انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 11:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 266 , 267 , 268 , 269 , 270 , 271 , 272 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم مهندس جان ...پس اون مکان که قبرستان گبری هستش و معمولا عمقشون یک تا یک و نیم متر هست میتونه باری داشته باشه که من با این اشتباه اونو رد داده باشم ؟؟؟

جمعه 1 اسفند1392 - 2:59am
مدیر کل
مدیر کل

طبیعتا بله معین جان! شما فرمودین 500 کیلو گذاشتین! خب چیزهایی که ممکنه اونجا باشه که وزنش قطعا کمتر هست و اگر بخواد حول و حوش وزن واقعیش هم جواب بده که اصلا امکان سنس رو پیدا نمیکنین و انگار که هیچی اونجا نبوده! :D
این مساله بنظر من نیاز به تمرین قبلی هم نداشت. اگر به نکات اولیه ای هم که نوشتیم دقت میکردین ؛ حتما از تنظیم وزن پایین تر استفاده میکردین. نه دیگه 500 کیلو که احتمال حذف بسیاری از اهداف رو داره! :D
مشکل دیگری که رهگیری با وزنهای بالا داره این هست که سرعت حرکت آنتن میتونه کمی کند تر بشه و این رهگیری رو مشکلتر و کند تر میکنه.

جمعه 1 اسفند1392 - 3:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جالب اینه من دیشب توی یه خونه قدیمی با وزن بالای 500 کیلو یه جایی رو رهگیری و حتی قیچی کردم ..البته مکان نزدیک یک قلعه معروف تاریخی هستش که یه تخته سنگ دارای نوشته داشته که از طرف میراث فرهنگی بردنش ...من بعد از قیچی کردن گفتم که محل رو تمیز کنن و ده سانت خاک بردارن تا بعدا بیام تمام فرکانسها رو چک کنم ..ا قراره فردا شب برم ..به نظر شما امیدی هست با توجه به وزن بالا

جمعه 1 اسفند1392 - 3:19am
مدیر کل
مدیر کل

ایشالا که امیدی هست! :D شما باید تست با فرکانسهای مختلف و مساله تخمین وزن با هر کدومش و همینطور عمقگیری و حجمگیری رو انجام بدین تا بشه نظر بهتری داد.

جمعه 2 اسفند1392 - 4:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بچه های فنی من دسته انتنام یکی ازفیشاش دراومده البته من ازدسته های 22استفاده میکنم چطوری بایددربیارم وفیشوبعده دراوردن بایدلحیم بشه چون الان دراومده جایه لحیم داره نوکش ؟؟؟ممنون ازشما

جمعه 2 اسفند1392 - 9:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.میخواستم بدونم مود مفرغ یا فرکانس 501.2 مشابه فرکانسی یا خطاش چطوریاست؟ به استخوان و سفال خیس واکنش داره یا نه؟ در ضمن قدرت ردیاب رو بزارم روی یک شعاع برای مفرغ 40 متر رو میگیره؟ از عمق هم کم میشه؟ شاید قبلا به این سوال جواب داده شده باشه اما من به چشمم نخورد.ممنون

جمعه 2 اسفند1392 - 12:37pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
سلام.میخواستم بدونم مود مفرغ یا فرکانس 501.2 مشابه فرکانسی یا خطاش چطوریاست؟ به استخوان و سفال خیس واکنش داره یا نه؟ در ضمن قدرت ردیاب رو بزارم روی یک شعاع برای مفرغ 40 متر رو میگیره؟ از عمق هم کم میشه؟ شاید قبلا به این سوال جواب داده شده باشه اما من به چشمم نخورد.ممنون

سلام معراج عزیز
بله مود مفرغ ردیاب یا همون برنز یکی از قویترین تشابهات آن با فولاد است. و البته تشابهات دیگری هم دارد.
50.1.2 هم ممکنه ولی از مورد برنز ردیاب بهتر است.
بنده در حال گرفتن فرکانس مفرغ هستم که انشالله بهترین آن را در سایت خواهم گذاشت.

در مورد میزان نهایت شعاعزنی و عمقزنی فعلا نمیتونیم بطور قطع بگیم اما 40 متر سهل است 100 متر هم میگیرد.از عمق زمانی کاسته میشود که ولوم قدرت خیلی پایین باشد که البته زیاد نیست.

@};- @};- @};-

جمعه 2 اسفند1392 - 2:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من سوالم رو بد پرسیدم.یه خونه ای هست با یک حیاط که شعاع اون حدود 40 متره.خونه وسط قبرستان گبری هست.میخوام ببینم قدرت رو چند بزارم که محوطه همون خونه رو بگیره.چون خونه های کنار قابل حفاری نیستن.ممنون

جمعه 2 اسفند1392 - 4:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست عزیز فکر کنم ملوم روی 1 باشه شعاع تقریبا 100 متر میشه...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 2 اسفند1392 - 10:16pm
مدیر کل
مدیر کل

merajx5 عزیز در مورد سوال شما بارها توضیح دادیم. تخمین میزان شعاعزنی ردیاب و ارتباطش با ولوم قدرت کار غیر ممکنی هست! چون در واقع نصف دیگه داستان به هدف بستگی داره که دارای چه قدرتی باشه و در چه عمقی و چه خاکی و با چه شرایطی قرار گرفته باشه! این مساله در کل دنیای ردیابی و با همه ردیابها به همین صورت هست. بنابراین اگر مثلا شما کمترین ولوم قدرت رو هم استفاده کنین اما هدفی که در خارج محیط خانه هست خیلی قویتر باشه شما نمیتونین هدف داخلی رو براحتی سنس کنین. اما اگر کمی وارد باشین از طریق عوض کردن جای خودتون و همینطور استفاده از فرکانسهای متفاوت ممکن هست بتونین هدف داخل خونه رو بخوبی جدا کنین.
در مورد ولوم قدرت پایین هم اگر هدف داخل خونه شما خیلی هدف کوچک و ضعیفی باشه ممکنه با ولوم قدرت 1 اصلا قابل سنس نباشه! بنابراین چون شما طبیعتا هیچ اطلاعاتی از یک هدف مجهول ندارین باید ولوم قدرت رو در درجات مختلف و در نقاط مختلف آزمایش کنین و اگر نقطه مشکوکی در داخل محیط مورد نظر رو تونستین شناسایی کنین دیگه با توجه به مشخص بود نقطه هدف ؛ آزمایش سایر مسائل ردیابی روی اون نقطه ساده خواهد بود.

جمعه 2 اسفند1392 - 11:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 266 , 267 , 268 , 269 , 270 , 271 , 272 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mehrzadzand و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure