انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 3:51am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس کم کم راه می افتیم دیگه .فعلا داریم موتور رو گرم میکنیم .راه بیفتیم 180 تا کمتر نمیریم !! :))
ممنون بابت جوابتون @};-

the trouble is , you think you have time

شنبه 21 دی1392 - 4:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من يه توباکس بدون تغييرات ساختم ولي کار نميکه بلندگوش قيز قيز ميکنه هيچ جوره بوق نميزنه عقربه ميتر ميره آخر وقتي کويل ۱ خم ميکنم عقربه مياد عقب تا ۰ ميشه هيچ فلزي سنس نميکنه.t1 t2 ic741 shield4v همشون درستن سيم /۵۵ هستش که ۶۸ دور پچيدم لطفا راهنمايم کنيد خيلي خسته شدم ~X( ~X( ~X(

شنبه 21 دی1392 - 5:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معراج نوشته است:
سلام دوستان من یه جایی رو 2 سال پیش 1 متر ونیم کندم و داخلش 2 تا باند خربزه ای چال کردم برای تست دستگاه پین پوینتر که اونو فروختم . امروز دستگاه توباکس رو بردم و اونجا تست کردم . وقتی که به سمت نقطه مورد نظر میرفتم 1 متر و نیم مونده بود بهش برسم دستگاه بوق میزد از 4 طرف هم اینطوری بود . وقتی روی هدف میرفتم دستگاه بوق نمیزد کسی علتش رو میدونه . مرسی .

سلام .احتمال 90 در صد از هماهنگ نبودن اسکلت هست .یعنی ممکنه لوپ جلو رو به بالا باشه و این باعث میشه محل زاویه سنس فلز کمی تغییر کنه (و رو به جلو سنس کنه ) احتمالا برد هم در این حالت بسیار پایین میاد. همین طور ناهماهنگی عمودی و افقی بین لوپ ها باعث میشه مثلا یه فلز رو از چپ یا راست سنس کنه.نکته مهم اینه که فقط نال شدن لوپ مهم نیست بلکه تو چه زاویه ای نسبت به هم نال شدن مهمه.

شما یک فلز رو روی زمین بگذار و امتحان کن اگر روی زمین هم از جلو سنس میکنه زاویه لوپ جلو رو تغییر بده و اگر قابل تغییر نیست رو کشوی لوپ عقب کار کن تا فلز رو زیر تست کنه .البته در همون محل فلز مدفون اگر تست کنی بهتر نتیجه میگیری.

یکشنبه 22 دی1392 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام پویا جان مرسی از توضیحاتتون . فاصله 2 تا لوپها از هم 75 سانته شاید اگه 90 سانت باشه بهتره . نظرت چیه .

...جواب ابلهان خاموشیست....

دوشنبه 23 دی1392 - 1:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید دستگاه من تا حالا 4 بار ترانزیستور 1 و 2 سوزونده همه چیزو چک کردم اتصالی نداره و ولتازمبدل هم 18 ولته .خیلی سریع این 2 ترانزیستور داغ میکنه مشکل ار کجا میتونه باشه اقا حمید .ایا این طبیعه .تو رو دا جواب بدین.

دوشنبه 23 دی1392 - 4:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.چند تا سوال (احتمالا مبتدیانه ) دارم . اگه امکانش هست جواب بدین.
ایشالا که زودتر از این مبتدی بودن در بیام شما هم از دست سوالهای آماتورم خلاص بشین (الهی آمین)

1-خازن c14 یک میکرو فاراد حتما باید پلاریته داشته باشه یا میتونم از خازن ام کا تی استفاده کنم ؟
2-خازنهایی که تو رنج پیکو فاراد هستن ام کا تی ندارن.بجاش بهتره از چه نوع خازنی استفاده کنم ؟ ااز خازن عدسی تو رنج پیکو میشه استفاده کرد ؟
3-اون دوتا جامپر j1 و j2 برای چیه ؟ یعنی باید اون دو نقطه رو با سیم به هم وصل کنیم ؟ اگه اینطوره چرا همون اول تو pcb به هم وصل نشدن ؟
4-دیود 1N60 سر مثبتش کدوم طرفه ؟ اون طرفی که دو تا مشکی داره یا طرف قرمزش ؟ دیودهای 1N4001 و زنر 7.5 و 4148 چطوره (ببخشید که اصلن از دیود سر در نمیارم .میترسم سر و ته جا بزنم )
5-رو بعضی خازنهای ام کا تی مثلا نوشته :0.047 , این واحدش چیه.طرز خوندنش با خازنهای معمولی فرق میکنه ؟ ( رو خازنهای معمولی پیکو فاراده اما سر از کار این در نمیارم چون روش نوشته 0.047 و تو فاکتور نوشته 47 نانو)
6-فرض دو تا خازن داریم 100 میکرو 10 ولت و 100 میکرو 16 ولت .نمیشه برای هر دو تا خازن 16 ولت گذاشت ؟ یا نه 10 ولت باید سرجای خودش باشه 16 ولت هم سر جای خودش

ببخشید که سوالات مبتدیانه زیاد میپرسم.اینا بخاطر نداشتن تجربه ست دیگه .شرمنده :ymblushing: :((

دوشنبه 23 دی1392 - 4:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
J113-Photo.jpg
طرز اتصال پایه های PN4393 چطوره ؟ آیا دقیقا مثل j113 هست ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 23 دی1392 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال دیگه ! طرز قرار دادن آی سی ؟ فرقی نمیکنه نوشته هاش به سمت چپ باشه یا راست ؟ یعنی جای پایه ها عوض نمیشه اگه سر و ته بذاریم ؟ ( با این سوالم ثابت کردم آخر الکترونیکم دیگه !! ؟ )

یه مساله دیگه . اینا چیه بچه ها زیر آی سی هاشون گذاشتن . یه چیزی مثل پایه برای هر آی سی ؟؟ چی هستش و برای چیه ؟

آخرین بار توسط saeednew در دوشنبه 23 دی1392 - 7:02pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 23 دی1392 - 6:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
این مبدل رو باید از کجا دانلود کنم؟
میشه راهنمایی کنید؟

دوشنبه 23 دی1392 - 6:36pm
مدیر کل
مدیر کل

talar نوشته است:
سلام اقا حمید دستگاه من تا حالا 4 بار ترانزیستور 1 و 2 سوزونده همه چیزو چک کردم اتصالی نداره و ولتازمبدل هم 18 ولته .خیلی سریع این 2 ترانزیستور داغ میکنه مشکل ار کجا میتونه باشه اقا حمید .ایا این طبیعه .تو رو دا جواب بدین.

دوست من داغ کردن این دو ترانزیستور میتونه از وصل نبودن لوپ فرستنده یا زیاد بودن ولتاژ مبدل باشه. شما اگر از مبدل استفاده کردین بنظر من بهتره از 18 ولت بیشتر استفاده نکنین. مدار اطراف این دو ترانزیستور رو هم بررسی کنین که سالم باشه و مقادیر قطعات هم درست باشن.

دوشنبه 23 دی1392 - 10:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure