انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 4:08pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 214 , 215 , 216 , 217 , 218 , 219 , 220 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام کوهیار جان !
بنده جائی کار کردم که یک اتاق 6×6 در عمق 3.5 متری بود .

کانی عزیز!
بنده اوزانی که بدست آوردم با هر فرکانس دقیقا در 4 نقطه که فاصله های 10 و 25 و 50 و100 متری از هدف بود عینا تکرار شد و فقط کمی در حرکت آنتها اختلاف بود که میشد فهمید با دور شدن از هدف مثلا گلد 5 در فاصله ی 100 متری طبیعتا حرکت کند تری نسبت به فاصله ی 10 متری خواهد داشت ...

مهندس جان!
هر نوع تستی که مد نظر شما و سایر دوستان هست رو بفرمائید تا بنده انجام بدم ...
فقط الآن دارم میرم کوه و تا 3 روز دیگه نیستم ولی وقتی اومدم هر چی نوشته باشید رو به دیده منت انجام خواهم داد.

موفق باشید. @};-
یا حق.

چهارشنبه 25 دی1392 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

majid_famali نوشته است:
سلام کوهیار جان !
بنده جائی کار کردم که یک اتاق 6×6 در عمق 3.5 متری بود .

کانی عزیز!
بنده اوزانی که بدست آوردم با هر فرکانس دقیقا در 4 نقطه که فاصله های 10 و 25 و 50 و100 متری از هدف بود عینا تکرار شد و فقط کمی در حرکت آنتها اختلاف بود که میشد فهمید با دور شدن از هدف مثلا گلد 5 در فاصله ی 100 متری طبیعتا حرکت کند تری نسبت به فاصله ی 10 متری خواهد داشت ...

مهندس جان!
هر نوع تستی که مد نظر شما و سایر دوستان هست رو بفرمائید تا بنده انجام بدم ...
فقط الآن دارم میرم کوه و تا 3 روز دیگه نیستم ولی وقتی اومدم هر چی نوشته باشید رو به دیده منت انجام خواهم داد.

موفق باشید. @};-
یا حق.

مجید جان یه خواهشی داشتم
میشه لطفا هر یک متری که حفاری میفرمائید یک عکس از محل حفاری بگیرید؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 25 دی1392 - 5:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

احتمالا شب حفاری میفرمائید و البته اگر نور فلش براتون دردسر درست نمیکنه

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 25 دی1392 - 5:48pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
Kani نوشته است:
majid_famali نوشته است:
مهندس حمید عزیز و استاد خوبم جناب کانی ممنون از اظهار نظر سازنده ی شما دوستان .
اولا مگنت رو تا 75 گرفتم و حفره هم w=70 بود.
مهندس جان متوجه نشدم منظورتون از اختلاف 3 درجه ای بین فرکانسها چیه ...
البته بنده 35 رو تازه چند روزه گرفتم و این مکان اولین مکانی بود که خودم رفتم و تست کردم ... ممنون میشم منظورتونو دقیقتر بفرمائید .
جناب استاد کانی خوبم ... منظورم از اینکه نتونه عمق زیری رو بزنه این بود که نتونه حدود 40 مترو بزنه ... چون این تپه بیشتر از 35 متر ارتفاع داره و اگر بخوایم سفید خانه رو پیدا کنیم مطمئنا میدونید که جای سفید خونه یا اتاق هدایا حدودا چند متر زیر کف تپه هست که با احتساب ارتفاع 35 متری تپه میشه حدس زد که باید اتاق اصلی حد اقل 40 متر از روی تپه پائینتر باشه که فک نمیکنم ردیاب تا این عمق رو پوشش بده ...
بنده با وزن 8 تن هم تست کردم یعنی ابتدا با وزن 8 تن شروع کردم که ردیاب به وزنهای پائینتر و سر بار حساس نشه و بتونه مستقیم بره روی بار اصلی و این کارو تا 7 تن هم تست کردم که دیدم خبری نیست رو همین حساب میگم احتمالا نتونسته عمق بالای بار اصلی رو بگیره .
یا حق.

مجید جان منظورشون وزن 6 تن و 3 تن و 2 تن با 3 فرکانس مختلفه که این تفاوت فرکانسهارو نشون میده. فرکانسی بهتره که وزن کمتری بده.
البته این برای تایید بار تمام کننده نیست.
با اون فرکانسی که وزن 2 تن گرفتی با همون باید چند فاصله تست کنی برابر بود میشه امیدوار بود با بقیه فرکانسها هم همین تست فاصله انجام بشه بهتره.
در مورد عمق 40 متری هم من اعتقاد دارم میزنه ولی شرایط خاص خودشو داره چون 40 متر که عمق کمی نیست.
شما بهتره در سطح زمین و در پایین تپه آنتن بزنید اگر مسیر رو نشون داد که میشه گفت چیزی در عمق پایین تر هم هست.

@};- @};- @};-

کانی جان واقعا کارت درسته برادر
این نکات واقعا بدردبخور هستند
ولی یه موضوعی کانی جان بنظرت حجم 5در5 و عمق 6ونیم متر متناسبه؟
درود

سلام
خواهش میکنم شما لطف دارید
اگر تستی که منجر به بیرون کشیدن بار شد رو توجه کرده باشید حجم 4 در 4 و عمق 7 متر داده بود برای فلز نقره.
تست جناب مجید هم حجم 5 در 5 و عمق 6.5 رو بدست آورده اند.
به نظر من در مقایسه با هم خیلی هم میتونه درست باشه ولی فقط این نیست.
فلزات با هم تفاوت دارند شرایط فلز هم با هم تفاوت دارند مثل پلمپ بودن، در تماس با خاک بودن، در اتاقک بودن و کلی مسایل دیگه که نمیشه
اینارو ثابت در نظر گرفت.
از نظر من که این حجم و عمق درسته با توجه به وزن و مگنت.

@};- @};- @};-

آخرین بار توسط Kani در چهارشنبه 25 دی1392 - 7:30pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 25 دی1392 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چه کاریه همه رواسیروابیرکنیم یه فرکانس بدیم که اخرم سیلیس وریشه بگیره که چی بشه نتیجه دلخواه اینه ه ه ه ه ه ؟؟؟؟.اگه فرکانسی به ماجواب بده میدیم همه حالشوببرند......

چهارشنبه 25 دی1392 - 7:13pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلامی دوباره
میخوام تست دیگری رو براتون بازگو کنم که نکات خوبی توش هست.
یه گروه بودن که دستگاه پر قدرت و نامدار بیونیک ایکس 4 داشتن و یه جارو باهاش زده بودن.
قرار بوده برن حفاری کنند که یکیشون میگه اگه این دوست بنده تایید کنه حفاری میکنند.
دوست بنده هم با 35 تشریف میبرن محل و آنتن میزنند.
دوست بنده با یک متر اختلاف همونجارو میگیره با گولدها ولی با فرکانسهای آزاد نگرفت.20.02 و 37.32 و 1331.5 اونجارو نگرفته.
همین واسه خطا بودن کافیه.
مگنت 25 زده. با هر فرکانس که میزده وزنهای مختلف و با فاصله های متفاوت هم وزنهای مختلفی زده.
بازم خطاست.
حجم 8 در 8 و عمق 7 متر داده.
اینشو باید بر اساس بقیه موارد نظر داد ولی باز منتاسب نیست.

ولی همینو بیونیک زده بود و قرار حفاری داشتند.

لازم به ذکره که دوست بنده با بیونیک هم کار کرده و با خود بیونیک اونجارو خطا تشخیص داد.
پس اپراتورشون اپراتور نبوده. اینم یه عامل خطای دیگه خود جناب اپراتور!!!
البته از حق نگذریم که کار تشخیص با بیونیک بسیار مشکله و دوست بنده با زحمت تونستن تشخیص بدن و یه شگرد خاص داره!!!

@};- @};- @};-

چهارشنبه 25 دی1392 - 7:24pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
چه کاریه همه رواسیروابیرکنیم یه فرکانس بدیم که اخرم سیلیس وریشه بگیره که چی بشه نتیجه دلخواه اینه ه ه ه ه ه ؟؟؟؟.اگه فرکانسی به ماجواب بده میدیم همه حالشوببرند......

علي جان همين فركانس 1331.5 حاصل شب و روز تلاش بوده و حداقلش كاملا خودم گرفتم و مشكلي هم نداره.مشكل اپراتوري ما هستش.
همون طوري كه گفتم اين فركانس فاين نداره.حال براي تشخيص سيليس و ريشه درخت بايد از فاين استفاده بشه.چون مقدار فركانس بالا هستش بايد از 20 متري فاين رو يه عدد كم و زياد كرد اگه گرفت خطا هستش ولي اگه نگيره بايد تست هاي بيشتر رو انجام داد.متاسفانه گزينه فاين با نقش مهمش اصلا بكار برده نميشه.اگه دنبال يه فركانس فقط براي زدن طلا بدون خطا هستيد مطمئن باشيد باز اين گزينه فاين نقش خواهد داشت.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 25 دی1392 - 7:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت

کانی جان داشی واقعا از اینجور پستها آدم لذت میبره
درستش همینه و منم واسه همین مطلب بود که اون سوال رو پرسیدم
ما هیچ منبعی قویتر از حفاریهای مثبت فعلا در اختیار نداریم و وقتی شما نتایج کاوش بچه ها رو با اون حفاریها مقایسه میکنید واقع میشه تقریبا در مورد دست بودن یا خطا بودن اون هدفها تصمیم گرفت
من خودم این چند مورد رو که مثبت بوده و توی انجمن شرح تستها و ردیابیشون رو نوشتن اومدم از نظر وزن و حجم و عمق و عملکرد آنتنها و عدد حفره و مگنت توی یه جدول کنار هم قرار دادم و سعی میکنم برای مقایسه ازش استفاده کنم
امیدوارم مجید عزیز هم بزودی خبر یه موفقیت تازه رو بهمون بده
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 25 دی1392 - 7:41pm

با سلام دوستان امروز یک جایی رو ردیاب زدیم با گلد 1 و 2 اول با وزن 10 کیلو یک جایی رو ردیابی کرد ولی قیچی نشد و وزنو تو 2 کیلو اوردیم جایه دیگه رو نشون داد که حرکت انتنها هم خوب بود و حجم گیری هم کردیم که 50در 50 در اومد و عمقش هم 130 در اومد مگنت هم از 5 تا 75 جواب داد و همیه فرکانس های دستی رو هم تست کردیم جواب داد بعد با نقطه زن کلون پی ای هم درست همون جایی که قیچی شده بود بوق کشید و خط بوقش هم از وسط نمودار کمتر بود و فرکانس کربن و ریشه درخت و گاز امونیاک و کربن و سفال و فرکانس زرات رو هم تست کردیم به سمت هدف نرفت و تنها شکی که داریم به یک چاه فازلاب در 20 سانتی هدف هم بود که ما گاز امونیاک رو تست کردم به سمت همون چاه رفت اگر راهنمایی کنید ممنون میشم که آیا هدف واقعی هست یا نه که ما شروع به حفاری کنیم یا نه

چهارشنبه 25 دی1392 - 7:55pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:

علی جان من بابت تمام زحمتهایی که متحمل شدی ازتون عذر میخوام
اما برای اینکه این مسئله دیگه تکرار نشه میخوام که شما از این فرکانسها استفاده نکنید و با هر روشی که صلاح میدونید کار کنید
هر فرکانسی که دوس دارید بزنید تا ما دیگه شرمنده شما نشیم.
@};- @};- @};-

آخرین بار توسط Kani در چهارشنبه 25 دی1392 - 8:06pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 25 دی1392 - 7:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 214 , 215 , 216 , 217 , 218 , 219 , 220 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure