انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:43am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 262 , 263 , 264 , 265 , 266 , 267 , 268 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
مجید عزیز به این نکته توجه داشته باشید که در این گونه حفاری امکان اینکه به سنگ چین های بزرگ رو اتاق مقبره برخورد کنید خیلی زیاده پس همه جوانب بررسی کنید چون این حفاری به یک یا دو شب ختم نخواهد شد
درضمن فرکانسهای اعلام شده برای مفرغ و مس برای من اصلا جواب نمیده و من برای مفرغ از فرکانس 1131.5 و برای مس از 1194.5 استفاده میکنم و خوب هم جواب میده دوستان تست بفرمایند

شنبه 26 بهمن1392 - 11:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درضمن این رو هم بگم اگر در یک منطقه سند دار عامل خطای قوی وجود داشته باشه تااون عامل رو در نیاری انتن ها به این راحتی طرف بار اصلی نمیرند بار اصلی معمولا خیلی ضعیفتر از عوامل خطا سنس میشه وقتی هم یک بار حفاری بیمورد داشته باشی وعامل خطا رو در منطقه در بیاری حالادیگه جای اصلی رو هم پیدا کنی متاسفانه دوستان دیگه به دستگاه اعتماد نمیکنند و کار رو تعطیل میکنند.پس یه بلیط بیشتر نداری سعی کن اطراف این هدف رو هم چک کنی ببین جایی حتی ضعیف هم انتن ها سرچ میکنند و روی این نقاط هم بیشتر بررسی کن.

شنبه 26 بهمن1392 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یک نکته دیگه هم این هست که مگنت های بالاتر از 40 احتمال خیلی زیاد خطا هستند چون ببینید شما دنبال دفینه میگردید ایا اون دفینه که معمولا 80 درصد هم این طور هست در برابر نفوذ رطوبت مقاوم نشده حالا یا به صورت ساروج یا با استفاده از زغال و خاکستر و نمد در لایه های بالایی اون یا تو اتاقک یا تو کوزه بالاخره یه جوری هست که رطوبت کم بهش نفوذ میکنه پس جایی که وزن و مگنت نجومی میده حتما عامل خطایی هست که در زمستان رطوبت بیشتری رو جذب کرده و قویتر شده.

شنبه 26 بهمن1392 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
مجید عزیز به این نکته توجه داشته باشید که در این گونه حفاری امکان اینکه به سنگ چین های بزرگ رو اتاق مقبره برخورد کنید خیلی زیاده پس همه جوانب بررسی کنید چون این حفاری به یک یا دو شب ختم نخواهد شد
درضمن فرکانسهای اعلام شده برای مفرغ و مس برای من اصلا جواب نمیده و من برای مفرغ از فرکانس 1131.5 و برای مس از 1194.5 استفاده میکنم و خوب هم جواب میده دوستان تست بفرمایند

مهران جان دقیقا سند مربوط به مقبره هست و تمام جوانب برسی شده ...
از اینکه این مورد رو فرمودید برای آگاهی بیشتر بینهایت سپاسگزارم ...

شنبه 26 بهمن1392 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
یک نکته دیگه هم این هست که مگنت های بالاتر از 40 احتمال خیلی زیاد خطا هستند چون ببینید شما دنبال دفینه میگردید ایا اون دفینه که معمولا 80 درصد هم این طور هست در برابر نفوذ رطوبت مقاوم نشده حالا یا به صورت ساروج یا با استفاده از زغال و خاکستر و نمد در لایه های بالایی اون یا تو اتاقک یا تو کوزه بالاخره یه جوری هست که رطوبت کم بهش نفوذ میکنه پس جایی که وزن و مگنت نجومی میده حتما عامل خطایی هست که در زمستان رطوبت بیشتری رو جذب کرده و قویتر شده.

پوریای عزیز در اتاقکی که پلم نباشه دیوار ها که معمولا از جنس سنگند و خاک و زمین اطراف آلوده هستند و این مورد باعث افزایش مگنت خواهد شد ...

شنبه 26 بهمن1392 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
متاسفانه مشکل منم هنوز پا برجاست....

دوست عزیزشما اول تستی که جناب حمزه فرمودند رو انجام بده و یا اینکه با آنتن خالی تست کن ببین تو دستت حرکت داره ... اگه آنتن خالی دستت حرکت میکنه ولی با سیم و ردیاب حرکت نداره اونوقت ببین مشکل ردیاب کجاست ...

شنبه 26 بهمن1392 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
مامنتظره حفاری ه شماهستیم اقامجیدونتایجشش بی صبرانه .........

ایشالا علی جان تا آخر هفته ترتیبش دادست... ;)
بنده رو از دعای خیرتون بی نصیب نزارید ... التماس دعا ! :YMPRAY:
یا حق.

شنبه 26 بهمن1392 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

majid_famali نوشته است:
پوریا نوشته است:

پوریای عزیز در اتاقکی که پلم نباشه دیوار ها که معمولا از جنس سنگند و خاک و زمین اطراف آلوده هستند و این مورد باعث افزایش مگنت خواهد شد ...

مجید جان مگه فلز رطوبت جذب میکنه که مگنت بره بالا شاید هم برعکس باشه اصلا مگنتش بیاد پایین ولی سفال و عوامل خطا با افزایش رطوبت وزن و مگنتشون بالاتر نشون میده.من که دیگه به وزن و مگنت بالا اعتماد نمیکنم شما هم میتونید امتحان کنید.

شنبه 26 بهمن1392 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا جان بنده عرض کردم دیواره ها و خاک اطراف بار بعلت از یک سو آلوده شدن و از سوی دیگر بخاطر جذب رطوبت باعث افزایش مگنت میشن ... نگفتم فلز رطوبتو جذب می کنه ...
بهر حال از راهنمائی های بیدریغت ممنونم ... با آرزوی توفیق روز افزون برای شما و کلیه ی زحمتکشان انجمن ...
یا حق.

شنبه 26 بهمن1392 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
مجید جان مگه فلز رطوبت جذب میکنه که مگنت بره بالا شاید هم برعکس باشه اصلا مگنتش بیاد پایین ولی سفال و عوامل خطا با افزایش رطوبت وزن و مگنتشون بالاتر نشون میده.من که دیگه به وزن و مگنت بالا اعتماد نمیکنم شما هم میتونید امتحان کنید.

این قسمت از فرمایشتون که با رنگ قرمز مشخص کردم قابل بررسی هست و امکان درست بودنش هم در مواردی وجود داره ...
:-BD :ymapplause: :ymapplause:

شنبه 26 بهمن1392 - 11:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 262 , 263 , 264 , 265 , 266 , 267 , 268 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure