انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 6:32pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مجتبی جان خسته نباشین. در تجربه شما چند نکته و اشکال بنظر من وجود داره که عرض میکنم و امیدوارم سایر دوستان هم دقت کنن.
یکی اینکه مگنت 90 دیگه برای دفینه به نظر من نمیتونه عادی باشه! فراموش نکنین عدد 90 ده برابر 80 و 80 هم 10 برابر 70 هست! تفاوت وزنی و قدرتشون خیلی بیشتر از چند درجه عددی هست که روی صفحه ملاحظه میکنید. چون بین اعداد نسبت خطی وجود نداره. مقدار 90 هم دیگه حداکثر ممکن و معمولا به منزله خطاست. اگر هم در جایی چنین مگنتی واقعا وجود داشته باشه که نشانه یک نقطه دارای مغناطیس بسیار قوی هست ؛ دیگه در فاصله نزدیک به اون نقطه اصلا هیچ ردیاب فرکانسی عملکرد درستی نخواهد داشت و شما حتما باید از شعاع دور تر نقطه رو مورد بررسی قرار بدین. این خیلی مهم هست که شما تا حدی از هدف فاصله بگیرین که آنتن خالی و با دستگاه خاموش هیچ سنس مشخصی نداشته باشین. وقتی دستگاه رو روشن کردین اگر چیزی سنس کرد اونوقت میشه گفت درسته.
در خصوص وزن هم شما ظاهرا برعکس فرمودین! اگر هم از وزن کم شروع کنین هدف همینجور سنس میشه تا وقتی که به وزنی برسین که دیگه از وزن هدف بیشتر باشه و اونوقت دیگه سنس نمیشه! بارها عرض کردم وزنی که روی صفحه ملاحظه میکنین به این مفهوم هست که اهداف سنگین تر از اون وزن توسط ردیاب قابل سنس هست و اهداف سبک تر قابل سنس نیست! روی این جمله فکر کنین متوجه سیستم میشین. مثلا 200 گرم فلز رو شما باید روی درجه وزنی 100 گرم روی دستگاه بتونین سنس داشته باشین ولی دیگه روی 400 گرم نمیتونین سنس بکنین. در عین حال وزنگیری از وزن کمتر به سمت بیشتر کار درستی نیست و توام با خطا خواهد بود. چرا که تاثیر فرکانس وزن پایینتری که شما قبلا تنظیم کردین تا مدت کوتاهی روی هدف باقی میمونه و اگر وزن دستگاه رو بلافاصله بالا ببرین این احتمال هست که آنتنها کماکان هدف رو با فرکانس وزنی قبلی سنس بکنن. این مساله هم فقط وقتی میتونه پیش بیاد که از وزن کم به سمت زیاد حرکت بکنین. چون سیستم فرکانسی روی وزنهای پایین تر قویتر هست تا بتونه فلز سبک تر رو هم سنس بکنه. پس پیشنهاد من این هست اگر هدفی رو سنس کردین برای پیدا کردن وزن خیلی بهتره ردیاب رو ابتدا روی حداکثر وزن بذارین و سپس به مدت حداقل 3 دقیقه خاموش کنین. بعد از روشن کردن روی فرکانس مورد نظر بذارین و این بار از وزن بالا به سمت پایین تست خودتون رو انجام بدین تا ببینین روی چه وزنی شروع به سنس میکنه. اون وزن رو بعنوان تخمین وزن هدف میتونین در نظر بگیرین. برای سرعت عمل بیشتر میتونین چند درجه به چند درجه کم کنین که سریع تر به نتیجه برسین. این اشکالی نداره. ولی اگر پس از روشن کردن از همون W:90 احساس کردین سنس وجود داره ؛ به احتمال قریب به یقین خطاست! در این صورت برای اطمینان بیشتر باید از هدف به اندازه کافی مثلا 50 متر دور بشین و مجدد بررسی کنین. اگر هم وزن تخمینی از فاصله دور تا نزدیک تغییر خیلی زیاد داشت ؛ باز هم احتمال قریب به یقین خطاست!
فراموش نکنین بسیاری از خطاهای ردیابی به آنتن زنی بستگی داره. بعنوان یک فرمول کلی عرض کنم ؛ هر وقت شما جایی رو زدین و حفاری کردین عامل خطا رو پیدا کردین ؛ این یعنی ردیاب واقعا چیزی رو زده ولی هدف خطا بوده و باید راههایی رو پیدا کرد که اینطور خطاها کمتر پیش بیاد. اما اگر جایی رو زدین ولی هیچی پیدا نکردین شک نکنین اشکال در انتن زنی شما بوده و باید با تمرین و تفکر بیشتر علتش رو پیدا کنین.

سه شنبه 24 دی1392 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
کاش امکانش بود همگی از خاکی که هنگام خوردن به خطا درمیاد هم عکس مینداختند.
من یک احتمالی میدم :احتمالا در زمانهای دور فلزی اونجا دفن شده(حالا نه طلا)ولی نقره محتملتره و بعد از گذشت زمان اکسید شده و پودر شده.البته اگر عامل خطا پیدا نشد.

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 24 دی1392 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
ممنون مهندس راستش رو بخوای من تازه متوجه این وزنگیری از وزن زیاد به وزن کم شدم همیشه ولوم وزن رو از کم به زیاد میرفتم از توجه شما خیلی سپاس گذارم

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

سه شنبه 24 دی1392 - 9:16pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مجتبی جان خسته نباشین. در تجربه شما چند نکته و اشکال بنظر من وجود داره که عرض میکنم و امیدوارم سایر دوستان هم دقت کنن.
یکی اینکه مگنت 90 دیگه برای دفینه به نظر من نمیتونه عادی باشه! فراموش نکنین عدد 90 ده برابر 80 و 80 هم 10 برابر 70 هست! تفاوت وزنی و قدرتشون خیلی بیشتر از چند درجه عددی هست که روی صفحه ملاحظه میکنید. چون بین اعداد نسبت خطی وجود نداره. مقدار 90 هم دیگه حداکثر ممکن و معمولا به منزله خطاست. اگر هم در جایی چنین مگنتی واقعا وجود داشته باشه که نشانه یک نقطه دارای مغناطیس بسیار قوی هست ؛ دیگه در فاصله نزدیک به اون نقطه اصلا هیچ ردیاب فرکانسی عملکرد درستی نخواهد داشت و شما حتما باید از شعاع دور تر نقطه رو مورد بررسی قرار بدین. این خیلی مهم هست که شما تا حدی از هدف فاصله بگیرین که آنتن خالی و با دستگاه خاموش هیچ سنس مشخصی نداشته باشین. وقتی دستگاه رو روشن کردین اگر چیزی سنس کرد اونوقت میشه گفت درسته.
در خصوص وزن هم شما ظاهرا برعکس فرمودین! اگر هم از وزن کم شروع کنین هدف همینجور سنس میشه تا وقتی که به وزنی برسین که دیگه از وزن هدف بیشتر باشه و اونوقت دیگه سنس نمیشه! بارها عرض کردم وزنی که روی صفحه ملاحظه میکنین به این مفهوم هست که اهداف سنگین تر از اون وزن توسط ردیاب قابل سنس هست و اهداف سبک تر قابل سنس نیست! روی این جمله فکر کنین متوجه سیستم میشین. مثلا 200 گرم فلز رو شما باید روی درجه وزنی 100 گرم روی دستگاه بتونین سنس داشته باشین ولی دیگه روی 400 گرم نمیتونین سنس بکنین. در عین حال وزنگیری از وزن کمتر به سمت بیشتر کار درستی نیست و توام با خطا خواهد بود. چرا که تاثیر فرکانس وزن پایینتری که شما قبلا تنظیم کردین تا مدت کوتاهی روی هدف باقی میمونه و اگر وزن دستگاه رو بلافاصله بالا ببرین این احتمال هست که آنتنها کماکان هدف رو با فرکانس وزنی قبلی سنس بکنن. این مساله هم فقط وقتی میتونه پیش بیاد که از وزن کم به سمت زیاد حرکت بکنین. چون سیستم فرکانسی روی وزنهای پایین تر قویتر هست تا بتونه فلز سبک تر رو هم سنس بکنه. پس پیشنهاد من این هست اگر هدفی رو سنس کردین برای پیدا کردن وزن خیلی بهتره ردیاب رو ابتدا روی حداکثر وزن بذارین و سپس به مدت حداقل 3 دقیقه خاموش کنین. بعد از روشن کردن روی فرکانس مورد نظر بذارین و این بار از وزن بالا به سمت پایین تست خودتون رو انجام بدین تا ببینین روی چه وزنی شروع به سنس میکنه. اون وزن رو بعنوان تخمین وزن هدف میتونین در نظر بگیرین. برای سرعت عمل بیشتر میتونین چند درجه به چند درجه کم کنین که سریع تر به نتیجه برسین. این اشکالی نداره. ولی اگر پس از روشن کردن از همون W:90 احساس کردین سنس وجود داره ؛ به احتمال قریب به یقین خطاست! در این صورت برای اطمینان بیشتر باید از هدف به اندازه کافی مثلا 50 متر دور بشین و مجدد بررسی کنین. اگر هم وزن تخمینی از فاصله دور تا نزدیک تغییر خیلی زیاد داشت ؛ باز هم احتمال قریب به یقین خطاست!
فراموش نکنین بسیاری از خطاهای ردیابی به آنتن زنی بستگی داره. بعنوان یک فرمول کلی عرض کنم ؛ هر وقت شما جایی رو زدین و حفاری کردین عامل خطا رو پیدا کردین ؛ این یعنی ردیاب واقعا چیزی رو زده ولی هدف خطا بوده و باید راههایی رو پیدا کرد که اینطور خطاها کمتر پیش بیاد. اما اگر جایی رو زدین ولی هیچی پیدا نکردین شک نکنین اشکال در انتن زنی شما بوده و باید با تمرین و تفکر بیشتر علتش رو پیدا کنین.

سلام
هر چند من با سنس از پایین به بالا مشکلی ندارم اما از دوستانی که خطا میزنند میخوام به این نکاتی که مهندس حمید فرمودند
توجه کنند و برای بدست آوردن وزن از وزنهای بالا شروع کنید پایین بیایید تا هدفی سنس بشه. اون وزن رو داشته باشید و بقیه تستها رو هم انجام بدید مخصوصا تست فاصله.

سه شنبه 24 دی1392 - 10:34pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنمmani1063 عزیز.
کانی عزیز خدمت شما عرض کنم بنده هم حداقل در تست هیچ مشکلی با تغییر وزن از کم به زیاد ندارم! اما در واقعیت و بخصوص اگر از هدف فاصله بیشتری داشته باشیم این مساله اهمیت پیدا میکنه. وانگهی اگر شرایطی وجود داشته باشه که نیاز به خاموشی چند دقیقه ای بین تستها ضروری بنظر برسه ؛ مطمئن باشین در مورد وزنگیری هم حتما لازم هست از وزن بالا به سمت پایین اقدام به تست بشه.

نکته دیگری هم در مورد عمق بنظرم میرسه که عرض میکنم.
شما وقتی عمقگیری میکنین ؛ اگر هدف دفینه واقعی و دارای مگنت باشه حتما باید عمقی که روی وزن 0 بدست میارین حدود نیم الی 1 متر کمتر از عمقی باشه که روی وزن بالاتر بدست میاد! این هم به علت هاله مغناطیسی و ذرات اطراف هدف واقعی هست که باعث میشه روی تنظیم وزن کم ؛ سطح بالای این هاله رو بعنوان عمق ملاک قرار بده. این خودش میتونه نشون بده که واقعا چیزی اونجا وجود داره. ولو اینکه حتی یک عامل خطا در اون مکان مدفون باشه! برای عمقگیری دقیق و نهایی هم بهتر هست وزن رو روی نصف وزن تخمین زده شده قرار بدین و سپس اقدام به عمقگیری کنین. مثلا اگر وزن نهایی رو 100 کیلو حساب کردین ؛ تنظیم وزن رو روی 50 کیلو قرار بدین و اقدام به عمقگیری کنین تا محاسبه عمق دقیق تر باشه.
نکته دیگه این هست که هر چقدر عمق شما بیشتر باشه برای بررسی درستی نتایج از راه دور نیاز به فاصله بیشتری هست! مثلا برای عمق 2-3 متر دور شدن 20 متر از نقطه معمولا کفایت میکنه. اما اگر عمق بالا مثلا در حد 10 متر باشه شما حتما باید در حد 50 متر از نقطه هدف دور بشین و تستها رو انجام بدین تا به نتیجه مطمئن تر و درست تری بشه رسید.

سه شنبه 24 دی1392 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برانقطه زنی هم وقتی رودهدف قیچی میشه وهدف زیرتون باشه انتن هابایدباچسبندگی زیادوسریع قیچی وحالته قفلی بگیرن بی حرکت وتودستتون لمس میشه این قفلی. اگه کندقیچی بشاواروم اروم ولقی زیادباشه خطاست وذرات تت ت ت اینم توتجارب بهش رسیدم که گفتم دوستان.

چهارشنبه 24 دی1392 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنمmani1063 عزیز.
کانی عزیز خدمت شما عرض کنم بنده هم حداقل در تست هیچ مشکلی با تغییر وزن از کم به زیاد ندارم! اما در واقعیت و بخصوص اگر از هدف فاصله بیشتری داشته باشیم این مساله اهمیت پیدا میکنه. وانگهی اگر شرایطی وجود داشته باشه که نیاز به خاموشی چند دقیقه ای بین تستها ضروری بنظر برسه ؛ مطمئن باشین در مورد وزنگیری هم حتما لازم هست از وزن بالا به سمت پایین اقدام به تست بشه.

نکته دیگری هم در مورد عمق بنظرم میرسه که عرض میکنم.
شما وقتی عمقگیری میکنین ؛ اگر هدف دفینه واقعی و دارای مگنت باشه حتما باید عمقی که روی وزن 0 بدست میارین حدود نیم الی 1 متر کمتر از عمقی باشه که روی وزن بالاتر بدست میاد! این هم به علت هاله مغناطیسی و ذرات اطراف هدف واقعی هست که باعث میشه روی تنظیم وزن کم ؛ سطح بالای این هاله رو بعنوان عمق ملاک قرار بده. این خودش میتونه نشون بده که واقعا چیزی اونجا وجود داره. ولو اینکه حتی یک عامل خطا در اون مکان مدفون باشه! برای عمقگیری دقیق و نهایی هم بهتر هست وزن رو روی نصف وزن تخمین زده شده قرار بدین و سپس اقدام به عمقگیری کنین. مثلا اگر وزن نهایی رو 100 کیلو حساب کردین ؛ تنظیم وزن رو روی 50 کیلو قرار بدین و اقدام به عمقگیری کنین تا محاسبه عمق دقیق تر باشه.
نکته دیگه این هست که هر چقدر عمق شما بیشتر باشه برای بررسی درستی نتایج از راه دور نیاز به فاصله بیشتری هست! مثلا برای عمق 2-3 متر دور شدن 20 متر از نقطه معمولا کفایت میکنه. اما اگر عمق بالا مثلا در حد 10 متر باشه شما حتما باید در حد 50 متر از نقطه هدف دور بشین و تستها رو انجام بدین تا به نتیجه مطمئن تر و درست تری بشه رسید.

مهندس این نکته واقعا هوشمندانه بود
مرسی

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 24 دی1392 - 12:51am
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
koohyar نوشته است:
سلام دوستان
امیدوارم موفق باشید
قبل گفته بودم که دارم کاتالوگ اون ردیاب رو میخونم شاید چیز بدرد بخوری توش پیدا بشه
به یه موضوعی برخوردم که لازم میدونم با شما هم در میون بزارم شاید بدرد بخوره و مفید واقع بشه.
خیلی اشاره شده که بدن هر فرد طوری ممکنه به یک فرکانس پاسخ بده و یا فرکانسهای مختلفی ممکنه برای یک فلز در افراد مختلف وجود داشته باشه که این موضوع در رابطه با اونه
این متن دقیقا نظر سازنده ردیاب ام دی اف /ال آر ال 500 هست که اینجا قرار میدم
(((ما باید سازگارترین فرکانس برای بدن شما رو پیدا کنیم. شما به 2 سکه نقره و یک متر نواری نیاز دارید. یک سکه نقره را روی زمین قرار دهید و دیگری را همراه با آنتن در دست بگیرید. پشت به سکه روی زمین بایستید. با آنتنهایی که در دست دارید در حالیکه به جلوی شما اشاره میکنند به آرامی از سکه نقره دور شوید و وقتی آنتن شما بسته میشود ؛ محل مربوط به نقطه پاشنه پای خود رو علامت بگذارید. این کار را چند بار انجام دهید تا مطمئن شوید ان محل تغییر نکرده است. فاصله سکه نقره روی زمین را تا محلی که علامتگذاری کرده اید اندازه بگیرید و فرکانس فاصله اندازه گیری شده را پیدا کنید.
فرکانس برابر است با تقسیم عدد 1100 بر روی فاصله اندازه گیری شده بر حسب متر)))
البته این روش در قالب یک مثال برای فرکانس نقره آورده شده است و شما میتوانید آنرا برای فلزات گوناگون تست کنید و مناسب ترین فرکانس را برای هر فلز بدست بیاورید
طبیعیست که فرکانسهای مختلف ممکنه برای فراد مختلف بدست بیاد و ما باید ببینیم آیا فرکانسی که برای فلز مورد نظر بدست می آوریم کارامد هست یا خیر؟
امیدوارم مفید باشه
درود

درود بر شما
کوهیار جان طبق این متنی که برای فرکانس گیری گذاشتید ما یک قطعه طلا در دست و یک نکه طلا هم روی زمین قرار دادیم تا 6 متر بعد از هدف هم قیچی نکرد حتی با لب هم قطعه طلا را گرفتیم و باز هم قیچی نکرد اما به محض این که طلا را از خودمون جدا کنیم و روی هدف رد بشیم به محضی که به هدف برسیم انتنها سریع قیچی میکنند در ضمن با انتن خالی و بدون دستگاه هم این کار را کردم. حالا ما عدد 1100 را چه چیزی کم کنیم :))

درود
جاوید جان باید به دورشدن از قطعه ادامه بدی تا وقتی که قیچی بشه
ملاک اصلا 5 متر و 6 متر نیست
ممکنه برای یکی توی 20 متر و یکی توی 30 متر و یکی هم در 2 متری قیچی بشه
بعد از اینکه مثلا در 15 متری قیچی شد ما عدد 1100 رو تقسیم بر 15 میکنیم مثلا میشه 73.33
که این عدد میشه متناسب ترین فرکانس مربوط به اون فلز بر حسب هرتز برای شخص مورد نظر
باید توجه کنیم که این عدد برای هر شخصی ممکنه با دیگری تفاوت داشته باشه
با توضیحاتی که شما دادید قطعا ممکنه حتی به فضای بالایی نیاز داشته باشیم برای تست این موضوع
خب خودم هم متاسفانه توی خونه با توجه به فضای کمی که در اختیار دارم تست این موضوع برام مقدور نیست و باید تا جمعه صبر کنم که ایشالا برم توی محیط باز و تست بگیرم
خب شاید جواب داد
باز هم درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 24 دی1392 - 1:42am

با سلام خدمت همه دوستان :D
نتیجه تست انجام شده در یک مکان به شرح زیر
1- هر 4 گلد با وزن 1.200 تن روی یک نقطه مقدار فایندر رو 0.5 تا 1 . :-B
2- گلد 5 با وزن 1 تن روی همان نقطه مقدار فایندر 1. :-B
3- مگنت فقط w70 :-B
4-حجم گیری 1.90 در 1.70 متر ( به صورت تقریبی) :-?
5- حفره رو دبلیو 6 ( 60 در 1.20 ) :-B
6- تشابو در تمامی گلدها منفی 1 تا مثبت 2 :-B
7-از فاصله 10 متری تمامی اعداد سنس شده ( جا برای فاصله بیشتر موجود نبود) [-X
8-فرکانس 20.02 و 1331.5 بر روی همان نقطه تایید بود. :-B
9- با فکری آزاد به محل مورد نظر رفته و بدون هیچ پیشینه. #:
10- عمق بار (از محل قیچی تا مکان باز شدن آنتن) 4 متر :-B
11-این تست ها از چند جهت مختلف و طی سه روز در یک هفته و در شرایط آب و هوای مختلف
نظر دوستان و جناب کانی و جناب حمزه و دوستان ارشد و جناب آقای مهندس حمید

کسانی که با ما هم فکر هستن به ما آرامش می دهند و کسانی که مخالف ما فکر می کنند به ما دانش می دهند.

چهارشنبه 24 دی1392 - 2:21am
مدیر کل
مدیر کل

atash عزیز خسته نباشین.
نتیجه تست شما کلا خوب بوده. فرکانسهای جواب داده شده خوب هستن. فاینها هم تقریبا درست هستن. وزن و مگنت و حجم هم برای یک دفینه نسبتا کوچک معقول بنظر میاد. حفره هم به نسبت عدد معقولی داره هر چند همه جا و همیشه نمیشه روی حفره حسابی باز کرد!
فقط از نظر فاصله بهتر بود شما این تستها رو از فاصله دور تر و با ولوم قدرت 10 هم بررسی میکردین و بخصوص به تفاوت در تخمین وزن هدف از دور هم دقت میکردین که اگر اختلاف زیادی نباشه میشه بیشتر روش حساب کرد.
اگر تستها روی مس و کربن هم انجام میگرفت نتیجه بیشتر قابل تحلیل بود.
عمق شما هم اینطور که فرمودین 4 متر نیست! شما باید ارتفاع انتنها که مثلا 120 سانت بوده از این 4 متر کم کنین تا عمق هدف احتمالی تا سطح زمین بدست بیاد که تقریبا 2 متر و 80 خواهد شد. با این حال سعی کنین وزن رو نصف حداکثر وزن تخمینی قرار بدین و مجدد بررسی کنین تا دقیق تر عمق واقعی رو در بیارین. روی وزن 0 هم تست کنین اگر عمق کمتری نشان داد بیشتر میشه روی این هدف حساب کرد!
ولی اینجا به نکته ای باید اشاره کنم که بسیار جالب و مثبت بوده! دوستان خواهشا به تفاوت وزن 4 گلد با شماره 5 دقت کنین! این میتونه خیلی منطقی باشه که گلد 5 بعلت فرکانس بسیار پایینی که داره نهایتا 1 درجه وزن کمتری هم نشون بده که این اتفاقا نکته مثبت و درستی هست!
در مجموع atash عزیز تست شما خوب و امیدوار کننده بوده. اگر امکان داره سایر تستها رو هم انجام بدین و نتیجه رو بگین. این عمق نهایت 3 متری هم با بعضی فلزیابها قابل تایید میتونه باشه که اگر در اختیار دارین حتما انجام بدین و در نهایت حفاری نتیجه واقعی رو مشخص خواهد کرد.

چهارشنبه 24 دی1392 - 2:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure