انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 4:00am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 , 231 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
معین نوشته است:
جعفر جان حالا این فاین تا چه رنج و عددی بالا و بایین بیاد جواب مثبته؟؟؟

معین جان جای با1331.5 و 20.02 گرفتم بعد با گلد1و4 نگرفت فاین فرکانس1331.5 تست کردم تا دوتا شماره بالاو پاین میگرفت که نشان تشابه فرکانسی هست

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 2:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و اقا حمزه من دوباره جمعه قراره برم همون جا باز با فرکانس های دستی که دادین سمت همون جا که قیچی شده میرم و تست میکنم من با فرکانس سفال رفتم ولی اون جا رو قیچی نکرد انتن جای دیگه ای رفت و با فرکانس 295.1 که فرکانس طلا هست و فرکانش 38.93 و فرکانس 55.80رفتم باز همون جا قیچی شد فقط روش دقیق عمق گیری و حجم گیری رو به من بگین تا دوباره تست کنم تا خیالم جم باشه که اونجا جنسش طلا هستش و تست وزن هم روش دقیقشو به من بگین چون من از هدف بیشتر از 30 متر نمیتونم دور شم

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 8:37pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
دوستان گرامی در این پست نکاتی رو بیان میکنم امیدوارم جواب خیلی از سوالهارو در آن بیابید.
1- در رابطه با فاصله از هدف برای حفره زنی: نمیشه فاصله مشخصی گفت یا اینکه خیلی مورد تست قرار نگرفته این موضوع. مهم رد زدن بعد نقطه کردن و حجم و عمقشه.
2- مگنت فقط نزدیک نقطه و بیش از 10 متر صلاح نیست 10متر هم زیاده و با مگنت 2 بگیرید.
3- طلا : رهگیری 1331.5 نقطه کردن:38.93 و 20.02 و 37.32
4- نقره : ابتدا: 86.15 باید بزند بعد: 99.02 نباید بزند.38.96 و مود نقره 2 هم خواستید بزنید.
5- مس : 295.1--119.47--995.0
6- مفرغ : 501.1
7- مگنت : مگنت 2
8- فاصله آنتن با زمین مهم نیست. فاصله دو آنتن برنجی از هم 32 سانت دستها چسبیده به آرنج و بغل.همچنین برنجی بالاتر از تلسکوپی باشه.
9- ابتدا با قدرت پاور 10 رد بزنید بعد نقطه که پیدا شد برای سایر تستها بیسیم و قدرت 0.5
10- باید تو خونه بقدری تمرین بشه که راحت هدفی که براتون قایم میکنند رو پیدا کنید.کار تو خونه سختی خاص خودشو داره.
11- در رابطه با فاصله از هدف و آنتن زدن آنچنان فرقی نمیکند مهم رهگیری و سپس نقطه کردن است.
12- از وزن بالا شروع کنید تا برسید به وزنی که سنس میکنه در ایصورت تا حد خوبی ذرات رو حذف میکنید. از یک تن شروع کنید بعد نصف کنید تا هدفی سنس میشه
13- بهترین وزن هم برای حفره مشخص نیست معمولا دور و بر دبلیو 70 که البته بستگی به حجم حفره داره و همچنین اگر پر نشده باشد.
-----------------
برای وزنگیری از یک تن شروع کنید بعد 500 بعد 250 تا بالاخره هدفی سنس میشه بعد دقیقشو بدست بیارید.
برای عمقزنی و حجمگیری هم از نصف وزن بدست اومده عمق و حجم رو بدست بیارید.
برای نقطه زنی از دقیقترین فرکانس پایین استفاده کنید که نوشته ام.
--------------
یک نکته دیگر هم کمک کننده هست که بعد از انجام دادن این تستها مقایسه عمق گولد 5 یا هر فرکانس دقیق پایین با عمق مگنت دو است که عمق مگنت کمتر میاد.
--------------
مهمترین قضیه برای تایید تست فاصله ست نزدیک و صد متری که باید وزن در این دو فاصله بدست بیاد که زیاد تغییر نکند.
بعد توجه به حجم و عمق و مگنت در مرحله بعدی هم حفره

سعی کنید با چشم بسته آنتن بزنید برای حذف تاثیر ذهن.
اگر هم خواستید دستگاه رو با خودتون حمل نکنید یه جا بزارید و بیسیم آنتن بزنید برای جلوگیری از وزنهای نجومی.
--------------
این تست تقریبا همیشه ثابت میمونه تا اینکه فرکانسهای بسیار دقیقتری پیدا میشه و در اینصورت باز هم این موارد که عرض کردم پابرجا خواهد ماند و اعداد فرکانس عوض میشوند.
-------------
نکنه مهم دیگر در مورد واکنش آنتن ها است که در اوقات مختلف چطور عمل میکنند.
مثلا یه شب برای دفینه خوب جواب میده یه شب گیج میزنه یه شب فقط حرکت آنتن مخالفه و...
به نظر من قانون خاصی نداره و به حجم هدف، نوع جنس، عمق هدف و نوع خاک و پلمپ بودن یا نبودن، در اتاقک بودن یا نبودن دارد و شرایط دیگر دارد.
در بعضی اوقات که هدف عمق کمی داره مثلامن نیم متریشو سنگ سیلیس دار بیرون کشیدم بقدری حرکت آنتن سریع بود دست رو بالا نیاورده میرفت سمتش.

بعضی اوقات مثلا هدفی در 7 متری سنش شده در روز که کند و ابتدا آنتن مخالف رفته بعد اون یکی.
بعضی اوقات هم هر دو آنتن حرکت خیلی سنگینی دارند و با هم و به آرامی حرکت کرده اند.

زمان ردیابی مهمه ولی به درستی نمیشه گفت چه شبی یا چه روزی خوب جواب میده.
تاثیرات جوی--طوفانهای خورشیدی-- صاف و ابری بودن-- مغناطیس زمین-- ذرات باردار و خیلی مسایل ناشناخته دیگه تاثیر داره
مثلا 3 شب پیش تو خونه برام طلا قایم کردند هر کاری کردم با هیچ گولد و هیچ فرکانسی نتونستم بزنم.جناب کوروش یه سایت داده بود که توش روزهای مناسب ردیابی رو مشخص کرده اون شب اتفاقا روز و شب مناسب ردیابی بود طبق گفته اون سایت.ولی من نتونستم طلارو پیدا کنم.این دلیل بر بی تجربه بودن نیست بلکه شرایط برای ردیابی مناسب نیست و چون انسان پی به علتش نمیبره نا امید میشه. برعکس در روز یه بار رفتم جایی برای تست حرکت بسیار خوبی داشت و راحت هدف رو پیدا کردم.
اینکه رو جای نسخه دار یه بار خوب و یه بار گیج میزنه دلیلش همین بود که عرض کردم.
یه نکته هم بگم همیشه شارژ باطری رو بالا نگه دارید اون شب شارژ باطری رو 55 بود و فکر میکنم اینم تاثیر داشته باشد.
------------
مجتبی عزیز جواب شما هم در این پست هست.
موفق و پیروز باشید. @};-

آخرین بار توسط Kani در چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:32pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز من یه چیز رو متوجه شدم در طول این مدت وقتی وزن رو برای شروع کار روی 1 تن میزاریم دستگاه بیشتر سمت سفال و املاح و گل پخته میره ما یک جا رو ردیابی کردیم با وزن بالا بعد روی 200 کیلو انتن خوب حرکت میکرد ولی خطا بود

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:30pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mojtaba gold نوشته است:
ممنون دوست عزیز من یه چیز رو متوجه شدم در طول این مدت وقتی وزن رو برای شروع کار روی 1 تن میزاریم دستگاه بیشتر سمت سفال و املاح و گل پخته میره ما یک جا رو ردیابی کردیم با وزن بالا بعد روی 200 کیلو انتن خوب حرکت میکرد ولی خطا بود

اگر از فرکانس دقیق استفاده شود سفال و موارد دیگر سنس نخواهد شد!!!

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود
از استاد کانی تشکر میکنم که کل 228 صفحه رو تو یه پست بصورت کامل توضیح دادند
امیدوارم دوستان به نکات گفته شده بصورت کامل دقت کنند
و همونطور که جناب کانی گفته اند اول اپراتوریمون رو تقویت و کامل کنیم بعد بیرون بریم
و همه نکات رو رعایت کنید تا به نتیجه برسید

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:47pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
Kani نوشته است:
سلام
دوستان گرامی در این پست نکاتی رو بیان میکنم امیدوارم جواب خیلی از سوالهارو در آن بیابید.
1- در رابطه با فاصله از هدف برای حفره زنی: نمیشه فاصله مشخصی گفت یا اینکه خیلی مورد تست قرار نگرفته این موضوع. مهم رد زدن بعد نقطه کردن و حجم و عمقشه.
2- مگنت فقط نزدیک نقطه و بیش از 10 متر صلاح نیست 10متر هم زیاده و با مگنت 2 بگیرید.
3- طلا : رهگیری 1331.5 نقطه کردن:38.93 و 20.02 و 37.32
4- نقره : ابتدا: 86.15 باید بزند بعد: 99.02 نباید بزند.38.96 و مود نقره 2 هم خواستید بزنید.
5- مس : 295.1--119.47--995.0
6- مفرغ : 501.1
7- مگنت : مگنت 2
8- فاصله آنتن با زمین مهم نیست. فاصله دو آنتن برنجی از هم 32 سانت دستها چسبیده به آرنج و بغل.همچنین برنجی بالاتر از تلسکوپی باشه.
9- ابتدا با قدرت پاور 10 رد بزنید بعد نقطه که پیدا شد برای سایر تستها بیسیم و قدرت 0.5
10- باید تو خونه بقدری تمرین بشه که راحت هدفی که براتون قایم میکنند رو پیدا کنید.کار تو خونه سختی خاص خودشو داره.
11- در رابطه با فاصله از هدف و آنتن زدن آنچنان فرقی نمیکند مهم رهگیری و سپس نقطه کردن است.
12- از وزن بالا شروع کنید تا برسید به وزنی که سنس میکنه در ایصورت تا حد خوبی ذرات رو حذف میکنید. از یک تن شروع کنید بعد نصف کنید تا هدفی سنس میشه
13- بهترین وزن هم برای حفره مشخص نیست معمولا دور و بر دبلیو 70 که البته بستگی به حجم حفره داره و همچنین اگر پر نشده باشد.
-----------------
برای وزنگیری از یک تن شروع کنید بعد 500 بعد 250 تا بالاخره هدفی سنس میشه بعد دقیقشو بدست بیارید.
برای عمقزنی و حجمگیری هم از نصف وزن بدست اومده عمق و حجم رو بدست بیارید.
برای نقطه زنی از دقیقترین فرکانس پایین استفاده کنید که نوشته ام.
--------------
یک نکته دیگر هم کمک کننده هست که بعد از انجام دادن این تستها مقایسه عمق گولد 5 یا هر فرکانس دقیق پایین با عمق مگنت دو است که عمق مگنت کمتر میاد.
--------------
مهمترین قضیه برای تایید تست فاصله ست نزدیک و صد متری که باید وزن در این دو فاصله بدست بیاد که زیاد تغییر نکند.
بعد توجه به حجم و عمق و مگنت در مرحله بعدی هم حفره

سعی کنید با چشم بسته آنتن بزنید برای حذف تاثیر ذهن.
اگر هم خواستید دستگاه رو با خودتون حمل نکنید یه جا بزارید و بیسیم آنتن بزنید برای جلوگیری از وزنهای نجومی.
--------------
این تست تقریبا همیشه ثابت میمونه تا اینکه فرکانسهای بسیار دقیقتری پیدا میشه و در اینصورت باز هم این موارد که عرض کردم پابرجا خواهد ماند و اعداد فرکانس عوض میشوند.
-------------
نکنه مهم دیگر در مورد واکنش آنتن ها است که در اوقات مختلف چطور عمل میکنند.
مثلا یه شب برای دفینه خوب جواب میده یه شب گیج میزنه یه شب فقط حرکت آنتن مخالفه و...
به نظر من قانون خاصی نداره و به حجم هدف، نوع جنس، عمق هدف و نوع خاک و پلمپ بودن یا نبودن، در اتاقک بودن یا نبودن دارد و شرایط دیگر دارد.
در بعضی اوقات که هدف عمق کمی داره مثلامن نیم متریشو سنگ سیلیس دار بیرون کشیدم بقدری حرکت آنتن سریع بود دست رو بالا نیاورده میرفت سمتش.

بعضی اوقات مثلا هدفی در 7 متری سنش شده در روز که کند و ابتدا آنتن مخالف رفته بعد اون یکی.
بعضی اوقات هم هر دو آنتن حرکت خیلی سنگینی دارند و با هم و به آرامی حرکت کرده اند.

زمان ردیابی مهمه ولی به درستی نمیشه گفت چه شبی یا چه روزی خوب جواب میده.
تاثیرات جوی--طوفانهای خورشیدی-- صاف و ابری بودن-- مغناطیس زمین-- ذرات باردار و خیلی مسایل ناشناخته دیگه تاثیر داره
مثلا 3 شب پیش تو خونه برام طلا قایم کردند هر کاری کردم با هیچ گولد و هیچ فرکانسی نتونستم بزنم.جناب کوروش یه سایت داده بود که توش روزهای مناسب ردیابی رو مشخص کرده اون شب اتفاقا روز و شب مناسب ردیابی بود طبق گفته اون سایت.ولی من نتونستم طلارو پیدا کنم.این دلیل بر بی تجربه بودن نیست بلکه شرایط برای ردیابی مناسب نیست و چون انسان پی به علتش نمیبره نا امید میشه. برعکس در روز یه بار رفتم جایی برای تست حرکت بسیار خوبی داشت و راحت هدف رو پیدا کردم.
اینکه رو جای نسخه دار یه بار خوب و یه بار گیج میزنه دلیلش همین بود که عرض کردم.
یه نکته هم بگم همیشه شارژ باطری رو بالا نگه دارید اون شب شارژ باطری رو 55 بود و فکر میکنم اینم تاثیر داشته باشد.
------------
مجتبی عزیز جواب شما هم در این پست هست.
موفق و پیروز باشید. @};-

@};- @};- @};-

:ymapplause:
امیدوارم به گفته های کانی خان دقت بشه و قدر زحمات اساتید رو بدونیم و با کار و تمرین به نتیجه برسیم

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:57pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با تشکر از جناب کانی عزیز
دوستانی که مشکل قیچی کردن رو دارن بهترین تمرین اینه یه فلز با وزن زیاد رو انتن بزنن و روز به روز این فلز رو کوچیک و کوچیک تر کنن تا هم دقت نقطه کردنشون بالا بره و هم واکنش انتن ها با وزن های مختلف فلز و ویژگی های ولوم قدرت رو ببینن و یاد بگیرن.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 9:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hamze2000 نوشته است:
دوستانی که مشکل قیچی کردن رو دارن بهترین تمرین اینه یه فلز با وزن زیاد رو انتن بزنن و روز به روز این فلز رو کوچیک و کوچیک تر کنن تا هم دقت نقطه کردنشون بالا بره و هم واکنش انتن ها با وزن های مختلف فلز و ویژگی های ولوم قدرت رو ببینن و یاد بگیرن.

استاد به نظرتون از کدوم فلز استفاده کنیم؟

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 10:00pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
arash.irani نوشته است:
hamze2000 نوشته است:

استاد به نظرتون از کدوم فلز استفاده کنیم؟

از مس و نقره استفاده کن با وزن بالا

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

چهارشنبه 2 بهمن1392 - 10:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 , 231 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure