انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:57pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم از همه دوستایی که با راهنماییشون ادم رو دلگرم میکنند.بازم ممنون @};-

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 12:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
این احوالی که شما میفرمایید باید برای همه 5 ردیابی که تاحالا باهاشون کار کردم اتفاق بیوفته! البته این حالت بیشتر زمانی که آنتنهای کشویی کاملا بسته هستند پیش میاد

بله موافقم این حرکت تو این ردیاب بیشتر اتفاق میفته و مخصوصا در حالتی که فرمودین (باز نشدن آنتن های کشوئی رو عرض میکنم ) ... امکان اینکه به دسته هم مربوط باشه هست ... من با دسته های دیگه و ردیاب 22 وقتی روی 35 آزمایش میکنم این اتفاق کمتر میفته ...
دوستانی که میتونن براش یک توضیح علمی و یک راه حل عملی پیدا کنن بسم لله ...
برای منم این مورد یک سئواله که براش جواب قانع کننده پیدا نمیکنم ... البته همونطور که قبلا گفتم آنتن بالاخره حرکت میکنه ولی بعد از یمدت طولانی ... ضمنا لازم بذکره که این مورد در جاهائی که مجهوله اتفاق میفته و وقتی بنده روی هدف واقعی تست کردم اتفاق نیفتاد حالا نمیدونم برای آقا مهران که فرمودن تو تست پیش اومده آیا روی هدف واقعی هم تکرار شده یا نه !؟
دوستانی که جواب قانع کننده دارن لطفا دریغ نکنن ...
یا حق.

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 5:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
مشکل اینجاست جاهایی که ما ردیابی میکنیم و هدفی میگیریم هنوز نمیدونیم این هدف واقعیه یا خطا و ذرات است! و تا حفاری نشه نمیتونم بهتون بگم این حالت روی هدف واقعی اینجوریه یا روی ذرات و خطا که من فکر میکنم روی ذرات آنتنها اینگونه رفتا از خودشون نشون میدن!

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 5:52pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان . من احساس میکنم وقتی که آنتن به سمت هدف حرکت کرد،ادامه میده تا وقتی که دقیقا روبروی هدف ایستاد ،یه کمی به عقب برمیگرده که اگه دقت کنیم در نوک آنتن یک ربایش کوچکی پدید می اید که حالت پاندولی دارد.آیا برای شما هم همینطوره؟چون وقتی این حرکت انجام میشه ، آخر حرکت انتن است .برای همین میخوام خیالم راحت بشه که دوستان هم این را مشاهده کرده اند یا نه؟.منتظر راهنمایی شما هستم..........
نکته دیگر :زمانی که حرکت آنتن خیلی ضعیف است،اگه یه کم کمکش کنیم بهتر است یانه؟ ممنون از همگی

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 5:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
با سلام
هنگام تست یا کاوش با 35 بعضا دیده میشه یکی از آنتنها بسمت هدف حرکت میکنه و آنتن دیگه هیچ عکس العملی نشون نمیده این حالت گاهی برای آنتن راست و گاهی برای چپ بوجود میاد بنظر شما اساتید علت چی میتونه باشه؟

با درود
به نظر دو علت میتونه وجود داشته باشه
1-فاصله دستها
2-قدرت هدف
اگه فاصله دستها رو 25 سانت بگیرید باید هر دو انتن باهم به طرف هدف بره اگه فاصله دسته ها 35 سانت باشه طبعا" انتن مخالف به سمت
هدف میره و انتن موافق باید ثابت باشه در مواقعه ای که هدف بزرگ باشه حتی با وجود فاصله دست 35سانت بازم هر دو انتن با هم به سمت هدف
می روند برای جلو گیری از تداخل امواج پیشنهاد می کنم انتنهای تلسکوپی رو جدا کنید و دوباره تست کنید. موفق باشید :YMPEACE:

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 6:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
مشکل اینجاست جاهایی که ما ردیابی میکنیم و هدفی میگیریم هنوز نمیدونیم این هدف واقعیه یا خطا و ذرات است! و تا حفاری نشه نمیتونم بهتون بگم این حالت روی هدف واقعی اینجوریه یا روی ذرات و خطا که من فکر میکنم روی ذرات آنتنها اینگونه رفتا از خودشون نشون میدن!

من یجا دارم که اکثر تستها موفق بوده و تقریبا مطمئنم که هدف باید واقعی باشه ولی مورد مکث آنتن اونجا پیش اومد و همین مورد هم باعث شده یمقدار دل چرکین باشم ... علیهذا بمحض اینکه هوا مرتب بشه میرم حفاری تا نرو مادگیش معلوم شه ... اگه اونجا هدف وافعی باشه اونوقت دیگه نمیشه بگی مورد مکث آنتن فقط روی اهداف خطا پیش میاد ...
موفق باشید .
یا حق.

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 6:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت تمامی دوستان واستادان عزیز.استادانی که انتنهای تلسکوبی را قطع کردند لطفا نتیجه در مورد شعاع و عمق وحرکت انتنها ووزن گیری و.........زحمت بکشند بنویسند .ودوستان با قطع انتن تلسکوبی واز ابتدا تا اخر کار از سیستم باسیم برای تمامی موارد ردیابی استفاده بکنیم تا انتنها دیگر گیج و.....نزنند وانتنهای برنجی دیگر هرجای بگیرید بهتر نیست .باتشکر فراوان

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 6:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
من آنتنهای کشویی کامل جدا کردم نتیجه تست من این بود که حساسیت آنتنها بسیار پایین میاد حتی 250گرم برنج برای تست گذاشتم اصلا به اونها توجهی نکردند اما 500گرم به بالا آنتنها آروم عکس العمل نشون میدهند که بنظرم برای ردیابی اهداف سنگین و رفع ذرات مناسب باشه

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 6:54pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
من آنتنهای کشویی کامل جدا کردم نتیجه تست من این بود که حساسیت آنتنها بسیار پایین میاد حتی 250گرم برنج برای تست گذاشتم اصلا به اونها توجهی نکردند اما 500گرم به بالا آنتنها آروم عکس العمل نشون میدهند که بنظرم برای ردیابی اهداف سنگین و رفع ذرات مناسب باشه

درسته مهران عزيز.
من تو اين حالت و بدون انتن هاي تلسكوبي يه جا رو با 150 كيلو گرفتم و قصد حفاري هم دارم ولي متاسفانه باز بارش برف كار رو تعطيل كرده.تو حالت بدون انتن تلسكوبي رديابي از راه دور خيلي سخت تر شده و من اگه حفاري كنم نتايج رو ميزارم.جا باستاني هستش.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 6:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
من یه فکری کردم میتونیم برای انتنهای کشوی یک کلید بذاریم تا برای فواصل دور ازش استفاده کنیم وبرای نزدیکیهای نقطه کلید رو قطع کنیم دوستان نظرتون چیه؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

پنج شنبه 10 بهمن1392 - 7:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure