انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 5:45pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 205 , 206 , 207 , 208 , 209 , 210 , 211 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلامی دوباره حمید جان

فرموده بودین بعد از شیلد کردن با فویل آلومینیوم یک سیم نازک مثل سیم های تلفن به صورت مارپیچ روی فویبل بپیچم...

این سیم باید روکش دار باشه یا روکشش رو جدا کنم؟همین!!!

یکشنبه 20 بهمن1392 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اجازه اقا حمید. این سیم باید بدون هیچ گونه روکش باشد تا فویل رو در بر بگیره و قطع احتمالی فویل رو برطرف کنه.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

یکشنبه 20 بهمن1392 - 9:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Soheil2014 نوشته است:
با اجازه اقا حمید. این سیم باید بدون هیچ گونه روکش باشد تا فویل رو در بر بگیره و قطع احتمالی فویل رو برطرف کنه.

مرسی سهیل خان

یکشنبه 20 بهمن1392 - 9:30pm
مدیر کل
مدیر کل

بله این سیم باید حتما لخت باشه تا هم به سرتاسر فویل اتصال داشته باشه و شیلد بهتر و مطمئن تری ایجاد بشه و هم اینکه در نهایت یک از دو انتهای همین سیم رو باید به شیلد کابل لوپ متصل کنیم.

یکشنبه 20 بهمن1392 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت استاد حمید گل ^:)^ وصل مبدل ولتاژ و حذف مقاومت عملا ولوم ها از کار میفتن! :-o طبیعیه؟ :| .برش هم خیلی کمه سینس مسی قطر سی سانت رو ۱۱۰ سانتت میزنه :-? . هیچ فلزی جز یک لوله نازک الومینومی تو خالی در وسط به نبردم! خیلی جوب صفر میشه و در حالت جست و جو استانه ای وجود ندارد (از یه حدی نزدیک بشه شروع میکنه به بوق زدن و میتر تا ته میره) تمام مقاومت ها و ترانزیستور ها را هم هنگام نصب تست کردم و همچنین خازن های ۶ و ۷ رو هم تغیییر دادم تا به این ۱۱۰ سانت رسیدم ایسی 4066 BU رو به جای TC4066 استفاده کردم.یه وقت که مدار ایراد داشت (تکون خوردن فلز) یادم رفت مدار روشن بود همه ایسی ها رو خارج کردم X_X .میتونه از اون باشه چون قصد دارم همه ایسی ها رو عوض کنم؟ شیلد مدار سه نیم ولت دو سر فرستنده ۳۹ ولت AC ؟ و خازن ۲۳ رو هم ۲.۲ میکرو رو هم الکترولیت گذاشتم. فیبر هم فیبر اصلاح شده اخری و تغییراتی رو که هم تو ۱۲۰ صفحه اولی تایید کردین رو انجام دادم و هم چنین تغییراتی رو که تو فایل اصلی بود. نمره سیم ۷۰ و دقیقا ۷۲ دور خازن ۵ رو هم ۴۷۰ نانو گذاشتم. لازمه تمام خازن ها و و ایسی ها عوض کنم؟ موفق باشی :-BD یا حق.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

دوشنبه 21 بهمن1392 - 4:34am
مدیر کل
مدیر کل

حذف مقاومت 1 و استفاده از مبدل صرفا سبب بالا رفتن قدرت فرستنده این دستگاه میشه. اگر مشکل دیگه ای پیدا کرده حتما اشتباه از خودتون بوده. ولومها ربطی به مبدل ندارن!
ممکنه با این همه مراحلی که شما طی کردین مدارتون آیسی معیوب هم داشته باشه! نمیشه قطعی نظری داد!
خازن 23 رو خیلی بهتره از نوع ام کا تی یا پلیستر بذارین چون تاثیر داره.
شیلد 3.5 ولت هم خیلی کم هست. شما اگر ولتاژ 8 درست داشته باشین این هم باید نصف همون باشه! البته اگر ولت متر شما درست نشون بده. دقت ولتاژ 4 ولت به دقت مقاومتهای 46 و 47 بستگی داره. سعی کنین 1 درصد بذارین. این دو مقاومت باید یک عدد باشن. میتونین هر دو رو 10 کیلو یا هر عدد بالاتری بذارین ولی دقتشون خوب باشه.

دوشنبه 21 بهمن1392 - 4:14pm

سلام خدمت دوستان و اقا حمید که برای این توباکس خیلی کار کردن من توباکسم راه افتاد و همه چیزش درست بود و بردش باور نکردنی من با خازن های 6 و 7 خیلی بازی کردم تا متراژش بالا رفت ولی یک چیز من رو خیلی دل سرد کرد بردمش روی زمین و نالش کردم و قبل حرکت تستش کردم دیدم بردش خیلی خوبه ولی باهاش راه که میری سنگ های سیاه رو بوق میزنه و سفال رو سنس میکنه اسکلت من هم خیلی محکم ساخته شده و بعد نال که محکم میشه لوپ ها هیچ تکونی هم نمیخوره و دو تا لوپ هم هنگام حرکت زیاد تلو تلو نمیخورن من کل این صفحه ها رو خوندم تو اپراتوریش هیچ مشکلی ندارم به کار خودم شکی ندارم کاش میشد این مشکل برطرف بشه و یا تفکیک روش اضافه بشه که راحت تر بشه این بوق ها رو متوجه شد من تبدیل ولتاژ هم بهش اضافه کرد سر زمین خیلی تست ها رو انجام دادم که ذرات حذف بشن ولی نشد

دوشنبه 21 بهمن1392 - 5:28pm
مدیر کل
مدیر کل

مهران عزیز بالاخره فکر کنم اینجا جاش باشه از شما بپرسم چطور ممکنه شما در کمتر از 1 هفته چندین فلزیاب رو بسازین و به مرحله بهره برداری برسونید که حالا توباکس که خودش معادل چند فلزیاب کار میبره بخواد یکیشون باشه؟! جالب اینجاست که شما همین هفته پیش فرمودین با ردیاب 35 به بار رسیدین! و فرمودین از لورنز استفاده کردین هرچند بعدا اصلاح کردین که مال دوستتون بوده!!! اینا رو عرض کردم که توجه داشته باشین حواس من خیلی جمع تر از این حرفاست. پس اگر خدای ناکرده قصد و نیت خاصی دارین از همین الان بهتره مسیر خودتون رو عوض کنین. هیچ کسی در این انجمن باور نمیکنه شما این همه کار و ساخت چندین فلزیاب رو در عرض یکی دو هفته انجام داده باشین!!!
در خصوص پایداری توباکس هم درسته اگر قدرت فرستنده یا در واقع ولتاژ مبدل در حد بالایی گذاشته بشه کلا ثبات خوبی نخواهد داشت. اما مثلا با ولتاژ 18 ثبات خیلی خوب خواهد بود. باقی قضیه دیگه به کیفیت قطعات و مونتاژ و اسکلت بستگی داره.

دوشنبه 21 بهمن1392 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran 20 نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اقا حمید که برای این توباکس خیلی کار کردن من توباکسم راه افتاد و همه چیزش درست بود و بردش باور نکردنی من با خازن های 6 و 7 خیلی بازی کردم تا متراژش بالا رفت ولی یک چیز من رو خیلی دل سرد کرد بردمش روی زمین و نالش کردم و قبل حرکت تستش کردم دیدم بردش خیلی خوبه ولی باهاش راه که میری سنگ های سیاه رو بوق میزنه و سفال رو سنس میکنه اسکلت من هم خیلی محکم ساخته شده و بعد نال که محکم میشه لوپ ها هیچ تکونی هم نمیخوره و دو تا لوپ هم هنگام حرکت زیاد تلو تلو نمیخورن من کل این صفحه ها رو خوندم تو اپراتوریش هیچ مشکلی ندارم به کار خودم شکی ندارم کاش میشد این مشکل برطرف بشه و یا تفکیک روش اضافه بشه که راحت تر بشه این بوق ها رو متوجه شد من تبدیل ولتاژ هم بهش اضافه کرد سر زمین خیلی تست ها رو انجام دادم که ذرات حذف بشن ولی نشد

سلام

یه زحمت بکشید یه عکس از مدار و اسکلتی که ساخید قرار بدید. شما اگر استانه رو کم کنید برد یه مقدار کم میشه ولی ثبات بالا میره و با توجه به قدرت بالای مدار مشکلی پیش نمیاد. مبدل رو وصل کردید؟ برد برای یه فیبر مسی بگیرید و اگر شد اعلام کنید.
یا حق

دوشنبه 21 بهمن1392 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید من مدارم راه افتاد سنس میکنه ولی باید فلز رو جلپوش تکون بدم تا میتر،حرکت کنه.دومین مشکل من اینه که اگه یه کم ولوم استانه رو ببرم بالا دستگاه بوق میزنه بدون اینکه فلزی جلوش باشه .از همون ابتدا این مشکل رو داشتم .تمام ای سی ها رو عوض کردم .نمی دونم علت چیه .ایا این طبیعیه

سه شنبه 22 بهمن1392 - 10:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 205 , 206 , 207 , 208 , 209 , 210 , 211 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure