انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:55am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 252 , 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه.یه نکته که باید بگم اینکه کلیدی که میزارید باید هر دو انتن تلسکوبی رو قطع کنه نه فقط یک انتن رو.چون هدف قطع جریان تو هر دو انتن تلسکوبی هستش و وصل بودن یه انتن تلسکوبی باز ایجاد تداخل می کنه.من کلید رو برداشتم و قصد دارم یه ولوم 50 کیلوی دوبل رو برای انتن های تلسکوبی بزارم تا هم امکان قطع کردن و هم تنظیم کردن رو داشته باشه.البته هدف تایید ولوم نیست بلکه می خوام ردیاب رو تو حالت های مختلف تست کنم تا به بهترین حالت دست پیدا کنیم.تو این حالت هم تست می کنم و نتایج رو قرار میدم.یکی دیگه از نکاتی که باید بگم اینکه رو نقطه بار در حالت باسیم اگه انتن های تلسکوبی باز باشن یک هدف 1 کیلوی تو بهترین شرایط برای ردیاب با وزن بالای چند تن هم جواب میده و تو این حالت بهیج وجه هیچ اپراتوری با هر مهارتی و فاصله ای وزن دقیق و حتی نزدیک به وزن بار قابل تشخیص نیست و جالب اینکه تو فاصله دور هم اگه انتن های تلسکوبی باز باشن انتن های برنجی نمی تونن محل بار رو دقیق سنس کنن و به اصطلاح گیج میزنن!!!در واقع انتن های تلسکوبی در حالت بیسیم و روی نقطه باید استفاده بشن اونم در حالت بسته.زمانی که بار تو عمق بالای 8 متر باشه باید انتن های تلسکوبی تا اخر باز بشن.موفق باشید.

عرض ادب و احترام !
حمزه جان جسارتا بنده بارها امتحان کردم وقتی در حالت بی سیم کار میکنی برای عمق گیری اگه آنتنها باز باشن و قدرت روی درجات بالا باشه عمق با حالت آنتن تلسکوپیه بسته و درجه ولوم قدرت روی نیم حد اقل نیم متر تفاوت عمق داشته اونم برای عمقهای کمتر از 8 متر و حد اکثر 4متری ... برای همین بنده همیشه برای عمق گیری در حالت بیسیم ... حتما تلسکوپی رو تا نیمه باز میکنم و درجه ی قدرت رو روی 8 به بالا میزارم .. چون در تمام تستهائی که داشتم در این حالت عمق دقیقتری میده تا حالت ولوم قدرت نیم و آنتن تلسکوپی بسته ... با این تفاسیر بازم نظر شما اینه که فقط برای هدفهای با عمق بالا تر از 8 متر باید تلسکوپی باز باشه؟ ...
یا حق.

دوشنبه 20 بهمن1392 - 12:45am
استاد
استاد
آواتار کاربر

مجید جان حرف شما کاملا درسته.در واقع موضوع عمق یکم بخاطر گزینه وزن پیچیده هستش که متاسفانه کمتر در موردش بحث شده!?
برای دقیق زدن عمق روش شما برای فلز جدید در خاک خیلی خوب جواب میده و همچنین برای خطاهای مثل سفال و استخوان.
مجید جان برای بار واقعی و دقیق زدن عمق بهترین روش روشی هست که انتن تلسکوبی بسته باشه چون وزن رو ما نزدیک وزنی قرار میدیم که ردیاب بهش واکنش داره.ولوم قدرت رو بین 8 تا 10 قرار میدیم و عمق رو میزنیم.بخاطر استفاده از وزن بالا و قدرت بالای نفوذ با ولوم قدرت بالا ردیاب بواسطه وزن بالا یون رو رد میده و بخاطر ولوم قدرت بالا با نفوذ زیاد دقیقا از سطح بار عمق دقیق رو بهت میگه.این روش رو من زدم و دقیقا تو عمق بدست اومده فلز مورد نظر(نقره و برنز)خارج کردم"""

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 20 بهمن1392 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
استاد حمزه خسته نباشی اگه امکانش هست جزئیات رهگیری وحجم گیری و عمقزنی رو تبدیل به یک فایل نوشتاری کنید تا دوستان استفاده کنند وبرای شما دعای خیر کنند
ممنون میشیم

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 21 بهمن1392 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون حمزه جان بابت توضیح کاملی که ارائه کردین ...
فقط میخوام بدونم به چه روشی متوجه شدید که این روش تا عمق 8 متر رو جواب میده؟
برای عمقهای بالاتر باید آنتن تلسکوپی کامل باز بشه یا کمتر و کلا مبنائی برای باز کردن آنتن تلسکوپی درعمقهای بالاتر میتونید ارائه بدید ؟... (مثلا میشه گفت به ازای هر دومتر عمق بیشتر تلسکوپی 5 سانتیمتر باز بشه )
اگه مشکلی نیست یکم موضوع رو بشکافین که همه بهره ببرن ...
پیشاپیش از سعه صدر و حسن نیت خالصانه شما عمیقا سپاسگزارم ...
یا حق.

دوشنبه 21 بهمن1392 - 11:02am
استاد
استاد
آواتار کاربر

چشم ماني عزيز
مجيد جان راستش هر مطلبي گفته ميشه سعي مي كنم بصورت عملي تست كنم بعد بيانش كنم.در مورد عمق بايد از ولوم بالا استفاده بشه ولي بشرطي كه ولوم وزن هم نزديك مقداري باشه كه ردياب بهش واكنش ميده باشه.وقتي ردياب چيزي رو با 100 كيلو مي گيره ما بايد وزن رو 100 قرار بديم تا مبناي عمق گيري ردياب همين صد كيلو باشه.در مورد انتن هاي تلسكوبي هم دقيق نميدونم و از جناب حميد عزيز مي خوام بپرسم كه ايا فاصله اين دو انتن تلسكوبي مهم هستش يا اصلا نمي تونه تاثير گذار باشه.اگه جواب اين سوال رو بدونيم اهميت انتن هاي تلسكوبي هم مشخص ميشه.با تشكر

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 21 بهمن1392 - 11:51am

سلام اقا حمزه پس ما برای ردیابی اول انتن های تلسکوپی رو باید قطع کنیم و رهگیری کنیم و تو همون حالت که انتن های برنجی با سیم وصل هستن و تلسکوپی قطع هستش نقطه هم مشخص کنیم درسته؟ بعد برای عمق و حجم گیری سیم انتن های برنجی رو در بیارییم و با انتن تلسکوپی بسته عمق گیری و حجم گیری کنیم با وزن به دست اومده ای که با حالت بدون تلسکوپی بدست اوردیم

دوشنبه 21 بهمن1392 - 12:08pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان .عمق گیری من به این صورته که بعد از تعیین نقطه ،ولوم وزن را تا آخر زیاد میکنم ودستگاه را روی همان فرکانسی که نقطه کردم،تنظیم میکنم وبعد دستگاه را خاموش میکنم.در فواصلی که دستگاه خاموش است با آنتن خالی سرچ میکنم ویک قدم یک قدم از نقطه دور میشوم .تا جایی که آنتنها ی خالی نسبت به نقطه ی هدف واکنشی نداشته باشند .بعد از 5 دقیقه خاموشی ،دستگاه را روشن میکنم وبا همان فرکانس دستی که قبلا تنظیم شده است از وزن بالا شروع به ردیابی میکنم .ولوم وزن را کم کم پایین می آورم تا به اولین وزنی که سنس میشود ،برسم .برای عمق گیری ولوم وزن را روی نصف وزن به دست آمده تنظیم و دستگاه را به مدت 3 دقیقه خاموش میکنم .بعد از این از چهار جهت به طرف نقطه می ایم تا حجم به دست بیاید(زما نی که نوک آنتنها به هم نزدیک میشوند) وعلامت میگذارم .برای عمق گیری نیز از چهار جهت از روی نقطه به عقب میروم .هر جا که نوک آنتنها به هم چسبیدند ،میشود عمق که آن را یادداشت میکنم(پس از کسر فاصله دست تا زمین) .بعد نتیجه ی چهار جهت عمق گیری را که تقریبا نزدیک به هم هستند را جمع وبعد تقسیم بر 4 میکنم .مثلا اگر حجم ما از مرکز نقطه بشود یک مربع که طول هر ضلع آن 2متر باشد ،عمق ما میشود 1 متر . (کلا :سیم ها را به مدار وصل میکنم ولی به دسته ها وصل نیستند .آنتن های تلسکوپی تا آخر باز هستند-ولوم روی 10)
سه بار این تست را با 1.5 کیلو مس در عمق 1 متری که دوستم پنهان کرده بود ،انجام دادم که حدودا 30 سانت با عمق واقعی اختلاف داشتم.فرکانس دستی مورد استفاده من برای مس 995.0 است. من در این زمینه ردیابی چندان تجربه ای ندارم وفقط روشی که تست کرده ام را برای دوستان بازگو میکنم که عیب و ایراد کار من را بگیرند .قربون همگی شما .............................

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 21 بهمن1392 - 1:00pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله مهران عزيز
اقاي تهراني شما روشي رو كه گفتم تست كن تا عمق دقيق رو بتوني بزني.موفق باشيد

دوشنبه 21 بهمن1392 - 1:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

[جاداره ازهمه یه زحمت کشانه قسمته اپراتوری تشکرکنم که تلاش میکنندویک گله ازاقامجتبی_البته من درجهته اهدافه پیشبرد35حرف میزنم : که تولیدکننده هست ازصفحه 1تاالان وسیله خودشون روتست وبررسی باهدفه واقعی انجام ندادن ونکته وقلقی ونورمه کاریی روعنوان نکردن ن اگه هرزگاهی نکته ایی قلقی روشی ...ارایه میدادندبهتربودش ...بازم تشکرازاقاحمیدواقامجتبی وسایرین @};- @};-

دوشنبه 21 بهمن1392 - 2:09pm

ممنون اقا حمزه من تا فردا قراره یجا برم و تست هامو مینویسم اینجا تا نظرات دوستان و اساتید ببینم چی چون خزانه و نمیخوام سر خود حفاری کنم من تا بهال هر جای حفاری کردم بی مورد حفاری نکردم ولی فقط یک بار تو این چهار ساله خطا زده بودم که اونم از خستگی زیاد و پیاده روی زیاد بوده

دوشنبه 21 بهمن1392 - 5:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 252 , 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure