انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 11:57pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 267 , 268 , 269 , 270 , 271 , 272 , 273 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله مهندس این مورد برای خود بنده پیش اومد...
جائی بودم که روی ولوم یک حدود 150 متر یک هدف رو سنس میکرد که برای خودم جای سئوال بود که چطور اون هدف کوچک رو تا این شعاع میتونه سنس کنه ... البته عمق هدف کمتر از 1 متر بود ...
موفق باشید.
یاحق.

شنبه 2 اسفند1392 - 12:18am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه
سوالی که دوستان در مورد قیچی شدن انتن های خالی و ابن جریان زاویه 45 درجه و یون می پرسن رو من قول داده بودم با تکمیل تست هام و پیدا کردن دلایل عملی جواب بدم
البته دوستان من به زبان ساده توضیح میدم و از اسم بردن مواد شیمیایی و دلایل اون خودداری می کنم تا همه دوستان استفاده کنن.
وقتی فلزی مثل طلا زیر خاک به مدت طولانی قراره می گیره بر اثر وجود باکتری های خاص و انفعالات شیمیایی یه ماده شیمیایی که فوق العاده سمی و گشنده هستش رو خواهیم داشت که این ماده شیمیایی که به اشتباه بهش کربن میگن(کربن یکی از ترکیباتش هستش) مقدارش بستگی به قدمت و وزن طلا داره.طلای که مس رو هم داره و یکی از دلایل سمی بودن این ماده ی شیمیایی همین مس هستش.این ماده شیمیایی که به اسم های مختلفی هم معروف هست بخاطر وجود بعضی عناصر مخصوصا کربن یه سپر مغناطیسی دور طلا ایجاد می کنه که به یون ( به اشتباه) معروف شده.حالا این سپر مغناطیسی هم همه دوستان شکل مغناطیسی یه اهن رو با رو دیدن که حالت بیضی شکل داره و این بیضی هم دوتا قطر داره که انتن ها روی شروع و پایان هر دو قطر قیچی میشن(انتن های خالی).علت اینکه ردیاب به طلای یگ گرمی زیر خاکی بهتر از طلای 30 گرم جدید جواب میدن همین ماده شیمیایی هست و. تو تست من بعد از شستشوی طلای کم زیر خاکی با تینر مخصوص و در چند مرحله با از بین رفتن ماده شیمیایی دوباره ردیاب با وزن دقیق طلا رو گرفته و وزن بالا نزده.این ماده شیمیایی هم هر جا باشه مانع رشد گیاهان،اب شدن برف و مریض کردن حیوانات چون گوسفند و گاو و کشتن حیواناتی مانند موش و در صورت برخورد و استشمام توسط انسان باعث مسمومیت و در صورت برخورد زیاد باعث مرگ میشه.این ماده بوی بدی داره و بهیچ وجه بوی اون هم تموم نمیشه مگه اینکه از محل خارج بشه و ماده اون با اسید مخصوص از بین بره.استشمام این گاز بر اساس محیط از صد متری ممکنه باعث از کار اوفتادن گلبول های مغز و ایجاد توهم در فرد کنه.با تشکر

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 2 اسفند1392 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واقعا ممنونم استاد حمزه
امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟
و یکمی هم از نحوه تحقیقاتتون بفرمایید.
بنظرم حرفهاتون کاملا منطقیه
مرسی

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 2 اسفند1392 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه
سوالی که دوستان در مورد قیچی شدن انتن های خالی و ابن جریان زاویه 45 درجه و یون می پرسن رو من قول داده بودم با تکمیل تست هام و پیدا کردن دلایل عملی جواب بدم
البته دوستان من به زبان ساده توضیح میدم و از اسم بردن مواد شیمیایی و دلایل اون خودداری می کنم تا همه دوستان استفاده کنن.
وقتی فلزی مثل طلا زیر خاک به مدت طولانی قراره می گیره بر اثر وجود باکتری های خاص و انفعالات شیمیایی یه ماده شیمیایی که فوق العاده سمی و گشنده هستش رو خواهیم داشت که این ماده شیمیایی که به اشتباه بهش کربن میگن(کربن یکی از ترکیباتش هستش) مقدارش بستگی به قدمت و وزن طلا داره.طلای که مس رو هم داره و یکی از دلایل سمی بودن این ماده ی شیمیایی همین مس هستش.این ماده شیمیایی که به اسم های مختلفی هم معروف هست بخاطر وجود بعضی عناصر مخصوصا کربن یه سپر مغناطیسی دور طلا ایجاد می کنه که به یون ( به اشتباه) معروف شده.حالا این سپر مغناطیسی هم همه دوستان شکل مغناطیسی یه اهن رو با رو دیدن که حالت بیضی شکل داره و این بیضی هم دوتا قطر داره که انتن ها روی شروع و پایان هر دو قطر قیچی میشن(انتن های خالی).علت اینکه ردیاب به طلای یگ گرمی زیر خاکی بهتر از طلای 30 گرم جدید جواب میدن همین ماده شیمیایی هست و. تو تست من بعد از شستشوی طلای کم زیر خاکی با تینر مخصوص و در چند مرحله با از بین رفتن ماده شیمیایی دوباره ردیاب با وزن دقیق طلا رو گرفته و وزن بالا نزده.این ماده شیمیایی هم هر جا باشه مانع رشد گیاهان،اب شدن برف و مریض کردن حیوانات چون گوسفند و گاو و کشتن حیواناتی مانند موش و در صورت برخورد و استشمام توسط انسان باعث مسمومیت و در صورت برخورد زیاد باعث مرگ میشه.این ماده بوی بدی داره و بهیچ وجه بوی اون هم تموم نمیشه مگه اینکه از محل خارج بشه و ماده اون با اسید مخصوص از بین بره.استشمام این گاز بر اساس محیط از صد متری ممکنه باعث از کار اوفتادن گلبول های مغز و ایجاد توهم در فرد کنه.با تشکر

باتشکراز استاد عزیزجناب حمزه !
حمزه جان با توجه به فرمایش جنابعالی در مورد قیچی شدن آنتن خالی روی ابتدا و انتهای دوقطر بیضی ما باید وقتی با آنتن خالی حرکت میکنیم نقاطی غیر همراستا را را قیچی کنیم ... در صورتیکه وقتی با آنتن خالی حرکت کنیم و در نقطه ای آنتنها قیچی شوند و ما باز به همان مسیر ادامه دهیم در 3 نقطه ی دیگر که عموما در راستای نقطه ی اول هست قیچی میشوند ... برای این موضوع چه توجیهی هست ؟ البته فک میکنم بخاطر نوع لایه های اتمی باشه که در چهار لایه شکل میگیره ولی میخوام بدونم توجیه شما در این مورد چیه ؟
با تشکرفراوان.
یاحق.

شنبه 3 اسفند1392 - 4:08am

با سلام من دیشب با ردیاب یک جایی رو ردیابی کردم اولش انتن های تلسکوپی رو قطع کردم و با سیم با فرکانس 1331.5 رهگیری کردم ویک جا با وزن 4 کیلو قیچی شد و فرکانس 38.93 و 3.51 و219.9 با همون وزن و در جهات مختلف وزن هم تغییر نکرد عمق در اومد 1.30 حجم در اومد 80 در 50 ولی با انتن تلسکوپی قطع مگنت جواب نداد بعد 20 دقیقه استراحت انتن تلسکوپی رو وصل کردم و با فرکانس 1331.5 شروع به رهگیری کردم با وزن 30 کیلو که همون جای قبلی که انتن تلسکوپی قطع بود قیچی شد و تا وزن 100 کیلو رو هم جواب داد و فرکانس 38.93 و 39.51 رو هم تست کردم که جواب داد و عمقش در اومد 1.50 و حجمش شد 1.80 در150 و مگنت هم از 10 تا 75 جواب داد مس هم 100 گرم جواب داد و کربن و کک و سنگ و سفال و ریشه درخت آهن و برنز جواب نداد و فرکانس 99.02 هم جواب نداد روی نتیجه گیری موندم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

شنبه 3 اسفند1392 - 10:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی محمد نوشته است:
با سلام من دیشب با ردیاب یک جایی رو ردیابی کردم اولش انتن های تلسکوپی رو قطع کردم و با سیم با فرکانس 1331.5 رهگیری کردم ویک جا با وزن 4 کیلو قیچی شد و فرکانس 38.93 و 39.51 و219.9 با همون وزن و در جهات مختلف وزن هم تغییر نکرد عمق در اومد 1.30 حجم در اومد 80 در 50 ولی با انتن تلسکوپی قطع مگنت جواب نداد بعد 20 دقیقه استراحت انتن تلسکوپی رو وصل کردم و با فرکانس 1331.5 شروع به رهگیری کردم با وزن 30 کیلو که همون جای قبلی که انتن تلسکوپی قطع بود قیچی شد و تا وزن 100 کیلو رو هم جواب داد و فرکانس 38.93 و 39.51 رو هم تست کردم که جواب داد و عمقش در اومد 1.50 و حجمش شد 1.80 در150 و مگنت هم از 10 تا 75 جواب داد مس هم 100 گرم جواب داد و کربن و کک و سنگ و سفال و ریشه درخت آهن و برنز جواب نداد و فرکانس 99.02 هم جواب نداد روی نتیجه گیری موندم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام جناب علی محمد !
وقتی با آنتن تلسکوپی قطع و وصل حجم گرفتی حدود یک متر در هر ضلع اختلاف داشتی ؟!
در مورد مگنت هم جای سئوال هست که چطور با آنتن تلسکوپی قطع مگنت نداشتی ولی با آنتن وصل مگنت تا 75 جواب داد؟

شنبه 3 اسفند1392 - 1:18pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
مجيد عزيز بر اساس شكل زير انتن خالي رو سه نقطه ضربدر شده قيچي خواهد شد.البته انتن خالي مي تونه بر اساس شرايط خاك و حفره بيشتر از 3 هم قيچي بشه ولي نبايد كمتر از سه بار قيچي بشه.علت واكنش ردياب به محل هاي تخليه شده هم همين ماده سمي هستش كه تا مدت ها در محل مي مونه و خاك رو الوده مي كنه.اگه محل اولي قيچي شدن رو با مركز اندازه بگيريد و در 2 ضرب كنيد عمق بار هم مشخص ميشه.متاسفانه اطلاعات غلطي كه در مورد يون گفته شده علم اپراتوري رو خيلي منحرف كرده و ما هم نبايد با شنيدن چنين مطالبي تا زماني كه تست نكرديم و تجربه نكرديم و نديديم نبايد قبول كنيم.بنده دلايلي زيادي هم جمع كردم.
بنده قبلا هم گفتم كه طلاي كه زير خاك مونده فركانس خاص خودش رو داره و علت هم وجود همين ماده سمي هستش.در تست هاي كه من با طلاي زير خاك انجام دادم 10 گرم ان قوي تر از 500 گرم طلاي جديد هستش و زماني كه اين طلاي زير خاكي خارج ميشه و ماده سمي اون رو از بين مي بره وزنش دقيقا به حالت اصلي سنس ميشه.موفق باشيد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 3 اسفند1392 - 1:46pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

در واقع ميشه گفت قيچي شدن ردياب در محل رو حالت كرين يه الزام هستش و اگه باري باشه بايد قيچي بشه :-?

شنبه 3 اسفند1392 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام
مجيد عزيز بر اساس شكل زير انتن خالي رو سه نقطه ضربدر شده قيچي خواهد شد.البته انتن خالي مي تونه بر اساس شرايط خاك و حفره بيشتر از 3 هم قيچي بشه ولي نبايد كمتر از سه بار قيچي بشه.علت واكنش ردياب به محل هاي تخليه شده هم همين ماده سمي هستش كه تا مدت ها در محل مي مونه و خاك رو الوده مي كنه.اگه محل اولي قيچي شدن رو با مركز اندازه بگيريد و در 2 ضرب كنيد عمق بار هم مشخص ميشه.متاسفانه اطلاعات غلطي كه در مورد يون گفته شده علم اپراتوري رو خيلي منحرف كرده و ما هم نبايد با شنيدن چنين مطالبي تا زماني كه تست نكرديم و تجربه نكرديم و نديديم نبايد قبول كنيم.بنده دلايلي زيادي هم جمع كردم.
بنده قبلا هم گفتم كه طلاي كه زير خاك مونده فركانس خاص خودش رو داره و علت هم وجود همين ماده سمي هستش.در تست هاي كه من با طلاي زير خاك انجام دادم 10 گرم ان قوي تر از 500 گرم طلاي جديد هستش و زماني كه اين طلاي زير خاكي خارج ميشه و ماده سمي اون رو از بين مي بره وزنش دقيقا به حالت اصلي سنس ميشه.موفق باشيد

استاد گرامی بنظرتون این نکته برای سایر فلزات هم صدق میکنه؟
مثلا برای نقره و برنز و مس و مفرق ؟
یا فقط مختص طلا هستش؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 3 اسفند1392 - 1:51pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بردياي عزيز تمامي اين تست ها براي طلاي كه داراي تركيبي از مس بوده انجام شده و هدف هم رسيدن به اين فلز باارزش هستش :-*

شنبه 3 اسفند1392 - 3:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 267 , 268 , 269 , 270 , 271 , 272 , 273 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mehrzadzand و 63 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure