انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 1:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 208 , 209 , 210 , 211 , 212 , 213 , 214 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید سلام خسته نباشید .
با توجه به اینکه جنابعالی زحمات بسیار زیادی برای ساشو کشیدید و اعتقاد عجیبی به عملکرد ساشو دارید و با اطمینان کامل عرض میکنم که توباکس ساشو رو زنده کردید . من از شما درخواستم این هست که در صورت امکان شما مطالعات و تحقیقاتی انجام بدید که بتوان هر دو لوپ ساشو را در یک پک و کنار هم قرار داد تا ساختارش مانند فلزیابهای پالسی بشه و کاربری راحت تری داشته باشه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 28 بهمن1392 - 9:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید جون حالت خوبه ان شاالله. :x اگه لوپ رو مسطح بپیچیم چقدر تاثیر داره؟ تخمینا؟ مسطح پیچیدنش هم کاری نداره :D با همون روش خودتون مسطح دو طرفه! فقط به جای دایره ؛ مربع شکل درست کنیم! میمونه تعداد دور و ضخامت سیم که اون هم قابل محاسبه است!

نظرت چیه؟ شیلد رو هم روش میچسبونیم!
در ضمن میشه با مولد امواج سینوسی signal generator دقیق با اسیلیکوپ تست شده و دیجیتال با دقت ۱ هرتز یه ردیاب ساخت! ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 28 بهمن1392 - 1:12pm
مدیر کل
مدیر کل

hoshyar191 نوشته است:
مهندس حمید سلام خسته نباشید .
با توجه به اینکه جنابعالی زحمات بسیار زیادی برای ساشو کشیدید و اعتقاد عجیبی به عملکرد ساشو دارید و با اطمینان کامل عرض میکنم که توباکس ساشو رو زنده کردید . من از شما درخواستم این هست که در صورت امکان شما مطالعات و تحقیقاتی انجام بدید که بتوان هر دو لوپ ساشو را در یک پک و کنار هم قرار داد تا ساختارش مانند فلزیابهای پالسی بشه و کاربری راحت تری داشته باشه .

خیلی ممنون هشیار عزیز شما لطف دارین.
بنده اعتقاد عجیب یا غریبی به این مدار ندارم! :D این مدار در همون حدی هست که جواب داده و عده ای ازش راضی هستن و عده ای هم نه! واقعیت داستان همینه که این تیپ فلزیاب غیر از برد بالا برای فلزات بزرگ مزیت دیگری نداره و ساخت و اپراتوریش هر دو مشکل هست.
در خصوص مطلبی هم که فرمودین مطالعه و تحقیقی لازم نیست! اگر لوپهای توباکس به صورت با فاصله نباشن که کلا برد زیادی حاصل نمیشه و تبدیل به یک فلزیاب وی ال اف با برد 1-2 متری خواهد شد! علت برد بالای توباکسها کلا همین سیستم فرستنده و گیرنده با فاصله از هم هست که باعث میشه برای فلزات بزرگ برد بسیار زیادی بدست بیاد. کما اینکه در همین مدار هم شما با زیاد کردن فاصله لوپها میتونین برد بیشتری رو برای فلزات بزرگتر داشته باشین و برعکس اگر این فاصله کم بشه این برد هم کاهش پیدا میکنه.
مقایسه این فلزیاب با فلزیابهای پالسی هم کلا مقایسه درستی نیست چون از نظر اصول کاری متفاوت هستن و نمیتونن شبیه هم باشن.

دوشنبه 28 بهمن1392 - 3:10pm
مدیر کل
مدیر کل

سهیل عزیز پیشنهاد شما جالب و قابل بررسی هست! ولی توجه کنین اون نتیجه واقعا خوبی که با این لوپ در پالسی حاصل میشه ایجاد دیگه به اون شکل نیست! چون مسطح پیچیدن لوپ یک مزیتش به کم شدن خازن داخلی لوپ هست که در پالسی بسیار مهمه اما در اینجا اهمیت خاصی نداره! چرا که موج کاملا سینوسی هست و هم در فرستنده و هم در گیرنده ما خازن هایی داریم که تنظیم فرکانس رو انجام میدن و دیگه خازن داخلی لوپ نقش پررنگی نداره. اما مزیت دیگه پیچیدن به روش تخت تمرکز میدان مغناطیسی لوپ هست که از این حیث میشه گفت شاید کمی نتیجه بهتر بشه. حالا تا چه حد ارزششو داشته باشه نمیدونم و باید یکی از دوستان زحمت آزمایشس رو بکشه.
بهرحال در صورت استفاده از لوپ تخت ظرفیت باید حدود 5 میلی هانری حفظ بشه و فکر میکنم با دور و بر 95 دور سیم 0.7 لوپ تخت مناسبی ساخته میشه.

دوشنبه 28 بهمن1392 - 3:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز خسته نباشی

چرا ورودی و خروجی مدار افزایش ولتاژ من یکیه ؟ یعنی خروجی همون ورودی رو میده ؟ اشکال از کجا میتونه باشه ؟
اون پتانسیومتر مولتی ترن یک پایه ش باید حذف بشه ؟ آیا من درست حذف کردم یا اشتباهه ؟ از طرف پشت فیبر ( تصویر 2 ) کدوم شماره باید حذف بشه ؟ 1 . 2 یا 3 ؟ ( من پایه شماره 3 رو حذف کردم)

the trouble is , you think you have time

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 3:48pm
مدیر کل
مدیر کل

ای بابا سعید جان این سوال تاریخی رو دیگه از کجا اوردی! :D خب مشخصه در تصویر اول باید پایه 1 حذف بشه چون در مدار استفاده نمیشه!!! وگرنه نقاط 2 و 3 که از روی مدار سیم بهش متصل هست بنظر شما باید حذف بشه؟! از این گذشته اگر شما از پتانسیومتر روی خود فیبر استفاده کنین که عین 3 پایه رو متصل میکنین و کار به این ندارین کدومش استفاده نمیشه! اما اگر میخواین از ولوم استفاده کنین میتونین نقطه 1 رو که استفاده نشده در نظر نگیرین و دو نقطه دیگر رو به سر وسط و یکی از کناریهای ولومتون متصل کنین.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 4:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آخه خواستم دقیقا مثل پی سی بی اجرا کنم دیدم اون پایه ای که روش علامت حذف خورده میشه همونی که من حذف کردم.واسه خودم هم عجیب بود !

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 4:47pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان علامت حذف کدومه؟! اون چیزی که شما در تصویر روی فیبر در قسمت پتانسیومتر میبینین علامت پیچ تنظیم مولتی ترن هست نه علامت حذف!!! :D در واقع در مدل مولتی ترن که نرم افزار پروتئوس داره پیچ تنظیم مولتی ترن رو به این صورت مشخص میکنه! البته اهمیتی هم نداره شما مولتی ترن رو دقیقا در همین جهت بذارین ؛ میتونین برعکس هم بذارین. فقط جهت کم و زیاد کردن عوض میشه که مهم نیست.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 4:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:D خواستم شوخی کرده باشم وگرنه خودم میدونستم !!! ( اینو بگم که آبروم نره !!! ) :p

مهندس پایه ها رو درست کردم اما همچنان خروجی = ورودی . عکس رو میذارم اگه اشتباهی داره یا قطعه اشتباه گذاشتم بهم بگین اصلاح کنم.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 6:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. :D
در تصویر که چیزی در مورد اشکال مشاهده نمیشه. البته این خازنها رو میتونستین کوچکتر بگیرین لااقل روی فیبر جا بشه! :D بهرحال در این نوع مبدل چون همیشه ولتاژ خروجی باید بیشتر یا مساوی ورودی باشه ؛ احتمال میدم پتانسیومتر شما درست تنظیم نیست یا خراب هست. در این صورت ولتاژ خروجی با ورودی یکی میشه.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 6:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 208 , 209 , 210 , 211 , 212 , 213 , 214 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure