انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:43am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 261 , 262 , 263 , 264 , 265 , 266 , 267 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

majid_famali نوشته است:
دوستان تستهای مکانی که قرار هست حفاری کنم رو بشرح زیر براتون میزارم :
رهگیری با فرکانس 1331.5 وزن 1.2 تن ... آنتن تلسکوپی وسیم آنتن برنجی وصل و ولوم قدرت روی 10 که از فاصله ی 150 متری مکان رو ردیابی و نقطه کردم ...
با فرکانس 39.51 آنتن تلسکوپی وصل و آنتن برنجی بدون سیم بود و با ولوم قدرت روی نیم تا یک مکان رو نقطه کردم و وزن هم روی 1.2 تن بود و آنتن با قدرت بیشتری عمل میکرد ...
عمق گیری با روش تلسکوپی قطع و آنتن برنجی با سیم متصل و قدرت روی 8 انجام شد که عمق حدود 5 متر شد از چهار طرف بدون اختلاف...
حجم هم مانند عمق گیری انجام شد که حجمی معادل 2.2 ×2.2 متر داد ...
حفره هم با 70 گرفتم که یک تونل حدود 20×1 متر داد ولی عمق شد 3.5 متر و این حفره حدود 2 متر از نقطه فاصله داشت که با بررسی دقیق فهمیدم دوستان کاوشگر دیگری یک حفره ی 3.5 متری حدود 10 متر فاصله از نقطه حفر کرده بودند که با یک تونل از کنار نقطه رد شده بودند و عمق هم دقیقا 3.5 متر بود ...
با دقت بیشتر در حفره یابی دقیقا به اندازه ی حجم بار یک حفره در عمق 5 متری گرفتم که عدد آن روی 65 بود ...
فرکانس فلزهای دیگه بجز نقره جواب نداد که نقطه ی اون هم حدود یک متر از نقطه ی طلا فاصله داشت ... متاسفانه بعلت کمی وقت عمق گیری و حجم برای نقره هر دو شب فراموش شد ...
ذغال هم تا 500 گرم روی نقطه جواب داد ...
فرکانسهای 219.9 و 21.04 و هر 5 گلد دستگاه روی نقطه جواب دادند که اختلاف اندکی در وزن اونها بود که قابل چشم پوشی هست ...
تست فاصله هم با همین وزن 1.2 تن انجام شد که با دور شدن از نقطه فقط حرکت آنتن کمی ضعیف تر بود ولی در کل نقطه سنس میشد ...
گلد 5 و 4 با فاین -1 تا +2 گرفتن...
گلد 1و2و3 فاین از -2 تا +3 جواب داد ...
مگنت 2 تا عدد 75 گرفت...
عمق با مگنت 2 حدود 4.4 متر بود...
فرکانس 710.0 ((دندان)) هر 3متر یکبار قیچی میشد و در یک محدوده ی حدود 20 متر مربع تست انجام شد.

این تستها در 2 شب با فاصله ی 4 روز انجام شد و ماه شب اول نیم هلال و شب دوم نزدیک به قرص کامل با فاصله ی 3 شب بود و در مجموع کل تستها حدود 6 ساعت طول کشید ... همونطور که میبینید مدت زمان زیادی برای انجام تستها لازمه که بشه دستور حفاری داد ... امیدوارم باروشهای نوین اساتید محترم بشه این زمان برای آزمون خطا رو به حد اقل رسوند ... به امید اونروز ...
یا حق.

درود بر شما
مجید جان عمق 10 یا 12 متر باحجم 2در 2 مطابقت نداره و اگه واقعا حجم اون 2در 2 واقعی باشه با عمق 12 متر زاویه خروجی 45 درجه یونها به بیش از 14 متر میرسه و حجم برای شما 14 متر باشه که با عمق مساوی باشه هیچوقت اشتباه نکنید ما خروجی غیر از زاویه 45 درجه نداریم حداقل من یکی تا حالا با اون بر خورد نکردم صرفا اگه 35 نقطه را میزنه دلیلش این هست که هاله مگنت را کمی میتونه رد بده و مثل یه بار پلمپ شده سیگنال به بالا بده فرکانسه 21.04 . فرگانسه 21.69 به هیچ عنوان برای من عمق نمیده و فقط روی خود هدف واقعی هم که تست کردم و بیرون اومدهقیچی کرده و دستور برای حفاری 12 متر با این اوضاع عدم اطمینان از فرکانسه کاری قیر منطقی هست یه هدف در عمق4 متری دارم که حتی یک درصد هم به اون شک ندارم ولی باز هم نسبت به حفاری اون دو دل هستم هر چند هم که توی 2 مورد ردیابی و حفاری با هدفهای واقعی هم جواب مثبت بوده. شما سعی کنید ابتدا روی هدف های با عمق کم تست بگیرد و اگه جواب مثبت بود برین برای عمق های بیشتر. پس سعی کنید مرجله ردیابی و هدف یابی را پبه پله بپیمایید. الان هم فکر نکنم که اقا همزه و کانی هم بتونن در عمق 12 متری با صراحت دستور حفاری با لای 80 درصد را بدهند چون 12 متر زیر زمین حساب و کتاب خیلی می خواد حتی اگه 100 کیلو وزن واقعی جنس زیر خاک باشه. من توی عمق 14 متری تست کردم که عمق را بالای 14 متر داد ولی واقعا دیگه ظلم به 35 هست اگه بالای 3 یا 4 متر بخواهیم نظریه صدر درصدی برای هدف زیر خاک بدهیم اونهم بدون خطای نقطه و عمق و جنس هدف

شنبه 25 بهمن1392 - 2:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
سلام و خسته نباشید به همگی.شما رو به خدا یکی به من کمک کنه.الان 10 شبه با ردیابم ور میرم.همه حالات و همه جوره تست کردم.ای انتن ها نمیچرخنننن.انگار دو تیکه چوب خشک تو دستامه.دستگاهو به کمرم بستم.از گردت اویزون کردم.با سیم زدم.بی سیم زدم.از وزن پایین تا بالا زدم.گزاشتم رو اب رو مس .نقره سرب.تو خونه .تو حیاط .تو باغفاصله دستا 30 32 35 .نمیچرخنننن.اگه کسی این ردیاب و داره من هرچقدر هزینش بشه بهش میدم.فقط کمکم کنه.من از شهرستان رودبار گیلانم.اگه کسی میتونه کمکم کنه بهم پیغام خصوصی بده.دارم دیوونه میشم

سلام به همه دوستان زحمت کش...عزیزان بنده هم سه چهار روز پیش برای تست بیابون رفتم و توی سه روز متوالی و در ساعات مختلف هر کاری کردم انتنها هیچ حرکتی نداشتن ..حتی به صد گرم طلا و اتاقک اهنی ...به نظر شما چطور بفهمم ایراد از دسته ها هست یا از ردیاب ...با سپاس فراوان

شنبه 26 بهمن1392 - 3:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

متاسفانه مشکل منم هنوز پا برجاست....

شنبه 26 بهمن1392 - 1:36pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستاني كه نسبت به سالم بودن ردياب خود شك دارن سيم ها رو از ردياب جدا كنن و با ولوم قدرت 10 و وزن صفر زبان خود رو همزمان به دو انتن تلسكوبي بزنن كه اگه احساس گزش كردن ردياب درسته و حالا سيم ها رو وصل كنن و انتن ها رو جا بزنن و اين بار هر دو انتن برنجي رو همزمان به زبان بچسبونن كه اگه باز احساس گزش بود انتن و سيم و اتصالات درست هستش در غير اين صورت رديتبشون يا قطعي و يا معيوب هستش

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 26 بهمن1392 - 2:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

معین نوشته است:
merajx5 نوشته است:
سلام و خسته نباشید به همگی.شما رو به خدا یکی به من کمک کنه.الان 10 شبه با ردیابم ور میرم.همه حالات و همه جوره تست کردم.ای انتن ها نمیچرخنننن.انگار دو تیکه چوب خشک تو دستامه.دستگاهو به کمرم بستم.از گردت اویزون کردم.با سیم زدم.بی سیم زدم.از وزن پایین تا بالا زدم.گزاشتم رو اب رو مس .نقره سرب.تو خونه .تو حیاط .تو باغفاصله دستا 30 32 35 .نمیچرخنننن.اگه کسی این ردیاب و داره من هرچقدر هزینش بشه بهش میدم.فقط کمکم کنه.من از شهرستان رودبار گیلانم.اگه کسی میتونه کمکم کنه بهم پیغام خصوصی بده.دارم دیوونه میشم

سلام به همه دوستان زحمت کش...عزیزان بنده هم سه چهار روز پیش برای تست بیابون رفتم و توی سه روز متوالی و در ساعات مختلف هر کاری کردم انتنها هیچ حرکتی نداشتن ..حتی به صد گرم طلا و اتاقک اهنی ...به نظر شما چطور بفهمم ایراد از دسته ها هست یا از ردیاب ...با سپاس فراوان

با درود ،شما ردیاب رو دست یکی دیگه بدید ببینید برای او هم همینطوریه یا نه

شنبه 26 بهمن1392 - 2:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دست کس دیگری هم دادم.اما نتیجه تغییر نکرد.

شنبه 26 بهمن1392 - 3:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

(با اجازه آقا مجتبی :) )
با این حساب میتونی بفرستیش پیش آقا مجتبی ،تستش کنه و اگر ایرادی داشت برطرفش کنه

شنبه 26 بهمن1392 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
مجید جان عمق 10 یا 12 متر باحجم 2در 2 مطابقت نداره و اگه واقعا حجم اون 2در 2 واقعی باشه با عمق 12 متر زاویه خروجی 45 درجه یونها به بیش از 14 متر میرسه و حجم برای شما 14 متر باشه که با عمق مساوی باشه هیچوقت اشتباه نکنید ما خروجی غیر از زاویه 45 درجه نداریم حداقل من یکی تا حالا با اون بر خورد نکردم صرفا اگه 35 نقطه را میزنه دلیلش این هست که هاله مگنت را کمی میتونه رد بده و مثل یه بار پلمپ شده سیگنال به بالا بده فرکانسه 21.04 . فرگانسه 21.69 به هیچ عنوان برای من عمق نمیده و فقط روی خود هدف واقعی هم که تست کردم و بیرون اومدهقیچی کرده و دستور برای حفاری 12 متر با این اوضاع عدم اطمینان از فرکانسه کاری قیر منطقی هست یه هدف در عمق4 متری دارم که حتی یک درصد هم به اون شک ندارم ولی باز هم نسبت به حفاری اون دو دل هستم هر چند هم که توی 2 مورد ردیابی و حفاری با هدفهای واقعی هم جواب مثبت بوده. شما سعی کنید ابتدا روی هدف های با عمق کم تست بگیرد و اگه جواب مثبت بود برین برای عمق های بیشتر. پس سعی کنید مرجله ردیابی و هدف یابی را پبه پله بپیمایید. الان هم فکر نکنم که اقا همزه و کانی هم بتونن در عمق 12 متری با صراحت دستور حفاری با لای 80 درصد را بدهند چون 12 متر زیر زمین حساب و کتاب خیلی می خواد حتی اگه 100 کیلو وزن واقعی جنس زیر خاک باشه. من توی عمق 14 متری تست کردم که عمق را بالای 14 متر داد ولی واقعا دیگه ظلم به 35 هست اگه بالای 3 یا 4 متر بخواهیم نظریه صدر درصدی برای هدف زیر خاک بدهیم اونهم بدون خطای نقطه و عمق و جنس هدف

سلام جاوید جان !
فک کنم پست بنده رو دقیق مطالعه نکردی !!! :D :D
بنده عرض کردم در سند به عمق حدود 12 متر اشاره شده ولی با توجه به شرایط پیش اومده از قبیل فرسایش زمین و لودر زدن و هموار کردن حدودی تپه ، عمقی که بنده گرفتم حدود 5 متر هست ... پس در نتیجه در حال حاضر قرار به حفاری در عمق 5 متری هست و با توجه به سند قراره حفاری بشه نه فقط با ردیابی بنده که هنوز شاگرد شما هم نیستم ... ;)
یا حق...

شنبه 26 بهمن1392 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مامنتظره حفاری ه شماهستیم اقامجیدونتایجشش بی صبرانه .........

شنبه 26 بهمن1392 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علی جان این فرکانس 21.04 خطا داره و به سلیس حساس هست البته سلیسی که سالها زیر خاک هست نه اونکه ما چال میکنیم تا باهاش تست فرکانس بگیریم .وقتی بیرون میاد تا چند ساعت روش قیچی میشه فرداش بری دیگه نمیزنه.

شنبه 26 بهمن1392 - 10:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 261 , 262 , 263 , 264 , 265 , 266 , 267 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure