انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 1:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 246 , 247 , 248 , 249 , 250 , 251 , 252 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز ودوستان سلام
چطور میشه فرکانس تولید شده سیستم رو متوجه بشیم منظورم اینه از فرکانس متر یا چیز دیگه ای میشه این کارو کرد یا خیر؟

دوشنبه 14 بهمن1392 - 7:41am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز اگر کمی وارد باشین با یک اسیلوسکوپ حرفه ای میتونین اندازه گیری کنین. ولی این مساله بدرد ردیابی شما نمیخوره! ممکنه بدرد کارهای دیگه بخوره! :-w :D

دوشنبه 14 بهمن1392 - 3:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازدوستانی که تستاشونوگذاشتن هیچکدوم حفاری نکردن نتایج بذارن؟؟؟؟؟؟ دیشب یه جایی روچک کردم که توسط چندین دستگاه چک شده وانقدجاش بده که کارنمیشه کردش ولی جاش پره.من 3فرکانس زدم اهم از29.69و39.51و21.04زدش که هر3شون 2ونیم تن زدش از5متری باسیم وبیسیم.2تانتیجه داره:1وزن بالا :به بارنزدیک تره.2:فرکانس هابازم فرکانسه تموم کننده نیست .حرکته انتنم پرقدرت وهراپراتوره ناشی وکارنابلدی هم انتن دستش بودکشندگیه خاصی داشت که نیرویه ذهن وفرکانسه مغزبایدجلویه این کشندگی انتن لنگ مینداخت ت ت ت ت ت ت ت ت.

دوشنبه 14 بهمن1392 - 10:42pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

علی عزیز خسته نباشی.بنظر شما چند کیلو بار چرا باید چند تن بزنه?????.شما ردیاب رو بده به یکی که ندونه اونجا بار هستش نا با چند کیلو و نه چند تن اونجا رو تایید کنه.همانطور که گفتم ذهنیت تو بار واقعی می تونه خوب باشه ولی تو خطاها می تونه فاجعه ایجاد کنه.همین تست شما ذهنیت باعث تقویت فرکانس تا حد چند صد. برابر شده و حالا اگه خطا بود همین ذهنیت شما یه چند گرم ذرات و سیلیس رو تا 150 کیلو میزد.علی جان راهی که شما تو ردیابی پیش گرفتی بیشتر شما رو بطرف خطا خواهد کشید.شما از دوستای قدیمی من هستی و قول میدم با تغییر ذهنیت و با پشتکار عالیت و این تایپ های دل نشینت موفق خواهی شد.ایشالله...

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 14 بهمن1392 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمزه جان.داداش من جاشونمیدونستم منوواسه تست برداکه وسیله چیزی میزنه یانه.من روشن کردم گذاشتم رو1تن زد.3مین اف کردم بعد2تن گذاشتم زدش دوباره اف کردم زدم 2تن ونیم زدش وهرکاری کردم ازاون بالاترونگرفتش .به نظرتون حمزه جان چه طوری دیگه وزن گیری رواعدادوازاول شروع کنم م م م م داش حمزه جان؟؟؟؟

دوشنبه 14 بهمن1392 - 11:50pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان در مورد کنترل وزن مثل اینکه بنده روضه خوندم! حرفی که بنده میزنم لابد چیزی میدونم که عرض میکنم! شما از وزن بالا باید شروع کنین و به سمت پایین بیاین. اینجوری هیچ نیازی به خاموشی چند دقیقه ای هم ندارین. فقط بار اول که نقطه رو میخواین پیدا کنین باید وزن مناسبی رو انتخاب کرده باشین. بعد از اون ابتدا ولوم وزن رو آخر قرار میدین و ردیاب رو چند دقیقه خاموش میکنین. بعد از روشن کردن از بالاترین وزن شروع میکنین و چک میکنین تا به وزنی برسین که ردیاب واقعا هدف رو سنس بکنه. همین عدد وزن میشه وزن تخمینی شما.
این رو هم باز تاکید کنم ؛ تخمین وزن درست نزدیک اهداف قدیمی بهیچ وجه درست جواب نخواهد داد! علتش هم اینه که قدرت مغناطیس هدف قدیمی به سیستم کنترل وزن غلبه میکنه و طبیعیه که وزن بسیار بالایی بدست میاد. دقیق ترین عدد وزن در نقطه ای قابل تخمین هست که آنتن های خالی بهیچ وجه نتونه اون هدف رو سنس کنه! در واقع شما در اون نقطه مطمئن هستین که هدف صرفا به واسطه فرکانسها در حال ردیابی هست. در نزدیکی هدف درسته که تا یک وزن خاصی بنظر میاد ردیابی میشه و بالاتر جواب نمیده ؛ اما در واقع مغناطیس هدف به کمک سیستم کنترل وزن میاد و باعث میشه انتنها تا وزن بالاتری توان سنس پیدا کنن. در صورتیکه در فاصله کمی دورتر که دیگه آنتن خالی چیزی مشخص نمیکنه ؛ صرفا فرکانسها هستن که کار رو انجام میدن و لذا نتیجه بسیار بیشتر قابل اعتماد هست. این مساله هم در مورد نزدیکی به اهداف قدیمی مختلف با شرایط مختلف یکسان نیست و ممکنه نزدیک یک هدف قدیمی اینجور باشه و در مورد دیگری نباشه! اما در فاصله دورتر که فقط فرکانس عامل سنس هست کم و بیش همیشه نتایج مشابهی بدست میاد و میشه روش حساب کرد.
حرف حمزه جان در مورد ذهنیت هم درست هست. شما اگر فکر کنین باید اونجا رو بزنه مطمئن باشین روی وزن بالاتر هم خواهد زد! این رو میتونین حتی روی فلزات جدید هم تست کنین. چون فلزات جدید دیگه نباید روی بالاتر از وزن خودش سنس بشه.

سه شنبه 14 بهمن1392 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان سلام برای یک بار مثلأ 5 کیلویی 1000ساله تو عمق 3 متری در زمین با رطوبت متوسط و خاک معمولی انتن خالی تا چه فاصله ای به نظرتان واکنش داره

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

سه شنبه 14 بهمن1392 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
دوستان سلام برای یک بار مثلأ 5 کیلویی 1000ساله تو عمق 3 متری در زمین با رطوبت متوسط و خاک معمولی انتن خالی تا چه فاصله ای به نظرتان واکنش داره

جعفر جان سلام خوبی ؟
فکر نکنم فرمول خاصی داشته باشه که بشه مثلا این اعدادو بزاری توش و یک جواب درست بهت بده :D ولی شاید تا حدودی بشه تجربی تکرار میکنم تا حدودی تشخیص داد ...
بنده برای اون جائیکه تستاشو گذاشته بودم و سند هم داره و تاحدودی هم تائید شده هست ( ثبت شده در میراث فرهنگی هم هست) این نتایجو گرفتم ...
برای بار حدود 200 کیلو (سکه و مجسمه های کوچک ) در یک تپه ی باستانی که در منطقه ی استان گلستان با رطوبت میانگین 80% و عمر حدود 2100 سال و عمق حدود 6 متر... که با ردیاب وزن رو 5 تن گرفتم ... تاحدود 75 متری آنتن خالی جواب میداد...
حالا اگه میشه با این مفروضات یک فرمول در بیاری که بسم لله :))
خیلی گلی آقا جعفر ...@};-
یا حق.

سه شنبه 15 بهمن1392 - 3:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید جان سلام ممنونم که حالمو پرسیدی ،خوبم خدارو شکر.اون اعداد و ارقام برای این که حساب وکتاب کنم نذاشتم میخاستم بدونم حدودی چقدر قدرت داره

سه شنبه 15 بهمن1392 - 7:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا مجید ایا جایی هم که فرکانس مشابه یا ذرات کرفته باشیم ایا باز هم اینقدر قدرت دارن که انتن خالی رو به طرف خودش جذب کنه

سه شنبه 15 بهمن1392 - 9:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 246 , 247 , 248 , 249 , 250 , 251 , 252 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure