نیز چندین مورد دیده شد ولی بعد آن دیگه زمین راه نداد و کاملا سفت شد
بعد از آن که کوزه شکسته رو بیرون آوردیم ردیاب تو هیچ کدوم از موارد بالا عکس العملی نشون نداد (حتی اون کوزه شکسته ) ولی ردیاب توماسی اون کوزه شکسته رو نقره میزد
دستگاه کلون پی ای دیگه بوق نمیزد ولی پی آی ام 2 رو همون سفال و خاکی که بیرون اومده بود بوق میزد
راستی اینم بگم که وقتی یک متر کنده بودیم دوباره ردیاب زدیم همون نتاج رو داشت ولی وزن روی 2 کیلو آمده بود
وزن اون سفال هم چیزی در حدود 2 کیلو یا 2.5 کیلو میشد
در موقع کندن هم از زمین بوی مدفوع بیرون میزد همراه با بخار حالا نمیدونم اون بخار مربوط به گاز تولید شده آمونیاک توسط اون سفال بود یا سردی هوا

استاد حمزه به احتمال زیاد همون کوزه حاوی نقره بوده و بعد از گذشت زمان نقره اکسید شده و رطوبت هم باعث شده که توی خاک پحش بشه.....ولی من یکبار از توی زمین کشاورزی یه کوزه پیدا کردم که توش گرد سفید بود که فکر کنم نقره بود

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 21 دی1392 - 4:26pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
مهدیار حسینی نوشته است:
Kani نوشته است:
سلامی دوباره خدمت دوستان کاوشگر
خوشحالم از اینکه یه خبر خوب رو اعلام کنم و از اینکه دوست عزیز بنده اجازه دادند تا نتایج تستهای ردیاب و نتایج حفاری رو خدمت شما ارائه بدم تشکر میکنم.
زیاد وارد بحثهای حاشیه نمیشم فقط بعضی دوستان اومدن و بعضی مطالب نادرست رو اعلام کردند که امیدوارم
شما دوستان عزیز با این پست تا حد بسیار زیادی براتون روشن بشه این مطالب.
جایی کار شده که نه نسخه ای و نه سندی وجود داشته. یه تپه بوده که نتایج زیر رو به دنبال داشته است.

طلا:
با همه گولدها و با فرکانسهای آزاد وزن طلا شده 6.3 تن.
نقره:
با نقره 2 و فرکانس 86.15 و 38.96 وزن شده 2 تن.
فرکانس 99.02 هم زده شده اما بسیار ضعیف که نمیشه به حساب آورد.
مس:
با فرکانسهای آزاد و مود مس وزن شده 3 تن.
حفره:
حفره اصلا نزده یا بسیار ضعیف!!!
مگنت:
80
حجم:
4 در 4
عمق:
7 متر
...........................................
از فاصله صدمتری و از فاصله نزدیک وزن همان بوده است.
..........................................

نتیجه حفاری با دو ساعت کار با لودر:
ابتدا به عوامل خطا بپردازم که ایشون در تماسی که با بنده داشتن این تستها رو مطرح کردند وخیلی دودل بودم که بعضی از این تستها درسته و بعضی غلط
در نهایت به این شکل نتیجه گرفتم که مورد نقره درسته و بودن بار سکه رو تایید کردم اما طلا و مس رو کاذب دونستم.
وزن برای طلا اصلا درست نبود و همچنین مس. همین برام کافی بود که اونارو رد کنم. از طرفی حجم و عمق هم درست به نظر میومد و با توجه به مگنت و وزن نقره ، نقره رو تایید کردم.
خداروشکر نتیجه بسیار درستی از آب دراومد. هر چند که ارزش بالایی نداره اما کار و نتیجه ش بسیار با ارزشه.

بار دو خمره پلمپ از سکه های نقره قباد ساسانی هست و تعداد سکه ها هم حدودا 900تایی میشه.
اینم دو عکس از یه نمونه سکه که در حفاری بدست اومده.
@};- @};- @};-

با سلام خدمت استاد کانی عزیز
باتوجه به حجم 4×4 در عمق 7 متری چطور حفره نزده ؟یا بقول شما ضعیف زده .
ضمنا میشه جائی حجم بالا داشته باشیم ولی حفره نباشه؟ یا اینکه مثلا سکه ها اون زیر پهن بوده و این حجم بدست آمده. :D

جناب حسینی اگر دقت بفرمایید خود استاد کانی اونجا نبوده و تست نزده و فقط راهنمایی کردند
در ضمن در طول تاریخ 1500 تا 1600 سالی که این سکه ها دارند شما میزان خاکی که روی این تپه اومده حساب کنید
اقوام دیگری که اونجا زندگی کرده و لایه های خاک افزایش یافته
بعد میزان خاکی که خود دفن کننده های خمره ها رو حساب کنید
بله امکان داره جای بدون خلا باشه و خمره های کوچیک هم باشه چون حد بار کم بوده و اون حفره ضعیف هم فقط تفاوت میدان خاک و خمره پر بوده
با تشکر از اساتید محترم کانی,حمزه,جاوید و...... که با تلاشو راهنمایی هاشون بچه ها رو به نتیجه درست هدایت میکنند.

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

شنبه 21 دی1392 - 4:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 , 210 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure