انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 11:45pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 193 , 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بارها اشاره کردیم که پایا الکترونیک ترانزیستور 4393 رو داره:
http://www.payaelectronicscomplex.com/P ... P1=&keyP2=

دوشنبه 30 دی1392 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اشکال نداره سعید جان شما چند باریکه 3 سانتی برش بدین تا هر چقدر که طولش اجازه داد نوار پیچ کنین و تموم که شد ادامش رو دوباره با باریکه فویل دیگه ادامه بدین. سعی کنین هر دور حدود نیم سانت روی دور قبلی رو پوشش بده.
در نهایت یک رشته سیم لخت رو هم با فاصله دورهای 2 سانت روی این فویل میپیچین و از دو سمت فویل محکمش میکنین و فقط یکی از طرفین این سیم رو به شیلد کابل متصل میکنین. فراموش نکنین محلی که سیمهای لوپ بیرون میاد 1-2 سانت خالی باشه یعنی فویل نداشته باشه.

خیلی ممنونم مهندس.من گاهی وقتها به فکر فرو میرم که شما چقدرحوصله دارین.باور کنید واسم عجیبه ! به تک تک سوالها بدون منت و بدخلقی جواب میدین.خدا هرچی که میخواین بهتون بده ایشالا :YMPRAY:
مهندس حمید عزیز در مورد سیمی که روی فویل باید پیچیده بشه یک رشته از سیم افشان برق که فرمودین استفاده بشه یا فرقی نمیکنه سیم کلفت تر تلفن هم میتونه باشه .کدوم بهتره

بابت همه زحمتهایی که میکشید واقعا ممنونم O:-)

the trouble is , you think you have time

دوشنبه 30 دی1392 - 11:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بارها اشاره کردیم که پایا الکترونیک ترانزیستور 4393 رو داره:
http://www.payaelectronicscomplex.com/P ... P1=&keyP2=

با تشکر از شما مهندس حمید عزیز
پایا الکترونیک هم نداره خودتون میتونید چک کنید.ایران میکرو ،فروشگاه جوان،روبوکیو،وووو................... هیچ کدوم ندارن.من هموشون رو چک کردم.
اگر بود مزاحم دوستان نمی شدم.من قبل از درست کردن چیزی همه تاپیکها رو میخونم.ولی نتونستم پیدا کنم 4393 رو و همچنین قطعات مشابه رو

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

سه شنبه 30 دی1392 - 12:53am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید عزیز شما لطف دارین. :ymhug: :x
اون سیم لخت رو بهتره از نوع ضخیم تر و البته تک رشته که در کابلهای آیفون یا سیم تلفن پیدا میکنید استفاده کنین.

سه شنبه 30 دی1392 - 1:23am
مدیر کل
مدیر کل

abasazad عزیز لینکی که گذاشتم مشخص میکنه این ترانزیستور رو پایا الکترونیک داره! از طرفی دوستان بارها این ترانزیستور رو از همین فروشگاه خریداری کردن! حالا منظور شما چی هست که نداره و من چک کنم؟! :D

سه شنبه 30 دی1392 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید 3 تا سوال فنی
در خصوص خازن 4 تو پارت لیست تغییرات مدار 1000 میکرو رو پیشنهاد دادیت و تو کامنت ها به دوستان مقدار 470 رو پیشنهاد دادن کدومش مناسب تره
2-مدار من در هر چی ولوم ها ی 2 و 3 ردر حالت کاوش وتکون میدم تغییری توی عقربه مشاهده نمیشه .با اینکه فرستنده وصله .و دستگاخ نال می شه.مشکل از کجا می تونه باشه
3 من لوب ها رو 6 دور بیشتر پیچیدم تا دقیقه مقدار ظرفیت 5.5 میلی هانری باشه .ایا این 6 ذور میتونه تغییری توی فرکانس یا مقدار طرفیت خازنها منجر شه
4-اگه خازن 4 کم یا زیاد باشه تاثیری توی دستگاه داره

سه شنبه 1 بهمن1392 - 11:44pm
مدیر کل
مدیر کل

1- خازن 4 مقدارش حساس نیست ولی 470 میکرو بهتر هست.
2- قسمتی از گیرنده شما احتمالا ایراد داره. بیشتر قسمت گیرنده حین نال کردن اصلا از مدار خارج میشه پس نال شدن فقط نشانه سالم بودن فرستنده و طبقه اول گیرنده هست.
3- فرکانس که قطعا تغییر میکنه و با ظرفیت بیشتر فرکانس هم کمتر میشه ولی مشکلی نداره و به همون نسبت اگر خازن 6 و 7 درست تنظیم بشن مدار بخوبی باید کار بکنه.
4- خازن 4 نقش دکوپلاژ ولتاژ تغذیه فرستنده رو داره و مقدار دقیقش اهمیت نداره.

چهارشنبه 1 بهمن1392 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام دوباره .اقا حمید اگه بدنه ترانزیستور یک و دو به هم اتصالی کنه ترانزیستور میسوزه؟.منظورم اینه که میخوام از یه هیت سینگ برا خنک کاری این دو ترانزیستور استفاده کنم .مشکلی پیش می اد؟

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 5:40pm
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز قبلا هم اشاره کردیم بدنه دو ترانزیستور بهیچ وجه نباید به هم اتصال داشته باشه. اگر از هیت سینک هم استفاده کنین باید بصورت مجزا و بدون اتصال با هم باشه.

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 5:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نمی دونم چرا این ساشو ی من کار نمی کنه اقاا حمید .به یه سرنخ رسیدم که فکر کنم کلیید همه مشکلان ساشوی من باشه .دیشب رفتم با یه ادابتور 300 میلی امپر 12 دستگاه رو روشن کردم به محط اینکه ولتاژ مبدل رو میخواستم از 14 بالا ببرم اذابتور کم می اورد و دستگاه کلا خاموش می شد .فکر کنم مصرف دستگاه من خیلی بیشتر از مصرف معمول اعلام شدست.اولا چه طوری میتونم مصرف دستگاه رو اندازه بگیرم. دوما به نظرتون چرا اینجوری این دستگاه من.

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 6:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 193 , 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure