انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 3:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
نتایج یک تست
به علت سردی هوا نتونستم همه فرکانسها روبزنم شروع با
گلدیک وزن 2 کیلو باسیم ولوم قدرت 10 انتنها تسکوپی وصل (دوستان من برای انتنها کلید گذاشتم) منتطقه باستانی چند متری 3 سنگ بزرگ که به شکل مثلث کنار هم دیگه هستند داخل یک باغ سیب روی یک نقطه قیچی شد
دستگاه خاموش بعد از چند دقیقه با فرکانس 1331.5 بی سیم ولوم قدرت روی نیم (انتنها تلسکوپی قطع) از وزن بالا به پایین اومدم روی وزن 200 کیلو انتنها واکنش نشون دادند وروی نقطه قیچی شدند از فاصله 10 و 20 و50 متری وزن روی 200 کیلو میگرفت بالاتر نمیگرفت
با فرکانس بالا حجم گیری کردم شد 2 در 3 متر
مگنت 2 از بالا به پایین اومدم روی w 70 قیچی شد با همین مگنت عمق گرفتم شد 180
با فرکانس 20.02 بی سیم ولوم فدرت نیم انتنها قطع باز روی 200 کیلو نقطه رو گرفت از فاصله 10 متر و 50 متری هم 200 کیلو زد با این فرکانس عمق شد 220...
به علت شدت سرمای هوا دستام یخ زد و صحفه نمایش دستگاه هم بی رنگ شد مجبور شدم تعطیل کنم حالا از اساتید میخوام که راهنمایی کنند ایا ارزش حفاری داره یا نه؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

شنبه 12 بهمن1392 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کلیدومیشه ازش عکسی چیزی بذاری اگه شکیل باشه من وسایره دوستانم بذاریم اقامانی.......؟؟؟

شنبه 12 بهمن1392 - 10:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چند نکته در مورد اهداف واقعی متوجه شدم انشالله بدرد بخوره.
اول اینکه احتمال 90 در صد حفره داره و احتمال دیگه اینکه حتما یک راه ورودی از زیر به اون ختم میشه و لازمه دور تا دور محل رو از نظر تونل و حفره چک کنید.
دوم با فرکانس 1331.5 حجم حفره و طلا یکی در میاد مخصوصا اگر هواکش نداشته باشه و اتاق پلمپ باشه.
سوم اگر دارای چند فلز باشه معمولا جای فلزات با هم مقداری اختلاف داره.
چهارم در فرکانس 1331.5 زمانی که انتن به سمت هدف حرکت میکنه حجم هدف رو به صورت رفت و برگشت مرتبا نشون میده و ثابت نمی ایسته(خیلی مهم و از راههای تشخیص هدف واقعی)
پنجم در جایی که انتن مرتبا قیچی میکنه و معدنی هست با یکی دو بار تعویض فرکانس وانتخاب بهترین فرکانس کار کنید.
ششم هدف واقعی دارای ارتفاع هست هم به خاطر الودگی خاک هم به خاطر مقدار اون زمانی که عمق کیری میکنید و روی هدف ایستادید و به سمت بیرون حرکت میکنید انتن فوری باز نمیشود و کمی بسته میماند و سپس باز میشود.
هفتم یه بار هم قبلا این رو گفتم ولی دوستان متوجه نشدند زمانی که هدف رو حجم گیری میکنیم مثلا در میاد 2*2 حالا یک بار هم یون اون رو حجم گیری میکنیم یعنی دستگاه رو خاموش میکنیم و انتنها به سمت یون 45 شمال میرند سپس اونجا حجم گیری میکنیم حجم یون باید بیشتر از هدف باشه(1 به خاطر در زاویه قرار گرفتن 2 به خاطر یونیزه شدن خاک)در ضمن حجم هایی که طول و عرض اونها برابر نیستند(این هم یکی از اون مورد هایی هست که باید احتمال حفره رو داد مثل قبر) با این روش بهتر جواب میدند.

از اساتید خواهش میکنم نظر بدند ممنون.

شنبه 12 بهمن1392 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
علی جان یک کلید تک پل مانند کلید روشن خاموش ردیاب رو به پشت ردیاب که همون درب محفظه است وصل کردم و سیمهایی رو که به انتن وصل بود رو در میانه راه قطع کردم و و هر دو طرف سر سیم رو به کلید وصل کردم به همین راحتی....

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

شنبه 12 بهمن1392 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون ن ن ن ن ازشما

شنبه 12 بهمن1392 - 11:01pm
مدیر سایت
مدیر سایت

پوریا نوشته است:
اول اینکه احتمال 90 در صد حفره داره و احتمال دیگه اینکه حتما یک راه ورودی از زیر به اون ختم میشه و لازمه دور تا دور محل رو از نظر تونل و حفره چک کنید.
دوم با فرکانس 1331.5 حجم حفره و طلا یکی در میاد مخصوصا اگر هواکش نداشته باشه و اتاق پلمپ باشه.
چهارم در فرکانس 1331.5 زمانی که انتن به سمت هدف حرکت میکنه حجم هدف رو به صورت رفت و برگشت مرتبا نشون میده و ثابت نمی ایسته(خیلی مهم و از راههای تشخیص هدف واقعی)
پنجم در جایی که انتن مرتبا قیچی میکنه و معدنی هست با یکی دو بار تعویض فرکانس وانتخاب بهترین فرکانس کار کنید.
ششم هدف واقعی دارای ارتفاع هست هم به خاطر الودگی خاک هم به خاطر مقدار اون زمانی که عمق کیری میکنید و روی هدف ایستادید و به سمت بیرون حرکت میکنید انتن فوری باز نمیشود و کمی بسته میماند و سپس باز میشود.
هفتم یه بار هم قبلا این رو گفتم ولی دوستان متوجه نشدند زمانی که هدف رو حجم گیری میکنیم مثلا در میاد 2*2 حالا یک بار هم یون اون رو حجم گیری میکنیم یعنی دستگاه رو خاموش میکنیم و انتنها به سمت یون 45 شمال میرند سپس اونجا حجم گیری میکنیم حجم یون باید بیشتر از هدف باشه(1 به خاطر در زاویه قرار گرفتن 2 به خاطر یونیزه شدن خاک)در ضمن حجم هایی که طول و عرض اونها برابر نیستند(این هم یکی از اون مورد هایی هست که باید احتمال حفره رو داد مثل قبر) با این روش بهتر جواب میدند.

البته بنده استاد نيستم و شاگرد و كوچيك اساتيد اين انجمن هستم ، بايد بگم بسيار عالي بوده .. سپاس :-BD @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 12 بهمن1392 - 11:20pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
نتایج یک تست
به علت سردی هوا نتونستم همه فرکانسها روبزنم شروع با
گلدیک وزن 2 کیلو باسیم ولوم قدرت 10 انتنها تسکوپی وصل (دوستان من برای انتنها کلید گذاشتم) منتطقه باستانی چند متری 3 سنگ بزرگ که به شکل مثلث کنار هم دیگه هستند داخل یک باغ سیب روی یک نقطه قیچی شد
دستگاه خاموش بعد از چند دقیقه با فرکانس 1331.5 بی سیم ولوم قدرت روی نیم (انتنها تلسکوپی قطع) از وزن بالا به پایین اومدم روی وزن 200 کیلو انتنها واکنش نشون دادند وروی نقطه قیچی شدند از فاصله 10 و 20 و50 متری وزن روی 200 کیلو میگرفت بالاتر نمیگرفت
با فرکانس بالا حجم گیری کردم شد 2 در 3 متر
مگنت 2 از بالا به پایین اومدم روی w 70 قیچی شد با همین مگنت عمق گرفتم شد 180
با فرکانس 20.02 بی سیم ولوم فدرت نیم انتنها قطع باز روی 200 کیلو نقطه رو گرفت از فاصله 10 متر و 50 متری هم 200 کیلو زد با این فرکانس عمق شد 220...
به علت شدت سرمای هوا دستام یخ زد و صحفه نمایش دستگاه هم بی رنگ شد مجبور شدم تعطیل کنم حالا از اساتید میخوام که راهنمایی کنند ایا ارزش حفاری داره یا نه؟

سلام
مانی جان عرض کنم که تستها نکات دلگرم کننده خوبی توش هست که در صورت درست بودن کار شما میشه خیلی امیدوار بود.
مکان علایم هم دارد و این علایم دلگرم کننده ست.
با توجه به اینکه تلسکوپیهارو قطع کردی و همچنین از بالا به پایین وزن گرفتی در سه فاصله مختلف با 1331.5 و 20.02 وزن یکسان بوده.
اختلاف عمق مگنت و فرکانس طلا 40 سانت و بسیار نکته خوبی است.
حجم وعمق هم تناسب خوبی دارند.

اما برای مطمئن شدن از این مکان و اینکه خطای ذهن یا ریشه درخت نباشه من توصیه میکنم که حتما با فرکانسهای 343.3 و 21.04 و 39.51 هم تست شود.
با 1331.5 و 343.3 هم از قاصله صدمتری وزن گرفته شود.
انشالله که موفق خواهی شد.

@};- @};- @};-

شنبه 12 بهمن1392 - 11:53pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:

سلام
پوریا جان سپاس از شما
مورد اول رو خیلی قبول ندارم با این درصد!!! حفره به نظر من در اولویت بعدی قرار دارد. جدیدا هم یه بار بدون حفره بیرون کشیده شد.
حفره در بعضی موارد وجود دارد و بعضا نه. در صورت وجود خیلی کمک کننده هست.
مورد دوم باید تست شود ولی به نظرم زیاد مهم نیست. در صورت وجود حفره این تست میتونه برای تایید مورد استفاده قرار گیرد.
مورد سوم واضح است و قبلا هم گفته شده است.
مورد چهارم میتونه جالب باشه و باید تست شود.
مورد پنجم هم که واضح است.
مورد ششم نظری ندارم بگم.
مورد هفتم به نظرم لازم نیست و زیاد کاربردی نیست.نکته مهمی که هست گرفتن نقاط شمالی و جنوبی هست با دستگاه خاموش که جناب آریا بهش اشاره کرده بودن و بنده هم یکی دوبار پست دادم.

دوستان عزیز در امر ردیابی باید عرض کنم که وقت فاکتور بسیار مهمیست و باید کاری کنیم این وقت برای تست ها رو به حداقل برسونیم.
باید در حداقل زمان ممکن تستها انجام شود و البته دقیق و مطمئن.
به همین منظور پیداکردن دقیقترین فرکانس بسیاری از این مشکلات رو حل خواهد کرد.اولویت اول پیدا کردن فرکانس دقیق هستش.
این مورد چهارم که فرمودید میتونه خیلی جالب و مفید باشد و خیلی هم در کم کردن وقت تستها مفید واقع شود اما باید اثبات شود تا بطور قطع از آن استفاده شود.

@};- @};- @};-

یکشنبه 12 بهمن1392 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظرفرکانس دقیق میتونه بهترین راهگشاباشه وتووقتم صرفه جویی کنه ه ه.چون هرچی زمان طولانی میشه قدرت وتسلطوتمرکزه اپراتورم کم وکم ترمیشه وخسته میشه وممکنه باقیه تستارم خراب کنه وخطاروبیشترمیکنه این به نظرم

یکشنبه 12 بهمن1392 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان !
کانی جان و آقا پوریای عزیز مورد چهارم رو اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید ...
متوجه نشدم که حرکت آنتن بصورت رفت و برگشت چطور حجم رو نشون میده ... اگه ممکنه بصورت روان و سلیس توضیح بفرمائید ...
با تشکر .
یا حق.

یکشنبه 13 بهمن1392 - 1:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure