انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 5:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 202 , 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
احمد جان من که بارها عرض کردم طبق شکل ب بهتر هست! یعنی گوشه های مستطیل لوپ شما حالت زاویه 90 درجه کامل نداشته باشه بهتر جواب میده. به همین جهت طبق شکل شما ما قسمت B رو هم در نظیر میگیریم تا حالت خمیدگی در گوشه ها ایجاد بشه.

مرسی داری فراوون @};- @};- @};-

پنج شنبه 17 بهمن1392 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

talar نوشته است:
اقا سهيل ميتوني توضيح بدي جه طوري جي111 رو نصب كردي من هم يايد فلز رو تكون بدم تا سنس كن.
ه

تالار جون طبق عکس روی سایت(۱۰ بار چکش کرده بودم که مبادا اشتباهی باشه) نصب کرده بودم فلز رو که تکون میدادم کار میکرد. پایه وسط که S بود رو روی فیبر روی S نصب کردم دو پایه کناری G و D بود رو جاهاشون رو عوض کردم کار کرد ولی بردش کمه شاید وقتی اشتباهی وصل بوده اسیب دیده! ان هم از عکس در ضمن روی لوپ فرستنده از یه تیکه اهن ورقی استفاده کردم شاید برد کمش به خاطر اونه!!!!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

جمعه 18 بهمن1392 - 7:53am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون سهیل عزیز.شما مطمئن هستین که خودتون اشتباه نکردین؟! چون من الان چندین دیتاشیت برای ترانزیستور J111 رو چک کردم همشون طبق همون تصویر اصلی ترتیب پایه ها رو مشخص کردن! البته S که طبیعتا چون وسط هست از هر سمت بذارین درست در میاد. ولی بین G , D بحث هست که کدوم طرفش درسته. تمام دیتاشیتها طبق عکس نشون دادن! حالا من نمیدونم شماره شما دقیقا چی هست و چرا باید ترتیب گیت و درین جابجا باشه؟! :-?

جمعه 18 بهمن1392 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:ymparty: سلام استاد حمید خدا شاهده دوبار فیبر زدم.همون قطعات رو روش سوار کردم طبق عکس پایه های J111 رو تطابق دادم و عین خودش رو رو فیبر گذاشتم. حتی بارها از فیبر خارج کردم و روی کاغذ گذاشتمش و دو باره پایه ها رو جا زدم عین قبلی شد. تو فحه ۱۳۱ خوندم که فلز رو تکون تکون بدیم سنس کنه مشکل از ۴۳۹۳ است دو باره پایه ها و اطرافش (J111) رو چک کردم طبق عکس درست بود. گفتم عوضش کنم ببینم چی میشه یهو درست شد. ولی بردش در حالت تقویت شده کمه(یه تیکه ورق اهنی نسبتا نازک اندازه کف دست تو لوپ فرستنده استفاده کردم تا پایداریش بهتر شه ممکنه قدرت کمش از اون باشه؟ :-? . شخصی با نام کاربری تالار نیز همین مشکلو داشت و فلز رو باید تکون میداد تا سنس کنه اون هم از جی ۱۱۱ استفاده کرده بود حالا ببینیم مال اون چطوریه ایا درست شده یا نه.بنده از ایشون خواهش میکنم که نتیجه رو اعلام کنه ^:)^ . ایا ممکنه این برد موثر کم از نیم سوز شدن یا خرابی احتمالی J111 باشه ؟ قبل از تعویض پایه های های این ترانزیستور فلز رو باید به شدت تکون میدادی (تاکید میکنم به شدت ) تا به قول بعضی ها سنس کنه!!!!!!! :-? ولی الان فلز رو که جلوش میگیرم میتر تا ته میره وصداش هم به وضوح شنیده میشه.ولی باز نظر شما برایم ارجحیت دارد وضمنا از جناب عالی صمیمانه تشکر میکنم ^:)^ تالار یادت نره :-BD

جمعه 18 بهمن1392 - 5:41pm
مدیر کل
مدیر کل

سهیل جان همین که مدار شما راه افتاده نشون میده که ترانزیستور رو درست گذاشتین. سایر دوستانی که از J111 استفاده کردن هم امیدوارم به این مساله توجه داشته باشن.
قبلا عرض کردیم که استفاده از فلزات درست نزدیک لوپها کارایی دستگاه رو پایین میاره. بخصوص اگر آهن هم باشه که دیگه بدترین فلز در اسکلت توباکس هست! :D

جمعه 18 بهمن1392 - 5:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه تالار راه بیاد و نتیجه رو اعام کنه خوب میشه.امن یه تیکه فلز مربوط به گل گیر دوچرخه است که قابل تنظیم است و با ضامن صندلی دوچرخه محکم میشه؟ اگه حذفش کنک بردش خوب میشه؟

جمعه 18 بهمن1392 - 5:51pm
مدیر کل
مدیر کل

سهیل جان من که توضیح دادم فلز بخصوص آهن در نزدیکی لوپها باعث افت کارایی و در واقع افت برد خواهد شد! حالا ممکنه دستگاه شما جای دیگش هم اشکالی داشته باشه که باز هم به کم شدن برد منجر بشه. اما قطعا این قطعه اهنی کنار لوپ هم یک ایراد اساسی هست که بهرحال باید درستش کنین.

جمعه 18 بهمن1392 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون حمید خان .چنس رو هم به لطفتون ساختم. خوب کار میکنه.بدون کوچکترین عیبی.صدا روکه کم میکنم به ۱ میرسونمش قدرتش ۳۰ درصد بیشتر میشه ممکنه از باطریم باشه.از یه باطری خشک جهار و نیم امپری استفاده میکنم؟

جمعه 18 بهمن1392 - 6:10pm

با سلام
من هم دقیقا مشکل سهیل را دارم
من از خود 2n4393 استفاده میکنم اما همین هست من نتونستم j111 پیدا کنم به جاش از bf245 استفاده کردم و پایه هاش را طبق دیتاشیت وصل کردم اما بازم همونه و باید فلز را تکون بدم
حتی الان 2 تا پایه های گیت و درین 4393 و 245 را عوض کردم اما تو اون حالت دستگاه کاملا کارکردش مختل میشه و کار نمیکنه نه صدا میده نه عقربه حرکت می کنه
نمیدونم مشکل از چی هست اما مطمعنا با غوض کردن جای گیت و درین دستگاه کار نمیکنه چه عملی و چه تئوری
همه چیز را هم چک کردم از عوض کردن ترانزستور تا ایسی و اتصالات و تنظیمات مختلف
اما همونی هست که هست

جمعه 18 بهمن1392 - 9:02pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان از اونجایی که بنظر میاد این مشکل قطعا در ارتباط با ترانزیستور 4393 هست شما اتصالات و مقادیر مقاومتهای 21 و 22 و 23 و 24 و 29 و خازن 23 و دیود 6 رو هم بررسی کنین و در نهایت ممکنه آیسی 4011 هم ایراد داشته باشه که محض احتیاط یک نوع دیگش رو جایگزین کنین ببینین در کارکرد تفاوتی حاصل میشه یا نه.

جمعه 18 بهمن1392 - 10:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 202 , 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure