انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 1:49pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 206 , 207 , 208 , 209 , 210 , 211 , 212 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید این جی 111 رو چه زور تست میکننن.

سه شنبه 22 بهمن1392 - 11:02am
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز مشکل شما رو با J111 دوستان هم داشتن! ظاهرا با جاگذاری برعکس ترانزیستور مساله حل شد!
در مورد ولوم آستانه هم بنظر من طبیعی هست باید ولوم رو جوری تنظیم کنین که بوق نزنه و معنی استانه هم یعنی همین! اگر احساس میکنین حساسیت زیاده باید ولوم سنس رو هم کم کنین و ولتاژ مبدل هم کمتر بذارین تا دستگاه حساسیت اضافی نداشته باشه.
ترانزیستور J111 هم به این سادگی قابل تست با مولتی متر نیست.

سه شنبه 22 بهمن1392 - 4:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید
خوبی؟

به دادم برس :(( :(( :((

لوپ ها نال میشه ولی هیچ سنسی نداره انگار نه انگار که فلزی بهش نزدیک میشه...

میشه یک بار طریقه درست و صحیح تنظیم توباکس رو لطف کنید بفرمایین

سر دو ترانزیستو به ترتیب 4.8 . 9.6 ولت دارم....اما شیلد 5.50 ولته

سر دو تا رشته سیم لوپ فرستنده 75 ولت AC دارم...بدون وصل کردن برد تقویت کننده

میشه راهنماییم کنید

ممنون میشم @};-

جمعه 24 بهمن1392 - 12:31am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم احمد عزیز.
ولتاژ شیلد شما خیلی از مقدار 4 ولتی که باید باشه بالاتر هست! شما تا ولتاژها رو درست نکردین نباید سراغ مراحل بعدی برین. ولتاژ 8 رو در پایه 7 ایسی 741 چک کنین باید درست باشه. بعد هم پایه 6 این آیسی باید 4 ولت باشه. بیش از 2 دهم ولت اختلاف نسبت به این اعداد وجود داشته باشه مطلوب نیست! تمام ایسی ها غیر 741 رو خارج کنین و ولتاژها رو چک کنین.

جمعه 24 بهمن1392 - 12:59am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید بزرگوار سلام
خسته نباشین
فرموده بودین طول کابل لوپها هرچی کمتر باشه بهتره.
با توجه به اینکه ورودی هر دو لوپ یه طرف برد قرار دارن و با توجه به اینکه برد 15 سانت طول داره طول یکی از کابلها حدود 50 و دیگری 65 سانت میشه و تو رنج 50 سانت 15 سانت طول قابل توجهی هستش.
سوالم اینه که کدوم یکی حساس تر و مهمتره ؟ فرستنده یا گیرنده ؟
یعنی برد رو داخل جعبه از کدوم جهت بذاریم بهتره ؟
طول بیشتر یعنی همون 65 سانت نصیب کابل فرستنده بشه یا گیرنده ؟
شاید وسواس زیادی باشه ولی مهندس تقصیر خودته ! :D بس که گفتی ساخت توباکس سخت و حساسه ! :D
ممنون از جوابتون

جمعه 25 بهمن1392 - 11:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Reza Fallah نوشته است:
مهندس حمید بزرگوار سلام
خسته نباشین
فرموده بودین طول کابل لوپها هرچی کمتر باشه بهتره.
با توجه به اینکه ورودی هر دو لوپ یه طرف برد قرار دارن و با توجه به اینکه برد 15 سانت طول داره طول یکی از کابلها حدود 50 و دیگری 65 سانت میشه و تو رنج 50 سانت 15 سانت طول قابل توجهی هستش.
سوالم اینه که کدوم یکی حساس تر و مهمتره ؟ فرستنده یا گیرنده ؟
یعنی برد رو داخل جعبه از کدوم جهت بذاریم بهتره ؟
طول بیشتر یعنی همون 65 سانت نصیب کابل فرستنده بشه یا گیرنده ؟
شاید وسواس زیادی باشه ولی مهندس تقصیر خودته ! :D بس که گفتی ساخت توباکس سخت و حساسه ! :D
ممنون از جوابتون

دوست عزیز شما دیگه خیلی وسواسی داری عمل می کنی . چند سانت کمتر و بیشتر زیاد مهم نیست . این کارا برای موقعی هستش که دستگاه شما کار کنه بعدبیاین برای ریزه کاری های اینجوری .
سیم گیرنده یه مقدار از فرستنده کوتاهتر هستش و بالطبع باکس مدار هم به لوپ گیرنده نزدیکتر میشه .
اصلا مهم نیست شما برد رو کدوم جهت بذارین . هر طرف که بهتر راه میده اونجوری بذار . حالا اگه خواستی برد رو طوری بچرخون که محل اتصال لوپ ها به برد به طرف لوپ گیرنده باشه .
ولی باز تاکید می کنم . مهم راه اندازی دستگاه هستش .

جمعه 25 بهمن1392 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم احمد عزیز.
ولتاژ شیلد شما خیلی از مقدار 4 ولتی که باید باشه بالاتر هست! شما تا ولتاژها رو درست نکردین نباید سراغ مراحل بعدی برین. ولتاژ 8 رو در پایه 7 ایسی 741 چک کنین باید درست باشه. بعد هم پایه 6 این آیسی باید 4 ولت باشه. بیش از 2 دهم ولت اختلاف نسبت به این اعداد وجود داشته باشه مطلوب نیست! تمام ایسی ها غیر 741 رو خارج کنین و ولتاژها رو چک کنین.

سلام مهندس جون

ولتاژ در پایه 7 آی سی 11.5 ولت

پایه 6 این آی سی 5.50 ولت

تمام آی سی ها رو خارج کردم و باز هم همین مقدار ولتاژ بود :-ss :-ss کلی وقت گذاشتم براش :((

شنبه 25 بهمن1392 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از دوستان هرکسی توباکس رو نتونست بسازه من یه دونه آماده دارم و با قیمت 500 هزار تومان که همین قدر هم هزینه برده خدمتش تقدیم میکنم.فقط یک عدد هست که خودم با زحمت فراوان ساختم من فروشنده فلزیاب نیستم چون مسافرت در پیش دارم میفروشم امیدوارم بدرد یکی دیگه بخوره.درضمن این دستگاه باتری نداره چون خراب شده و من هم فرصتی برام نمونده بگیرم عکس اون در صفحه 88 هست اگر دوستی خواست پیام خصوصی بده.با عرض پوزش از اساتید و مدیران محترم که موضوع رو اینجا عنوان کردم چون بکارم نمیومد گفتم کار یکی دیگه راه بی افته @};-

شنبه 25 بهمن1392 - 12:14am
مدیر کل
مدیر کل

احمد عزیز اگر فرض کنیم ولتمتر شما سالم باشه مشکل در همون ولتاژ 8 مشخص هست! در این صورت شما دیودهای 9 و 10 و ترانزیستورهای 6 و 7 و 8 رو باید چک کنین.

شنبه 25 بهمن1392 - 12:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید جون اتصالی بین پایه های ترانزیستور 7 بود....

یک دونه لحیم کروی شکل بین پایه هاش گیر کرده بود که با ذره بین دیدمش نمیدونم این از کجا دیگه پیداش شده بود؟؟؟(همه رو برق میگیره منا خرده لحیم :D )

8 ولتم حدود 7.97 و 4ولتم حدود 3.97
کافیه یا کمه؟؟؟
من فقط اتصالی رو برطرف کردم...آیا نیازه که ترانزیستور 7 رو عوض کنم؟

با تشکر

شنبه 25 بهمن1392 - 12:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 206 , 207 , 208 , 209 , 210 , 211 , 212 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure