انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 7:02am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مهرداد عزیز آیا شما از ویندوز 98 استفاده میکنین؟ با ویندوز دیگه به این راحتی نمیشه با پورت سریال ارتباط برقرار کرد! ولی اگر ویندوز 98 باشه هیچ نیازی به دستکاری در مدار هم نیست. به همون شکلی که توضیح داده شده وصل کنین باید جواب بده.

یکشنبه 22 دی1392 - 3:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
سلام من كارهاي گفته شده دوستان رو انجام دادم كريستال رو عوض كردم اتصالات ال سي دي رو چك كردم مشكلي نداشت ميكرو رو هم آقا مرتضي زحمت پروگرامش رو كشيد ولي باز روي ال سيدي مربع مياد عكسش رو ضميمه كردم ناگفته نمونه به مدار هيچ دكمه و سلكتوري وصل نكردم

سلام آقا حميد اگر امكان داره كمك من هم كنيد نميدون چي شده راه نميافته ؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 22 دی1392 - 9:08am
آواتار کاربر

با عرض سلام آقا حميد من از ویندوز xp استفاده میکنم
سپاس

اگر خاموش باشي تا ديگران به سخنت آرند ، بهتر که سخن گوئي و خاموشت کنند.
سقراط
هرگاه خداوند بخواهد كسي را خوار گرداند ، او را از علم و دانش بي بهره مي سازد.
امام علي (ع)

آخرین بار توسط mehrdadt6 در یکشنبه 22 دی1392 - 11:28am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 22 دی1392 - 11:17am
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام من كارهاي گفته شده دوستان رو انجام دادم كريستال رو عوض كردم اتصالات ال سي دي رو چك كردم مشكلي نداشت ميكرو رو هم آقا مرتضي زحمت پروگرامش رو كشيد ولي باز روي ال سيدي مربع مياد عكسش رو ضميمه كردم ناگفته نمونه به مدار هيچ دكمه و سلكتوري وصل نكردم

سلام دوست عزيز شما عکس مدار و عکس پشت فیبر رو هم می ذاشتی تا آن را پیگیری کنیم

اگر خاموش باشي تا ديگران به سخنت آرند ، بهتر که سخن گوئي و خاموشت کنند.
سقراط
هرگاه خداوند بخواهد كسي را خوار گرداند ، او را از علم و دانش بي بهره مي سازد.
امام علي (ع)

یکشنبه 22 دی1392 - 11:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان و مهندس حمید عزیز و آقا مجتبی و سایر اساتید
دستگاه من آماده تست هستش
فقط یه راهنمایی میخواستم: بعد از کاشتن پروبها باید کلید تست رو روشن کنم و بعد از تنظیم سطر و ستون دکمه ذخیره رو بزنم بعد دوباره کاشت پراب و تنظیم مجدد سطر و ستون و بعد دوباره کلید ذخیره تا الا آخر .درسته؟ اگر اشتباه استباط کردم ممنون میشم راهنمایی کنید.یا حق

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

یکشنبه 22 دی1392 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mehrdadt6 نوشته است:
nader76 نوشته است:
سلام به تمامی دوستان که این مدار رو ساختن
حتما این تغییرات رو ایجاد کنن اگه میخوان از نرم افزار استفاده کنن

برای استفاده برنامه باید تغییراتی در PCB ایجاد کنید; تغییرات به عبارت زیر هستند.

1.قطع (0V) از پایه 13 آیسی 7 .

2.اتصال پایه 13 آیسی 7 به پین های 9و3 SK3 .

3.اتصال پایه12 آیسی 7 به پایه 18 آیسی 5 .

این تغییرات باعث اجازه PIC برای انتقال میشود .

سلام
من کاری هم که شما گفتید انجام دادم باز ارور میده

سلام مهندس حمید عزیز در باره قسمت تصویری آیا موارد بالا تاثیر داره و اینکه این دوستمون nader76 که ذستگاهو آماده خریدن فروشنده بهش گفته که 2.5برابر فاصله پرابها عمق رو نشون میده آیا درسته و یه سوال دیگه یکی از دوستان سوالی کردن ذرباره افزایش ولتاژ خروجی آیا تاثیری در قدرت مدار دارد با تشکر

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 22 دی1392 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

alirezaii21 عزیز البته بنده روی این مدار کار نکردم و دوستانی که کار کردن بهتر میتونن نظر بدن. اما اون چیزی که من میدونم این هست که اتصال این مدار به کامپیوتر الزاما نیاز به تغییر مداری نداره! در مورد اون دوستمون هم مشخص نشد ایشون درست گفتن یا نه. متاسفانه بعضی از دوستان بصورت مقطعی تشریف میارن در انجمن مطالب خاصی رو مطرح میکنن که توجه دیگران رو هم جلب میکنه ولی دیگه به یکباره ناپدید میشن که این خیلی جای حرف و حدیث داره!!!
در خصوص فاصله پرابها هم دوستان مطالبی رو فرمودن و باید در اپراتوری عملی مشخص تر بشه. وگرنه بنده نظری ندارم.
قدرت خروجی یا در واقع ولتاژ پالس 137 هرتز طبیعتا با قدرت عمق زنی ارتباط داره. ولی وقتی کسی نرفته درست تست بگیره و ببینه همین مداری که جواب میده تا چقدر عمق رو واقعا میزنه ؛ دیگه مساله افزایش قدرتش بنظر من معنی پیدا نمیکنه! :D

دوشنبه 22 دی1392 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehrdadt6 نوشته است:
amir1377 نوشته است:
amir1377 نوشته است:

سلام دوست عزيز شما عکس مدار و عکس پشت فیبر رو هم می ذاشتی تا آن را پیگیری کنیم

سلام از روي مدار عكس ميگيرم از پشت مدار قسمت فيبرش ميزارم

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 23 دی1392 - 9:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
alirezaii21 عزیز البته بنده روی این مدار کار نکردم و دوستانی که کار کردن بهتر میتونن نظر بدن. اما اون چیزی که من میدونم این هست که اتصال این مدار به کامپیوتر الزاما نیاز به تغییر مداری نداره! در مورد اون دوستمون هم مشخص نشد ایشون درست گفتن یا نه. متاسفانه بعضی از دوستان بصورت مقطعی تشریف میارن در انجمن مطالب خاصی رو مطرح میکنن که توجه دیگران رو هم جلب میکنه ولی دیگه به یکباره ناپدید میشن که این خیلی جای حرف و حدیث داره!!!
در خصوص فاصله پرابها هم دوستان مطالبی رو فرمودن و باید در اپراتوری عملی مشخص تر بشه. وگرنه بنده نظری ندارم.
قدرت خروجی یا در واقع ولتاژ پالس 137 هرتز طبیعتا با قدرت عمق زنی ارتباط داره. ولی وقتی کسی نرفته درست تست بگیره و ببینه همین مداری که جواب میده تا چقدر عمق رو واقعا میزنه ؛ دیگه مساله افزایش قدرتش بنظر من معنی پیدا نمیکنه! :D

سلام مهندس مرسی من بعد امتحانات تست میکنم و نتایجو اعلام میکنم

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 23 دی1392 - 9:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

abasazad نوشته است:
سلام بر دوستان و مهندس حمید عزیز و آقا مجتبی و سایر اساتید
دستگاه من آماده تست هستش
فقط یه راهنمایی میخواستم: بعد از کاشتن پروبها باید کلید تست رو روشن کنم و بعد از تنظیم سطر و ستون دکمه ذخیره رو بزنم بعد دوباره کاشت پراب و تنظیم مجدد سطر و ستون و بعد دوباره کلید ذخیره تا الا آخر .درسته؟ اگر اشتباه استباط کردم ممنون میشم راهنمایی کنید.یا حق

مهندس حمید عزیز اگر به ابهام من جواب داده بشه تست رو شروع میکنم و نتیجه رو خدمتتون عرض میکنم.

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

دوشنبه 23 دی1392 - 2:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure