انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 2:46pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
من میخواستم تمامه اطلاعات ریزودرشت مدارو تو یه فایل بزارم ولی مثل اینکه بعضی از دوستان ناراحت شدن که چرا زودتر نمیگی که منم تصمیم گرفتم کم کم اطلاعتو بزارم یعنی هر چه قدرتا امروز اطلاعات تونستم جمع کنم میزارم.که این تمامه اطلاعاتی که قول داده بودم نیست چون من قوله 0 تا 100 داده بودم اینا فقط فیبره جدید که اصلاح شده واطلاعات لازم برای ارتباط با کامپیوتر هست که طریقه گذاشتن پروب وتنظیم دستگاه و.....هنوزمونده که شانس ما هوا بده تا شما تو مدارتون تغییرات لازمو بدید و به کامپیوتر وصل بشید هم هوا بهتر شده هم دوستمون جناب کاوشگر عزیز اومدن.
دوستانی که فکر میکنن من دارم سرکارشون میزارم سخت دراشتباهن من میخوام کاری کنم که اگه یه بچه ۱۰ ساله خواست مدارو درست کنه هیچ مشکلی نداشته باشه. :x
اینم عرض کنم که اپراتوری این مدار خیلی سخته و متفاوته من با این جور مدارا کار کردم ولی این مدار متفاوته.اگر بتونم ثبات مدارو به 0 برسونم خیلی خوب میشه البته الانم رسونندم به 0 ولی جای کار داره. :-?
هر سوالی در رابطه با این مدار داشتید تا جای که بتونم جواب بدم در خدمتم اگرم نتونستم اقا حمید کمک میکنه :D
دوستانیم که هر نوع اطلاعات در باره این مدار دارن به من بگن تا تو فایل اموزشی ازش استفاده کنم.(چندتا فکر بهتر از یه فکره)پس دوستان برای کمک به همدیگه بیاید اطلاعاتمونو در اختیار همدیگه بزاریم @};-
یه برنامه جدید که ماله مگنومتر جان بکر گذاشتم که بااین راحتر اتصال پیدا میکنید هم جدید تره هم راحتتر \:d/

شنبه 12 بهمن1392 - 8:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
alikhan عزیز ممنون از شما
میشه دقیقا بگین این فایلها باید کجا کپی بشن؟
جون بازم موقع اجرای برنامه خطا میده.
یاحق

سلام
این سه تا فایلی که عرض کردم رو تو فولدر ی که نرم افزار هست یعنی درایو سی قرار بدید.
یا حق

شنبه 12 بهمن1392 - 9:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان از اینه واسه چند دقیقه فایل حذف کردم واقعا عذر میخوام.ترسیدم ویروسی باشه که خدارو شکر نبود.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 12 بهمن1392 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mamad13 نوشته است:
سلام دوستان
من میخواستم تمامه اطلاعات ریزودرشت مدارو تو یه فایل بزارم ولی مثل اینکه بعضی از دوستان ناراحت شدن که چرا زودتر نمیگی که منم تصمیم گرفتم کم کم اطلاعتو بزارم یعنی هر چه قدرتا امروز اطلاعات تونستم جمع کنم میزارم.که این تمامه اطلاعاتی که قول داده بودم نیست چون من قوله 0 تا 100 داده بودم اینا فقط فیبره جدید که اصلاح شده واطلاعات لازم برای ارتباط با کامپیوتر هست که طریقه گذاشتن پروب وتنظیم دستگاه و.....هنوزمونده که شانس ما هوا بده تا شما تو مدارتون تغییرات لازمو بدید و به کامپیوتر وصل بشید هم هوا بهتر شده هم دوستمون جناب کاوشگر عزیز اومدن.
دوستانی که فکر میکنن من دارم سرکارشون میزارم سخت دراشتباهن من میخوام کاری کنم که اگه یه بچه ۱۰ ساله خواست مدارو درست کنه هیچ مشکلی نداشته باشه. :x
اینم عرض کنم که اپراتوری این مدار خیلی سخته و متفاوته من با این جور مدارا کار کردم ولی این مدار متفاوته.اگر بتونم ثبات مدارو به 0 برسونم خیلی خوب میشه البته الانم رسونندم به 0 ولی جای کار داره. :-?
هر سوالی در رابطه با این مدار داشتید تا جای که بتونم جواب بدم در خدمتم اگرم نتونستم اقا حمید کمک میکنه :D
دوستانیم که هر نوع اطلاعات در باره این مدار دارن به من بگن تا تو فایل اموزشی ازش استفاده کنم.(چندتا فکر بهتر از یه فکره)پس دوستان برای کمک به همدیگه بیاید اطلاعاتمونو در اختیار همدیگه بزاریم @};-
یه برنامه جدید که ماله مگنومتر جان بکر گذاشتم که بااین راحتر اتصال پیدا میکنید هم جدید تره هم راحتتر \:d/

سلام جنابmamad13
شما تغغیراتی که مهندس حمید عزیز فرمودن رو رو مدارتون اعمال کردید>؟با این تغیییرات که مدار به ثبات میرسه
حمید نوشته است:
دوستانی که احیانا مشکل بی ثباتی یا تغییر خود بخودی مقادیر روی صفحه رو دارن ؛ این مساله یکی به علت حساسیت در بخش گیرنده هست که با اتصال سیم ها تقریبا عادیه. اما یک بخشش متاسفانه بعلت نویز روی مدار هست که الان من دقت کردم بعضی خازنهای دکوپلاژ رو بیش از حد پایین در نظر گرفته که این با توجه به تغذیه دوبل آپ امپ ها در بخش ولتاژ منفی بسیار بدتر هم هست! در مدار چنس هم بخصوص با توجه به وجود ایسی 7660 این مساله رو من کاملا تجربه کردم. بنابراین دوستان توصیه اکید میکنم خازنهای دکوپلاژ رو بصورت زیر اصلاح کنین:

C1: 470uF - 25v
C4: 100uF-16v
C5: 470uF-16v
به دو سر خازن 3 هم یک 470uF-16v لحیم کنین. این خیلی مهم هست نمیدونم اونجا چرا فقط 100 نانو گذاشته!!! :D

در همین حد انجام بدین بنظر من بلحاظ صافی خطوط ولتاژی روی مدار کافیه.

یکشنبه 12 بهمن1392 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام به دوستان گل انجمن

ثبات دستگاه من زمانی که روی تخته سوار کرده بودم خوب بود اما وقتی باز کردم داخل جعبه پلاستیکی سوار کردم بعد از 2 ثانیه به هم می ریزه هر کاری هم کردم جواب نداد حتی دوباره داخل جعبه چوبی گذاشتم باز هم بی ثباته.. :-\ از اساتید خصوصا استاد حمید خواهش می کنم رو ثبات دستگاه راهنمایی کنن

هیچ وقت به گمان اینکه وقت دارید ننشینید زیرا در عمل خواهید دید که همیشه وقت کم و کوتاه است.

یکشنبه 12 بهمن1392 - 2:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب saman2 عزیز .
از راهنمایوتون خیلی ممنونم. :x
اقاحمید درست عرض کردن یعنی همیشه درست میگن. :-* :x
ولی طی تستایی که من انجام دادم هم این تغییرات هم تغییرات خودم که تو مدار دادم هیچکدوم لازم نیست اگر دقت کنید مبینید وقتی مدار رو داخله جعبه قرار ندادید سیم فقط برای دکمه ها به مدار وصل کردید میبینید هیچ بی ثباتی وجود نداره.پس نتیجه میگریم نویزهای موجود باعث بی ثباتی میشه. :D
حالا چه کار کنیم؟ :-?
به نظره من خازن ۱۰ پیکو را به ۲۲ پیکو تغییر بدیم.خازن۱ را حداکثر ۱۰۰ میکرو ۲۵ ولت قرار بدیم خازن ۳ را ۳۳۰ نانو(ترجیحا mkt)قرار بدیم.بدنه فلزی کریستال را با چسب عایق کنیم.از باطری ۹ ولت استفاده کنیم.اگه این تغییرات بالارو انجام ندادیم مشکلی نداره مهمترین کار شیلد جعبه و خوده مداره که باعث میشه پارازیت رو مدار نیوفته سعی کنید تا جای که امکان داره از جعبه پلاستیکی استفاده کنید.تا جای که میتونید سیم نازک و به اندازه نیاز استفاده کنید. @};-
من مدارمو راه انداختم به نتایج رسیدم ولی دوباره اتصالی کردو بقیه داستان.دارم از این مدار دل سرد میشم. :ymsigh:
من هرچی تجربه از ثبات مدار داشتم همینا هست.از حمید جان خواهش میکنم چیزه دیگه ای به نظرش میرسه به ما بگه.چون مداره بدون ثبات یعنی سر کار رفتن.من که خودم هنوز دارم روش کار میکنم.
سلام جناب piuse عزیز موارد بالا رو امتحان کن.تغذیه مدارو ۹ ولت کن.مدارو جعبه رو شیلد کن.از فایل هگز ۴۱۱ اصلی استفاده کن(برای میکرو a )مشکلتون حل میشه اگه بازم حل نشد مشکل از سیم کشی یا اتصالی یکی از پروبهاست.
موفق باشید @};-

یکشنبه 13 بهمن1392 - 7:35am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون mamad13 عزیز.
در مورد خازنهای 10 پیکو فکر نمیکنم بی ثباتی در اعداد نمایش داده شده روی ال سی دی ارتباطی به میکرو و کریستال داشته باشه که ما این خازنها رو تعویض کنیم. ولی بهرحال بین 10 تا 22 پیکو قابل استفاده هست و هر دو خازن 8 و 9 هم باید یک مقدار باشن. اگر از نوع مولتی لایر براشون استفاده بشه شاید بهتر باشه.
علاوه بر تغییر خازنهایی که قبلا عرض کردم نکات زیر هم در نظر بگیرین خیلی بهتر میشه:

1- خازن 2 و 3 حتما عدسی باشن! ام کا تی بدرد دکوپلینگ تغذیه نمیخوره. همیشه این رو یادتون باشه. ام کا تی و پلیستر هر چقدر در کوپلینگ سیگنال البته تا رنج کیلوهرتزی عالی جواب میدن ؛ در دکوپلینگ بسیار ضعیف عمل میکنن. پس اینجا عدسی خیلی بهتره.
2- بدنه کریستال رو میتونین به زمین مدار اتصال بدین. ولی این باز هم در صورتی هست که میکرو درست کار نکنه. میکرو هم درست کار نکنه شما مشکل هنگ کردن یا ریست شدن خواهید داشت. مشکل تغییر اعداد روی صفحه ارتباطی به این قضیه نداره.
3- به دو سر خازن 5 یک 100 نانو عدسی اتصال بدین. این بسیار مهمه!
4- خازن 6 رو تانتالیوم و خازن 7 رو ام کا تی بذارین.
5- به دو سر مقاومت 2 هم یک خازن 100 نانو عدسی وصل کنین. این هم خیلی مهمه!

یکشنبه 13 بهمن1392 - 1:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون حمید جان حتما شب این تغیرات را انجام میدم ونتیجه را اعلام می کنم :x
از محمد عزیز هم به خاطر راهنمایی ممنونم

هیچ وقت به گمان اینکه وقت دارید ننشینید زیرا در عمل خواهید دید که همیشه وقت کم و کوتاه است.

یکشنبه 13 بهمن1392 - 2:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

شرمنده حمید جان از کدوم هگز به نظرتون استفاده کنیم" 411 یا 450 "یه سوال هم اینکه تفاوت این دوتا خیلی زیاد هست
شرمنده زیاد سوال پرسیدام :ymblushing:

یکشنبه 13 بهمن1392 - 3:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم piuse عزیز.
هر دو فایل هگز رو بنظر من باید امتحان کنین! یا دو میکرو پروگرام شده داشته باشین که مقایسه کنین ببینین فرقشون به چه صورت هست. بله این دو ورژن با هم فرق دارن! البته دوستان فرمودن 411 بهتر جواب میده.

یکشنبه 13 بهمن1392 - 3:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure