انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 4:29am

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه دوست عزیز مشکل این نیست چون وقتی دو دقیقه کار میکنه و ولوم نویز رو کم میکنم منظور پلس رو پایین میارم مشکل حل میشه و بعضی موقع قاطی میکنه قسمت طبقه کویل مشکل داره فکر کنم از ماسفت باشه فعلا ندارم عوضش کنم irfp460
طبقه اوسیلاتور هم سالمه چون 556 تولید فرکانس داره و فرکانس 300 رو دارم مرسی از جواب شما @};-

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 4 بهمن1392 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
دلتا پالس من موقعی که هوا خیلی سرده سنس نمیکنه فقط بوق یکسره میزنه وقتی ولوم تون رو خیلی کم میکنم بوقش قطع میشه ولی سنس نداره به فلزات عکسلعملی نداره بعد از چند دقیقه دوباره درست میشه سنس میکنه و اگه باز هم خاموش کنم دوباره روشن کنم باز سنس نمیکنه تا حدود سه دقیقه باید روشن بمونه تا باز دوباره درست بشه سنس کنه با این اشکالات من متوجه ایسی تایمر 556 دوبل شدم که وقتی هوا زیاد سرد بشه اینطوری میشه که با سشوار گرم میکنم درست میشه البته اگه جاش گرم باشه مشکلی نداره حالا دوستان ایا دلتا پالس شما هم همین مشکل رو داره ممنون میشه جواب بدید تا با هم این مشکل رو برطرف کنیم

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 4:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این بی ثباتی مربوط به همین 556 و اون مقاومت موازی با کویل و خود کویل و ماسفت میشه .
اگر بجای 556 یک نوسانساز با ثبات کریستالی و چند مقاومت موازی فیلم فلزی موازی با کویل استفاده کنی و یک تغذیه با ثبات برای مدار بسازی دستگاه خوبی از اب درمیاد.

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
این بی ثباتی مربوط به همین 556 و اون مقاومت موازی با کویل و خود کویل و ماسفت میشه .
اگر بجای 556 یک نوسانساز با ثبات کریستالی و چند مقاومت موازی فیلم فلزی موازی با کویل استفاده کنی و یک تغذیه با ثبات برای مدار بسازی دستگاه خوبی از اب درمیاد.

علی جان وقتی که دما زیر 20 درجه باشه بی ثباتی دارم و گرنه هیچ مشکل بی ثباتی ندارم معمولا زیر دمای 10 درجه بی ثبات میشه.که همون ایسی 556 رو اگه گرم بشه مشکل حله ایا مال شما هم این مشکل رو داره دوست عزیزفقط هوا سرد باشه وگرنه هیچ مشکلی از همه نظر نداره لطفا مال خودتون رو امتحان کنید بیرون از خونه 20 دقیقه بذار بعد با کویل سریع روشن کن ببینید ایا تا 2 دقیقه که زمان میبره تا ایسی 556 گرم بشه تا ثباتش حفظ بشه مال شما هم اینطوری هستش اگه جواب بدید کمک بزرگی کردید چون میخوام صد در صد مطمین بشم بعدش ایسی 556 نظامی بگیرم مرسی دوست عزیز

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof جان ماشین گازوئیلی نیست که بزاری گرم بشه بعد شروع به کاوش کنی باید دید شما بی ثبا تی را چطور تفصیر میکنیی ! این تنها درجه دمای محیط نیست که باعث اختلال در مدار شما میشه این مدار فلزیاب شماست که بدلیل عبور جریان و لتاژ قطعات یواش یواش گرم میگردند و باعث بی ثباتی میشوند .
مشکل شما تنها 556 نیست . شما وقتی 556 با سشوار گرم میکنی این تنها 556 نیست که گرم میشه قطعات کناری هم گرم میشه و مدار شما تنظیم میشه . مجموعه ای از ضعف های طراحی باعث این بی ثباتی میشه از مقاومتها گرقته تا بی ثباتی در منبع تغذیه و ..و ....و ......
منم ساختم با وجودی که قدرتش بد نبود ولی بخاطر همین بی ثباتی بازنشسته اش کردم . خیلی خیلی جای کار داره تا مدار خوبی بشه ! ارزش سز کله زدن نداره یک مدار دیجیتالی با ثبات کم قدت ارزشش خیلی بیشتر از این مدار دلتا هست .

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی جان من گفتم که تمام قطعات عوض کردم بعدش یعنی مدار شما هم همین مشکل رو داشت من امروز 556 نظامی گذاشتم درست شد

شنبه 3 اسفند1392 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی جان من یه توضیحی در مورد تایمر 556 بدم که به شما ثابت بشه که اتفاقا این خود ماشین گازوییلی هستش ایسی 556NE تحمل درجه حرارت 0 درجه تا 75 درجه رو دارند یعنی اگه زیر صفر دما باشه میشه هیچی حالا شما اگه فرض بگیرید ایسی تقلبی باشه از مثبت 10 به پایین ثبات خودشو از دست میده یعنی دیگه ایسی 556 وجود نداره و ایسی با مارک 556SA یا 556 SE تحمل درجه حرارت زیر منفی 100 درجه تا مثبت 125 درجه رو دارند البته حدودی گفتم دماشون تا این نزدیکا هستش که من متاسفانه این دو مدل رو گیر نیاوردم ولی من ایسی LM556 رو گیر اوردم که 9 هزار تومان خریدم و تحمل حرارت منفی 65 درجه تا مثبت 150 درجه رو دارند و الان مدار به خوبی کار میکنه که با سشوار و گرم و سردی هیچ تغییری نمیکنه مگه اینکه ما بخواییم به قطب جنوب بریم زیر 65 درجه باشه که فکر نکنم اونجا زیر 65 درجه باشه تا ثباتش رو از دست بده علی باز مرسی که به سوالات من جواب میدید مهندس حمید اگه در مورد توضیحات من اشکالی وجود داره لطفا اصلاح کنید

شنبه 3 اسفند1392 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان به شماتیک نگاه کنید دمای تحمل ایسی 556NE ,556SA,556SE

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 3 اسفند1392 - 2:10pm
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص آیسی 555 و 556 بنده چند بار در انجمن توضیح دادم! دوستان ببینید این آیسیهای تایمر بخودی خود اصلا ثبات خوبی ندارن. حتی اگر شما از مدل نظامی هم استفاده کنین باز هم ثبات فرکانسی خوبی حاصل نمیشه. چون نصف بیشتر ثبات کاری این ایسیها به قطعات متصل بهش بستگی داره. وگرنه دقت خود آیسی معمولا خیلی بهتر از مقاومتها و خازنهاست! پس شما باید تمامی مقاومتهای متصل به این ایسی رو از نوع 1 درصد بذارین و تمامی خازنهای متصل شده رو از نوع ام کا تی بذارین. دقت کنین در این مورد حتی پلیستر هم افت ثبات محسوسی نسبت به ام کا تی داره! دیگه مولتی لایر یا بخصوص عدسی که کلا در این موارد بدرد نمیخورن! تاثیر این موارد رو با گرم و سرد کردن مدار براحتی میشه متوجه شد. در کنار این موارد ولتاژ تغذیه این آیسی باید حتما رگوله باشه! یعنی در مدت کارکرد مدار ولتاژ کار این آیسی نباید تغییری بکنه. در فلزیابهای پالسی که قدرت پالس میتونه ریپل قابل ملاحظه ای روی خط تغذیه ایجاد کنه بهتر هست از یک خازن دکوپلاژ مناسب بین خط تغذیه این آیسی و زمین مدار استفاده بشه. با رعایت همه این نکات ؛ عملکرد این سری آیسیهای تایمر در حد مطلوبی خواهد بود. ضمن اینکه جاهایی که از دو آیسی 555 استفاده شده بهتره بجاش از یک 556 استفاده بشه که ثبات کاری بهتری هم پیدا میکنه.

شنبه 3 اسفند1392 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
در خصوص آیسی 555 و 556 بنده چند بار در انجمن توضیح دادم! دوستان ببینید این آیسیهای تایمر بخودی خود اصلا ثبات خوبی ندارن. حتی اگر شما از مدل نظامی هم استفاده کنین باز هم ثبات فرکانسی خوبی حاصل نمیشه. چون نصف بیشتر ثبات کاری این ایسیها به قطعات متصل بهش بستگی داره. وگرنه دقت خود آیسی معمولا خیلی بهتر از مقاومتها و خازنهاست! پس شما باید تمامی مقاومتهای متصل به این ایسی رو از نوع 1 درصد بذارین و تمامی خازنهای متصل شده رو از نوع ام کا تی بذارین. دقت کنین در این مورد حتی پلیستر هم افت ثبات محسوسی نسبت به ام کا تی داره! دیگه مولتی لایر یا بخصوص عدسی که کلا در این موارد بدرد نمیخورن! تاثیر این موارد رو با گرم و سرد کردن مدار براحتی میشه متوجه شد. در کنار این موارد ولتاژ تغذیه این آیسی باید حتما رگوله باشه! یعنی در مدت کارکرد مدار ولتاژ کار این آیسی نباید تغییری بکنه. در فلزیابهای پالسی که قدرت پالس میتونه ریپل قابل ملاحظه ای روی خط تغذیه ایجاد کنه بهتر هست از یک خازن دکوپلاژ مناسب بین خط تغذیه این آیسی و زمین مدار استفاده بشه. با رعایت همه این نکات ؛ عملکرد این سری آیسیهای تایمر در حد مطلوبی خواهد بود. ضمن اینکه جاهایی که از دو آیسی 555 استفاده شده بهتره بجاش از یک 556 استفاده بشه که ثبات کاری بهتری هم پیدا میکنه.

مرسی مهندس جان ایا پایه 14 این ایسی ولتاژ تغذیه هستش؟و چطوری رگوله کنیم یعنی پایه ایسی رو از مدار قطع کنیم و خودمان ولتاژرگوله بسازیم بدیم به مدار مرسی اگه کمی ساده بیان کنید تشکر :x

شنبه 3 اسفند1392 - 8:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure