انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:46am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

درود بر شما
در مورد 35 یک نکته را می خواستم بگم که ماواقعا خواسته مون از قدرت یه ردیاب بیشتر هست و میخواهیم که خذف ذرات را با ردیابانجام بدیم و این وااقعا منصفانه نیست تمام شرکتهای که نقطه زن می سازند هنوز توی حذف ذرات موندن انوقت ما توقع داریم که با یه ردیاب هم ردیابی هم نقطه زنی هم حذف ذرات داشته باشیم ما که همه زورمان را بر سر این 35 میزنیم تا کاردو دستگاه را با یک دستگاه انجام بدهیم و هر روز با انواع فرکانسها اون را تست میکنیم شاید حذف ذرات بیشتری داشته باشیم و چون عوامل خطا زیاد و ناشناخته هستند بعضی ها کم لطفی میکنند و از 35بد گویی میکنند در حالی که اینطور واقعا نیست. به شخصه 5 جا را ردیابی کردم که دوتا حفاری انجام دادم و هر دو گور بودند که یکی از اونها یک فلز یک کیلویی بیرون اومد و یکی دیگه هم که اون سنگ با فدرت مگنت بالا از توی گور بیرون اومد در حالیکه هیچ نشونه و یا علایم گور هم نزدیکی اونها نبود و اگه به شما میگفتند اینجا بکنید و گور هست از این گفته خنده یتان می گرفت چون حق داشتید بخندید برای اینکه هیچ اثار و علایم از ادمی و یا کار دست اون قابل مشاهده نبود من با 35 به این مرحله رسیدم که باید دیگه فقط فلز مغناطیس شونده را از فلز غیر مغناطیس شونده در زیر خاک تشخیص بدم و عملا دیگه ذرات یا استخوان یا کوزه یا سلیس و اجر دیگه ناثیری در ردیابی با 35 برای من نداره و چون منطقه ما فقیر هست از لحاظ اثار باستانی به همین دلیل هم نتونستم این نشخیص بین فلز مغناطیس شونده و غیر مغناطیس شونده بدهم چون واقعا با هدف واقعی اینچنیتی بر خورد نداشتم که فرصت تست کردن داشته باشم و با ازمایش و خطا بتونم عامل را رد بدهم یا بین اونها تمیز قائل بشم.پس لطفا از 35 بد نگید چون واقعا 35 تا حالا تونسته از بین ردیابهای داخلی و خارجی خودی نشون بده این امکان هست که بشه یه ردیاب بالاتر از 35 بیرون داد ولی فکر نکنم تفاوت محسوسی بین این دو باشه در کل تا حالا میشه گفت 35 اخره ردیابی هست منتهی با یه اپراتور حوصله دار و کار بلد میشه باهاش نتیجه گرفت

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 4:00pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان .توی این مدت که ردیاب انجمن دستم بوده ،همیشه بهش ایمان داشتم وروش های کار با این ردیاب را تا حدودی با کمک اساتید عزیز یاد گرفتم .اما دیروز ساعت 10 الی 14رفتم سر مکانی که قبلا مقداری مس پنهان کرده بودم .هر کاری کردم نتونستم هدف را سنس کنم وحتی 150 گرم طلا برده بودم به هیچ عنوان نمی تونستم پیداش کنم .دوباره امروز ساعت 13 رفتم برای تست ،خیلی قشنگ سنس میکرد وحتی جک ماشینم که حدود 3 کیلو میشه را مود آهن وطلا ها را با 1331.5 و گلد 3که پنهان کرده بودند،توی 3 دقیقه پیدا کردم .هر چی فکر میکنم نتو نستم علت این که دیروز اجناس مخفی شده را پیدا کنم ،چی بوده ؟!!!!!!از دوستان خواهشمندم راهنمایی کنند .چون فکر میکنم بعضی وقت ها برای یه تست روی اهداف واقعی باید ساعت ها پیاده روی کنم .ولی برم اونجا ونتونم ردیابی کنم ،این فکر خیلی آزارم میده .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 5:13pm
مدیر کل
مدیر کل

tehrani39111355 عزیز البته ساعات صبح تا ظهر به اون شکل خیلی مناسب ردیابی نیست! با این حال من به شما عرض کردم اگر از حیث ساعت میخواین مطمئن بشین بهتر هست تمرینات ردیابی خودتون رو در همون ساعاتی انجام بدین که کاوش رو هم در همون ساعات میخواین داشته باشین! اینجوری نتیجه بهتری حاصل میشه.
در خصوص اینکه یک بار ردیاب جواب میده و یک بار جواب نمیده ؛ بخشیش قطعا به اپراتور بستگی داره. بخشی هم به شرایط محیطی. خود دستگاه در شرایط مختلف یک جور کار میکنه. فقط شما باید آنتنها رو چک کنین که مثلا در اثر کثیف شدن دچار قطع و وصلی در اتصالات داخلی خودشون نشده باشن. چون در این صورت هم احتمالش هست که یک بار خوب جواب بده و یک بار نه!

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمیداقاواسه اینکه انتنهاروچک کنیم میشه اون قسمته فوقانیه دستگاه روبازکنیم م م م م م م م م ببینیم وچک بشه؟؟....دستگاهه منم به نظرم انگارضعیف میگیره فلزو..

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 8:10pm
مدیر کل
مدیر کل

منظور من آنتنهای برنجی بود! تلسکوپی ها که دلیلی نداره قطع و وصلی پیدا کنن. بله برنجی ها رو میتونین باز کنین داخلش رو تمیز کنین و دوباره با دقت باید ببندین و چسب کاری کنین. اگر توضیح دقیق تری نیاز داشتین از آقا مجتبی کمک بگیرین.

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 8:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان فرکانسهای نقره طبیعی و مس طبیعی که استاد حمزه دادن فرکانسهای خوبی برای چک کردن محل خطا هستش خیلی به کار میاند...و یه جا رو تست کردم که خطا بود فرکانس 995 میگرفتش و مس ردیاب و بقیه فرکانسهای مس هم همینطور فرکانس 119.47 هم نتونستم چکش کنم چون نمیشد دقیق تنظیمش کرد و بردمش بالا خطا میزد. ( جای بود که قبلا ردیابهای دیگه تاییدش کردن و مس میزد همشون و من هم نتونستم با این فرکانسها ردش بدم و فقط مس طبیعی زمین باشه فرکانس طبیعی مس هم نشد تنظیمش کرد دقیق ... با دستگاه لوپ دار چک کردیم محل چیزی نبود عمق هم 1.20 سانت داشت...) ...

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 10:49pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

fabienmartin نوشته است:
دوستان فرکانسهای نقره طبیعی و مس طبیعی که استاد حمزه دادن فرکانسهای خوبی برای چک کردن محل خطا هستش خیلی به کار میاند...و یه جا رو تست کردم که خطا بود فرکانس 995 میگرفتش و مس ردیاب و بقیه فرکانسهای مس هم همینطور فرکانس 119.47 هم نتونستم چکش کنم چون نمیشد دقیق تنظیمش کرد و بردمش بالا خطا میزد. ( جای بود که قبلا ردیابهای دیگه تاییدش کردن و مس میزد همشون و من هم نتونستم با این فرکانسها ردش بدم و فقط مس طبیعی زمین باشه فرکانس طبیعی مس هم نشد تنظیمش کرد دقیق ... با دستگاه لوپ دار چک کردیم محل چیزی نبود عمق هم 1.20 سانت داشت...) ...

سلام
مارتین عزیز فرکانس 119.47 دقیقترشه ولی در ردیاب باید از این استفاده کنیم 119.5

@};- @};- @};-

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 10:59pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه.من با استاد جاوید موافق هستم.متاسفانه علم اوپراتوری عقب مونده و این اولین علت خطا زدن دوستان هستش.دوستان در مورد عمق و حجم و رابطه ی اونا سوال می کنن که واقعا من جوابی ندارم بدم چون من اینا رو تجربی یاد گرفتم و نمیدونم چطوری باید با کلمات اونا رو توضیح بدم.جناب مارتین عزیز خسته نباشی.قبلا هم گفتم راه اول برای رسیدن به فرکانس های دقیق داشتن بازه خطا ها هستش که تا حدی بهشون رسیدم.
جناب تهرانی عزیز تو قسمت تاثیر ذهن گفتم که بدترین زمان انتن زدن صبح ساعت 8 تا 11 هستش و ردیاب گاهی وقتا اصلا واکنشی نداره.از توضیح جناب کانی هم تشکر می کنم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
خدمت دوستان عرض کنم که چیزی که خودم تجربه کردم در زمستون بهتره از ظهر تا غروب آفتاب ردیابی بشه
بقیه فصول فقط در ظهر کمی گیج کننده میشه بقیه ساعتها زیاد فرقی نداشت البته اکثر مناطق ما کوهستانیه

پنج شنبه 23 بهمن1392 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان این فرکانس 21.20 به ذرات مس حساس هست البته 21.45 کمی ضعیفتر به این ذرات واکنش نشون میده با تست 10 ثانیه به راحتی تشخیص داده میشه.این فرکانس ها همین طور روی هدف واقعی خوب جواب میدند.

پنج شنبه 23 بهمن1392 - 12:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure