انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 11:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

mojtaba gold نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اقا حمزه و اقای کانی

من دیشب یه زمین رفتم که حدود 2 هکتار بود و طبق گفته خود صاحب خونه 7 خمره اشرفی داشت ولی مکانش مشخص نبود با نسخه بود

من اول زمین رو به دو قسمت تقسیم کردم و وسط 1 هکتار اول واستادم و با گلد 2 و وزن 2 کیلو شروع به ردیابی کردم چون نمیدونستم وزن جنس چقدره که انتن حرکت کرد و مسیر رو نشون داد که حدود 100 متر راه رفتم ولی قیچی نشد متوجه شدم که باید ب فرکانس ازاد برم و وزن بیشتر

و دستگاه رو به مدت 3 دقیقه خاموش کردم و دوباره با فرکانس ازاد 1331.5 شروع کردم و با وزن 10 کیلو ولی انتن حرکت نکرد و دوباره با فرکانس 38.93 شروع کردم به ردیابی با وزن 10 کیلو که انتن حرکت کرد و نزدیک 50 متر راه که رفتم قیچی شد و یک چیز که جای تعجب داشت قیچی شدن انتن ها تا یک متر بود بعد یک متر قیچی باز میشد

و دوباره با 10 متر فاصله از هدف واستادم و با فرکانس 38.93 از وزن بالا شروع به کار کردم که روی وزن 18 کیلو انتن سمت هدف میرفت و متوجه شدم وزن جنس با حساب کردن گاز دور و بر 12 باید باشه

دوباره با فرکانس 20.02 همون جا قیچی شد

با فرکانس 343.3 دوباره همون جا قیچی شد

با فرکانس مفرغ 501.1 جای دیگه ای رفت

بعد با مگنت 2 که پاور رو روی 5 گذاشتم و در حالت بی سیم کار کردم از شماره 5 تا 73 قیچی میشد بعد اون قیچی نمیشد

و بعد با فرکانس 38.93 و با نصف وزن بدست اومده که روی 8 کیلو شروع به عمق گیری و حجم گیری کردم که عمق شد 3 متر و 20 سانت و حجم شد 80 در 80

بدلیل سردی هوا نشد با وزن صفر عمق گیری و حجم گیری کنم

و با فرکانس مس و با وزن 5 کیلو 295.1 جای دیگه ای رفت

با حفره رفت سمت چاه که تو خونه داشتن

با فرکانس طلا 39.51 درست همون سر هدف قیچی شد

با فرکانس 30.93 سر هدف قیچی شد

با تمامی گلد ها تست کردم دوباره همون جا رو قیچی کرد

و دوباره 3 دقیقه دستگاه رو خاموش کردم و بعد روشن شدن با فرکانس 38.93 در فاصله های 10 متری و 30 متری و 50 متری و 80 متری از وزن 200 کیلو شروع به کار کردم که تو همه فاصله ها وزن روی 18 کیلو شروع به حرکت به سمت هدف میکرد این تست برام امید وار کننده بود

فقط این مدت زمان قیچی کردن که حدوذ 80 تا 1 متر طول میکشید تا قیچی باز بشه منو شگفت زده کرده

نظر شما دوستان و اساتید در مورد این تست ها چی حفاری میشه کرد یا نه؟

درود بر شما
چون قیچی طولانی شده پس سطح باید داشته باشه حالا یا سنگ تقریبا بزرگی باید باش یا رگه معدنی هست که گسترده شده. در هر صورت برای اطمینان بیشتر اگه باز هم رد یاب اونجا را زد حفاری کن. اگه اونجا همون چند کوزه یا خم باشه که جنس داشته باشه و به ردیف هم چیده باشند همچنین امکانی وجود داره اما از دو طرف که موازی با ردیف چیدن اونها باشه فقط باید حجم بده اما شما میگید ححم 80 در 80 شده که این هم فرضیه ردیف بودن کوزها را رد میکنه و هم اینکه عمق 320 سانتی که اگه واقعا این هدف 320 سانت زیر خاک باشه باید حجم 320 سانتی از هر چهار طرف هم بده چون زاویه 45 درجه نسبت به عمق هدف عمل میکنه و حجم چیزی نیست مگه یونی که از زاویه 45 درجه بیرون میزنه و در ضمن مگنت چندتا کوزه از 90 هم رد میشه. دوستان هم نظرات خودشون را در این مورد بیان کنند که حفاری بشه یا نه

شنبه 5 بهمن1392 - 12:27pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mojtaba gold نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اقا حمزه و اقای کانی

من دیشب یه زمین رفتم که حدود 2 هکتار بود و طبق گفته خود صاحب خونه 7 خمره اشرفی داشت ولی مکانش مشخص نبود با نسخه بود

من اول زمین رو به دو قسمت تقسیم کردم و وسط 1 هکتار اول واستادم و با گلد 2 و وزن 2 کیلو شروع به ردیابی کردم چون نمیدونستم وزن جنس چقدره که انتن حرکت کرد و مسیر رو نشون داد که حدود 100 متر راه رفتم ولی قیچی نشد متوجه شدم که باید ب فرکانس ازاد برم و وزن بیشتر

و دستگاه رو به مدت 3 دقیقه خاموش کردم و دوباره با فرکانس ازاد 1331.5 شروع کردم و با وزن 10 کیلو ولی انتن حرکت نکرد و دوباره با فرکانس 38.93 شروع کردم به ردیابی با وزن 10 کیلو که انتن حرکت کرد و نزدیک 50 متر راه که رفتم قیچی شد و یک چیز که جای تعجب داشت قیچی شدن انتن ها تا یک متر بود بعد یک متر قیچی باز میشد

و دوباره با 10 متر فاصله از هدف واستادم و با فرکانس 38.93 از وزن بالا شروع به کار کردم که روی وزن 18 کیلو انتن سمت هدف میرفت و متوجه شدم وزن جنس با حساب کردن گاز دور و بر 12 باید باشه

دوباره با فرکانس 20.02 همون جا قیچی شد

با فرکانس 343.3 دوباره همون جا قیچی شد

با فرکانس مفرغ 501.1 جای دیگه ای رفت

بعد با مگنت 2 که پاور رو روی 5 گذاشتم و در حالت بی سیم کار کردم از شماره 5 تا 73 قیچی میشد بعد اون قیچی نمیشد

و بعد با فرکانس 38.93 و با نصف وزن بدست اومده که روی 8 کیلو شروع به عمق گیری و حجم گیری کردم که عمق شد 3 متر و 20 سانت و حجم شد 80 در 80

بدلیل سردی هوا نشد با وزن صفر عمق گیری و حجم گیری کنم

و با فرکانس مس و با وزن 5 کیلو 295.1 جای دیگه ای رفت

با حفره رفت سمت چاه که تو خونه داشتن

با فرکانس طلا 39.51 درست همون سر هدف قیچی شد

با فرکانس 30.93 سر هدف قیچی شد

با تمامی گلد ها تست کردم دوباره همون جا رو قیچی کرد

و دوباره 3 دقیقه دستگاه رو خاموش کردم و بعد روشن شدن با فرکانس 38.93 در فاصله های 10 متری و 30 متری و 50 متری و 80 متری از وزن 200 کیلو شروع به کار کردم که تو همه فاصله ها وزن روی 18 کیلو شروع به حرکت به سمت هدف میکرد این تست برام امید وار کننده بود

فقط این مدت زمان قیچی کردن که حدوذ 80 تا 1 متر طول میکشید تا قیچی باز بشه منو شگفت زده کرده

نظر شما دوستان و اساتید در مورد این تست ها چی حفاری میشه کرد یا نه؟

سلام
دوست عزیز نکات مثبتی دیده میشه که عرض میکنم فقط نمیدونم زمان قیچی شدن یک متر یعنی چی و تعجبش چیه.
اگر منظورتون اینه که در حجمی که گرفتید و 80 در 80 دراومده و آنتن در این حجم همه ش قیچی بوده خوب طبیعیه و مسئله جدیدی نیست.
در ضمن اگر به سمت لبه های حجم بری قیچی آنتنها به سمت شکم برمیگرده نه اینکه باز بشه. این قابل تامله.

ولی نکات مثبتی که دیده میشه جواب دادن اکثر فرکانسهای طلاست.
و ثابت بودن وزن در اون فاصله هایی که ذکر کردید.

فقط وزن خیلی کمه و باید بیشتر روش فکر کرد.
اینم باید در نظر گرفت که در این زمینها اکثرا خمره سکه زیر تخته سنگ قرار دارد.

@};- @};- @};-

شنبه 5 بهمن1392 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
به نظر من خطا است چون چند خمره باید وزن بالایی بده چون کشف هفتجوش استادحمزه که طلای کمی هم داشته بود 70 کیلو وزن داده بود واین فرکانس 1331.5 هم نگرفته که از همه فرکانسها دقیقتره ...
موفق باشید

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

شنبه 5 بهمن1392 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان دیشب به علت تاریکی نمیشد انتنا را دید دوستم که چراغ قوه مینداخت رو انتنا باعث شد جامون لو بره و محلیها ریختن رو سرمان که در رفتیم برا دیدن انتنها میشه شب نما رو انتن چسباند

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 5 بهمن1392 - 11:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان ممنون از نظرات شما من امروز هم رفتم اونجا ولی این بار با گلد 2رفتم و با چشم های بسته رفتم باز همون جا قیچی شد و با فرکانس 21.04 رفتم باز همون جا قیچی شد و دوباره وزن گیری که کردم با همین فرکانس 21.04 انتن ها روی 17 کیلو به سمت هدف میرفت و دوباره عمق گیری کردم با کم کردن فاصله انتن ها تا زمین عمق شد تقریبان 2 متر و هشتاد چون امروز خیلی دقیق تر کار کردم رو زمین و زمین خیلی خشک هم بود و حجم هم شد تقریبا 90 در 90 ولی بصورت مستطیل در اومد نزدیک به بیظی هم میشد گفت و من با یه ردیابی که فقط رو اجر و سفال قیچی میشد ردیابی کردم اونجا رو نگرفت خود صاحب خونه که میگفت یا 6تا 7تا خمره باید باشه یا یه خمره بزرگ و وزن 17شده ایا گاز چقدر میتونه داشته باشه

شنبه 5 بهمن1392 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست عزیز فرکانس 1331.5 رو بزن اگه گرفت درسته اگه نگرفت خطا است ...
موفق باشی

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

شنبه 5 بهمن1392 - 11:27pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mojtaba gold نوشته است:
سلام خدمت دوستان ممنون از نظرات شما من امروز هم رفتم اونجا ولی این بار با گلد 2رفتم و با چشم های بسته رفتم باز همون جا قیچی شد و با فرکانس 21.04 رفتم باز همون جا قیچی شد و دوباره وزن گیری که کردم با همین فرکانس 21.04 انتن ها روی 17 کیلو به سمت هدف میرفت و دوباره عمق گیری کردم با کم کردن فاصله انتن ها تا زمین عمق شد تقریبان 2 متر و هشتاد چون امروز خیلی دقیق تر کار کردم رو زمین و زمین خیلی خشک هم بود و حجم هم شد تقریبا 90 در 90 ولی بصورت مستطیل در اومد نزدیک به بیظی هم میشد گفت و من با یه ردیابی که فقط رو اجر و سفال قیچی میشد ردیابی کردم اونجا رو نگرفت خود صاحب خونه که میگفت یا 6تا 7تا خمره باید باشه یا یه خمره بزرگ و وزن 17شده ایا گاز چقدر میتونه داشته باشه

سلام
مجتبی جان بارها گفته شده گولد 2 واسه رد زدن مناسب نیست و در بازه پرخطایی قرار دارد. شما باز اصرار دارید از این مود استفاده کنید.
به نظر این وزن یه خورده کمه. باید تست کامل انجام بدی.

@};- @};- @};-

شنبه 5 بهمن1392 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان فکر کنم فر 343.3 تو فاصله مناسب وزن دقیقتری بزنه و یک جا که فر 1331.5 گرفت تو فاصله 20متری به مکان مشکوک واکنش نداشت

یکشنبه 5 بهمن1392 - 12:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فکر کنم با گرفتن وزن یک انگشتر که تو اب هست تو فاصله مختلف بشه تا حدی فهمید در چه فاصله ای وزن دقیقتر میده فرکانس 343.3

یکشنبه 5 بهمن1392 - 12:24am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
دوستان فکر کنم فر 343.3 تو فاصله مناسب وزن دقیقتری بزنه و یک جا که فر 1331.5 گرفت تو فاصله 20متری به مکان مشکوک واکنش نداشت

سلام
جعفر جان در مورد شب نما نمیدونم بشه یا نه ولی در باره تاثیرش روی ردیابی فکر نکنم تاثیری بزاره.
فرکانس 343.3 به نظر دقیقتره و باید بیشتر روش کار کرد ولی ما احتیاج به یه فرکانس بالای دقیق هم داریم برای رهگیری و شعاعزنی بیشتر که فعلا 1331.5 از همه بهتره.
برای تایید جایی که 1331.5 گرفته خوب بقیه فرکانسهای دقیق پایین هست که باید جواب دهند و همچنین تستهای تشخیص خطا را هم انجام بدید.
فقط به فرکانس نباید اتکا کرد.

@};- @};- @};-

آخرین بار توسط Kani در یکشنبه 5 بهمن1392 - 12:43am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 5 بهمن1392 - 12:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure