انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 11:45am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 209 , 210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان واستاد حمید
من مدارو واسه بار ۴ ساختم ولی تعجب میکنم هر ۴ بار یه مشکلو داشتن اول اینکه فقط صدای خر خر دارم صای اردک مانند دستگاه نمیده و چیز دیگه که خیلی عجیبه مدارم چیزی و سنس نمیکنه تو یکی از حالتا عقربه میتر میچسبه به اخر هر کاری میکنم هیچ تکون نمیخوره حتی لوپارو تا ۴ متر از هم دور میکنم ولی همون جوری میمونه ولی رو حالت دیگه عقربه با ولومها قابل تنظیمه و وقتی لوپهارو تکون میدم یخورده عقربه جلو و عقب میره و روی صدای خر خر تاثیر داره افزاینده رو وصل کردم و تمام تغییرات دادم کل صفحاتم خوندم وتغییرات ونکاتی که گفته شده رو رعایت کردم تو خونه ام تست کردم به نظرتون مشکل چیه؟

جمعه 2 اسفند1392 - 10:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

نمیدونم چرا اینقدر این توباکس داره اذیتم میکنه

حمید جان وقتی فلز به فرستنده نزدیک میشه صداش در میاد اما اصلا گیرنده این وسط هیچ نقشی نداره :D

نمیدونم این دیگه چه مشکلیه آخه!!!

حتی فلزی که تو یک سانتی گیرنده باشه سنس نمیشه

فرکانسش رو گرفتم حدود 10.5 کیلوهرتز هست...خازن 6 = 33 و خازن 7=3.3 هستش...

خازن هایی که باید جایگزین کنم چه ظرفیتی باید داشته باشند؟
خازن 7 رو که گفتین از 1 تا 8.2 نانو تست بگیرم
ولی خازن 6 رو چی بذارم؟

مرسی حمید جان

جمعه 2 اسفند1392 - 12:40pm
مدیر کل
مدیر کل

ما که از ابتدا عرض کردیم ساخت این توباکس زحمت زیادی داره و کار هر کسی نیست و حتی آدم واردش هم به زحمت میتونه به خوبی ازش جواب بگیره! پس مرتبا اینقدر شکایت این داستان رو نداشته باشین چون مطمئنا اشکال از مدار که نیست و بارها و بارها دوستان تونستن دستگاهشون رو بخوبی راه بیندازن.
این مدار تماما آنالوگ هست و یک ایراد کوچک در یک قسمتش میتونه کلش رو از کار بیندازه و بنابراین بنده از اینجا نمیتونم مرتبا پیش بینی کنم که اگر مدار شما مشکل داره کجاش ممکنه ایراد داشته باشه!

mamad13 عزیز اگر هر بار میسازید یک جور مشکل داره خب یعنی یک عامل مشترک در این 4 ساخت وجود داره! بیشتر هم شاید بتونه از قطعات باشه. مثلا ایسی 4011 و ترانزیستور 4393 که میتونن مشکلساز باشن.

احمد عزیز همین که شما سنس دارین خب دستگاه داره کار میکنه! در مورد خازن 6 هم همون 33 نانو رو باید بذارین.

جمعه 2 اسفند1392 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید من t9 رو 4392 گذاشتم پایه هاشم طبق گفته خودتون نصب کردم و هر ۴ بار ای سی جدید گرفتم و هر دفعه سعی کردم پسوند ای سی ها مختلف باشه تنها قطعه ای که عوض نکردم t9 هست.حیفم میاد بیخیال مدار بشم خیلی روش کار هزینه اندفعه ۳ روز طول کشید مدارو ساختم و قطعی یا ای سی اشتباه نداره فقط اگه امکان داره بگید وقتی مدار چیزی سنس نمیکنه رو کدوم قسمت باید تمرکز کنم و همجنین صدا رو کدوم قسمت باید تمرکز کنم

جمعه 2 اسفند1392 - 9:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
باسلام. اقا حمید هرجا میرم کابل .07 گیرنمیاد لطفا یه ادرس دقیق بهم بده...خیلی ممنونم از زحماتتون.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

جمعه 2 اسفند1392 - 9:58pm
مدیر کل
مدیر کل

mamad13 عزیز خسته نباشین. خب شما این بار ترانزیستور 2N4393 که شماره اصلی و با کیفیتی هم هست رو آزمایش کنین. این ترانزیستور رو پایا الکترونیک داره.
وقتی مدار سنس نمیکنه تمام قسمتها ممکنه اشکال داشته باشن! اینکه مساله مشخصی در یک فلزیاب هست. هم فرستنده شما و هم گیرنده شما ممکنه ایراد داشته باشن. بار ها و بارها سوال مشابه این پرسیده شده و به طرق مختلف جواب دادیم.
در مورد قسمت صوتی هم بارها عرض کردیم که آیسی 4011 به همراه ترانزیستورهای 3 و 4 و 5 و تمام قطعات متصل بهشون و البته خود بلندگو در مساله صدا دخیل هستن.

جمعه 2 اسفند1392 - 11:16pm
مدیر کل
مدیر کل

taghy عزیز مساله شما هم بارها توی تاپیک مطرح شده. این سیم بصورت سیم لاکی استاندارد 0.71 میل یا به اصطلاح بازار سیم لاکی صفر هفتاد و یک در هر جایی که مخصوص فروش سیم لاکی باشه گیر میاد. قطر دقیقش هم اهمیت زیادی نداره. حتی میتونین سیم 0.6 یا 0.8 میل استفاده کنین و نتیجه تقریبا مشابه خواهد بود. در واقع شما دقت و تمرکزتون رو باید بیشتر روی مونتاژ خوب و ساخت اسکلت با کیفیت بذارین.
سیم لاکی در تهران بالای خیابان پامنار به وفور پیدا میشه.

جمعه 2 اسفند1392 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید از راهنمایتون ممنونم ای سی ۴۰۱۱ رو بررسی کردم دیدم یه پایه تا شده زیر ای سی و تو سوکت نرفته که وقتی درستش کردم با اینکه مبدلم 18v بیشتر نمیده و حتی مدار ولو بود یه فیبره ۱۰ در ۱۰ رو از ۱ متری راحت سنس کرد ولی بازم صدا ندارم و فقط خر خر میکنه ولی همون خر خرم موقعه سنس یه تغییرکوچیکی میکنه مواردیم که شما گفتید بررسی کردم ولی فعلا چیزی ندیدم راستی مبدلم روی ۱۸ ولت قفله و کم وزیاد نمیشه این عادیه؟برای صدام بلندگو عوض کردم ولی بازم درست نشدبه نظر شما کدوم قطعه که مربوطه صداه زود معیوب میشه؟
در کل ببخشید این همه سوال میکنم اخه ۳ بار تنهایی خواستم بسازم نشده گفتم ایندفه به کمک اساتید فلزجو بسازم که جواب درستی بگیرم.
خیلی خیلی ببخشید.

شنبه 2 اسفند1392 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام مهندس حمید عزیز میدونم احتمالا سوالم تکراریه ولی من نقطه vtرو روی مدار پیدا نمیکنم میشه راهنمایی کنید ؟میشه بجای خازن 26مقدار2200میکرو 50ولت استفاده کنم در حالت افزایش ولتاژ؟من توی مدارم فقط 2تا خازن عدسی استفاده کردم شماره 11و 8مشکلی نداره؟من خازنهای 2و3رو 400ولت وخازن5رو 63ولت و خازن1رو250ولت و خازن 18رو 100ولت استفاده کردم آیا ولتاژخازنا در حالت افزایش ولتاژمشکلی ایجاد نمیکنه؟با تشکر

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 2 اسفند1392 - 1:31am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم mamad13 عزیز. در مورد صدا فکر میکنم توضیح دادم. از نظر معیوب شدن ترانزیستور 5 بیشتر در معرض آسیب هست.
اگر ولتاژ مبدل شما از حدی بالاتر نمیره اشکال به احتمال خیلی زیاد از سیم پیچ داخل مبدل هست. اگر از نوع بشکه ای بزرگ استفاده کرده باشین نباید مشکلی داشته باشه.

شنبه 2 اسفند1392 - 2:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 209 , 210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure